Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем с червата  (Прочетена 10387 пъти)

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Проблем с червата
« -: 13-12-2013, 15:17:05 »

В последно време ми се насъбраха много здравословни проблеми. Прекарах 1 месец в болница на безумни лекарства и още толкова безумна диета. Благодарение на това се сдобих с проблеми с черния дроб. Анемия. А сега и проблеми с червата.
От около седмица имам болки в стомаха и червата и слуз в изпражненията. Въпросът е, че вече се питам какво да ям. Дали е разумно да добавя пробиотик? Натъпкаха ме с 4 вида антибиотици без никакъв пробиотик.

Да добавя и още нещо - не, нямам намерение да ходя на лекар. От ходене на лекар съм на този хал. Дават хапче за едно, развалят пет. Бих искала да се вдигна на крака по по-разумен начин, отколкото с медикаменти. Помагайте с идеи.

В момента съм на чай от копър и джоджен всеки ден. Не се храня с млечни. Много ми се ядат плодове, но не смея заради червата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем с червата
« Отговор #1 -: 13-12-2013, 17:10:04 »

Чушче, ти отдавна не си ни навестявала ! :flower:  Жалко че се появяваш точно по такъв повод :(
След антибиотичният разгром , не само е "разумно" ами и задължително да се включат пробиотици!  Както и специални сорбенти  за очистване  и продухване на тракта от всякакви токсини, мъртви бацили, остатъци от лекарствени вещества и т.н. За съжаление последните не се продават тук..:( Смятам да ги заредя в скоро време , но за момента нямам от тях, затова се опитай да ти ги доставят от Украйна или Русия. Това са Ентеросгель , Полифепан, Полисорб и още няколко. 
Първо трябва да се преодолее какафонията , която остава след подобен вид лечение  и после да си видиш кои храни какво ти причиняват и да си избереш правилните.  Да оставаш на плодови или зеленчукови сокове също е вариант и много лесно се изкарват така няколко дни. "Гладуването" на сокове , макар и не така силно като "на вода"  също си има своето място  и ефект!  Организмът минава на лек режим, освобождава му се енергийка  за въдворяването на ред , наред с постъпването на ензими и "добри" бактерии от соковете.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Проблем с червата
« Отговор #2 -: 13-12-2013, 17:33:50 »

За съжаление много драматични неща се случиха с мен в последно време и отдавна не съм влизала. Благодаря ти много за съвета. Малко се страхувам от суровоядството - мислиш ли, че няма да затрудни допълнително стомаха и червата? Конкретно се притеснявам от портокалите и от зелето. В последно време наблягах на червено цвекло и моркови заради хемоглобина, сега не знам и те до колко са добра идея. Как мислиш ти?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Проблем с червата
« Отговор #3 -: 13-12-2013, 18:54:55 »

"Гладуването" на сокове , макар и не така силно като "на вода"  също си има своето място  и ефект!  Организмът минава на лек режим, освобождава му се енергийка  за въдворяването на ред , наред с постъпването на ензими и "добри" бактерии от соковете.

за случай като нейния, кое е по- добро - само на вода или на сокове?
защото, нали на вода гладуването е по- силно, но на нея пък й липсват добри бактерии, както казваш, та затова питам!   :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем с червата
« Отговор #4 -: 13-12-2013, 18:56:33 »

Тук има много напреднали в суровоядството съфорумци, чушче. Те ще се включат със съвети. По принцип това не са проблемни храни, доколкото не е налична някаква патология обаче... Ако има такава, тя ще провокира дразнене, което може да се тълкува като  - "зелето и цвеклото  организмът ми не ги иска" . Но "дразнещите" като искаш, включи ги по-нататък, когато се пооправят батаците..:)  И внимавай с тях ако си "вата" , защото възбуждат ватата. Особено сега зимата ( която е сезон "вата") . Би трябвало организмът и сам да успее да си влезе в "заводските настройки", но е възможно да му трябва повече време.  

