Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лек/рецепта срещу възпалено гърло  (Прочетена 3286 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Можете ли да препоръчате натурален лек срещу възпалено гърло?

Трети ден е вече, ям мед, чай и чат-пат гаргара със сода за хляб.

Всяка зима ме мъчи и ето, че отново дойде, а ми предстои тази седмица час при стоматолог  :?

ПП: В момента разполагам с мед, прополис, масло от чаено дърво, мащерка, мента, мисля че и лайка.

Знам за една рецепта с мед+лимон и счукано синапено семе.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Лек/рецепта срещу възпалено гърло
« Отговор #1 -: 27-01-2013, 16:43:30 »

Направи малко инхалации с лайка, сол и сода - 15 мин., след това два часа не се показваш на студено. АКо имаш тодикамп, още по-добре, но май нямаш.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Лек/рецепта срещу възпалено гърло
« Отговор #2 -: 27-01-2013, 21:59:39 »

 taurus  , при мен най-добър ефект за гърлото е имало лечението със суров картоф. Настъргвам един суров картоф в една мъжка кърпичка / може и марля да ползваш или някакво тънко парче плат / , завивам го така , че от тази страна където ще го сложа на гърлото да е еднопластово за да може да пропие сока на кожата и така спя през нощта. Но винаги обличам някакви по-стари дрехи и слагам кърпа на възглавницата , че сока от картофа оставя лекета и трудно се пере , ако изобщо може. Не знам какъв е принципа на действие , явно изтегля температурата ....ама винаги действа. Обикновено като го направя вечерта на другия ден ми е минало всичко.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Лек/рецепта срещу възпалено гърло
« Отговор #3 -: 27-01-2013, 23:50:33 »

Кислородна вода, както и компрес с прясна извара могат да допринесат  също
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Лек/рецепта срещу възпалено гърло
« Отговор #4 -: 28-01-2013, 00:04:49 »

Това с настъргания картоф ме подсети за един много ефективен компрес с извара. Лично го изпробвах, а жена ми няколко пъти й се е налагало да го прилага - работи отлично.
Върху тензух или друго недебело парче плат от естествена материя (памук, лен) се разстила върху половината му площ извара на слой около 1 см. Тензухът се прегъва така, че изварата да се покрие със свободната половина и слага върху найлон, който с помощта на кърпа или шал се завързва около врата (извара следва да има само откъм гърлото, на врата е безсмислено). Трайността му е 8 часа, при нужда се сменя и се поставя нов - така може да се направи няколко пъти до излекуване. Може да се спи с него - не цапа, не мирише и няма други странични действия. Лекува ангина, фарингити, тонзилити. Ако се направи на гърдите и гърба, помага при бронхит и пневмония. Но не трябва да се забравя подмяната му на 8 часа. Е, ако човек спи, ще го смени когато се събуди, не е нужно да стане само заради смяната му, но все пак да не се пренебрегва това изискване.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лек/рецепта срещу възпалено гърло
« Отговор #5 -: 29-01-2013, 22:31:17 »

Пробвай с Тодикамп, веднъж почуствах  неприятно усещане в гърлото, точно преди да те заболи и накапах 2-3 пъти с препарата , вечерта бях забравил вече за това
Активен
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 21 запитвания.