Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли рискове при чернодробното прочистване?  (Прочетена 2627 пъти)

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Искам да попитам при тази процедура за пречистване възможно ли е някой от камъните да се окаже по-голям и да заседне някъде по пътя натръгване от черния дроб и да стане някое усложнение?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем при пречистване на черния дроб
« Отговор #1 -: 23-01-2013, 21:21:02 »

Възможно е. Предварително се прави изследване , Нели , с качествен ехограф за наличие на камъни  по-големи от 2см. (Ако има такива - първо се раздробяват с разни сокове, билки..)
ПРиема се , че до 2см преминават нормално през тръбопровода. Затова е много важно предварителното загряване -  за да се отпуснат и разширят каналите!
Има някои разминавания по отношение на това - дали всички видове камъни са видни на екрана.
Чел съм , че меките ( холестериновите) не се виждали, но пък доц.Балев (от Варна) , който минава за "най-най" в тази специалност,  ме успокои, че всичко се виждало...
( Естествено, ококори очи като му споменах защо правя изследването и каза - " Че то черен дроб не се чисти! "  :pensif_29: )  
« Последна редакция: 23-01-2013, 21:25:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Ха!Представих си го тоя доктор :laugh:.Ами като не се чисти от къде са тия камъни?Значи с ехограф стават нещата.Ами благодаря за отговора :).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Неговата работа е да диагностира ( това той прави отлично) , нашата работа е да знаем някои други "подробности"  и да ги съблюдаваме   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Че те докторите и на умрелия викат че е в чудесно здраве ама си е умрял . ТЕ като не знаят какво да кажат и почват да си измислят разни вицове  :pensif_29:
Активен

purelove

  • Гост

Ама те собственото си здраве не могат да опазят, че за нашето ли да ще се погрижат ...  Да не казвам, че една ендокриноложка, която като ме видя "каква мацка съм станала" реши, че опаковката ми е резултат от нейните медикаменти, които необратимо увреждат сърцето и бъбреците ( и ги изтеглиха от аптечната мрежа преди 6 г). Та искаше "паметник да съм й вдигала" и да й надувам рейтинга до първо място  tooth И като и казах как се храня, какви процедури провеждам, как живея ... каза, че съм попаднала в някаква секта  :surpris_22:  :Content_4 - emotloader: Същата януари месец починала, края на март щяла да навърши 54 . Иначе била в "блестящо здраве" .......  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.192 секунди с 22 запитвания.