Не мога да кажа конкретно , Искре, нямам нужната компетентност, възможно е и двата варианта да си действат.
Знаем, на вода е по-драстично и не всеки има опитът и смелостта.. , затова може плавно -  на сокове.
Напоследък се запознах с методиките на класическият натуропат Марва Оганян ( лекар  и биохимик с голяма практика) , тя споделя за сериозни успехи в "нейното" гладуване  - билкови смеси, сурови сокове  + чай с лимон ( алкализира) , особено при деца. http://alfamedis.narod.ru/video     Нейни са думите "За нищо на света не лекувайте децата с лекарства!  Това "детска болница" е престъпление срещу човечеството" .
  Знам , някой ще каже - "Ами спешните състояния? " Според Марва и нейната практика, при родените от здрави майки, и натурално хранени и лекувани  ( без антибиотици и др. лекарства)  деца, сериозни патологии не следва да има .. ;D  
« Последна редакция: 13-12-2013, 19:12:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Проблем с червата
« Отговор #5 -: 13-12-2013, 20:47:50 »

Какво значи вата? Как да разбера какво съм?

Принципно за проблеми със стомашно-чревния тракт препоръчват въглехидрати - картофи, ориз, препечен хляб. За това питам за суровото - особено пък плодовете с по-висока киселинност.

Днес започнах с прополиса, взех си и Линекс пробиотик. Чакам да се включи още някой за храненето.

Правила съм гладувания, помагали са. Но личното ми усещане е, че не е сега моментът.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Проблем с червата
« Отговор #6 -: 13-12-2013, 21:34:39 »

Основния проблем е, че организмът ти е доволно подкиселен. Според мен за теб соколечението е най-подходящо. Щади чревния тракт и е храна минимално замърсяваща организма. Важен е и подборът на плодовете и зеленчуците от които се прави сок. Комбинацията моркови и спанак, например. Ябълки, моркови и целина. Направи един тридневен експеримент само на сокове. Твоето тяло е уникален инструмент.Прочети във форума написаното по темата. И никакви лекари повече, моля те.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Проблем с червата
« Отговор #7 -: 13-12-2013, 23:35:46 »

Слагай зелето в бидона да става кисело - така и то и цвеклото а и други кореноплоди губят част от неприятната си лютивина и дразнят по-малко, а от друга страна става добър пробиотик.
Тази година взех да експериментирам с гулии и черна ряпа в киселото зеле и съм доволен от резултата, но иска много редовно преточване, за да не се вкисне.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Проблем с червата
« Отговор #8 -: 14-12-2013, 07:11:03 »

Добре, ще пробвам на плодове и зеленчуци, да видим какво ще стане. Кисело зеле си имам  :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Проблем с червата
« Отговор #9 -: 15-12-2013, 23:17:06 »

След като махнаха жлъчния мехур на моята жена и въпреки това диарията й не спираше - почти нищо не можеше да яде и стана "кожа и кости" - по съвет на д-р Гайдурков тя започна със сурови храни. Дотогава беше само на въглехидрати и съвсем нищо друго. Положението й ставаше все по-зле, нищо не помагаше - подуване, болки, газове, диария и така почти денонощно. Гайдурков каза да започне със сокове. Ние направо не смеехме и да си помислим какво ще стане с тези сокове. Той ни увери, че всичко ще е наред и няма да има проблем от тях. Факт е, че така и стана. Проблемът не се реши само от това, но не се и влоши. Впоследствие установихме чревна инфекция с candida albicans от употреба на 4 силни антибиотика без продължителен прием на пробиотици. Последва корекция на храненето и много високи дози различни пробиотици - пробвахме, налучквахме, няма готова рецепта кой как ще ти повлияе. Излиза доста скъпо, но май друг начин и нямаше. Разбира се пиеше и билки (огниче и подъбиче - писал съм вече за това), но без включването на сокове и постепенно консумация на сурови храни чрез дъвкане, няма да стане.
Мисля, че да се включват каквито и да било трудно смилаеми и дразнещи зеленчуци е твърде неподходящо на този етап. Ще им дойде и техният момент. Моята жена сега яде почти всичко, така че нещата могат да се случат, но изисква време и търпение. Почва се малко по малко, иначе ще стане провал. Добре е новите неща да са само по едно на ден, за да се види как организмът реагира на всяко от тях, защото ако стане проблем, няма да е ясно какво го причинява.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Проблем с червата
« Отговор #10 -: 16-12-2013, 07:47:51 »

