Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Никотинова зависимост(Съвети за преустановяване на тютюнопушенето)  (Прочетена 5868 пъти)

ecoBUL

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Съфорумници моля споделете опит как отказахте цигарите. Волята е фактор без, който не може но при мен само тя не е достатъчна. Направих си прочистване на стомашно чревния трак ефекта е изумителен, минах предимно на хранене с плодове намалих до минимум месото(не мога без месо) пия много вода и тичам по 10км всяка сутрин, като преди това пия вода със сода за хляб (потискала никотиновия глад) но имам чувството, че с всяка следваща цигара се изтропвам върху постигнатото :Confus_3:
Моля да споделите средство, схема чрез която ги спряхте.

« Последна редакция: 06-12-2013, 12:50:26 от ecoBUL »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Пич, няма друго освен осъзнат избор, че не искаш да пушиш. Всичко друго е ала-бала. Или искаш да пушиш или не искаш да пушиш. Щом искаш да се тровиш и ти прави кеф, продължавай.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/

Ние с приятеля ми отказахме цигарите миналата година след като прочетохме книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Аз бях пушач 16 години, той - 14. Не сме ползвали никакви други схеми и системи.

http://duhmarketing.ucoz.com/Alan.Kar.The.Easyway.to.Stop.Smoking_New_Release.pdf
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Всичко е в главата ти приятел.Трудно е първата седмица ,месец, просто около 70 % е навик.
Изкорени навика т.е. като ти се пропуши пий една чаша вода,направи малко лицеви опори или нещо което ти е приятно за да те разсее и да не мислиш за тях. Трудно е ,но аз ги отказах от раз /20г. ги пушех/ и вече 7 години е супер. Само съжалявам, че по рано не се случи това "раз".
Ще се справиш няма страшно, първата стъпка вече си направил, УСПЕХ...... :Content_14:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Набележи си някаква дата от календара, когато да ги спреш, да не е много далечна или близка. 31 Декември е добра дата, нова година нов късмет, старото си отива, идва нещо ново и т.н., банални на пръв поглед лафчета, но вършат работа за психическа настройка. Огради датата на календара с маркер, повтаряй си когато го погледнеш че тогава ще ги спреш. Живей с тази мисъл. До тогава се напуши до насита, не казвам да пушиш повече, но пуши с кеф, без угризения, като за последно. Купи си хубави цигари. На 31 вечерта (преди 12) изпуши последната, кажи си "айде, стига толкова, вече няма да пуша" и ...това е.
Настройката е най-важното нещо, ако е правилна, сам ще се учудиш колко лесно си ги отказал.

п.п. Въздържай се от алкохол, поне месец, той тоталнно скапва волята и ще прецака работата.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Лично аз отказах цигарите преди много години по следния начин (бях стигнала да 2 кутии на ден).
Изпуших вечерта и последната цигара от пакета и на сутринта...не си купих цигари.Никога след това не пропуших отново. :thankyou:
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Човече, щом можеш да тичаш всяка сутрин по 10 км, нямаш нужда да ги спираш!  tooth

Шегата настрана, единият метод е да удариш с юмрук по масата и да ги спреш. Колкото по-силен е ударът, толкова повече волева сила нахлува в теб. Веднъж счупих една маса, но пък изкорених още по-жилав навик.

Иначе, знаеш, практиката на тютюнопушенето се възпроизвежда благодарение на цял комплекс от навици, които взаимно се обуславят и усилват: Никотинова зависимост (клетките, вече адаптирали се към функциониране в среда, наситена с тютюневи химикали, сега трябва да се пренастройват към нов режим на работа без тютюнев дим), психологическа потребност от извършване на ритуала със запалването, социална потребност от поддържане на близост с дадена среда от пушачи - приятели, близки и т. н., обвързаност на цигарата с други стимуланти като кафе, алкохол...

Има обаче нещо друго, което личният психолог няма да ти каже. Истинската потребност от цигарата има емоционални корени. Казано иначе, в състояние на вътрешен мир, в състояние на душевна хармония, няма сила на света, която може да те накара да запалиш цигара.

