Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: книгите на Мирзакарим Норбеков  (Прочетена 11032 пъти)

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Здравейте!
Предварително се извинявам ако вече има такава тема, сигурно съм я пропуснала.
Реших да споделя с вас впечатленията ми от книгите и методите на Норбеков. Първата му книга, която прочетох "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата" е много трудно да се опише с няколко думи. Тя съдържа методи и техники, чрез които авторът е възстановил зрението си. Преди няколко дни приключих с тези упражнения, аз имах малък диоптър, освен че излекувах очите си се чувствам прекрасно, книгата преобърна възгледите ми за здравето и процесът на излекуване. Заслужава си да бъде прочетена, няма да съжалявате  ;)

Историята, която ще се опитам накратко да преразкажа, и направи много голямо впечатление и се надявам да ви даде малка представа какво представлява книгата.
   Норбеков интервюира човек, който до преди година е имал много тежко заболяване, но сега е напълно здрав. Човекът обяснява че се е излекувал в някакъв храм.  На следващата година още четирима "пенсии"  се присъединяват към него. Това провокира любопитството на автора и заедно с няколко негови приятели отиват в този храм. Единственото правило в храма е да се усмихваш, при това през цялото време  ;D , който го наруши ходи за вода на четири километра от там  :Content_14: Така се научаваш да се усмихваш, независимо дали ти е криво или не, това променя начина на мислене и се превръща в навик. Усмивката лекува  ;)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #1 -: 05-07-2013, 11:08:10 »


 Усмивката лекува  ;)


еех, ех, докога ли хората ще вярват на подобни глупости....  позитивното мислене в ход....
усмивка, която не е породена от вече съществуваща радост в сърцето, нищичко не прави!

точно както и дума, изговорена, без вяра вътре, в сърцето, няма да премести планините / от проблеми в живота ни /!

докога хората ще си заравят главите в пясъка, четейки подобни ... ъъъ... излишества и няма да пожелаят да видят реалността?!   :surpris_23:

п.с.  мога да те уверя, че съм виждала хора, които си отиват от тоя свят, макар и да изповядваха, че са здрави и да вярваха уж в това / говоря за вярващи в Писанията ( единствената книга, дето наистина си струва да се чете, а не човек да си губи времето с неща, дето карат ума да се рее, да блуждае и никаква реална полза от това)/, така че усмивката не променя твоята реалност, но има Един, Който може да го стори, ако желае това!
« Последна редакция: 05-07-2013, 11:13:39 от iskrena »
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #2 -: 05-07-2013, 11:35:19 »

Аз не твърдя, че лицемерните и фалшивите усмивки са нещо хубаво, но погледнато от друга гледна точка:
това е силата на мисълта, когато се усмихнем (дори и да не ни е весело) това въздейства на нервната система, когато си създадем положителна нагласа, в началото е изкуствено но след това усмивката става напълно естествена и предизвиква друга усмивка. Когато се мръщим, става същото, това е един омагьосан кръг  :) но...всеки си има мнение
 Относно вярата, ако всички сме деца на Бог, следователно сме част от него, следователно ние не сме просто пионки. Всеки човек има силата в себе си да промени своята реалност, силата на положителното мислене със сигурност не е просто измислица, положителните мисли привличат положителни резултати, лошото е че винаги е уж по-лесно да мислиш отрицателно и да обвиняваш обстоятелствата.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #3 -: 05-07-2013, 11:59:16 »

Норбеков е пич и книгите му със сигурност са излекували повече болни очи, отколкото са излекувани от "Писанията"! Единственото необходимо нещо е малко вяра в себе си, не в Господ или в извънземни, а в собствените си сили.
« Последна редакция: 05-07-2013, 12:02:02 от Diego de la Vege »
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #4 -: 05-07-2013, 16:45:35 »

Писанията ( единствената книга, дето наистина си струва да се чете
 Слава на Бога, че не четем само писанията, а и др. струващи и ценни книги.
« Последна редакция: 05-07-2013, 16:50:40 от dess »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #5 -: 05-07-2013, 17:38:24 »

Писанията ( единствената книга, дето наистина си струва да се чете
 Слава на Бога, че не четем само писанията, а и др. струващи и ценни книги.

тук акцентът е върху думата "наистина"!
иначе и други книги си струва да се четат, естествено, но ако трябва да се избере само една книга и човек не избере Словото на Този, дето го е създал, каква полза от каквото и да било друго?!

