Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как ни помогна здравословното хранене  (Прочетена 21341 пъти)

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Здравейте отново  :flowers2:! Създавам тази тема с молба към всички вас, да споделите с какви заболявания сте се преборили, от както се храните здравословно, както и различните методи и помощни средства, които сте използвали  :Cherries! Смятам, че ще бъде изключително полезно за всички, които ще прочетат това в последствие! Ако има вече такава тема, моля модераторите да изтрият моята!
Започвам първа- преди две години ми беше открит полип в ректума с размер 15 мм! Това, както повечето от вас знаят е доброкачествено образование, което в един момент би могло да се изроди в злокачествено! Практиката в такива случаи е хирургическото отстраняване в момента на откриването! След като категорично отказах тази манипулация, докторът, който следеше състоянието ми предложи лечение с един медикамент, който действа на клетъчно ниво и би могъл да спомогне за намаляването и дори за изчезването на полипа! Нищо не губех, мислех, че като приемам медикамента поне ще контролираме нещата! И наистина за година и половина полипа значително намаля, като достигна до 5 мм! Предполагам, че щях да продължа така още доста време, защото процеса е изключително бавен, но в един момент развих непоносимост към даденият медикамент и ми се наложи да го спра! Аз принципно правя алергични реакции към повечето лекарства, преди време се разминах на косъм след прекомерно пиене на антибиотици,  като от тогава започнаха и доста от проблемите в здравословното ми състояние в допълнение и с много стрес! Както и да е, когато се случи тази непоносимост аз бях на едно райско местенце, с море и чудни плажове, бях се усамотила, за да събера силите си! Това определено ми повлия доста положително, чувствах се толкова спокойна, волна като птичка и сякаш всичките ми проблеми бяха изчезнали! Нямаше я болката в корема, която изпитвах почти непрекъснато, дори започнах да спортувам активно! Мислех позитивно, почти не се сещах за полипа, представях си, че е изчезнал и о чудо когато се прибрах в Бг и направихме контролен преглед, размерът му беше под 3 мм, което вече дори не се счита за полип! Но докторът ме предупреди, че така, както е намалял в среда на релакс и спокойствие, атмосферата тук би могла да го провокира да започне да нараства отново! Трябваше ми средство, което да ми помогне освен положителната нагласа и тогава открих статия за благотворното действие на содата бикарбонат върху целият организъм и успехът в лечението с нея дори на ракови заболявания! И така преди три месеца започнах да приемам всяка сутрин на гладно сода в чаша с топла вода и след обяд разтворена във фреш от прясно изстискан лимонов сок! Количеството, което приемах беше минимално, на върха на една чаена лъжичка! Полипа започна драстично да намалява, докато не остана само една пъпчица и в този момент ми се наложи да спра пиенето на сода, поради възпаление на жлъчният мехур! По това време почти излекувах и синузита си, за първи път от години чувствах, че ноздрите ми са чисти и мога да дишам дълбоко без проблем! Сигурна съм в благотворният ефект на содата или лимона, не успях да довърша започнатото, но се надявам и това да се случи когато му дойде времето  :peperudi:!
Вие сте….
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #1 -: 29-03-2013, 10:28:19 »

Глад му е майката :))
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #2 -: 29-03-2013, 11:40:03 »

titan, абсолютно си прав! Без да знам защо години наред организмът ми сам ме насочваше към този вид хранене- суровоядството и в частност гладуването! В моментите, в които бях с най- силните кризи дни наред не можех да поема никаква храна и така ми беше добре! Имам апетит само към сурови плодове и зеленчуци, кълнове и ядки и вода, много вода  :Appetit_4:! Вярвам, че собственото ми тяло знае най- добре кое е правилното, за го излекува!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #3 -: 29-03-2013, 16:34:53 »

