Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревматоиден артрит  (Прочетена 40583 пъти)

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #60 -: 17-06-2017, 15:30:06 »

бате Бино, всичко хубаво но как да гладувам 20 дни и да ходя на работа?  :o Аз освен, че ще стана 50 килограма, сигурно и ще припадна там.. и отделно това дали ще е цялостно решение на проблема- защото аз мога временно да усетя облекчение и после като почна да се храня артрита пак да се появи.

мен друго ми е интересно - сигурно ли е че ми е РЕВМАТОИДЕН артрита - защото и преди 4 години ми казаха така, но впоследствие много бързо отшумяха нещата и 4 години не съм взимал лекарства и бях супер. Защото едно е автоимунно заболяване, друго е някъв по-лек артрит.. а иначе от медрола очевидно няма ефект, защото острофазовите показатели продължават да ми се покачват!
« Последна редакция: 17-06-2017, 15:33:23 от raybeez »
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #61 -: 17-06-2017, 16:05:51 »

САМО приемът на протеин не може да бъде причина за артрита! Ако беше така, тогава всички спортуващи, приемащи протеин, ( а те не са никак малко )  щяха да имат артрит!  ;) Но те нямат   :surpris_23:
------------

"Класическото" високобелтъчно хранене на бодибилдърите  е силно натоварващо дори и за здравите организми, но при теб такова хранене е особено неподходящо! Ако толкова много държиш да приемаш животински белтъчини, поне ги приемай сурови. ( например сурови яйца, най-добре пъдпъдъчи. В този случай алергичната реакция е много по-слаба или може дори да липсва )
Разбира се че протеините не са проблем за хора които не са предразположени към артрит. Но в случая, високият прием на протеини усложнява нещата.

Говоря от личен опит като човек имащ дългогодишни проблеми с болки в ставите.

Суровите яйца също са проблем и на мен ми се бяха увеличили болките, когато по препоръка на Гайдурков приемах ежедневно суров яйчен жълтък и протеини на прах.

 Суровите храни при хора предразположени към алергии, дори са много по-алергизиращи, отколкото преминалите термична преработка.

По същият начин действат и храните от растителен произход богати на протеин.

Отделно, че гладуването увеличава пикочната киселина и от там и болките в ставите, което също не е препоръчително за болни от артрит и ставни заболявания.
« Последна редакция: 17-06-2017, 16:08:12 от Mia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #62 -: 17-06-2017, 17:44:43 »

raybeez , ти ще си прецениш кое е по-важно за теб - здравето ти или работата ти :)
Няма да припаднеш, не бой се :) Не случайно споменах олекотени форми на гладуване - на сокове ( по Бройс, по Уокър) на билкови чайчета с мед ( по Марва Оганян ) - при тях енергията не се губи в такава степен, както при водното гладуване.
Освен това , почва се по малко и постепенно се увеличават сроковете . Организмът се напасва.
 
Естествено е, че е цялостно решение на проблема :). Явно не си запознат с тази методика. Време ти е :)

 А "другото",което казваш, че ти е интересно, като цяло няма  голямо значение.. :)
Може и да нямаш  ревматоиден артрит , съгласен съм, но все някакви проблеми със ставите имаш нали?  ;)
Не слизай до нивото на лекарите със закърнели мозъци ( и познания ) , които търсят във всеки един случай да успеят да поставят точната "диагноза" :)  Има десетки разновидности  както на артрита, така и на повечето останали болести! Дали е автоимунен процесът, дали е заради влошена обмяна ( заради бъбреците ), което води до отлагания , създаващи благоприятна среда за заселване на всевъзможни паразити, ( хламидии, кандида, и др ) които предизвикват и възпалителният процес..
Има ли голяма значение? :)
Е , добре, съгласен съм, - много по-лошо е ако имаме автоимунен процес, отколкото само "възпалителен"..
Обаче  по отношение на МЕТОДИКАТА  на ИЗЛЕКУВАНЕТО - това няма голямо значение, защото тя винаги е една и съща :)  - лекува се винаги ЦЕЛИЯТ ОРГАНИЗЪМ  ;)  А не негови отделни органи, които се "лекуват"  на различни етажи  в болницата , от различни "специалисти"  tooth
Не се мъчи да докараш нещата само с логика и с няколко статии, писани от некомпетентни хора, пък  били те и лекари..
Купи си няколко книжки за гладуването ( на Шелтън, на Малахов, на Филонов..а ако не стигат, ще ти дам още 15 -20 на руски :)   )  за да навлезеш пълноценно (и победоносно)  в материята на най-ефективната методика за оздравяване.  :weight_lift:

Същата препоръка важи и за Мия, защото   и  тя явно не е запозната с лечебното гладуване. :)
 Няма никакво значение , какво точно се случва  ПО ВРЕМЕ на гладуването :) Има значение какво се случва СЛЕД НЕГО - а именно - изцеление! ( е, понякога само с 1-2 курса не става :) ) Или поне - дълги периоди на ремисия.
Четете , за да знаете :) , дал съм ви тонове НАУЧНА информация :
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.msg65208#msg65208
А отзивите за всевъзможни изцеления ( вкл за всякакви видове артрит :) ) търсете тук:
http://www.golodanie.su
http://www.golodanie.su/forum/showthread.php?t=5445
(темата за ставите, има 867 поста )
 
Мия, при проблеми със ставите ( по-точно - с определена патология на организма, понеже ставите са следствие , а не причина :) ) , е възможно , както викаш, при някои хора да се случват нелогични реакции.
Но като цяло  ( тоест - при здрави хора ) МЕХАНИЗМЪТ на алергичната реакция е следният : термично обработеният ( животински ) белтък  се смила много  по-трудно и дори - не се смила напълно!, като отделни полипептидни вериги попадат в кръвотока и се явяват чужди за организма ( антигени ) . За това силно допринася синдромът на пропускливото черво, от което страда 80-90% от населението!!
 Суровото, както знаем, се смила много по-лесно и по-пълно! И много по-малко товари отделителната система.

Много съм учуден, че авторитет като Гайдурков може да препоръчва такава антихрана като протеин на прах. :surpris_23:  За мускули става, но се плаща твърде висока цена :(
Явно е доста зает човекът с писане на книги и прием на пациенти,  и не е запознат с чудесата на нискобелтъчното хранене.. Знаменитата Галина Шаталова шашна света и Медициннската общност когато на всеки маратон ( 500 км пеша за 1 седмица ) нейните възпитаници печелеха с огромна преднина пред професионални маратонци ,хранени "научно" :) Самата тя на 75 прекоси пустинята Каракум  и почина на 92  до последно супер активна. Нейното хранене включваше 5-10 гр белтък дневно.. 
« Последна редакция: 17-06-2017, 17:57:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #63 -: 18-06-2017, 17:38:03 »

Бате Бино, имаш ли идея колко струва да отидеш в Русия в такива клиники за гладолечение(четох че има такива и всичко да се прави под строг лекарски контрол.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #64 -: 18-06-2017, 22:18:29 »

Идея нямам, не е евтино. Но ти пак за най-лесният вариант се настройваш :) - някой друг да поеме случая ,а също - и отговорността :)  Това винаги е "вторият начин" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #65 -: 19-06-2017, 07:35:40 »

Бате Бино,
прав си, нискобелтъчната и то натурална диета е истината.В литературата са описани много случаи на подобрения при нискобелтъчен режим на хранене.
Никак не се учудвай.Д - р Гайдурков според мен не е от най - добрите специалисти в тази област.Разбрала съм го много отдавна по отзиви на мои познати и негови пациенти.Протеинът на прах дори и да е приготвен от натурални съставки това е обработена, не натурална храна.Истинският натурален протеин, който се усвоява перфектно и е най - полезен са кълновете от бобови растения - леща, нахут, фий, дребни бобови от най - различен вид.Затова е важно да се приемат кълнове от бобови растения от всички суровоядци, вегани, вегетарианци.Въпреки,че много от тях ги отричат и си докарват проблеми със здравето.
На всички страдащи и болни искам да кажа - подобряването на здравето и постигането на здраве иска жертви.Без жертви и лишения няма как да стане.Въпреки,че на нас като земни хора ни се иска да минем по - лесния път, по пътя, който най - лесно, бързо и безпрепятствено ни води към здраве.Само,че лесният път не е даден на всеки.Понякога са нужни усилия, търпение, упоритост и силна вяра цял живот, а не година, две или три.
Артритът именно е упорито заболяване независимо от това какъв вид е.Моя близка получи подобрение от тази болест след жабурения с чист зехтин.По този начин бактериалната или вирусна инфекция се стопира донякъде.Всеки знае как се правят жабурения, без да се гълта течността докато стане напълно бяла.След това зехтинът се изплюва.
Поздрави !
Активен