другите книги ще ти помогнат да си добре в някои отношения / книгата на Норбеков не е сред тях със сигурност! /, но само Божието слово има капацитет, освен да ти даде насоки и мъдрост за добър живот на земята, да те насочи към Източника на живота, Който дава вечен живот на тия, които търсят !

който иска нека го приеме, а който иска - нека чете книги за разни ангели, дето в повечето случаи са де факто не друго, а демони, преправящи се на светли ангели!

п.с. съмнявам се, че изобщо четете Писанията, защото според вас  ги четете, макар и паралелно с другите книги, но човек, който ги изучава с искрено и търсещо сърце, никога след това не би се възхищавал от подобни бълвочи като посочените книги, защото те просто противорчат на Божието слово.

всеки сам избира за себе си - дали да вярва на тоя и оня, на тая или оная лъжа - има ги в изобилие в последно време или да вярва на Божието слово, което трае до века!
« Последна редакция: 05-07-2013, 17:54:58 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #6 -: 05-07-2013, 18:15:24 »

Норбеков е пич и книгите му със сигурност са излекували повече болни очи, отколкото са излекувани от "Писанията"! Единственото необходимо нещо е малко вяра в себе си, не в Господ или в извънземни, а в собствените си сили.

Писанията не лекуват болни очи, а само насочват към Този, дето е създал очите и може да ги излекува!
единственото необходимо нещо е човек да вярва в Него!

който иска - нека вярва в себе си и в собствените си сили - рано или късно тази вяра ще бъде подвеждаща, а силите - изчерпани!
бтв - той и сатана вярваше и вярва в себе си и  насочва хората именно към тази на пръв поглед прекрасна теория за вярата в себе си, но сетнината на тази вяра е горчива не само сега, но и после - във вечността!
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #7 -: 05-07-2013, 19:10:42 »

мисля че в този случай наистина няма нужда от спор по тази тема. iskrena е убедена в това което пише, както предполагам и всеки форумник в своите вярвания и не мисля че някой ще се откаже от убежденията си :D за това има различни книги, а хората вървим по различни пътища  ;)  който иска да сподели нещо за книгата може да го направи, нека темата да не става поле за словесна война  :flowers2:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #8 -: 05-07-2013, 19:36:44 »

мисля че в този случай наистина няма нужда от спор по тази тема. iskrena е убедена в това което пише, както предполагам и всеки форумник в своите вярвания и не мисля че някой ще се откаже от убежденията си :D за това има различни книги, а хората вървим по различни пътища  ;)  който иска да сподели нещо за книгата може да го направи, нека темата да не става поле за словесна война  :flowers2:


аз нееднократно съм се отказвала от убежденията и вярванията си, когато съм виждала, че не отговарят на Истината, защото за мен никога не е било по - важно аз да съм правата, отколкото да следвам Истината.

 иначе, да, хората вървят по различни пътища, но всички те имат едно общо нещо - части са от широкия  път, където Божията правда не е на почит, а се почита човешката такава, от която полза няма, общо - взето.

има само един Път, Който не е част от широкия път и този Път е същевременно Истината и Живота и това е Божият Син, а който вярва в Него няма да се посрами ни сега, ни после - във вечността!

верно е, че постовете ми не са пряко свързани с темата, но пък непряко са, защото има книги, които са не само безполезни, но направо са вредни, като вредата може да не се види веднага, но тя непременно следва, ако книгата не е била написана с мъдрост отгоре!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #9 -: 05-07-2013, 20:41:49 »

Аз не твърдя, че лицемерните и фалшивите усмивки са нещо хубаво, но погледнато от друга гледна точка:
това е силата на мисълта, когато се усмихнем (дори и да не ни е весело) това въздейства на нервната система, когато си създадем положителна нагласа, в началото е изкуствено но след това усмивката става напълно естествена и предизвиква друга усмивка. Когато се мръщим, става същото, това е един омагьосан кръг  :) но...всеки си има мнение
 Относно вярата, ако всички сме деца на Бог, следователно сме част от него, следователно ние не сме просто пионки. Всеки човек има силата в себе си да промени своята реалност, силата на положителното мислене със сигурност не е просто измислица, положителните мисли привличат положителни резултати, лошото е че винаги е уж по-лесно да мислиш отрицателно и да обвиняваш обстоятелствата.

