Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Издирвам лечение на астма, хрема и мигрена  (Прочетена 34532 пъти)

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Здравей IEMA.  Много неприятно, да с детето е много по трудно.
На таз възраст много трудно могат да устоят на изкушенията, особенно в училище.
А той освен астма има ли проблеми с носа?
Имаш ли представа кое я отключи?
При мен преди астмата бях неспирни сополи и запушване на носа.
Една позната с детето си, то е даже по малко, имат добър успех с дишането по метода Бутейко.
Тя казва, че са намалели  пристъпите, правят упражненията като на игра и се получава..
Аз не успях да се справя с този метод, защото носа ми е все запушен, а трябва да се диша през носа.
За Гайдурков и аз обмислям да пробвам с преглед.
Искрено ви пожелавам успех, ще се справите :)
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

Здравей veronikay!

Ако говориш за полипи в носа,аз махнах моите с няколко промивки на носа със солена вода - една година оттогава и нямам нови.Никаква специална техника не съм прилагала - разтварям малко хималайска сол във вода и шмъркам от шепата си колкото мога - гадно е,но помага.
Успех!
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Здравей eleonorad!
Да говоря за полипи в носа, разрастване на самата лигавица в носа и синусите.
При мен явно се получава от постоянно раздразнената лигавица, състоянието ми се води
„аспиринова триада”.
Полипи, хрема със синузит и астма.
Предполагам, че носа е първопричината.
Постоянно си пръскам солена вода, от тези спрейчета в аптеките.
Но пък ще пробвам с хималайска сол, така или иначе вкъщи само такава ползваме.
Благодаря за съвета:)
Активен

lema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Благодаря ти Вероника за пожеланията. При моя син, смятам, че причините, които отключиха астмата, бяха комплексни- вирусни инфекции, хрема и най-вече стреса от първи клас. Той е доста чувствително дете и му повлия училищната среда доста зле, въпреки, че е ходил редовно на детска градина и тогава не боледуваше изобщо.Не знам какво се случи, но и до ден днешен, когато има проблеми в училище се обостря астмата.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Всички люти подправки без черния пипер и индийското орехче отпушват носа. Това са лук, чесън, люти чушлета. За последните човек трябва да има здрав стомах и право черво. Капсацинът от лютите чушлета освен всичко действа противораково.
 За хряна - настъргва се корена на ситно и се полива с лимонов сок и след като престои поне седмица се взима по малко. Ако на човек не му се занимава да настъргва може да си купи горчица - те се правят или с хрян или синапено семе или уасаби, но вместо лимонов сок има оцет и евентуално консерванти.
Лютите подправки засилват апетита, а техният вкус се неутрализира с кисело и солено.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Лема, моят съвет е бъдете много твърда и минете и Вие на тази диета. Моето дете е на диета без гутен и казиен (друга диагноза: аутизъм) и цялото 5-членно семейство е в общи линии на диета. Заболяването на сина Ви е достатъно сериозно, за да си позволявате колебание и надежда - в сучая някой друг да респектира и повлияе на решението на детето Ви. Трудно е, предполагам, детето Ви е хем самостоятелно, хем не (12г.). Животът Ви подлага на изпитание - Вие трябва да го преодолеете, защото сте отговорна. Другия вариант е да оставите детето си да порасне с този проблем и да поеме отговорността върху себе си.
Активен

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Вероника, аз нямах лошо детство, но имам същите "симптоми". Моят съвет е: недей изкуствено да си създаваш идеали и линия на следване. Човек не може да избяга от характера си, а и не е нужно. Но допускайки любовта и енергията, която е във всичко около нас (и в живата и неживата природа) и в себе си човек започва да бъде малко повече себе си и да се уважава и да се справя с разни песимистични настроения, които са като вирус (за този, който е свикнал да им се поддава).
ПС. Не исках да споменавам за религия, защото това е личен избор за всеки човек, но без това уточняване това, което написах звучи вятърничево. Като тинейджър се "учех" на самоуважение пред огледалото (ако имаше ефект, то беше краткосрочно положителен, но дългосрочно отрицателен). Дълги години имах много въпроси, на които не можех да отговоря, но им търсех отговора. След като (преди година) прочетох за тангранизма - че бог е в мен и всичко около мен си отговорих на своите въпроси и сега приемам света малко по-осезаемо и разбираемо (това е също въпрос на време, навиците си съществуват, но поне знам, когато нещо се случва защо се случва).
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Слабите хора търсят помощ, подкрепа и утеха в религиозните доктрини :) На силния и действен човек това не му трябва.

