Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Солта и лечебните ѝ свойства  (Прочетена 5334 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Пратиха ми днес тази статия за лечебните свойства на солта и най-вече използването ѝ външно за превръзки при справяне с най-различни здравословни проблеми. Звучи интересно и донякъде логично, но не съм пробвал. Ако някой излекува нещо по този начин, да сподели.  :Content_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Divine

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Солта и лечебните ѝ свойства
« Отговор #1 -: 29-04-2014, 09:34:02 »

Привет,
никой ли не е изпробвал още тези солни превръзки?  ???
Попадам на много места на тази статия, но само copy-paste на текста, а никъде няма коментар от някой който реално да я е изпробвал....
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Солта и лечебните ѝ свойства
« Отговор #2 -: 04-05-2014, 04:49:59 »

Бях малка и един ден дядо ме заведе в поликлиниката за да ми намажат с нещо бемката на палеца на ръката там дядо ми срещтна един приятел и той му каза да си топя пръстчето всяка вечер в солена вода  и може би след десетина дни нямаше и следа от бемката.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Солта и лечебните ѝ свойства
« Отговор #3 -: 04-05-2014, 15:44:03 »

Аз вчера четох за енергиен душ със сол, но не съм опитала все още.

Енергиен душ
Солта помага за абсорбирането и неутрализирането на всички негативни енергии, навлезли в аурата ви през деня. Пригответе натривка от сол. Трябва да добавите малко бадемово масло към шепа морска сол - колкото да направите гъста паста. Прибавете две-три капки есенциално масло от сандалово дърво, градински чай или обикновена хвойна. Застанете под душа и разнесете сместа по цялото си тяло (ако искате, пропуснете главата и лицето си). Вземете душ (изберете температурата на водата според предпочитанията си). Докато се къпете, искрено и уверено помолете водата да отмие всичко негативно, натрупано през деня. Важно е водата да се стича по върха на главата ви, докато отмива солта от тялото ви.

Също така авторката съветва преди този душ да се намокри тялото и да се изчетка докато изсъхне с четка за баня или като алтернатива - хавлия, бързи и енергични движения. Движенията трябва да съм към сърцето т.е. от пръстите на краката към половите органи, от китките към гърдите. Така кожата ще бъде по-чиста преди самата процедура със солта и ще има по-добър резултат.

Вана с английска сол
Тя стимулира изхвърлянето на токсини през кожата. Когато изпълнявате някоя от детоксикиращите програми, искам да взимате тези вани два пъти седмично, но никога в последователни дни. Добре е от време на време да взимате такава вана дори и да не изпълнявате програмите. Вземете тази вана непосредствено преди лягане - ще се потите през нощта, но пък ще спите дълбоко! Не взимайте такава вана, ако имате екзема или високо кръвно налягане. Не се препоръчва и при сърдечни проблеми, диабет, преумора и слабост.
1. Сипете в горещата вана 225-450 г английска сол и 100 г морска сол.
2. Легнете във ваната и се покиснете около двадесет минути, като при необходимост доливате гореща вода.
3. Излезте; подсушете се чрез потупване и веднага си лягайте. Ако искате, загърнете се в стара хавлия, за да попива потта. На следващата сутрин изплакнете кожата си и добре я навлажнете с неароматизиран лосион за тяло.

Книгата е Тайните на енергията, Алла свиринская. Аз по принцип започнах да я чета за да се информирам за чакрите, но книгата се оказа много повече, които има време може да я погледне заслужава си. Нещо, което много ме учуди е детоксикация чрез пиене на глина  :o Абе.. прекрасна книга.   ;D Има я в Спиралата.
« Последна редакция: 04-05-2014, 15:48:02 от съншине :3 »
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Солта и лечебните ѝ свойства
« Отговор #4 -: 05-05-2014, 13:34:56 »

Малахов също препоръчва разтривка с урина/дори и преварена/,а тя е солена.
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Солта и лечебните ѝ свойства
« Отговор #5 -: 16-10-2014, 02:19:54 »

Когато по телевизията вървеше някаква антиреклама от докторята за солта - че не трябва да се яде сол веднага проучих въпроса - и както винаги останових, че докторята дават грешни съвети- солта не само не вреди на високото кръвно, а и го намаля - намерих доста мнения във форуми на хора които са си свалили кръвното налягане със сол - ядене на повече сол
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.