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #66 -: 19-06-2017, 08:12:09 »

Реших да направя три дни сух пост и да видя как ще се почувствам. Доколкото разбрах е от 3 до 4 пъти по-ефективен от водния пост. Така или иначе нищо не губя и в много групи го хвалят - реших се  да го пробвам. Започнах го вчера в 20:00 часа. Дори пак си направих кръвни изследвания на острофазовите показатели и ще видя дали ще спаднат след края на поста. Дано само издържа. Така че бате Бино - ето не чакам всичко да ми е наготово, поемам инициативата!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #67 -: 19-06-2017, 09:43:41 »

  raybeez ,  не знам дали да те поздравя в случая :) По-скоро - не  :-\ Макар, че много ми се искаше..
Подхождаш типично по младежки - уверено , ентусиазирано и първосигнално , но без задълбочаване  и осмисляне.
Този подход ВИНАГИ е обречен на провал, когато се прилага в области , където просто е задължително ДА СЕ ЗНАЕ !  Само да не обвиниш мен или методиката , ако се стигне до разочарования и  усложнения  ..  ;)  
Не случайно ти препоръчах да прехвърлиш поне няколко книжки , преди да скачаш в гладуването  :pensif_29:
Гладуването не е като да си направиш клизма! Особено сухото! На теб обаче явно ти се струва майтап работа :) Както прецениш, решението е твое, ние, както виждаш, се опитваме на добра воля да ти помагаме, но насила няма как :)
Сухото е много по-радикално, а всяка радикална методика изисква да се пипа много внимателно!
Ако ще правиш такова, поне прочети книгата на Филонов.  3-4 пъти по-ефективно от водното? Не винаги, не при всеки, и не във всички случаи! И не е вярно , че  нищо не губиш! Съвсем наскоро един друг съфорумец също заложи на това гладуване ( и също без осмисляне и подготовка ) ,по-долу съм ти копирал част от писмото му към мен.

Изследванията , които си направил, са били на вятъра.. :Dormir_13 - emotloader:
Не си обърнал внимание на по-горен мой пост.  - това, как ще се изменят показателите по време на гладуването или малко след него - няма никаква информативна стойност! Те могат да станат много лоши,  но след време да се нормализират и да се подобрят. И обратното - може да са добри, но това няма да означава , че ще имаш подобрение дългосрочно..  Гладуването е  стресова реакция на организма, при която никой не може да предвиди какви механизми от негова страна ще бъдат задействани  в конкретният случай и  до какви обостряния или други усещания ще доведе това! И до каква промяна в биохимията на организма. Това важи за всяка стресова реакция!Точно както е безсмислено да си мериш кръвното веднага след като 10 мин те е гонил  питбул  tooth Ще си го измериш, след като се възстановиш от стреса .. ;)
Всеки ( дори ограничен ) лекар знае, че при стрес можеш да вдигнеш и кръвна захар, и кръвно и какво ли не.. Затова е бесмислено да си правиш ЛАБОРАТОРНИ изследвания.  

Има смисъл от едни други изследвания, които не се интересуват от кръвни и други показатели, а вземат информация  директно от организма за РЕАЛНОТО му състояние . Такава е например акупунктурната диагностика , която аз правя  ;) Не че ти я препоръчвам, просто информирам какво има смисъл да се прави, ако така или иначе сме се засилили да го правим :) Ако ти е интересно, погледни тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3587.msg70320#msg70320




значи както ти бях казал всичко започна от едни сухи гладувания(един път в седмицата,че и каскадно имаше) ,явно не съм ги правил както трябва.Януари след последното сутринта видях ,че ми се е подул лимфен възел на врата, нямам сливици и обичайно ми какзаха да е подут единия поне  като буфер -наистина от по отрано беше така но не сериозно
Сега всяка храна ме отвращава ,сутрин аха да имам разтройство ,не спя добре,имам от месеци една болка в ляво под ребрата и по надолу,също и болка горе към гърдите преминаваща през рамото към ръката .
Много съм нервен ,тялото ми е изтощено ,а аз не мога да си намеря място от нерви ,обикалям стаята ,плача не издържам повече ,към кого да се обърна какво да направя ?   Имам пристъпи някакви от нерви  като вълна се надига ,нещо като причерняване,лесно се плаша,изнервен съм,не мога да се успокоя. Станах 69кг и всеки ден виждам че намалявам.   Червата ми каркорят сякаш има вода в тях.
Храня се със супи почти никакъв белтък -мляко ,месо;няма да се повтарям че си тикам храната в устата въобще нямам апетит.   При Верославов излезе възпаление сериозно на тънките черва -не е виждал никога такова нещо.



