Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алкално-киселинен баланс  (Прочетена 3231 пъти)

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Алкално-киселинен баланс
« -: 04-03-2013, 10:27:22 »

Здравейте,

много ще ми е интересно ако има запознати по този въпрос, които да ми помогнат. Взех си въпросни лентички за ph-то. Не знам доколко показват правилно ? ползвали ли сте? марки?
По принцип аз не съм вегетарианец, но ям месо много рядко. Примерно миналия месец съм яла веднъж. Но резултатите ми сутрин от лентичката ми показват киселинно ниво под 6.0 . През деня ми става алкално повече.
Виждам доста противоречиви статии за това как трябва да е и т.н? може би не се храня толкова здравословно, колкото си мисля. Но една приятелка и направихме тази сутрин. Тя яде много месо а беше алкална. 
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #2 -: 04-03-2013, 15:52:10 »

Да бе те таблиците са ясни.   tooth  Въпроса е, че наистина някои хора остават алкални дори и при зверски прием на киселинно-образуваща храна. За мен лично има 2 причини.
1. Всяко тяло е субективно, произвежда индивидуално количество киселина и всеки трябва да си се следи и сам да си направи таблица.
2. Има патология(бактерии, вируси, паразити и т.н.), които си живеят в по-киселинна среда и правят "нужното", за да я поддържат.
Активен
Psychonaut

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #3 -: 04-03-2013, 17:01:51 »

Мен ме притеснява това, че сутрин ми е киселинно - 5.5 или 5.75 някъде, а по-късно след като измеря в   алкана среда над 7. Може би трябва да пробвам и с други лентички.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #4 -: 04-03-2013, 17:28:23 »

Smile, имам пробна версия с тест ленти. Намирам ги за неефективни , поради грешно отчетени стойности. Това се проверява лесно -  с изследване на анализ на кръв и урина в лаборатория. Ненадежността на този способ  идва от това, че се работи със сух твърд реагент. Ако се зачетеш внимателно на опаковката там трябва дебело да е подчерано, че анализа от лентите е полукачествен и незаменящ лабораторните изследвания метод  :pensif_29: Ползвала съм на различни фирми (комплексни с по няколко показателя). Колкото и грамотно да изпълняваш инструкциите и следваш указанията, оптимален максимално доближаващ се до реалния резултат , няма да получиш. Тези ленти за урина ли са ? По-надежден е варианта да си закупиш течен реактив със същите качества (т.е. да извежда данни за показателите, които те интересуват). По-скъп ресурс са, но дава по-незначими отклонения.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #5 -: 04-03-2013, 17:39:40 »

За мен ПЪК неизвестните са доста,от което нито съм наясно нито "щастлив"!Дали киселинноста  по дупките на човека е много различна и дали има общо с киселинноста в стомаха,червата,лимфата и кръвта?Също по органите еднаква ли е,различна ли е?А тези храни как ги мерят?–преди ядене с лента,в устата с лента,в стомаха с лента или разградени вече в червата с лента? Или вече в кръвта с лента?Или обобщено:по кое време на процеса хранене и на кое място по кой метод и след какви биохимични реакций между една "тухла" органична химия става ОТМЕРВАНЕТО???И някъде между  тези неизвестни  ВСЕКИ е ПРАВ!
Активен

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #6 -: 04-03-2013, 21:51:41 »

Благодаря ви за отговорите!
Знам, че най-добре да се направят в лаборатория и май ще отида, защото тези киселинни нива, които ми изкарват лентичките, искам да ги проверя. Не ям млечни продукти, месо рядко, бял хляб изобщо и ми стана леко кофти с тези нива, които ми показват.
Purelove - лентичките пише че стават  със  слюнка и  с урина. Аз реших просто ей така да си видя нивата, а те ме изненадаха леко:) Ако не е тайна, може ли да споделиш какви нива ти показваха лентичките и след това резултатите от лабораторията?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Алкално-киселинен баланс
« Отговор #7 -: 19-09-2013, 09:38:11 »

За поназнайващите руский язык, една интересна беседа по темата:

http://www.youtube.com/watch?v=Om1WVycz3RU
Активен
 

Страницата е създадена за 0.059 секунди с 23 запитвания.