Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Стерилитет и гладолечение  (Прочетена 9196 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Стерилитет и гладолечение
« -: 06-01-2014, 08:30:56 »

Здравейте,приятели,
реших да пусна тази нова тема,защото видях,че има тема за това как да се храним здравословно по време на бременност, но всъщност се оказва, че има доста жени, които за съжаление не могат да достигнат до това мечтано състояние. :(
Вчера по новините съобщиха, че една от причините за демографския срив у нас е проблема със стерилитета - над 140 хиляди двойки у нас имат този проблем.
Моят въпрос е дали е възможно да се решат проблемите със забременяването с помощта на здравословния начин на живот и на гладолечението? Дали може да се решат и по-тежки проблеми със стерилитета като хормонални проблеми,запушени тръби и др.подобни?

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #1 -: 06-01-2014, 09:24:28 »

Еми имат , като ядат боклуци и това се натрупва в организмите им ще са стерилни. В много руски форуми казват ,че лесно се лекувало с гладуване , то кое ли не се лекува с глад :)) Аз имам една позната с този проблем, но тя не пожела да гладува и така на практика не си реши проблема.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #2 -: 06-01-2014, 10:45:22 »

titan,знаех си,че ще кажеш: глад :pensif_29: tooth

Да, но има и по-тежки проблеми,които дали биха могли да се решат по този начин?
Да вземем например запушване и срастване на тръбите.
Как вече срастнали тръби ще се излекуват?
И колко дневно гладуване би трябвало да се проведе? ::)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #3 -: 06-01-2014, 22:22:07 »

Именно за Фалопиевите тръби става въпрос, организма си се самовъзстановява, в един руски сайт за гладуване един от коментарите беше,че ако не се излекувало 100 % с 21 дневно гладуване след месец и нещо - два се повтаряло и досега не са имали неизлекувана жена, 95 % се самоизлекували още в първото гладуване. Но малко жени имат воля да го направят.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #4 -: 18-02-2014, 16:51:40 »

Здравейте пак и от мен. Пак, защото миналата година четох тук и даже писах във връзка с един курс плодоядене по Лидия Ковачева.
По принцип не съм от най-задръстените ядачи на боклуци, ни не бих казала и, че много внимавам какво ям.

Сега, обаче тук ме доведе именно тази тема, а може би това е темата, която би преобърнала живота и мисленето на много жени.
Днес отидох на ендокринолог и съмнението е, че имам изчерпан яйчников резерв. На 35 години съм и макар и оскъден, имам редовен цикъл. Пуснаха ми изследвания за анти-мюлеров хормон и сега ще се пръсна една седмица докато разбера резултата. Изчерпването на яйцеклетките е необратимо и макар да го знам добре, все се надявам, че с гладуване ще си помогна.
Приемам всякакви съвети и предложения.
За сега съм решила да направя преход от 3 дни на плодове, след това 5 дни на вода и 2 дни сухо, след което да продължа на вода още 5 дни. Какво мислите?
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #5 -: 10-05-2014, 21:37:57 »

Здравейте, Не искам да обезкуражавам никого, но на мен гладуването не ми помогна при проблем с фалопиевите тръби. Стигнах до инвитро и НЕ съветвам никой да гладува поне 6 месеца преди опит. Вярвам във силата на глауването при рак и други заболявания изискващи детокцикация, но при зачеване,(както и в природата, мършави и недохранени животни не могат да забременеят) считам, че е необходимо точно обратното- храна с много плодове, зеленчуци, добре подбрани животински протеини, сурово мляко.
(Между другото, не ми се спори, нито доказва, Това го споделям от собствен опит и се надявам да не нарушавам правилата на форума).
  Успех.
« Последна редакция: 10-05-2014, 21:41:51 от Silval »
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #6 -: 10-05-2014, 22:08:02 »

Аз пък забременях по време на гладуване. Но в никакъв случай не съм мършава де.
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #7 -: 11-05-2014, 05:11:54 »

Честито Lggiberry,
Желая ти успех до края  :-) А имала ли си доказан стерилитет преди това?
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #8 -: 11-05-2014, 05:18:46 »