 
« Последна редакция: 19-06-2017, 09:54:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #68 -: 19-06-2017, 10:16:38 »

Приемам радикални мерки, защото и ситуацията е такава. Омръзна ми да имам болежки и да се тъпча с лекарства. Все пак предполагам, че ако гладувам известно време, ще имам някакъв положителен ефект, който да ми покаже, че това е пътя. Аз винаги мога да спра, ако се почувствам зле.. иначе ме заинтригува с тази акупунктурна диагностика - къде мога да си я направя?
Активен

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #69 -: 19-06-2017, 16:25:38 »

Здравейте отново от мен. Натъкнах се на много интересен казус и имам нужда от съвет. Значи в събота си пуснах кръвни изследвания по-точно СУЕ и ЦРП е резултатите ми бяха много лоши съответно 77 и 115, въпреки че бях на лекарства. В събота на моя глава след дълго четене и консултация изпих един антибиотик - азитрокс еднократно. Днес изследванията ми са СУЕ 43 и ЦРП 25 - пак са завишени, но всъщност дали "автоимунното" ми заболяване не е някаква бактериална инфекция? Много се чудя сега дали да пия и друг антибиотик и въобще как да процедирам. Просто седя и мисля и няма друга реална причина тези показатели да спаднат толкова бързо за два дни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #70 -: 19-06-2017, 16:48:36 »

 Благодаря , raybeez , за интереса към диагностиката. За сега обаче считам, че по-важно е това , което ти казах вече :) .

Отново си направил грешка, този път  с антибиотика  :-\  Това е най-сигурният начин да си доставиш допълнителни и много по-сериозни проблеми..
Освен това  , антибиотиците ВЕЧЕ почти не въздействат на бацилите..

Въпросът ти е сложен ..  
Защо мислиш, че намален показател ЦРП може да се дължи САМО на намалена популация на бацили?  ;)
Ти не знаеш по какъв начин антибиотикът повлиява този показател  ;) Възможно е  въобще да няма връзка с бактериите.
Второ:
Наличието на бактериална инфекция не изключва  и автоимунен процес!  ;)
( както казва уважаваният д-р Драганов: "Нищо не пречи когато имаш ангина , да те ритне и кон"  tooth )
Дори  да има връзка антибиотик-бацили, за теб временното положение не е интересно нали? Естествено е да се бориш за излекуване, а не само  за временно подобрение.
А излекуване не може да има докато съществуват УСЛОВИЯ за патологичен процес  ;)
Изчети няколко натуропатични книги за да се информираш. Иначе вечно ще си потопен в дилеми..
А ако си падаш по бацилите , прочети  няколко пъти тази тема, тя е тъкмо за теб :)
и особено пасажите с големите букви.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2264.msg38711#msg38711

копирам важното и тук:

( ако ще търсиш лекар, ето такъв лекар трябва да е  ;) дори е доцент )