А за да се изчисти организмът от последствията от млечно-месно-тестеното хранене трябва поне година труд. Съкратеният вариант е на глад само на вода, детокс със сокове и само сурова храна + сериозни физически упражнеия и поне 30 минутно тичане на ден, за да може организма да извърли колкото се може повече. Сигурно и сауна, парна баня  би помогнала ( разбира се  без да се прекалява, със сериозен контрол ).
Аз,лично, повече при Гайдурков никого не бих пратил. Тук във форума има БЕЗПЛАТНО много повече информация и опит, отколкото той има и отколкото ще получите от него срещу някакви пари. Чиста загуба на време, пари и енергия.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не знам какво се случва, но съм съгласна и аз с теб, Титан, относно доктор Гайдурков!
само човек да има желание да чете, много повече би научил тук, отколкото да ходи при него.
ако няма време, вече е друг въпрос, а и все пак, докторът може би му е плюс практичното наблюдение върху пациентите, ако има обратна връзка с тях достатъчно често.

добре ли е човек да бяга вкъщи, а не навън, има ли ефект?
може ли да се замени бягането с подскоци?
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

добре ли е човек да бяга вкъщи, а не навън, има ли ефект?
може ли да се замени бягането с подскоци?

Ефекта от всяко упражнение е максимален, когато се диша през носа чист въздух (с chemtrails разбира се :Content_4 - emotloader:), което значи на открито. А бягащите пътеки са абсолютна измишлиотина.

Подскоците са идеално упражнение (за експлозивна сила), но при тях риска от контузии е малко по-голям. Ако ще правиш крака, не забравяй и да клякаш.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

аз нямах предвид бягаща пътека, а просто да си тичам като кон из къщи, че навън ме е срам  ;D
а и много ми идва чист тоя въздух / с кемтрейлите /   tooth
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Какво срамно има в бягането?  :surpris_23: Когато правиш нещо, което ти харесва без да пречиш на друг, а още повече когато е и за здравето ти, всякакви опасения за мнението на другите трябва да отпаднат.

И наистина, Искрена, последното нещо, което бих помислил за теб е че си срамежлива.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

видя ли, на, има и срам у мен и то когат не требе   tooth
винаги съм се чудила на хората как  си бягат без да им пука, аз не мога така, а и да не говорим, че не обичам.
мога да ходя по часове, да правя други упражнения, но не обичам да бягам   ;D
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694



не знам какво се случва, но съм съгласна и аз с теб, Титан, относно доктор Гайдурков!
само човек да има желание да чете, много повече би научил тук, отколкото да ходи при него.
ако няма време, вече е друг въпрос, а и все пак, докторът може би му е плюс практичното наблюдение върху пациентите, ако има обратна връзка с тях достатъчно често.

добре ли е човек да бяга вкъщи, а не навън, има ли ефект?
може ли да се замени бягането с подскоци?

Няма особено значение какво ще правиш, стига да ти се движи кръвообращението на по-високи обороти от нормалните...бягане, скачане, секс... (секса е малко ограничен, не можеш да го практикуваш всеки ден по 3 часа като други спортове...)
Иначе наистина тук човек може да научи и прочете много, но... ако не го ПРИЛОЖИ, се тая...
Аз като бивш астматик,имал хроничен синузит, смело подкрепям рецептата на Титан с две ръце.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

винаги съм се чудила на хората как  си бягат без да им пука, аз не мога така, а и да не говорим, че не обичам.
мога да ходя по часове, да правя други упражнения, но не обичам да бягам   ;D

От какво трябва да им пука, че бягат?

Иначе и аз не обичам да бягам, и затова...не бягам, а клякам...когато се сетя.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

bpa как се излекува от астмата и синузита
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да, благодаря, bpa, прав си и за това, че ако не се приложи наученото, файда йок   :)
вчера говорих точно с една позната за нейната астма и синузит, така че, ако искаш, сподели какво си правил точно!
макар че, не съм сигурна дали тя е готова, защото най - простият съвет за отказ от млечни не искаше да го приеме, щото нямало да има какво да яде    :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

бате Бино, това е най - краткият и най - веселият твой пост, който съм виждала  :)
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Аз от около седмица изцяло съм спряла всякакъв млечен продукт под каквато и да е форма и определено усещам облекчение. Ако преди имах по 3-4 пристъпа на ден сега станаха един пристъп на задух на два три дни, което само по себе си е доста добре. Значително намалих кортикостероидния спрей. А носа ми взе да се запушва през ден и нямам постоянни кихавици и сърбеж. Даже в момента усещам всякакви миризми и си дишам през двете ноздри ;D
Предполагам, че изчистването от тях става  бавно и постепенно.
Освен това пия и собственоръчно направен сок от бъз, но едва ли е от него.
Довечера започвам и с хряна с лимон, макар че хич не съм свикнала с лютия вкус  :)
Все още чета и се образовам как да си направя прочистване, което да ми пасне на ежедневието :)
Но определено смятам, че това е начина...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.