Аз тия дни започвам гладуване само на вода, да изчистя последните мазнинки по тялото си :)) В тая криза ще трябва да се прехранвам като модел  tooth  tooth  tooth . Гладът лекува , поправя , възстановява . Няма по-добро лекарство от него :) Това е личното ми мнение.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #4 -: 29-03-2013, 17:07:50 »

titan, абсолютно си прав! Без да знам защо години наред организмът ми сам ме насочваше към този вид хранене- суровоядството и в частност гладуването! В моментите, в които бях с най- силните кризи дни наред не можех да поема никаква храна и така ми беше добре! Имам апетит само към сурови плодове и зеленчуци, кълнове и ядки и вода, много вода  :Appetit_4:! Вярвам, че собственото ми тяло знае най- добре кое е правилното, за го излекува!
Изкуството да владееш себе си  :heart_2:
Ако включиш и sungazing практиката  :), процеса на прочистване, балансиране и хармонизиране още повече ще се задълбочи  :whistling2 - emotloader:
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #5 -: 29-03-2013, 18:33:15 »

titan Ти сериозно ли на пълен глад, за колко време става дума?

purelove Не зная до колко владея тялото си, но определено имам усещане за доста неща  :flower:!
Би ли ми дала повече информация за sungazing практиката, за първи път разбирам за нея  :surpris_23:!
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #6 -: 29-03-2013, 19:18:23 »

Наистина се убеждавам, че случайни неща просто няма  :whistling2 - emotloader:!
purelove, метода на лечение, чрез гледане в слънцето, който ти ми предложи, малко по-рано днес ми беше подробно разяснен от близък приятел, който ми се обади специално заради това, но просто нямах представа, че го наричат още sungazing! Аз принципно съм чувала за този вид лечение, но не съм се интересувала по-задълбочено, но сега определено се заинтригувах и започвам да чета! Благодаря ти  :flowers2:!
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #7 -: 30-03-2013, 10:09:33 »



Здравей, nielka!

Възрастна жена ми разправя как преди години е имала полипи на червата и са искали да я оперират,а също така и кръв и много тънки изпражнения.
Жената е отказала категорично и в продължение на един месец сутрин на гладно е вземала една лъжица мед размесена с половин чаена лъжичка настърган на най ситно див кестен (става на прах)без кората и след половин час една чаена чаша запарка от бял равнец.Така след месец се е оправила и от тогава си прави тази профилактика по няколко пъти в годината.Мога да ти дам телефона й да се чуете ако искаш :)


Ако някой знае рецепта за лечение на полип на тялото на матката ,моля да сподели :pensif_29:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #8 -: 30-03-2013, 11:01:41 »

Не зная колко ще издържа , надявам се поне 15 тина дена, а всеки един отгоре ще бъде бонус. Приготвил съм си изворна вода, топли дрехи, топличко одяло. Приключих с работата и ще бъда статичен в поза лотус  tooth
Пречистването ще даде ново начало.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #9 -: 30-03-2013, 11:09:29 »

Спорт, любов, мотивация и реализация. Квото и да ми обясняват...без тях нито глад, нито суровоядство, нито квото и да е помагат... Но пък съчетани, правят чудеса  tooth
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #10 -: 30-03-2013, 11:19:41 »

И ти си права :)) едното без другото не може, като скачени съдове са :)
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #11 -: 30-03-2013, 11:47:48 »

monika, изключително съм ти благодарна за тази ценна информация, ще се радвам да се чуя с тази дама  :flowers2:! Аз съм потърпевша на неконтролируем прием на антибиотици, които за малко да ме довършат, предписвани бяха от двама прехвалени специалисти, едва се възстанових и от тогава не вярвам на класическата медицина и всячески търся лечение с методи от алтернативната медицина! А сега с всеки изминал ден съм все по-сигурна, че съм попаднала на точното място- сред всички вас, не мога да се спра да ви чета, намирам без усилие информация за неща, за които години наред съм се лутала и никой не можеше да ми даде! Толкова близки ви чувствам, разбирам всичко, за което пишете- аз просто съм си у дома  :peperudi:
Нямам представа как се лекува полип на тялото на матката, но ще започна да търся информация още сега!
titan, стискам палци да издържиш времето, което си решил! Аз все още съм на етап гладуване за по ден, два, но усещам, че в най-скоро време ще започна да правя и по повече дни! С теб сме  :flower:!
Theodora, разбира се, че спортът, любовта към всичко и позитивната нагласа са от голямо значение, но когато гладуваш и се храниш със сурова храна се получава едно духовно извисяване, подобряване на умствената дейност и концентрация, подобряват се физическата и духовната енергия, а от там следват и успехите и реализацията! Казвам го от личен опит и никога няма да променя този си начин на живот, защото до сега не съм се чувствала толкова пълноценна! Нещата наистина са свързани и колкото по-рано човек го осъзнае и направи променяната, толкова по-добре за него и близките му! Мир  :love_026:!
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #12 -: 30-03-2013, 13:18:14 »


