Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нека да се представя  (Прочетена 5858 пъти)

ashley

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • ...имам две момчета...искам още две...
Нека да се представя
« -: 22-03-2013, 22:20:45 »

Здравейте
Регистрирах се във форума с цел да търся помощ, съмишленици и съвети от хора, които ги е грижа с какво се хранят, как се отнасят към околната среда и как се държат с хората и нещата от живота.
Надявам се да ме приемете и да не ми се дразните на глупавите въпроси, които може да задавам от време на време. Ще се постарая да се информирам достатъчно по темите, преди да питам, но...сега навлизам в друг етап от живота си, с който все още свиквам.

Малко лична информация за мен: имам две момчета на 1г и на 3г; обръщам внимание на храненето си (старая се да се храня здравословно, дори леко съм вманиачена според близките ми на тази тема); емоционална съм и съм перфекционистка (тези ми качества доста ми пречат в живота и работя над намаляването на действието им в ежедневието ми); смятам, че "живея в друг свят" и съм непоправима идеалистка, която май отказва да се промени.  :fluretaa: Това е накратко.

Проблемът, който ме насочи към този сайт и форум, се "отключи" след спазването на Житния режим на Учителя Дънов през февруари тази година. Оказа се, че имам проблем с жлъчката. Лекарите я определиха като "мързелива" (или поне аз така разбрах от сложните медицински наименования) и глутеновото хранене (преди това и 3 дена на цитрусови сокове) са я "претоварили". В момента ми изписаха Цинарикс за 30 дена и диета, пак за 30 дена. Но ми "забраниха" да правя повече Житни режими и детокси със сокове.
В момента търся друг начин за пречистване или детоксикиране на организма. И в помощ на жлъчката. И се чудя с какво да се храня в следващите 30 дни като от списъка със "забранени" неща ползвам само млечните продукти, кафето и яйцата. :surpris_25:

Благодаря, че ме изчетохте.
« Последна редакция: 22-03-2013, 22:29:43 от ashley »
Активен
Хората цяла седмица чакат да стане Петък, цяла година да стане Лято и цял живот да са щастливи. Умберто Еко

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Нека да се представя
« Отговор #1 -: 22-03-2013, 22:43:54 »

Не съм експерт, но едва ли житните са основната причина за проблемите ти с жлъчката.
Не мисля, че ако замениш житната диета с по-лека сокова /моркови, магданоз, черна ряпа, ябълки и цвекло - като ги редуваш в различни дни, ряпата само по няколко лъжички преди хранене/, ще е проблем. Ако към соковете добавиш леки зелени салати, повече движение, и затопляне на черния дроб, едва ли ще е във вреда.

По-важно е преди това да разбереш  какъв точно  е проблемът с жлъчката: запушване, претоварване, слабо жлъчо-отделяне - и тогава да прецениш как да действаш.

Внимателното пречистване на черния дроб само би било от полза.

Що се отнася до цитрусите - с тях може би наистина трябва по-внимателно да се действа: едно, че не са характерни за нашите географски ширини /тоест внасят разкол във храносмилателната система/, второ многото кисели цитруси стимулират жлъчко-отделянето /остава да добавиш зехтин  и електрическа възглавница - и ето ти прочистваща криза/  ;)

В крайна сметка, ти си господарят на живота и здравето си, сама трябва да прецениш...
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Нека да се представя
« Отговор #2 -: 22-03-2013, 23:14:21 »

Забравих най-важното  ;) Трябва да определиш какъв преобладаващ тип си: жлъч, слуз, вятър и т.н. Без да те познавам, май, си жлъч. Може би просто трябва да наблегнеш на по-малко кисело-горчиви храни. И да вкараш повече неутралност.
Но това си е спекулация. Нека бате Бино си каже мнението. По принцип, ако храненето ти е балансирано и нямаш тежки патологични отклонения във функцията на жлъчката, не би трябвало да е проблем да си възвърнеш сравнително лесно равновесието.
Активен

ashley

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • ...имам две момчета...искам още две...
Re:Нека да се представя
« Отговор #3 -: 23-03-2013, 08:27:10 »

Благодаря много за отговора.
А как да определя какъв тип съм?
По принцип не знам да имам някакви отклонения, храня се сравнително здравословно (ако съдя по обкръжението си) затова сега съм озадачена какво да правя.
Доколкото разбрах лекарката-имам слабо-жлъчно отделяне. Тоест, жлъчката не работи на пълни обороти, а си "мързелува" :)
Активен
Хората цяла седмица чакат да стане Петък, цяла година да стане Лято и цял живот да са щастливи. Умберто Еко

