Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: промоция на хр. добавки в нашия био магазин  (Прочетена 16673 пъти)

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

Абе искам да ви питам какво мислите по въпроса - в един от магазините за здравословни храни от който често пазарувам има промоция на хранителни добавки на фирмата Pristine US , разбира се защото годността им изтича - на лененото масло е до края на март, а на рибеното масло - до края на май - дават две опаковки с по 90 капсули - една опаковка ленено и една рибено за смешната цена от 4 лева  :surpris_22:
Че е изгодно, изгодно е,  но дали са безвредни , притеснява ме мисълта, че може да са гранясали и вместо полза, може да има вреда. Продавачката твърди, че ако се започне сега да се пият и се държат в хладилник - няма проблем. Какво мислите?

Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

Е, ама как само качвам снимки !!!  O0  tooth
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

По принцип на опаковката пише "най-добър за консумация до", което не означава, че след тази дата ще е негоден за консумация. Обикновено се дава реверанс от няколко месеца след указаната дата по маркетингови причини - залежаване в складове и т.н. Но все пак сам си поемаш риска.
А дали фирмата е качествена, не знам, нямам впечатления.
« Последна редакция: 27-03-2013, 19:49:18 от emo75 »
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

По принцип на опаковката пише "най-добър за консумация до", което не означава, че след тази дата ще е негоден за консумация...
По принцип на опаковката пише "най-добър за консумация до", което пък не дава гаранция, че преди тази дата е годен за консумация :). Случаи и примери много. Не че някой има вина за това де...просто е много трудно да се прецени кое кога ще се прецака...много са влияещите фактори. Смисълът на срока на годност е, че ако се продава след обявената дата е виновен търговеца, а ако се е развалило преди нея - производителя...някой (уж) трябва да го отнесе :police:

Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

По документи винаги се дава промеждутъчен период. Това важи не само за хранителните добавки, а и за храните.
Но зависи доколко добросъвестен е бил дистрибуторът.
Ще дам един пример. Преди около година по медиите изтече информация, че производител на натурален сок дарил на детска градина сокове с "изтекъл срок на годност". Истината впоследствие се оказа малко по-различна. Да, действително на опаковката е било указано  "най-добър до", но при проверка в лаборатория се оказва, че соковете са в добро за консумация състояние поне още 6 месеца. На въпрос защо етикетът е бил с по-малко време за трайност, производителят отговаря, че правил това, за да не залежава стоката му по складовете /дистрибуторите не бързат да продават нещо, което има голям срок на трайност/; освен това денят, в който срокът изтича, не означава автоматично, че продуктът не е годен за консумация или не е полезен - намаляването на качеството става постепенно и не за един ден. Затова е написано "най-добър до", а не "негоден за консумация след".
С това не искам подклаждам излишна самонадеяност да се купуват преоценени хранителни стоки или добавки. Разбира се, най-добре е да си купиш стока в срок на годност, във всеки друг случай - си е на твоя отговорност, при условие, че си бил информиран.
« Последна редакция: 27-03-2013, 22:24:14 от emo75 »
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

да, така е, съгласна съм, че срока на годност не означава, че от тази дата нататък продукта е напълно негоден, и продавачката това ми обясни, но както казва Спанака не означава и че преди тази дата е бил годен за употреба.... искаше ми се някой да сподели впечатления от тази фирма , защото пазара на хранителни добавки толкова се разрастна, че се продават какви ли не боклуци в красиви опаковки.  А  и щом като се запазват по-добре в хладилник, защо те не ги държат в хладилник? Ако досега са стояли на топло в магазина, каква е гаранцията, че не са гранясали?  :surpris_23:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Гаранция- Франция.

Всички тези залитания по хранителни добавки са някакви американски мании за здраве: пиеш таблетка  и си здрав. Но май не е толкова просто. Не че не биха могли да бъдат полезни, но е съмнителна цялата реклама около тях. Сега фикс-идеята са омега-мазнините. Но никой не казва, че приети в повече засилват склонността към възпаления на съединителната тъкан.
Същото важи и за витамините.
« Последна редакция: 28-03-2013, 14:57:28 от emo75 »
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Аз пия маслото от иглика на Pristine от около 3 месеца. Мога да кажа само добри думи. Започнах да го пия заради акне, което 3 години не можах да махна по какъвто и да е начин. Нямам хормонални проблеми, но все пак го пия защото бях вдигнала ръце от тая напаст. Акнето ми беше по челюста, едни такива пъпки дето не минават, а като минат остава страшен червен белег. Жената в здравословният магазин ми го препоръча, аз много се колебах, но го взех. Акнето се махна на втората седмица, не е на 100% изчистено но положението ми е много, много по-добре. Тогава продавачката ми предлагаше и маслото от пореч но видях че му изтича срока избрах това от вечерна иглика.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Предполагам , на всички тук ще е интересно какво ще се случи с акнето когато се спре приемът на маслото от иглика.   :o
« Последна редакция: 07-04-2013, 09:48:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