Радост, малко темата ти се получи не толкова радостна, ама това е защото нещата се сериозни и не исках да те оставя да вървиш по заблудителни пътища.
виждам, че си малка и е нормално да се колебаеш насам и натам, но ако от млада избереш да вървиш в пътя на правдата, няма да ти се налага после да береш горчиви плодове, а наистина ще имаш радостна съдба според значението на името/ника ти!

когато говорех за усмивките в предния си пост, аз също не визирах лицемерните и фалшиви такива, а само наблегнах на фалша на цялата тази работа - усмихвай се, независимо какво ти е положението, имай позитивно мислене, па чакай да промениш реалността....   бла - бла!

относно твърдението ти, че всички сме деца на Бог, мога да ти кажа, че явно Йешуа Помазаникът от Назарет, Божият Първороден Син, не мисли така - ако изследваш внимателно новозаветните Писания ще видиш, че неправедните и нечестиви човеци имат друг баща, който от край време е човекоубиец, лъжец и на лъжата баща и чиито слуги - демони и други предлагат изобилие от фалшиви книги, теории и какво ли не, за да отвлекат вниманието на хората от Единствената Истина, която предлага живот.

остави книгите на Норбеков - от тях може и да се намери някаква практична полза, предполагам, но другото - относно тия ангели, дето ни ръководели живота - това са откровени лъжи!
никакъв ангел няма да се занимава с теб, ако ти не си покаян човек, ако не обичаш Бога от цялото си сърце и не пазиш неговите заповеди!

казвам ти го със загриженост за теб, защото си почти колкото дъщеря ми на възраст!
не разпилявай живота си с фалшиви учения, разбери какво е твоето призвание в Този, Който те е създал и гледай да следваш Него, а не съдбата, която ти желае врагът на Бога и на човеците!

в тоя смисъл - на избора, който правим - дали да следваме Твореца или неговия противник / защото неутрална позиция просто няма /, ние може да се каже, че променяме своята реалност.
така че, човек, независимо дали е Божие дете или е в противниковия лагер, не е пионка, защото в определен параметър  сам прави изборите в живота си, а една пионка няма тоя шанс.

относно положителните мисли - какво е положителна мисъл???
или отрицателна?
тия неща са много относителни и поради тази причина нямат никаква стойност в Божието Царство.
това, което наистина има стойност там е ПРАВДАТА!

ако избереш да ходиш в пътя на правдата имаш следното обещание:

Притчи 11:5
Правдата на непорочния ще оправя пътя му, А нечестивият ще падне чрез своето нечестие.

Притчи 12:28
В пътя на правдата има живот, И в пътеката й няма смърт.


Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #10 -: 05-07-2013, 22:17:07 »

Такааа, я сега аз да попитам iskrena - "Занимавали ли сте се някога по системата на Норбеков, имате ли някакви постигнати резултати и какви или просто си говорите по принцип?"
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #11 -: 05-07-2013, 23:02:48 »

Тези религиозните теми предлагам да ги отбягваме, преди да сме се изпокарали. А пък и темата си е за Норбеков и само я разводняваме.  :Content_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #12 -: 05-07-2013, 23:25:41 »

Такааа, я сега аз да попитам iskrena - "Занимавали ли сте се някога по системата на Норбеков, имате ли някакви постигнати резултати и какви или просто си говорите по принцип?"

визирах по - скоро книгата за ангелите, а относно Норбеков - подразни ме примерът с  усмивките, защото това е навлизане в нереалност.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #13 -: 05-07-2013, 23:33:43 »

Тези религиозните теми предлагам да ги отбягваме, преди да сме се изпокарали. А пък и темата си е за Норбеков и само я разводняваме.  :Content_22:

ами, Норбеков като е дал тъп пример какво, да не го ли коментираме?
освен това, защо трябва да се изпокараме, ако обсъждаме нещо наистина важно?
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #14 -: 06-07-2013, 13:13:47 »

iskrena, благодаря за съветите ти, знам че ми казваш всички тези неща с добро, но съм убедена че сама мога да избирам достатъчно добре  в какво да вярвам, аз вярвам в Бог, но със сигурност не по същия начин по който и ти, аз вярвам и във себе си, в своите сили като негово дете. Малка съм, да но това не ме прави наивна . Има много неща, за които съм съгласна с теб, за други не съм  ;)
Хубав ден!   :flower:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #15 -: 06-07-2013, 13:41:36 »

iskrena, благодаря за съветите ти, знам че ми казваш всички тези неща с добро, но съм убедена че сама мога да избирам достатъчно добре  в какво да вярвам, аз вярвам в Бог, но със сигурност не по същия начин по който и ти, аз вярвам и във себе си, в своите сили като негово дете. Малка съм, да но това не ме прави наивна . Има много неща, за които съм съгласна с теб, за други не съм  ;)
Хубав ден!   :flower:

но съм убедена че сама мога да избирам достатъчно добре  в какво да вярвам

че можеш сама да избираш, можеш, дали е достатъчно добре, това вече не е ясно и не е моя работа да отсъждам за това.
на твое място, обаче, аз бих се постарала да видя какво Бог иска да вярвам и не бих се доверила на собственото си сърце, за което библията свидетелства, че е болно и измамливо повече от всичко...

така че, не е важно аз в какво вярвам и как, нито ти в какво вярваш и какви сили имаш, всичко това би било безполезно, ако не е в светлината на обективните критерии, посочени в  Словото.
и определено не  се получава нищо, ако човек не се  смири и не види собствената си недостатъчност за тия неща.

аз не съм казала, че като си малка, това непременно означава, че си наивна, НО винаги имай предвид, че децата и жените като цяло са много по- лесно манипулируеми и са идеална почва за внедряване на лъжливи учения и добро поле за изява на демонични сили.

ествествено, че ти избираш в какво да вярваш, но тук въпросът е с какви последици би бил изборът ти за сега, а също и за вечността.
защото човек както и да живее, каквото и да яде, както и да гладува, все пак умира рано или късно и след това настава съд, като последиците от този съд са различни за праведните и неправедните.

изборът си е твой, аз не те агитирам за нищо, и без това аз не принадлежа към някаква деноминация, та да кажем, че искам да те прикоткам някъде си, просто наистина ти говорих за твое добро.

дали си Божие дете, не знам - Божие създание, да, но дете... за това си има изисквания, които не знам дали си изпълнила, та да смяташ така.
според мен, по - скоро, още не си.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #16 -: 07-07-2013, 00:44:09 »

Във всяка книга има полезна информация, затова няма по важни или по неважни книги. Всяка книга е ценна. Книгите са като цветята много различни но еднакво ценни :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #17 -: 07-07-2013, 21:29:14 »

Малко информация от ел.пощата ми  :)

Творческа среща с Мирзакарим Норбеков
Скъпи приятели, 2013 година е юбилейна за нас. Честваме 10 години от развитието на Системата на академик Мирзакарим Норбеков в България и издаването на книгата „Опитът на един глупак” на български език.
По този повод имаме удоволствието да Ви поканим - всички читатели, съмишленици и приятели, на Творческа среща с Мирзакарим Норбеков.
7 септември 2013 г. Зала България 14.00 ч
Билети: на касите в Зала България и в офиса на Жануа`98 пл. П. Р. Славейков № 11, ет. 5
тел: 02/9878730, 0898 335 897, 0897 981 956

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #18 -: 08-07-2013, 08:00:13 »

Искрена,

интересно ми е да те срещна и да проведа дебат с теб относно истинността на религиозна доктрина , която изповядваш  tooth  tooth  tooth. Дали , когато получиш доказателствата за най-огромната измама в съвременната история на човечеството, ще промениш отново възгледите си или фанатично ще почнеш да отричаш фактите :) Последното е доста често срещано явление :) Относно книгата на Норбеков, без да си прочела и изпробвала нещо да даваш оценка е меко казано глупаво. Прочетох всичките ти постове , от тях лъха единствено сляп фанатизъм и неразбиране на реалния свят. Ако някой малко по-образован те прочете или  ще махне с ръка- загубил си е времето с глупости или ще се смее до пръсване. Аз много се смях :)
И за да не съм голословен  задавам ти въпросът : Как се казва бащата на Иисус , Божият син , кое е неговото име ?
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:книгите на Мирзакарим Норбеков
« Отговор #19 -: 08-07-2013, 11:37:56 »



 най-огромната измама в съвременната история на човечеството,

много точно казано  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.231 секунди с 22 запитвания.