” При нарушаване на равновесието (първоначално това може да стане в резултат на некачествена или прекалено обилна храна, отрицателна наследствена информация, ,външни стресови въздействия) не само се привежда в действие механизмът на заложеният в нас микросвят да прогресира или регресира, но и се създават условия за заразяването с микроорганизми отвън. За човека става много трудно да се справи и с вътрешните ,и с външните врагове, нарушава се сътрудничеството, симбиозата. За да оцелее, той изразходва голяма част от енергията си, започва да се развива процесът на стареене. Ако не пречисти своето съзнание, емоциите си, тялото си, в него се натрупват много токсини , които карат микроорганизмите да се размножават и развиват. Токсините са храна за тях. Докато организмът има сили (имунитет) , той, чрез изостряне на симптомите , повишаване на температурата ( при което микробите загиват) , стомашни разстройства ( които изхвърлят от червата микробите, бактериите ,гъбичките), кашлица ( микробите се изхвърлят със сила) се справя с разрастналия се микросвят и продължава да живее. При заболяване,както знаете от собствен опит, апетитът изчезва, което е добър признак при остро заболяване. Организмът се освобождава от храносмилането и започва да унищожава вътрешните паразити и да изхвърля шлаките, като по този начин лишава от храна микробите. Така отново настъпва равновесие в симбиозата на човека с вътрешния микросвят , което се смята за практическо здраве.
Но когато нашето съзнание е обременено от стрес, от негативно отношение към живота, към околните, към себе си и собственото тяло , когато сме обсебени от страстта да трупаме, убиваме, нарушаваме десетте Божи заповеди, в организма чрез ДНК се включва механизмът за самоунищожаване. И тогава на фона на благополучието, на доброто самочувствие се проявяват всички паразити, които човечеството е натрупало за целия период на своето съществуване, настъпва буквално взрив в размножаването на организмите – и на вътрешните и на дошлите отвън, на “родните” и на “чуждоземните”. “

….. Представените клинични примери добре демонстрират и потвърждават теориите на С.Ханеман ( откривателя на хомеопатията-бележката е моя) и Г.Ендерлайн.
Тези теории научно доказват , ЧЕ НИЕ СЕ РАЖДАМЕ С МОЛЕКУЛИТЕ НА РНК И ДНК НА МИКРООРГАНИЗМИТЕ, НЕ САМО НА ТЕЗИ, КОИТО СЪЩЕСТВУВАТ ОКОЛО НАС, НО И НА СЪХРАНЕНИТЕ ВЪВ ВИД НА ИНФОРМАЦИОННА ПАМЕТ. ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ВЪЛНОВИ ПРОЦЕСИ, КОИТО СЪОТВЕТСТВАТ НА УСЛОВИЯТА ЗА РАЗВИТИЕТО НА ОПРЕДЕЛЕНИ ВИДОВЕ МИКРООРГАНИЗМИ, ТЕ ЗАПОЧВАТ ДА СЕ РАЗМНОЖАВАТ В НАШИТЕ ТЪКАНИ, А ПРИ ПРЕКРАТЯВАНЕТО НА ВЪЛНОВИТЕ ПРОЦЕСИ ТЕ СЕ ВРЪЩАТ В ПРЕДИШНОТО СИ СЪСТОЯНИЕ – ИНФОРМАЦИОННИ МОЛЕКУЛИ НА ДНК И РНК. Възможна е такъв задействащ механизъм да е енергоинформацията. Енегоинформацията съдържа разнообразен диапазон от върни: електромагнитни, радиоактивни, 4 вида въздействие на ГПЗ и др., все още неизучени от науката.Това добре се вижда, когато се проверява наличието на изброените вълни в поразения от рак орган Създава се впечатление, че действа отработена, целенасочена система, включена от невидим паралелен свят. Ето защо молитвите,събрани от светците и дадени нам в молитвеника, са всъщност кодове за прекратяване на насочените вълнови енергии от паралелен, невидим, с тъмна сила свят. Клиничните примери са ярко потвърждение, че с молитвите и покаянието до две трети от заболяванията и микроорганизмите изчезват. Разбира се,резултатите при отделните пациенти са различни, но положителен напредък се отбелязва при всички. Резултатът зависи от вярата на човека, от участието на собств. му съзнание, от степента на покаяние, от желанието му за оздравяване. ”

“………Силата на молитвите на отец Герман, покаянието за греховете и най-вече желанието на самия човек да се отрече от тях и никога да не ги повтаря затварят кармичните дупки в енергийното поле на човека, намаляват кармичния дълг, натрупан в процеса на съвр. живот, пречистват биоенергийното поле, а при продължително практикуване откриват напълно информационния канал на Висшия разум, на Бога и затварят низшия, отрицателен канал на геопатогенните зони изпод Земята “
« Последна редакция: 19-06-2017, 16:54:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

жеси

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #71 -: 06-01-2018, 10:59:42 »

Здравейте!Аз страдам от Бехтерев. В момента
се подготвям за влажно гладуване. Колко дълго
е добре да продължи то и трябва ли да спра лекарс
твата през това време?А след това?Моят доктор
ме подготвя за лечение с биологични инжекции.
Трябва ли да откажа?Много ще се радвам ако
някой може да ми отговори!
Благодаря предварително!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #72 -: 06-01-2018, 12:28:58 »

