Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няма утре, има днес:)  (Прочетена 2142 пъти)

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Няма утре, има днес:)
« -: 11-02-2013, 14:48:05 »

http://www.dokumentalni.com/?p=1748

Клипче, което ни напомня много истини:)
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Няма утре, има днес:)
« Отговор #1 -: 11-02-2013, 17:05:25 »

Информативно филмче. Та изходът е както в евентуалните новите технологии, така и в традиционните методи на дедите ни :) Пазете и обменяйте семена, че Монсанто с неговите патенти, хибриди и гмо-та цели пълна зависимост на населението. Без ток и бензин ще е голям стрес, но може да се оцелее чрез традиционно земеделие. Ала без храна ще настане хаос и канибализъм ;)
Активен
Total Liberation

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Няма утре, има днес:)
« Отговор #2 -: 11-02-2013, 17:54:16 »

мислиш ли?това накрая мен ме провокира да си направя паралел с Анастасия и родовите имения.
идеята да си имаш къща, градинка и като цяло да водиш живот на едно чисто място е прекрасна, но се съмнявам, че млад човек би могъл да се справи с лека ръка в днешното общество с това предизвикателство.
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Няма утре, има днес:)
« Отговор #3 -: 11-02-2013, 22:27:03 »

Малко знам за Анастасия. Имам един приятел, който е силно въодушевен от писанията на Мегре, та си направи къща от слама и има разсадник. отглежда супер много видове растения и шапка му свалям. Та за тези писания и последователите им не знам, но определено живот в хармония с природата е една красива алтернатива. В испания за известно време бях част от един автономен проект за самоустойчив начин на живот. Отглеждахме си био храна, също така правехме био домашен хляб с квас и продавахме долу в града на местния производителски пазар. Много ентусиазъм и вдъхновение има там. Има хора. Та ако направиш тези неща с приятели и си в общност е готино. Иначе сам... сигурно пак е готино ако имаш отшелнически наклон. Но определено по-голямата част от младите надали биха се пуснали в такава авантюра. Дори и аз в момента съм в града. Вярно, че пролет, лято и есен обикалям и бера каквото може да се бере из пущинака и изоставените овощни градини, но вече не произвеждам нищо сам, оасвен кълнове :D Преди имах идеи да ставам фермер и още си ги имам, но все още не ми се отцепва сам. Ако е с приятели бива, но иначе.... бих изчакал да стана на 50 може би.
Има и друго. Много хора все се подготвят за оцеляване и тн. било то за миналия вече 21-ви декември или за евентулания нов световен ред, който бавно, но стабилно влиза в сила. Дори и да си независим с био ферма например, в един момен ТЕ ще дойдат и ще ти разкатаят фамилията ако си сам или сте малко. Та или ще си роб в техния строй или ще ти смачкат фасона (ако биеш на очи). При тези обстоятелства вие какво бихте предпочели? Какво бихте направили? По кой път сте поели?
Активен
Total Liberation

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Няма утре, има днес:)
« Отговор #4 -: 12-02-2013, 15:37:52 »

както съм чувала много пъти, знанието може да направи един човек много нещастен. независимо както и да се опитваш да противодействаш на разрухата, която е настъпила в момента, ако си сам, няма да постигнеш много.
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Няма утре, има днес:)
« Отговор #5 -: 12-02-2013, 22:42:46 »

Народецът , (особено нашият ) трудно се обединява по разни "размити" или непонятни нему каузи ( то как ли да са му понятни , ако е като черната Златка , дето си призна за 4 прочетени книги в живота си , навярно  от сорта на "Винету".. :) ) , та затова остава да се действа автономно. И без това има поговорка: "Ако искаш нещо да се свърши правилно, свърши си го сам"   :)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.