Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Бременност и клизми  (Прочетена 8224 пъти)

lovespring

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Бременност и клизми
« -: 27-05-2013, 18:41:57 »

Имам един въпрос относно клизмите. Правим опити за бебче, но се притеснявам дали има противопоказания, защото съм започнала да правя пречистването на Малахов. Хубаво ли е по-време на бременност да се продължи с клизмите? Благодаря :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Бременност и клизми
« Отговор #1 -: 28-05-2013, 22:21:25 »

Ако си наистина бременна (не опити за забременяване), спри всякакви пречиствания - никой не може да гарантира какво ще се случи.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Бременност и клизми
« Отговор #2 -: 29-05-2013, 09:05:41 »

Ако се опитваш да забременееш или си бремена никаква диета напротив увеличи плодовете и зеленчуците. Дай на организма си максимално градивен материял :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

lovespring

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Бременност и клизми
« Отговор #3 -: 24-06-2013, 09:58:33 »

Благодаря ви за отговорите :flowers2: Ами опитът се е оказал успешен и съм бременна  :kisss:
Но в началото не мислих, че е станало и правих около 9-10 дена клизмите. Мислите ли, че може да има някакъв проблем?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Бременност и клизми
« Отговор #4 -: 24-06-2013, 23:40:25 »

Ако нямаш някакви признаци за проблем, не го мисли повече. Сега имаш задача за много по-важни и позитивни мисли :)
Активен

Маша

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Бременност и клизми
« Отговор #5 -: 01-02-2014, 19:19:29 »

Здравейте, аз също исках да попитам да клизмите с урина, имам предвид курс от 1 месец и бременността. Но от предните отговори вече имам съмнение, че мога да започна нещо такова. Досега съм правила плахи опити за детокс на организма и клизма, но искам да започна наистина пречистване на организма и дебелото черво, и да започна с клизмите, но това ми желание съвпада с бременност :Content_22:. Това означава ли, че трябва да почакам със всякакви методи на пречистване, разтоварване на организма, може ли да направя житния режим? Простете, но съм нова тук, а информацията е толкова много, не знам откъде да започна, това е нова материя за мен, а имам желание да променя начина си на живот и хранене най-сетне! :Confus_34:
« Последна редакция: 01-02-2014, 19:26:32 от Маша »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Бременност и клизми
« Отговор #6 -: 02-02-2014, 18:23:26 »

По принцип, вкарването на каквото и да е в дебелото черво си крие риск. Съвета ми  е да се прави под надзора на блиък или познат който го е правил. Не в буквалния смисъл, разбира се. Още повече ти си вече бременна и тялото ти е в различен от нормалния режим. Повръщането при бременните е форма на пречистване на замърсените тела. Ако питаш мен, не си прави експерименти ако не си напреднала в тематиката. Прави си по-леки пречиствания. Сутрин жабуркане със зехтин или шарлан, пиене на плодови и зеленчукови сокове на гладно, повече сред природата за да си прочистиш ума и т.н. Не мисли, че само храната замърсява. Лошите мисли и емоции замърсяват повече. Материализират се неусетно в тялото ни под формата на токсини.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Маша

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Бременност и клизми
« Отговор #7 -: 12-02-2014, 16:27:54 »

Благодаря за отговора  :fluretaa:, така и ще направя!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Бременност и клизми
« Отговор #8 -: 12-02-2014, 19:46:47 »

Тихия е абсолютно прав, бих добавил- може даже съвсем спокойно и курсове от по няколко дни само на сокове. Натуралната лекарка  ( и биохимик) с голяма практика Марва Оганян казва , че е абсолютно задължителен детоксът при бременните! По такава , сравнително лека ( и съобразена с бременноста) методика. Това е залог за успешен , щастлив край! При много жени, особено над 25-30годишни бременноста протича с усложнения. Едно от тях е вдигането на кръвното в последния месец! ( при нас то стигна до 170-180 с хапчета!!) Това е неприятно състояние - много е рисковано и за майката и за плода и почти винаги при наличието му се отива на преждевременно секцио.
(Във Варна в АГ-то даже 150 да вдигнат, веднага ги слагат на ножа)
 И пропадат всякакви мечти за естествено раждане..
Лекарите въобще не знаят каква е причината за високото кръвно. ( питали сме ги :) )  А тя е прозаична - БЪБРЕЦИТЕ. Не смогват да поемат повишените изисквания към тях ( вече на двама човека - майката и бебето ) защото са си били и без това затормозени ( за което няма никакви симтоми!! Просто работят  да кажем на 60 %  от оптималното )
 И това резултира в повишаване на кръвното. Ако се случи точно това , единственият разумен подход е веднага да се мине на щадящо хранене  за да се разтоварят бъбреците - да влизат хранителни вещества , без да се натоварва храносмилателната и отделителната система, а това , както се сещате , се постига само със суровоядство  :Content_22:  
 Естествено , и без наличието на високо кръвно , едно такова хранене ще направи бременността много по-лека, със сигурност!  (Ако дойдете да се тествате при мен с ел.акупунктурната диагностика , нагледно ще се убедите как бъбреците се разтоварват ВЕДНАГА ,когато се мине на щадящо хранене. Върнем ли се към обичайното ханене, веднага пак се натоварват. Засега не съм попадал на друга диагностика , която  да може да ги "види" тези тънки моменти.  :-[ Лабораторно да се види това е абсурд. )          
« Последна редакция: 12-02-2014, 19:58:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 23 запитвания.