Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте на всички :)  (Прочетена 2703 пъти)

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Здравейте на всички :)
« -: 20-07-2013, 01:28:27 »

Здравейте,форумци ... Аз имам един не знам до колко на място въпрос,просто съм отчаяна вече ... Страдам от хиперхидролиза (обилно потене под мишниците - няма зима,няма лято потя си се ужасно и ме подтиска това ужасно много. ... опитала съм какво ли не ...) Има ли някой от вас идея дали на това нещо може да се повлияе с глад ... Чела съм за страхотните ползи от гладиването само на чай,водно или сухо гладуване,но по този въпрос не съм намирала информация ... Много ще съм благодарна,ако някой има идея как мога да си помогна  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Здравейте на всички :)
« Отговор #1 -: 20-07-2013, 07:34:55 »

Здравей девойче , аз имах една позната, която страдаше от същия проблем. Погладува каскадно 3 пъти по 7 дни - само на вода и за около месец и половина проблемът и и изчезна. Започна да се занимава с йога малко преди гладуването. Разбира се  за да си сигурна в успеха трябва да минеш на суровоядска веганска диета. Освен това и изчезнаха менструални болки, алергии, главоболие и разни други оплаквания. Опитай, само ще спечелиш.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Здравейте на всички :)
« Отговор #2 -: 20-07-2013, 12:45:21 »

Добре дошла в клуба на гладолечителите :)

Прав е Титан, че гладуването и тук може да бъде от полза. Но при условие, че системните обилни изпотявания имат соматичен произход. Например в резултат от висока интоксикация на организма, хронична инфекция (вирусна, бактериална) и произтичащи от това усложнения.

Има обаче и други фактори, които следва да се отчитат. Изпотяването е не просто физиологична реакция, а твърде често е и нервно-вегетативна реакция с емоционален произход (социален страх, срам, тревожност, хроничен стрес и напрежение, сексуално влечение).

Например, социалният страх от изпотяването системно се формира в съзнанието на хората посредством неуморните рекламни внушения на козметичните компании.

Децата израстват с такива подвеждащи послания, приемат ги за верни и формират в себе си погрешното убеждение, че изпотяването е толкова лошо и срамно нещо, че едва ли не излага на сериозен риск взаимоотношенията ти с хората, социалната адаптация и личният напредък в живота. Множество лековерни хора сякаш напълно са загубили способността си за критично мислене, неразбирайки че да рекламираш дезодорант против изпотяване е също толкова безумно, колкото и да рекламираш дезодорант против уриниране. В крайна сметка, изпотяването е толкова естествено, полезно и жизнено необходимо за организма, колко и другите отделителни функции.

От друга страна, всеки може да забележи в обкръжението си, че емоционално лабилните хора се потят по-лесно, по-често и по-обилно.

Затова при всички случаи, според мен, първо трябва да се потърсят причините за проблема. Но ако правиш рутинни изследвания в поликлиниката, хубаво е след това да чуеш мненията на различни специалисти – не само представители на конвенционалната медицина, но също и вещи натуропати.

Винаги имай едно наум, че освен козметичната индустрия, има още две индустрии, които биха се зарадвали на твоето обилно изпотяване и твоя социален дискомфорт от това, а именно - медицината и фармацевтиката. Първата ти е приготвила "диагноза", за да легитимира твоето "заболяване" като медицински значимо, а втората на свой ред използва тази "диагноза", за да оправдае високите цени на богатия избор от маркова химия, който ти е приготвила.

Умната и ще се справиш! :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Здравейте на всички :)
« Отговор #3 -: 20-07-2013, 13:46:31 »


Прав е Титан, че гладуването и тук може да бъде от полза. Но при условие, че системните обилни изпотявания имат соматичен произход. Например в резултат от висока интоксикация на организма, хронична инфекция (вирусна, бактериална) и произтичащи от това усложнения.

Има обаче и други фактори, които следва да се отчитат. Изпотяването е не просто физиологична реакция, а твърде често е и нервно-вегетативна реакция с емоционален произход (социален страх, срам, тревожност, хроничен стрес и напрежение, сексуално влечение).


те, нещата, никога не са само на соматично ниво, така че гладуването би следвало да й е от полза при всички случаи.
защото изчистването на физическо ниво със сигурност би подпомогнало преодоляването на реакции, породени от нервно - вегетативна дистония.
освен в един случай - ако изпотяването й в този му вид се дължи на наследствени фактори.
тогава не знам какво може да  се направи.

във всеки случай потенето не е лошо нещо, даже дотолкова е оценено от китайците, че тяхното "как си" буквално се превежда - '' как е потенето''!  :)
Активен

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте на всички :)
« Отговор #4 -: 21-07-2013, 09:56:43 »

Благодаря ви,страхотни сте ...  :fluretaa: Проблемът ми определено е на психическо ниво вече.Просто ужасно много ми влияе на самочувствието и на психиката и като цяло на общуването ми с хората.Изчетох какво ли не за това потене и никъде не намирам адекватно решение на проблема ми ... Смятам да направя две седмици глад на чайче,диня и вода ... сигурна съм,че ако не друго,поне душичката ми ще се почувства по-добре . Може би йогата също е добра идея . Благодаря ви,още веднъж  :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
Активен

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте на всички :)
« Отговор #5 -: 21-07-2013, 09:59:20 »

Титан,имаш ли идея дали твоята приятелка е имала някакъв здравословен проблем,на който се е дължало изпотяването? защото при мен е на психическа основа май .... поне изследванията ми са наред
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 23 запитвания.