Човек изпитва нужда от всмукване на тютюнев дим, когато се чувства емоционално разбалансиран, независимо от повода и характера на подобна нестабилност (превъзбуда, притеснение, гняв, безпокойство, напрегнатост, припряност, нетърпение, несигурност и т. н.)

Подобни състояния малко или много се облекчават с изпушването на поредната цигара, защото никотинът има свойството да предизвиква усещане за успокояване и отпускане. Именно това му свойство са използвали американските индианци. Знаеш за "лулата на мира". Само че лула на мира индианците пушели не като нас - всеки ден по много - а само по време на решаване на междуплеменни спорове с цел успокояване на войнствените страсти и прекомерната възбуда.

По тази причина е разработено и хомеопатичното лекарство - Tabacum, което се прави от тютюн и което влияе благотворно на нервната система.

Значи, ако не искаш да рискуваш с масата (или ръката), :) изводът е, че най-лесният начин за спиране на цигарите, е развиването на умение за поддържане на вътрешна стабилност и равновесие. Понякога това изисква промени в начина на живот и по-специално в мисленето - ценности, принципи, убеждения, начина по който гледаш на нещата и т. н.
« Последна редакция: 06-12-2013, 17:22:53 от Роми »
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

"Цигарата е най-съвършеният вид съвършено удоволствие: дава ти остро усещане, но те оставя неудовлетворен." Оскар Уайлд
Цитирам, защото никога не съм пушил и не мога да бъда полезен в отказването.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Писах ти ЛС. 

А, не така, и на други душички им трябва помощ. Искам и аз ЛС.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Като ви се припуши застанете надолу с главата за 2 минути и ще ви мине. Ако свикнете увеличете на 3  tooth Не се шегувам, ни най-малко.  O0 В началото ще ви е толкова зле, че няма и да помислите да запалите  :Content_4 - emotloader:
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Сън  tooth , споделих метода ти с кандидат отказващи. Падна голям смях, благодаря ти!  :peperudi:

Знам, че темата е стара, но да споделя опит.
Аз съм прясно отказала се, но поводът да ги спра дойде от този форум. Четях си тук и реших, че много искам да направя гладуване. Да, ама гладуване и цигарки не вървят. И някакви други подобни мисли от сорта на - искам, ама... да, ама... ми ако не беше еди кво си... По едно време ми светна крушката, че е тъпо на тия години да позволявам на някви си цигари да ми определят как ще си живея живота занапред. Тогава спирането на цигарите вече не беше цел, а стъпка към друга цел. И стана лесно... Засега  :)

А, и като ми се допуши /случва се, когато се чувствам добре и в приповдигнато настроение, а не, както си мислех - когато съм стресирана и ядосана, не знам що така/, просто дишам - вдишвам през носа, издишвам сякаш издишвам дим.  Минава ми за половин минута.
« Последна редакция: 20-06-2014, 21:36:30 от Мимиту »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

По време на гладуване (че дори и на сокове ) е най-лесно да откажеш вредни навици. Аз не съм пушил, но още преди години, след 9 дни на диня се отървах от друга дрога - шоколада. Стана съвсем естествено , сякаш закономерно :)   
Браво Мими! Правилно си забелязала - когато страстите почнат да контролират нас, вместо ние - тях, тогава имаме проблем  и  е време да се мисли за отърваване от тях , освен ако не се харесваме такива - слабохарактерни.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Щом сте узрели до идеята да откажете цигарите, то със сигурност, ще го сторите. Просто все още ви пречи инерцията на зависимостта, това е нормално. Тялото не обича промените, затова е трудно. Според мен всичко опира до стимула. Обичта към тялото(себе си)заедно със стремежа към самоусъвършенстване са едни от най-добрите стимули за мен. Аз обичам тялото си толкова силно, че по никакъв начин не бих вкарал катрани и никотин в белите си дробове. Такива са моите възгледи по въпроса.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.