Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Зоната  (Прочетена 16938 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Зоната
« Отговор #20 -: 10-09-2013, 19:10:24 »

След като сумарно изкарах поне седмица в Зоната..мога да споделя чуждо мнение по въпроса, не мое, за по обективно  :pensif_29:
Напълнях, което беше някаква цел..но и започнах да чувам, колко съм се стегнала. Учудващо, предвид "редовните" ми тренировки... С други думи, д-р Бари е прав - правиш мускули и топиш мазнини докато си щракаш дистанционното на TV. Без пуканки, разбира се!
Това е за сега, все пак си ям каквото ми падне, както обикновено през останалото време...  :Appetit_17:
Проблемът с избора на протеин е още в главата ми, не реално..въпрос на превключване на грахови смутита, шейкове, супи и т.н грахо-производни..
Бях забравила от известно време за Зоната, но се сетих за нея с носталгия. Добре си ми беше в нея, а и е спортсменска!  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 10-09-2013, 19:12:09 от rima »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Зоната
« Отговор #21 -: 10-09-2013, 22:35:07 »

Веднъж си направих грахово смути и наистина трудно мога да се сетя за нещо по-гадно.  :) Сега съм решил да мина на нахут, но и той не е много приятен.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Зоната
« Отговор #22 -: 11-09-2013, 19:33:31 »

Не съм експериментирала особено със смутитата, предполагам, зависи много и от другите съставки.. Обаче става идеално за мляко с ванилия. Прилича на соево мляко. И за сгъстяване на зеленчукови супи, примерно доматена...всичко, което върви обикновено с грах..може би джоджен  tooth
Млякото ми харесва достатъчно, за да пия по литър на ден, а 8-10 протеинови блока са към 80 гр. от протеина, което за 1.5Л е ок :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 11-09-2013, 19:36:29 от rima »
Активен

CrunkJuice

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Зоната
« Отговор #23 -: 16-09-2013, 17:43:24 »

Преди доста време се хранех в зоната. Беше невероятно. Ядеш много и често и отслабваш. Имаш страшно много енергия ума ти сече. Така ми действаше на мен. Бях стигнал до 6% подкожни мазнини. Тогава не знаех как да спра процеса на отслабване :). Аз си мисля, че за суровоядци не става защото главно протеините се набавят от меса, сирена, риби и соя. Соева зона не съм чел тя ще е идеална тях. Иска ми се да я пробвам. Този режим на хранене дори и не е диета а начин на живот. Д-ра по негови думи е излекувал много хора. В тяхната фамилия е било генно заложено около 40 години всички мъже умирали от инфаркт или инсулт. На него му оставали 3 г живот и той се захванал на работа и така открил зоната и хормоните айказаноиди. 40/30/30 протеини вуглехидрати и мазнини на всяко хранене. 5 храненета през 2-3-4 4аса. Много важно за наспиване и да се чувстате бодри е последното хранене точно преди лягане. Ако се забавите малко след него ми се е случвало такъв прилив на енергия да имам, че немога да заспя поне 3 часа след това :). Благодарение на този режим както и доктора го е използвал при планиране на храненията много лесно се обръща режима дневни нощни пътувания, смени. Имал съм случаи когато съм в зоната и изпия едно кафе да ми се "скапва" режима и да ми се приспива и затова не пиех много много кафе. Интересно ми е вашето мнение като цяло за този режим. Главно ядях сурови салати придружени с белтуци и тук таме някои меса и сирене. Мононенаситени мазнини - зехтин студено пресован, маслини, фъстъци, авокадо, сусамово олио и др. Избягват се моркови, грах, картофи, за пържено и всякакъв друг джънк да не говорим.
На мен ми е интересно тези хормони айказаноиди дали се образуват и при нормално сурово хранене и дори вегетарианско без млечни. Тяхната роля е в основата на зоната. Това са хормони които живеят части от секундата съществуват като проблясъци  и благодарение на тях стават чудесата. Режима е създаден като цяло да лекува диабет тип 2. Пият се и по 8 чаши вода на ден минимум това също ме радва много.
Това е общо взето, ще се радвам на мнения.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Зоната
« Отговор #24 -: 16-09-2013, 22:06:29 »

Аз съм леко скептично настроен, към доктор (и неговата диета), който на сайта си продава патентовани макарони с кайма, готови за ядене след само 90 сек. в микровълновата...  :Content_4 - emotloader:

http://shop.zonediet.com/product/detail/5002P6.aspx
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

CrunkJuice

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Зоната
« Отговор #25 -: 16-09-2013, 22:16:45 »

Ха ха ха това не съм го виждал. Съмнително мие. Той предлага също и високо пречистен фармацевтичен клас рибено масло което препоръчва в доста високи дози.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Зоната
« Отговор #26 -: 18-09-2013, 10:07:52 »

Доктор в случая е научна степен. Сиърс е изследовател. Той не е открил айказаноидите, а начин те да бъдат балансирани. Може и Сикх да е или да обича да яде прав...това не отменя приноса му! :Content_4 - emotloader:
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Зоната
« Отговор #27 -: 25-09-2013, 09:41:35 »

Стана ми интересно и хвърлих едно око тук http://www.vzonata.com/aikazanoidi/
Може ли някой да ми изясни - основата на този режим е в баланса 40/30/30 или в баланса Омега 3 и 6? Ако 6 произвеждат лоши айказаноиди, защо изобщо да ги ядем - защото няма храни, които да съдържат само 3 ли?
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Зоната
« Отговор #28 -: 29-09-2013, 13:14:37 »

Стана ми интересно и хвърлих едно око тук http://www.vzonata.com/aikazanoidi/
Може ли някой да ми изясни - основата на този режим е в баланса 40/30/30 или в баланса Омега 3 и 6? Ако 6 произвеждат лоши айказаноиди, защо изобщо да ги ядем - защото няма храни, които да съдържат само 3 ли?