nielka на лични ще ти пиша номерът на жената .
Определено гладуването и промени в начина на хранене са най важни.
Ето и нещо което копирах :

Първо, отстранете причината

Полипите възникват на фона на нарушена обмяна на веществата. Това са занемарени гастрити, колити, гинекологични заболявания, болести на бъбреците и т.н. Под влияние на ефикасното лечение на основното заболяване полипите могат да изчезнат от само себе си.
Такива случаи се срещат много в медицинската практика. Оттук следва, че могат да се прилагат успешно и методите на натуропатите за лечение на болестите на вътрешните органи. Става дума за прочистване на организма, гладуване, специални диети, суровоядство, физкултура и т.н. Когато неразположението в организма е преодоляно, полипите “губят почва под краката си”.

«Излишните» тъкани
Нежната лигавица, покриваща всички наши вътрешни органи, изведнъж започва да се разраства и се появява доброкачествен тумор, напомнящ аденом. Ето това е полип. Понякога полипите се появяват във вид на грозд, и тогава се казва, че болният страда от полипоза. Поли и могат да се появят навсякъде - в дихателната система, като се започне от носа и се стигне до бронхите. Могат да се появят в храносмилателния тракт, като се започне от устата и се стигне до ануса. Те могат да засегнат и жлъчния мехур, и пикочния мехур, и шийката на матката.

По своето разнообразие и форма полипите съвсем малко отстъпват на гъбичките. Те са меки и твърди, плътно разположени и “на крачета”. Състоят се или от тръбички, или от власинки, или представляват смесени епителни клетки. Понякога са едва забележими, но понякога са толкова големи, че заемат цялата кухина на съответния засегнат орган. Сами по себе си полипите не са опасни, но лошото е, че има и такива, способни да се изродят в рак.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #13 -: 30-03-2013, 13:41:50 »

monika, отново ти благодаря за положеният труд  :flowers2:! За всичко това съм чела и съм сигурна, че именно промяната в начина ми на хранене ми повлия полипа да намали значително размерът си след като спрях приема на медикамента! Очаквам още по-добри новини на контролният преглед, който е след месец! Благодарение на теб и на purelove ще включа меда и кестена, както и лечението чрез гледане на слънцето! Куриозът при мен е, че при всичките изследвания, които ми се наложи да направя не се откри съществен проблем или болен орган! Диагнозата е синдром на раздразненото дебело черво и ентероколит, като за колита нещата са спорни! Обяснението за болките и страданията ми е единствено стресът, в това число и на появата на полипа! Аз съм доста емоционална натура и преживявам нещата в себе си, а иначе давам вид на спокойна и уравновесена личност  :Confus_3:! Само едно въпросче, къде бих могла да открия диви кестени по това време?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #14 -: 01-04-2013, 00:13:39 »

Полип в храносмилателната система се разгражда бързо с полски хвощ. Ако не е много голям, би трябвало за около седмица да се разгради. Казвам го предвид конкретен човек (жена на около 30 год.) с полип 4 см. в ануса. След седмица полипът е бил изхвърлен - по информация от Вл. Бошнаков.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #15 -: 01-04-2013, 15:01:44 »

shofilev, хиляди благодарности за тази така ценна информация  :love_026:! Аз съм на 34 год, а полипа е с малки размери- 3 мм! Би ли описал точно как се приема полският хвощ?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #16 -: 01-04-2013, 23:50:16 »