Жеси, добре казано "някой да ми отговори"  .. :) Но нещо напоследък  само двама-трима отговаряме, останалите се изнесоха  по фейсгрупите или по собствените си блогове.   tooth
Бехтерев, знаете , е извънредно сложно състояние! ( дано да е правилно диагностирано, защото често стават грешки   ;))
Вашият доктор има ли поне един излекуван с помощта на тези инжекции? ;) Питайте го :) "Въпросите никога не са неудобни, такива са само понякога отговорите " О.Уайлд.
С гладуването може да постигнете чудеса, ще ви свържа с жена, чийто познат немец се е излекувал напълно по този начин ( казва се Мария, от гр Левски, беше тук във форума, наскоро пак се появи отнякъде :)  )
Дълги срокове са нужни , но трябва внимателно и постепенно , както при всяка друга методика.

Много ще помогне също криосауна! Моят познат от Крим, натуропатът гладолечител д-р Хрушчов постигаше невероятни успехи  с тази методика! В България съм чул да има такава само в София, дано да не са я закрили, защото е твърде възможно - азотът се изпарява и ако няма много записани , процедурата става скъпа и нерентабилна.  

Другото нещо е методиката на д-р Капустин . При автоимунни тази методика прави също чудеса, прилага се в някои медицински алтернативни центрове, мога да дам насоки как да си я правите и у дома. ( всичко е на руски обаче)

И последното нещо, което считам за извънредно важно - "препаратът без аналог" - АСД-2. След като помага яко при Множествена склероза, защо да не помегне и при Бехтерев?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

жеси

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #73 -: 09-01-2018, 20:55:40 »

Жеси, добре казано "някой да ми отговори"  .. :) Но нещо напоследък  само двама-трима отговаряме, останалите се изнесоха  по фейсгрупите или по собствените си блогове.   tooth
Бехтерев, знаете , е извънредно сложно състояние! ( дано да е правилно диагностирано, защото често стават грешки   ;))
Вашият доктор има ли поне един излекуван с помощта на тези инжекции? ;) Питайте го :) "Въпросите никога не са неудобни, такива са само понякога отговорите " О.Уайлд.
С гладуването може да постигнете чудеса, ще ви свържа с жена, чийто познат немец се е излекувал напълно по този начин ( казва се Мария, от гр Левски, беше тук във форума, наскоро пак се появи отнякъде :)  )
Дълги срокове са нужни , но трябва внимателно и постепенно , както при всяка друга методика.

Много ще помогне също криосауна! Моят познат от Крим, натуропатът гладолечител д-р Хрушчов постигаше невероятни успехи  с тази методика! В България съм чул да има такава само в София, дано да не са я закрили, защото е твърде възможно - азотът се изпарява и ако няма много записани , процедурата става скъпа и нерентабилна. 

Другото нещо е методиката на д-р Капустин . При автоимунни тази методика прави също чудеса, прилага се в някои медицински алтернативни центрове, мога да дам насоки как да си я правите и у дома. ( всичко е на руски обаче)

И последното нещо, което считам за извънредно важно - "препаратът без аналог" - АСД-2. След като помага яко при Множествена склероза, защо да не помегне и при Бехтерев?
Жеси, добре казано "някой да ми отговори"  .. :) Но нещо напоследък  само двама-трима отговаряме, останалите се изнесоха  по фейсгрупите или по собствените си блогове.   tooth
Бехтерев, знаете , е извънредно сложно състояние! ( дано да е правилно диагностирано, защото често стават грешки   ;))
Вашият доктор има ли поне един излекуван с помощта на тези инжекции? ;) Питайте го :) "Въпросите никога не са неудобни, такива са само понякога отговорите " О.Уайлд.
С гладуването може да постигнете чудеса, ще ви свържа с жена, чийто познат немец се е излекувал напълно по този начин ( казва се Мария, от гр Левски, беше тук във форума, наскоро пак се появи отнякъде :)  )
Дълги срокове са нужни , но трябва внимателно и постепенно , както при всяка друга методика.

Много ще помогне също криосауна! Моят познат от Крим, натуропатът гладолечител д-р Хрушчов постигаше невероятни успехи  с тази методика! В България съм чул да има такава само в София, дано да не са я закрили, защото е твърде възможно - азотът се изпарява и ако няма много записани , процедурата става скъпа и нерентабилна.  

