Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Издирвам лечение на астма, хрема и мигрена  (Прочетена 34552 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

За отстраняване на тежките метали приемай храни богати на пектин : мушмули, ябълки (със семките), райски ябълки, сушени сливи (защото по това време на годината няма пресни), ако намериш трънки ,джанки, дюли, ....
Трябва да се побърза преди живака да влезе в костите - оттам се извлича трудно - около 7 години.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодaря  Zloqd!

Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Здравейте! Отдавна не съм писала какво става с мен:) и днес реших да споделя.
Опитах да следвам малко или много съветите на всички вас, но не стигнах до никъде.
По съвет на един хомеопат започнах да посещавам психолог, за него проблема при мен е изцяло на психическа основа. Май се оказа така, нещата се раздвижиха. Вървяха си сеансите и в един момент спряха астматичните пристъпи и започнаха отвратителни паник атаки.
В началото реших, че ми има нещо и се притесних доста.
Тръгнах по лекари, кардиолог, ендокринолог изследвания....не откриха проблем.
Психоложката смята, че всичко избива, може и така да е времето ще покаже.
Но молбата ми към вас е ако някой е имал такива атаки да сподели как се е справял с тях :)
Знам че трябва сама да се преборя, но нещо окуражаващо няма да ми е излишно :)
Благодаря ви предварително:) приемам всякакви съвети и мнения.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

http://duhovno.blogspot.com/2013/07/blog-post_2527.html Може да погледнеш това. Дано помогне!  :love_006 - emotloader:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодаря Съншайн :heart_2:
Много точни попадения, с психолога разчовъркахме точно подобни неща и затова се надявам просто да избиват.
Просто на моменти ме вадят от строя....два дена ми се наложи направо да избягам от работа, беше ужасно. Днес пак почти от сутринта се боря с един пристъп, сега поотшумя, но беше много неприятно.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Вероника, ще говоря направо какво мисля. Тялото ти е драстично замърсено. Имаш и паразити. Паник атаките са една от техните прояви. Започни пречистване. Във форума има много написано по темата. Не оставяй здравето ти в ръцете на лекари.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Правих два пъти схемата с тройчатката, взех си я от Бате Бино.
Повече от един-два дена не успявам, не знам явно съм доша вата.
Губя всякаква енергия и тонус, по принцип съм и доста слаба.
Хранителния ми режим е предимно суров.
Отделно смених всичките си амалгами.
Реално доста неща промених и спазих доста от съветите.
Единствено не успявам с по продължителен глад, яд ме е за това но така и не успях.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Ако наистина има паразити - кислородна вода.
Може би трябва да опиташ не с нехранене, ами с много храни, които пречистват от слуз?  :surpris_23:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

А си мисля не е ли най важно да започна да чистя от психиката.
Имам доста подтиснати емоции и преживявания, страхове, фобии .....
Мисля, че когато човек на психично ниво не е стабилен и здрав,
няма как и физически да е.
Дори и да правя физически пречиствания/пост, тройчатки и т.н./ няма ли после бързо пак да се върна към тези състояния?
Честно казано още се лутам, чета доста, пробвам разни неща...но няма да се откажа да намеря верния път в моя случай.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

правих чистене от слуз с хрян,
кислородна вода ползвам за гаргара,
след жабуренето с олио
продължавам и с тройчатката 1 път седмично
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Не съм спирала да гълтам парченца чесън, пия джинджифил.....
Всичко това го правя поне година, но нямах промяна.
След посещенията при психоложката се промениха нещата, астмата спря за сметка на паник атаките.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Не знам дали ще помогне, но това ми хрумна. Опитай една седмица да правиш Динамичната медитация на Ошо. Чела съм, че избивала неврози...  :surpris_23:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодаря Съншайн ще опитам :) всяко мнение ми е от полза.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Тройната се прави поне седмица всеки ден и след това намаляващо. Иначе няма сериозен ефект. Физическото и духовното пречистване вървят заедно. Не искай бързи резултати и не се демотивирай. Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

А си мисля не е ли най важно да започна да чистя от психиката.
Имам доста подтиснати емоции и преживявания, страхове, фобии .....
Мисля, че когато човек на психично ниво не е стабилен и здрав,
няма как и физически да е.
veronika , мисля, че трябва да тръгнеш в тази посока.

От дистанция е трудно да се дават съвети, касаещи контрола в/у операционната система на нашия мозък.
Няма да е лесно , но в случая, ти самата можеш най-добре да си помогнеш.

Паник атаката ти предполагам е в резултат на така наречените нежелани, паразитни мисли.
Важно е да припомня, че мозъкът е само инструмент, който можем да настройваме, само , ако се разграничим от него.
Образно казано, необходимо е до такава степен да съумееш да контролираш мисловния си процес, че да регистрираш появата на паразитните мисли, преди емоционалното им украска.По този начин ти ще се поставиш в ролята на страничен наблюдател, а не участник в "програмата" на паразитните ти мисли.Бидейки наблюдател, можеш да се научиш да бъдеш спокойна и това ще промени изцяло душевния ти мир.