То се знае че като спра приема на иглика пак ще я "цъфна" за съжаление. Просто отлагам проблема във времето. Странното е че никой не казва колко време трябва да се приема и на опаковките не пише. Аз сега търся алтернативи, че като дойде денят да я спра да има с какво да я заместя. Кожните болести се оказаха много страшна работа. Не знаеш от къде са дошли, нито знаеш какво точно ще им повлияе.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Бате Бино вероятно имаше предвид, че е може би време да се замислиш за по-радикален подход към проблема: трайна промяна на хранителните навици, регулярно почистване на дебелото черво и черния дроб, отказ от млечни продукти. Тогава няма да зависиш от хранителни добавки.
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Правих и продължавам да правя пречистванията, резултат има, но е временен. За себе си стигнах до извода, че най-добре на кожните ми проблеми влияе шанка-пракшалана, но и с нея не трябва да се прекалява. Хранителен режим спазвам от доста време и все пак имам чувството, че нещо ми отбягва, че нещо не правя както трябва. Затова чета, мисля, разсъждавам и дано някога намеря отговора.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

В такъв случай ти най-добре си познаваш ситуацията... Редовни клизми с мочегон пробвала ли си?
Опитай и пиене и мазане с Тодикамп, може пък да помогне по-трайно.
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Тодикамп съм пила, клизми съм правила само, че не редовно. Има ефект особено от клизмите, но е доста трудно с цялата подготовка за тях. Може би трябва да мина изцяло на сурова храна или да направя гладуване, за да се наместят нещата в организма ...
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Ако не е завършен цикъл на гладуване /за който обаче е нужна години подготовка/, всичко ще е временно - ще изчезват по време на гладуването и после вероятно пак ще се появяват. Консумираш ли редовно храни, богати на витамин В? Аз лично за себе си съм забелязал, че при недостиг на тази група витамини, ми избива леко младежко акне. Като хапна 2-3 рохки яйца, и се оправям бързо.
Другият вариант  е да приемеш философски стуацията - правиш каквото можеш, става каквото е писано  ;) Все пак по-добре е лек обрив по лицето, отколкото нещо по-сериозно по някой вътрешен орган. Все пак обривът си е някакъв вид имунна реакция. Организмът ти просто намира начин да я изяви на повърхността - по кожата, което  е по-добрият вариант.
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Това за яйцата не го знаех. Не ги ям, нито ги обичам, но нищо не пречи да опитам  :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Обривът всъщност показва,че имаш по-сериозни проблеми в организма :)
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Правила съм си всички възможни изследвания, нищо ми няма. Последно бях на ирисолог, тя нищо не видя освен някои малки неразположения. Истина е че акнето ми се влоши много след няколко курса на лечение с антибиотици. Естествено е те са ми повредили имунната система, но тогава аз си нямах представа какво си причинявам. Сега си пия игликата и съм добре. Временно решение, но все пак е нещо. С времето се надявам организма да се изчисти от цялата тая химия и нещата да се оправят.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Е, де, да не бързаме с категоричните заключения. Знаеш ли колко хора с акне са доживяли до 90 годишна възраст? Аз поне познавам двама дедовци, които на младини очевидно са имали мазна кожа, а доживяха до 87 и 93 години
 ;D Като не знаем някои неща, по-добре да замълчим. Не всичко може да се обясни с детокс, паразити и прочие теории.Както и с изтребване чрез антибиотици. Не плаши излишно момичето.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Антибиотиците са нещо, което може да спаси човешки живот, но използването им обикновено носи и вреда за организма, дори и на симптоматично ниво всичко да е наред. Във всички случаи те нанасят вреди в по-малка или по-голяма степен на чревната микрофлора. Ако е в малка, обикновено това остава незабелязано, няма симптоми и с времето организмът съумява сам да се възстанови. Ако е в по-голяма, то тогава може да се проявят разнообразни проблеми, които човек на пръв поглед едва ли би свързал с употребата на антибиотика, още повече, че те съвсем невинаги се проявяват на момента. Развитието на една дисбиоза може да се прояви след месеци, дори години - това става, когато са налице и други негативни фактори. Тогава нещата мога да се изявят като чревен дискомфорт, непроворикан от нещо конкретно и/или много по-комплексни проблеми. Става така, защото антибиотикът убива полезната чревна флора, която, от една страна, играе важна роля в усвояването на веществата от поетата и обработена в стомаха храна, а от друга страна контролира развитието на candida в червата. Когато полезната флора е недостатъчна, започва процес на развитие на кандида инфекция. Кандида първоначално обхваща червата, но впоследствие прониква през стените им и може да се разпространи из целия организъм. При такова положение се развива многообразие от проблеми, а в повечето случаи никой не се сеща за истинската им причина. И започва едно фрагментирано "лечение" на този и онзи болестен симптом или орган, което не само не решава проблема, а често пъти може още повече да го задълбочи. Напоследък и в България вече започна, макар и съвсем плахо, да се повдига този въпрос, но все още няма достатъчно сериозно отношение към него от страна на мнозинството лекари - те напълно игнорират подобна възможност.
Друг проблем, свързан с нарушената чревна флора, е отслабването на имунитета като цяло - вече се знае, че количеството на полезните бактерии в червата има пряко отношение към имунната система на човека.
За да се предотврати подобен сценарий, е много важно антибиотиците да се използват само когато е неизбежно. И със започване на курса на лечение с тях, да се започне прием на качествен пробиотик (вече има какви ли не на нашия пазар), първоначално във високи дози, който трябва да продължи най-малко месец след спиране приема на антибиотиците. При по-продължителни курсове на антибиотичен прием, пробиотиците трябва да се вземат не по-малко от три месеца след прекратяването му.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 23 запитвания.