Ще проверя при първоизточника и ще пиша допълнително - не бих искал да карам само по спомени. Ще се постарая утре до това време да съм писал.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #17 -: 02-04-2013, 08:47:16 »

Хранене, движение, мислене. Всяка болест е почукване по вратата , едно напомняне за недостатъчна хармония.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #18 -: 02-04-2013, 10:55:17 »

shofilev, благодаря ти  :flower:!
Тихия, така е, нищо не е случайно на този свят, всяко нещо ни се случва, в точното време и защото просто трябва да се случи, за да ни напомни как трябва да живеем! При мен явно е имало нужда от нещо подобно, което да ме стресне, за да променя драстично живота си..... не веднъж съм се замисляля за това  :fun_096:! От една страна се радвам, природата знае кога да се намеси, ако това не се беше случило никога нямаше да осмисля нещата, да взема мерки и да тръгна по правилният път :angel:!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как ни помогна здравословното хранене
« Отговор #19 -: 02-04-2013, 22:33:41 »

Указанията по-долу са събрани от различни източници, но проверени по отношение на тяхната ефикасност от лечителя Вл. Бошнаков (разбира се винаги има и хора, на които не действат - както и всяко друго нещо)

Лечение на полипи с билки:

1. Хвощ - съдържа от 3 до 16% силициева киселина, разтваряща полипите [тук ми идва наум, че Рудолф Бройс споменава за листата на брюкселското зеле, съдържащи много силициева киселина - той препоръчва правене на компреси с тях].

    Начин на приложение:
    а) Чай. Приготвя се от една препълнена чаена лъжичка ситно нарязана и изсушена билка, която се залива с 250 мл вряща вода, кисне в нея три минути и се прецежда. Изпива се три пъти дневно по една такава доза 30 минути преди ядене.
    б) Правят се компреси на болното място. Компресите се правят при възможност три пъти през денонощието: за два часа преди обяд, за два часа след обяд и преди лягане (за цяла нощ). При невъзможност да се правят денем, остава само нощният компрес.
    в) Промивки (ако е възможно). Отвара от две супени лъжици от билката и един литър вряла вода. Отварата се прецежда и се използва, когато се охлади до температурата на тялото - да е поносимо. Промивки на дебелото черво и матката се правят с иригатор или гумена круша.
    г) Бани във вана (може и само на половината тяло, където е засегнатият орган).  От предната вечер 200 гр. хвощ се заливат с 5 литра студена вода. На следващия ден извлекът се прецежда и се излива в приготвената вана с топла вода (около 38 градуса). Банята трае 20 минути.

    Както при компресите, така и при банята билката може да се използва до три пъти след като се притопли [такива указания дава Мария Требен за компресите и баните. В нейната книга "Здраве от аптеката на Господ" има точни указания как се прави компрес и баня. Книгата може свободно да се изтегли, както и тази на Рудолф Бройс].

2. Змийско мляко

Използват се пресен сок, отвара и спиртен извлек - да се внимава, да не се превишат посочените дозировки, защото билката е отровна. Откритите полипи, кондиломи, папиломи, брадавици и други израстъци на кожата се мокрят с посочените продукти от змийско мляко. За унищожаване на вътрешни полипи се правят клизми в четири курса:

    Първи курс: В 2 л. вода, затоплена до температурата на тялото, се добавя една чаена лъжичка сок или спиртен извлек от билката. С тази течност се прави клизма 15 поредни дни, след което 15 дни се почива.
    Втори курс: Същото като първи курс, но към водата се добавя една супена лъжица (не чаена).
    Трети курс: Същото, но с две супени лъжици.
    Четвърти курс: Същото, но с три супени лъжици.
След тези четири курса може да се очаква да изчезнат както външните, така и вътрешните полипи, както и бенките по врата и под мишниците.

Дано посочените по-горе методи да свършат работа на всеки, който ги прилага. Действително не е лесно да приложиш такива мерки, особено ако си по цял ден на работа, но то като цяло билколечението си е хамалогия - не е като да глътнеш таблетка от блистера и толкова.

Успех, nielka!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 22 запитвания.