Другото нещо е методиката на д-р Капустин . При автоимунни тази методика прави също чудеса, прилага се в някои медицински алтернативни центрове, мога да дам насоки как да си я правите и у дома. ( всичко е на руски обаче)

И последното нещо, което считам за извънредно важно - "препаратът без аналог" - АСД-2. След като помага яко при Множествена склероза, защо да не помегне и при Бехтерев?
Активен

жеси

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #74 -: 09-01-2018, 21:24:05 »

бате Бино,благодаря за отговора.Ще се поинтересувам за това има ли криносауна в София,а за метода на д-р Капустин и за Мария ще разчитам на твоята помощ 
Не съм чула за излекуван от Бехтерев,а моят е активен и освен това придружен с двустранен коксит/при жени до 2 години разрушаване на тазобедрените стави/Още се боря със шока от диагнозата.
Единствено надеждата че се лекува с гладолечение ми помага
Съпругът ми е малко против,защото съм доста слаба 176см 60кг,но аз не искам да съм болна
Така че другата седмица започвам и ще продължа с всичко друго,което ме убеди !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #75 -: 10-01-2018, 08:51:31 »

Здравейте Жеси,
аз съм чула за излекуван от Бехтерев.Навремето моята позната Мария - суровоядката се е срещнала с  такъв човек, на който са му били поставили такава диагноза и са му казали,че ще остане инвалид.По съвет на друг човек е започнал пълно суровоядство и когато са се срещнали с Мария / която тогава е ползвала само печен без набухвател хляб / той е бил много добре.Двамата са коментирали храненето с кълнове и така и сега Мария се храни суровоядно.Така,че трябва да пробвате хренене със сурова храна и кълнове , сигурно след време ще има ефект.Но трябва да се спазва наистина чист суров режим.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #76 -: 11-01-2018, 00:47:08 »

Жеси , съпругът явно не е запознат и затова  е против :)  60 кг са си съвсем нормално тегло , при което може да се  прилага гладуване. Долната граница, която не трябва да се минава , беше 37 кг, доколкото си спомням. ( мога да проверя)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

жеси

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #77 -: 11-01-2018, 20:43:22 »

Здравейте Жеси,
аз съм чула за излекуван от Бехтерев.Навремето моята позната Мария - суровоядката се е срещнала с  такъв човек, на който са му били поставили такава диагноза и са му казали,че ще остане инвалид.По съвет на друг човек е започнал пълно суровоядство и когато са се срещнали с Мария / която тогава е ползвала само печен без набухвател хляб / той е бил много добре.Двамата са коментирали храненето с кълнове и така и сега Мария се храни суровоядно.Така,че трябва да пробвате хренене със сурова храна и кълнове , сигурно след време ще има ефект.Но трябва да се спазва наистина чист суров режим.
Поздрави !
/quote]

Благодаря за съвета и насърчаването Еlia!Това ще бъде следващата ми цел,да изуча законите на суровоядството.Знам че няма да ми е лесно но съм решена....стъпка по стъпка....и само напред
Поздрави
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #78 -: 12-01-2018, 04:52:34 »

Скъпи ,Приятели,
Има последователност,която трябва да се спази:
1/Вегетарианство
2/Веганство
3/Суровоядство
4/Плодоядство
И то постепенно,без никакъв стрес за организма.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #79 -: 12-01-2018, 09:36:12 »

Живко,
не е вярно,че непременно трябва да има някаква последователност в режима на хранене.Ако болките са силни може да се премине от раз на друг режим.Защото колкото повече организма се затлачва толкова положението е по - трагично .И обратно - колкото по - бързо започнем да чистим шлаките толкова по - бързо болките намаляват и в последствие и спират.Аз бях спряла месото за кратко и от раз минах на суров режим.Чак след около 4 години суров режим болките спряха.Така,че лесно не става.Дори и през това време да са правени гладувания на вода.Организма при тежките заболявания обикновено е затлачен с нишестета от варената храна.Но не само и затлачване е причината.Писала съм за духовните причини.
Така,че бързото преминаване при силни болки само на плод, само на сокове или на чист суров режим само ще помогне и ще подобри състоянието.Друг е въпроса,че не всеки иска и има желание да прави това и не на всеки е дадено.Най - напред трябва да го искаш, да проявиш и силна воля.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.