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Нека да се представя
« Отговор #4 -: 23-03-2013, 08:34:30 »

Ентусиазмът ти е изключително заразителен, поздравления за нестихващата воля да се справяш с проблемите и да търсиш нови решения, ето и едно предложение за лечение от мен:

д-р Ф. Батманжелидж "Ти не си болен, а просто си жаден"

http://www.scribd.com/doc/78251900/%D0%A2%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8-%D0%B6%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD
« Последна редакция: 23-03-2013, 08:40:03 от Sissona »
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Нека да се представя
« Отговор #5 -: 23-03-2013, 08:50:13 »

Благодаря много за отговора.
А как да определя какъв тип съм?
По принцип не знам да имам някакви отклонения, храня се сравнително здравословно (ако съдя по обкръжението си) затова сега съм озадачена какво да правя.
Доколкото разбрах лекарката-имам слабо-жлъчно отделяне. Тоест, жлъчката не работи на пълни обороти, а си "мързелува" :)

На първо време, извън конкретното ти питане, може да прочетеш някоя от книгите на Малахов. Там добре са обяснени много от принципите и методите за "природно лечение". В крайна сметка, здравето е личен избор и борба, отвън здраве не се дава, то се отвоюва. Човек трябва първо да се образова в някаква посока. А това си е работа за цял живот.
Иначе, май, Бате Бино беше публикувал един тест за определяне на аюрведическия тип.
Активен

ashley

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • ...имам две момчета...искам още две...
Re:Нека да се представя
« Отговор #6 -: 28-03-2013, 21:20:37 »

Здравейте, отново.
Може ли някой, преминал през дискинезия на жлъчката, да ми даде съвет.
Вече една седмица спазвам хранителен режим и пия Цинарикс, но не усещам никакво подобрение. Болката нито отслабва, нито става по-нарядко.
Знам, че за всичко трябва търпение и не бързам. Просто ме е страх дали вървя в правилната посока. Да не ми се получи някакво възпаление без да разбера.
Благодаря предварително.
Активен
Хората цяла седмица чакат да стане Петък, цяла година да стане Лято и цял живот да са щастливи. Умберто Еко

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Нека да се представя
« Отговор #7 -: 28-03-2013, 21:53:49 »

Слънце, опасно е да искаш здравни съвети в интернет-форуми. По интернет и най-големият лечител не би могъл да ти даде адекватна помощ.
Когато човек по някаква причина се реши сам да опита да се лекува с природни средства, това е друго - тогава сам поемаш отговорността, четеш много, пробваш, преживяваш стремежа си да помогнеш на организма си да се самолекува, питаш съмишленици и хора, минали по тоя път /но не като съвет на живот и смърт, а като неангажиращи мнения/.
Иначе, не дай си, Боже, някой, без да те познава, да ти даде съвет и от  това се влошиш, даваш ли си сметка каква отговорност прехвърляш върху този човек?!
Намери си свестен лекар, лечител или билкар, който наистина да се е доказал в тази област - жлъчка, храносмилателна система, и му се довери. След това, като се позакрепиш, може вече на спокойствие да прецениш накъде да поемеш, как да се храниш и т.н.
Така по интернет, според мен, е опасно да се лекуваш.
« Последна редакция: 28-03-2013, 22:04:41 от emo75 »
Активен

ashley

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • ...имам две момчета...искам още две...
Re:Нека да се представя
« Отговор #8 -: 28-03-2013, 23:01:37 »

Разбира се, че не чакам "лечение" по нета някой да ми каже. Просто търся хора, които са минали през това. Да ми кажат дали е нормално да не усещам подобрение от една седмица лечение. И дали възпаленията на жлъчката, за които толкова много пише по нета, могат да станат така изведнъж, незабелязано и без признаци. Но просто от опита на хората. И без това медицината се крепи само на едната статистика.
В момента все още търся какъв и кой лекар да "ме поеме". Дали да е гастроентеролог...или билкар (ама такъв не знам къде да търся в Пловдив) ...или пак да ходя при ехографист.... Но това ще го реша в най-скоро време.
Благодаря
Активен
Хората цяла седмица чакат да стане Петък, цяла година да стане Лято и цял живот да са щастливи. Умберто Еко
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.