Аз също имам проблеми със слузта в червата,а и не само там. По принцип съм такъв тип -нещо средно между кафа и пита и образувам много слуз в организма. Преди боледувах често от синузит-слуз в синусите, а също и колит. Имам проблемно дебело черво по принцип.Когато гладувам отделям страшно много слуз от червата.При последното ми двудневно отделих сигурно към половин килограм tooth слуз, стояла в червата с години... :Confus_3:.Ако искаш да отделиш слузта от червата направи гладуване на вода.
Последния път изпих един голяяяяям чай сена (майчин лист) - за прочистване на червата.На следващия ден започнах гладуването - общо 2 дни.Доста слуз се отдели :surpris_23:
Избягвай слузообразуващи храни - млечни продукти от всякакъв род, картофи, ориз и др.
За анемията -червено цвекло (ако се свари на пара омеква и не дразни стомаха) + витамни С.Също-чай от коприва,спанак,магданоз.Да се избягват млечните-свързват се с желязото и така пречат за неговото усвояване.
Активен

4u6ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Проблем с червата
« Отговор #11 -: 27-12-2013, 22:52:29 »

При мен нещата се оправиха - и аз не знам как. Започнах да пия зелева чорба и започнах с пробиотика. За 2-3 дни нещата се нормализираха, не знам кое всъщност помогна.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Проблем с червата
« Отговор #12 -: 31-12-2013, 01:52:37 »

При мен нещата се оправиха - и аз не знам как. Започнах да пия зелева чорба и започнах с пробиотика. За 2-3 дни нещата се нормализираха, не знам кое всъщност помогна.

До голяма степен двете се припокриват - в киселото зеле има сериозно количество пробиотични бактерии, освен всичко друго.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Проблем с червата
« Отговор #13 -: 07-05-2014, 22:26:04 »

Само първите 10 тина дни има малко проблеми когато се минава на суровоядство. Съпругът ми имаше жестока жлъчно-панкреатитна криза. Наложи се да взема антибиотик, болница. Той не искаше до последния момент, но положението беше опасно и му се наложи. Изследванията бяха катастрофални. Ядосах се на тъпата Дюканова диета, която е бил правил на младини и е довела до катастрофално състояние органите му и си изпросих 1 месец от живота му да яде само това, което приготвям. Веднага, след 3 дни глад на вода минахме на суровоядство. Първите дни има метеоризъм, малко дискомфорт, но организма свиква. Свиква както да бъде тъпчен с лоша храна, така и със суровата. Само след 30 дни лекарите твърдяха, че първоначалните изследвания били нещо сгрешени. Две години след този случай си гладуваме от време на време за по поне 7 дни, опитваме се 1 ден седмично да не ядем, и сме предимно суровоядци, стремим се да купуваме преди всичко био. И помен няма от предишните проблеми.

Надявам се тази история да ти е била от полза и да оздравееш бързо. Успех
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Проблем с червата
« Отговор #14 -: 10-05-2014, 13:26:22 »

Бате Бино, имате ли магазин? Къде продавате от тези пробиотици?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем с червата
« Отговор #15 -: 10-05-2014, 20:56:20 »

В магазин , дори и да имах , нямаше да имам право да ги продавам, Silval. Нямат европейски сертификат. Това са препарати  много опасни  за Бигфарма, затова дори в Русия, където се произвеждат,  не ги продават по магазини и аптеки. След като с Ветом се лекува дори хепатит С, сещаш се защо са опасни .. tooth
(скоро ще пусна темата, те само се наричат "пробиотици", на практика са си живи лечебни препарати и нямат почти нищо общо с другите пробиотици , нито като принцип на действие, нито като трайност, нито  като ефект :) )
« Последна редакция: 10-05-2014, 20:58:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Проблем с червата
« Отговор #16 -: 10-05-2014, 21:36:25 »

Ясно ми е всичко. Искам да се сържа с вас по някакъв начин.
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Проблем с червата
« Отговор #17 -: 12-05-2014, 19:41:58 »

Записвам се да следя тази тема и аз  :peperudi:
Активен
Keep it Simple

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Проблем с червата
« Отговор #18 -: 12-05-2014, 22:07:30 »

Чакам темата от Бате Бино с голям интерес. Аз не вземам купешк пробиотици по принцип, а пия кефир и комбуча, но когато съм купувала са били от тези:
http://www.bio-kult.com/
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Проблем с червата
« Отговор #19 -: 13-05-2014, 00:26:30 »

а кефира с какво мляко го правиш?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 21 запитвания.