Разбира се нашата психика е деликатна и сложна за дефиниране , но от практична гледна точка е допустимо и боравенето с по-прости схеми. :)

« Последна редакция: 30-06-2014, 22:49:23 от Ros »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Благодаря Ros и Тихи.


Така е да имам разни паразитни мисли.
Ще се опитам да постигна това, което казваш.


Иначе аз правих цялостна схема на тройчатката
при това два курса. Може и тя да е притеснила
някой паразит и да се опитва да се скрие другаде :Content_4 - emotloader:




Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вероника , какво имаш предвид (за тройчатката) под "Повече от един-два дена не успявам" , душко? От това няма как да губиш енергия! Освен заради превъзбуждането на "вата", но чак пък толкова да ти влияе.. Да не би да си внушаваш?

 По повод паническите атаки:
Не знам дали психологът ти изобщо е запознат с това, ( предполагам , че не е )  но ти сама можеш да си го установиш:
Наблюдавай се , дали тези панически атаки не се появяват САМО когато си в състояние на слаба енергетика и тонус!
При мен когато е имало такива, ВИНАГИ е било по време точно на такива състояния!
Мое наблюдение:  успееш ли да вдигнеш енергията по някакъв начин - атаките ще спрат! Всичко е ЕНЕРГИЯ! И тя е една - психична, органична, интелектуална.. Трябва да се борим за енергията , поне като не й пречим да се губи.
Вдигнеш ли енергията, няма да ти трябва психолог !
 Внимателно с тях, защото като всеки тесен специалист, той е научен да вижда само това, което касае неговата област  ;)

"Експертът е човек , който знае все повече и повече за все по-малко и по-малко , докато не научи всичко за нищото"  :pensif_29:  ;D
« Последна редакция: 01-07-2014, 10:16:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Здравей Бате Бино.
Това изречение  "Повече от един-два дена не успявам" е по повод гладуването.
Явно не съм се изразила добре. Не успявам да издържа на воден пост повече от два дена.
Губя енергия.
Иначе правих две пълни схеми с тройчатката и нямаше никакъв проблем.

Най странното е, че днес по обичайното време нямах паническа атака,
а силен пристъп на алергична хрема. Задух до момента не съм имала, а преди периода на паническите атаки имах по 3-4 задуха на ден.
Просто се чудя как да тълкувам тези сигнали на тялото си и как да продължа тъй като явно успях нещо да раздвижа.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Защо не пробваш с плодуване?Мисля,че и то дава добри резултати при психологични проблеми. Даже една съфорумка беше писала за това тук.След едно такова 20-дневно плодуване е излекувала депресията и лошото си настроение... :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

jiven

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Привет, Вероника,

Попаднах на темата ти докато търсех информация за отстраняването на живачните амалгами, които бяха 15 на брой, някои от които са на 25 години :( В момента ги подменям бавно, защото иначе става проблематично... но ще трябва да го довърша, няма как.
Аз също имам някаква форма на лека астма, с която се сдобих на 19 годишна възраст, т.е. вече 17 години, точно заради емоционален крах. Няма да си описвам цялата история, но почти не ползвам лекарства.  Моят съвет е, освен всичко останало, което си предприела, е да си направиш изследване на нивата на цинк, Б12 и калций. След премахването на първите 5 амалгами симптомите ми се влошиха доста, но си ги разпознах като начеващо изчерпване на цинк и Б12, с което се бях сблъскала преди година. По принцип при по-инвазивно натравяне с тежки метали, което неизменно се случва при махането на амалгамите, се засилват и страничните ефекти, особено при по-изтощените и чувствителни организми. Специално за паническите атаки нямам личен опит, но те определено са в списъка на B12 deficiency, като започващи поражения на централната нервна система. Ако решиш да си направиш изследвания, се прави не само кръвен серум, а и хомоцистеин... При мен първите симптоми са притреперване на клепачите, крампи в прасците и нарушен сън. Отне ми повече от година да стигна до извода, че съм развила разни липси на минерали и витамини в течение на годините, най-вероятно отчасти заради диетата си, отчасти заради живака или кой знае поради какво... Дано това ти е от полза и на теб. :) Като начало, за да компенсирам загубите, вземах добавки, но сега гледам да решавам всичко с храна. И аз като теб не можех да издържам гладувания, просто защото това засилваше загубата на въпросните вече изчерпани витамини и минерали, а и конституцията ми не толерира глад принципно ( макар че докато не навърших 25 си ги правех често-често). Мога да ти споделя и много други неща, които открих и прочетох в рамките на 2 години, ако проявяваш интерес. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.