Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Начинаеща суровоядка - Здравейте!  (Прочетена 3724 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Здравейте, прекрасни хора  :D Казвам се Ели от гр. София на 18 години.  :peperudi: Преди няколко дни намерих този форум, прочетох много неща и съм силно възхитена, а и отвратена от това досега, което съм яла... Силно съжалявам, че нямаше кой да ме научи на суровоядството още от малка!  ;D
От вчера започнах. Вечерта имах страшно главоболие, но това е нормално, тъй като организма ми досега приемаше - шоколади, пици, хотдози, пържени картофи и т.н. Днес се чувствам много по добре! Пълна съм с енергия (не знам къде да я сложа  ;D) Имам няколко въпроса и ще се радвам, ако ми помогнете! Тъй като имам да свалям килограми се чудех дали мога да приемам ленено семе и елда  ::) и в какво количество? Благодаря предварително! Силно се радвам, че Ви намерих.. зная, че това ще промени коренно живота ми  :love_007:
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #1 -: 20-05-2013, 11:44:12 »

Здравей, new_life! :)

Успех в начинанието суровоядство. ;) Добро решение!

Само имай предвид, че малко са хората, чиито организъм може да издържи внезапен преход към суровоядство без сериозни сътресения. В повечето случаи по-безопасно е да се преминава постепенно от стария начин на хранене към новия.

Между другото, умната с т. нар. "био-продукти" (ако, разбира се, нямаш излишни стотачки за харчене). Броят на лековерните почитатели на здравословното хранене, попаднали под "био-хипноза", расте с устойчиви темпове. И няма как да е иначе, щом като много хора някак си пропускат да забележат, че в търговски контекст понятието "био" не е нищо повече от успешна рекламна "мантра", находчиво експлоатирана от далновидни инвеститори с остър нюх за нови пазари.

А за коренните промени в живота... Да, наистина, важно е как се храним и с какво се храним. Но чувал съм, че когато човек се приближи към противоположния край на живота и се обърне ретроспективно назад, храненето е последното, което желае да види... :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #2 -: 20-05-2013, 12:01:14 »

дам, крайностите са малко опасно нещо ...трябва да си сигурна, че ще издържиш :) и аз така се мъча... и все се връщам на дюнерите :) не е въпроса да се изсилиш и после - нищо ...първо намали месото, после го спри ...после намали млечните, после ги спри.... и така, лека-полека... хем няма да се стресира организма ти :) аз един път като правих диетата на лидия ковачева и се захраних както трябваше 10 дни според схемите - след това на 11-я ден почнах да тъпча яко дюнери и бях толкова гладен, че изяждах по 2 големи дюнера наведнъж и това съвсем сериозно, така че се опитвай да си преценяваш правилно силите :) пък представи си да не бях направил това 10 дни захранване - сигурно щях да съм в моргата  O0
Активен
"няма грешки, има само уроци"

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #3 -: 22-05-2013, 06:51:16 »

Нямам и грам съмнение, че мога да прекъсна суровоядството след като разбрах от какво правят днешното месо (особено "любимите" ми бързи кренвирши)  :Confus_3: и още други боклуци( и по важното как те влият на нашето тяло  :surpris_22: )... Скоро ще си оправя двора и ще си направя една малка био-градинка  :flowers2: Благодаря за подкрепата  :love_026:

Между другото имах една раничка, която си седеше на мен с месеци, а сега почти заздравя.  :Content_22:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #4 -: 22-05-2013, 12:18:16 »

хммммммм.... според изследването на един учен пък кремвиршите са особено полезна храна - доставят почти всички незаменими аминокиселини на тялото, доста голям брой витамини, минерали и микроелементи ...сигурна ли си, че трябва да се отказваш от тях  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #5 -: 22-05-2013, 15:42:56 »

За пръв път чувам някой (учен :surpris_22:) да твърди, че колбас може да бъде полезен.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #6 -: 23-05-2013, 21:33:53 »

Аз до колкото разбрах се правят от престояли меса с години, отпадъци, който няма как да пробутат производителите и много консерванти.  ;D Както и да е.. За пръв път се чувствам толкова добре в живота ми, тъй че нямам намерения да спирам. Кожата ми се изчисти, свалих няколко кг. и имам неограничена енергия  :love_007: Само още на подутия стомах не мога да свикна  :-\ оправя ли се с времето или винаги е така?  ;D
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Начинаеща суровоядка - Здравейте!
« Отговор #7 -: 23-05-2013, 22:57:01 »

Незнам как си го постигнала, но обикновенно първите дни от прехода към сурова храна не са много пълни с енергия. Явно правиш нещо по-добре от повечето хора преминаващи на сурово.  ;D

Да, подутия стомах трябва да се управи с времето, защото ще свикне да обработва суровата храна по-добре. Но много важно е също как комбинираш храната. Например, аз винаги ям плодовете първи, защото те се храносмилат най-бързо. Има и други препоръки за по-разделно хранене, които все забравям  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 22 запитвания.