И в двете, но има и още неща - освен баланса на омега 3&6 другите мазнини трябва да са мононенаситени и т.н. **Бари Сиърс единствено соята и соевите продукти смята за източник пълноценни беллтъчини от растителните (но може и да греша, но има книга ,,Соева зона'')
Активен

awaremind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Зоната
« Отговор #29 -: 01-11-2013, 15:29:16 »

От две години се храня вегански, първоначално по медицински причини, после по желание.  tooth Нямам месо, млечни продукти и яйца в хладилника си,  :surpris_23: не ги консумирам и никъде другаде. Протеини си набавям, комбинирано от боб, леща, нахут, малки количества соя и соеви продукти, тиквени семки и някои други ядки, чия, овесено-пшенични ядки, конопено семе и други, мазнини си набавям основно от ядките, маслини, зехтин и авокадо.

Когато станах веган отначало, страдах няколко месеца от системна загуба на мускулна маса и липса на енергия реших да пробвам зоната. От година и половина се опитвам да се храня според основния ѝ принцип на хранене - 40/30/30.

Избягвам големите количества протеини сутрин и дори понякога на обяд, тогава консумирам повече пресни плодове и зеленчуци и овесени ядки, сусам, ленено семе и други. Протеините, в по-големите им части приемам следобед и вечерта. Най-често приеманата протеинова храна от мен е варен боб на яхния. 200 грама порция, със малко горчица, чесън или друг продукт за ускоряване на метаболитния процес и на следващия ден се чувствам значително по-добре. Сякаш изяжда ненужното от мазнините по корема. :surpris_23:
Поради спецификата на работата и живота ми има поредици от дни в които излизам от нея и качвам кг и губя енергийния си тонус, не е целенасочено, с всички сили се опитвам да си спестя максимално тези моменти.

Тренирам физически няколко неща, когато съм в зоната - енергийния тонус е много висок и нямам умора направо, ума сече бързо, нервно-синаптичните реакции са по-бързи и по-адекватни, достатъчни са ми 5-6 часа сън за да се наспя напълно, след уморителни кардио упражнения цяла нощ и наново през следващия ден. :flower: :peperudi:

Не броя калории, не си нося кантарче в джоба и разни други точно способи, всичко преценявам на око - примерно 300-400 грама салата, зелена  или гуакамоле, последвана от 100 грама ориз със гъби и завършек от 150-200 грама боб.
Дори и без животински продукти зоната се постига нормално и с малко дисциплина се спазва относително лесно.
Не забелязвам да съм свалил драстично мазнини, но съм ги намалил, особено, когато се храня в зоната и тренирам едновременно.
Не вярвам в принципа, че се отслабва само с щракане на дистанционното на телевизора, трябва и физическо движение да има, и то не малко.

Другия ми принцип е прекаленото много храна на ден е вредна за човешкия организъм. Повече от 2500Ккал, грубо преценени, дневно на мен ми идва в повечеко. Идеално се чувствам между 2К и 2.5К, но балансирани добре.  O0
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Зоната
« Отговор #30 -: 18-11-2013, 21:02:39 »

awaremind, това е някаква друга зона, за което говориш. В оригиналната има едни таблици, покрай които дори само погледа ти да мине, разбираш, че бобът влиза в графа лоши въглехидрати, независимо от % съдържание на протеини в него..по сериозен прочит изяснява защо е така.
Нищо против иначе такава зона, признавам и предимствата и, но не е същата :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Зоната
« Отговор #31 -: 19-11-2013, 20:42:54 »

Рима , само дето днес те набедих,че не си много активна , но я сподели за боба, че аз много обичам :) Все пак е национално ястие :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Зоната
« Отговор #32 -: 19-11-2013, 21:42:01 »

ами аз пак не съм много активна, само дето ще ти отговоря веднага хаха..по стечение на обстоятелствата :)
Нищо ново за боба, sспоред http://cronometer.com/
в 100гр домашно сготвен боб има 5,5 гр протеини и 21,6гр въглехидрати, а в суров съотношението е 1/5 в полза на въглехидратите отново. Това е причината бобът да се смята за въглехидратна храна в Зоната, а че не е благоприятен се има предвид трудната му усвояемост. Добри въглехидрати например са термично обработени до степен на хрупкавост зеленчуци..
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Зоната
« Отговор #33 -: 20-12-2013, 01:14:53 »

Аз сега я чета тази книга и си мисля че ако всичко това е вярно, то излиза че всичко досега, което съм чел, просто нищо общо. Като гледам рецептите в книгата за едно "в зоната" обедно хранене примерно, незнам как би могло това нещо да е здравословно...всичко е нагоре с краката...тва да не се нагрява храната или пък тва че трябва разделно да се яде и какво да се яде...кви са тия работи tooth И като чета и всичките положителни мнения и как умът им сече и свалят килограми и качват само мускулна маса и са в страхотно здраве и като прочетеш една рецепта със свинско вътре и ми идва ей така  :Confus_3: хахахаха...нз просто тва как би могло да е вярно...ще си изхвърля всичките книги по хранене, ако са наистина така нещата  :Confus_3:
Отивам да слагам свинското  :Content_14:  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.