Неуспешни опити за забременяване в продължение на 18 месеца са си доказан стерлитет. Но аз не исках да се вкарвам в психо и финансови схеми и да тръгвам редовно по репродуктивни специалисти, но е факт, че след три гладувания в рамките на три месеца, стана. И то по време на гладуване. Малко се притеснявам дали ще е успешно докрай, но Господ си знае работата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #9 -: 11-05-2014, 10:16:06 »

Silval, руснаците пишат в техния форум за гладуване,че 100 % са се излекували от запушени фалопиеви тръби, всичките, които са имали този проблем там. Интересно ти колко дни изкара и как гладува, ще споделиш ли ?
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #10 -: 11-05-2014, 11:44:41 »

Иглика,  :flower: :flower: :flower: МНОГО се радвам за теб! Желая ти едно дружелюбно 9-месечно изживяване !

Момичета, през цялата бременност , бебето си има Дом, къщичка в утробата на майката. Тази детска къщичка започва да расте и да се развива с формирането на плацентата, т.е. от момента, когато оплодената яйцеклетка се прекарва през маточната тръба, влиза в матката и придава нов облик на вътрешността на матката. Това е мястото, където плацентата започва да се развива, а с нея и всички от детската стая. Докато се строи "къщичката", съдържанието на 'кълновете' на жълтъчната торбичка се храни. След известно време, се превръща в новото място на детето, което представлява дома, който дава всичко необходимо за развиващото се бебе, до самото му раждане. И ако плацентата и матката са архитекта и бригадира на строителната площадка, състоянието на къщичката е бодигарда, който казва на сперматозоидите, че не е време да навлизат в "майчиния" организъм. Това е много образно де , но е така. Вие кога каните гости у дома си ? - като изчистите или като е бардак  и всичко е с колелетата нагоре? :bleh Е, някои по време на ремонта и довършителните работи настаняват гости  tooth (Иглика 3 месеца чисти и преподрежда организма си  :Content_14: :peperudi: )

Силвал, явно не правиш нещата читово или си нетърпелива. Имам два примера за жени , които се разделиха с проблема само със суровоядство без да се налага да гладуват. При Гайдурков има сериозен отбор от излекувани, също. Разкажи ти какво поравиш и как? ("Гладуване" с по 3-4 кг на ден не е глад, а преяждане. )
« Последна редакция: 11-05-2014, 11:48:52 от purelove »
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #11 -: 11-05-2014, 15:33:47 »

Да, всъщност преосмислям отговора си и вярвам, че може да има оправяне на нещата с гладуване в зависимост от тежестта на състоянието. Така, че човек да си избира.
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #12 -: 11-05-2014, 15:36:00 »

Silval, руснаците пишат в техния форум за гладуване,че 100 % са се излекували от запушени фалопиеви тръби, всичките, които са имали този проблем там. Интересно ти колко дни изкара и как гладува, ще споделиш ли ?
Това беше отдавна. Правих 21 дни, но при мен беше по-тежък случай. Не искам момичето, ако е на 36 години и е с тежък стерилитет да губи време, затова повече не ми се коментира в темата.  :flower:
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #13 -: 11-05-2014, 21:59:44 »

purelove, радвам се , че си тук :flower:
Дано заинтересованите поне за обща култура проследяват повечето теми
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #14 -: 12-05-2014, 05:56:04 »

Благодаря за включването на всички. И макар да не е съвсем по темата, да питам аз.
Purelove, доколко има някакъв риск от неуспешна бременност поради факта, че съм гладувала докато забременяваме и непосредствено преди това. Кухо яйце, некачествена яйцеклетка и т.н.
Имала съм и неуспешна бременност и този въпрос ме човърка ужасно, макар че към момента се чувствам чудесно, т.е. нищо не чувствам.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #15 -: 12-05-2014, 11:15:00 »

Малахов също описва доста случаи на излекуван стерилитет. За фолопиевите тръби наистина най-вероятно е нужно по-дълго гладуване, защото там има срастване на самите тъкани. Ако обаче жената е доша вата по аюрведа трудно би се справила с едно 21-дневно водно гладуване, да не говорим за повече. Питта и кахпа няма да имат проблеми в това отношение.
Всъщност най-вероятно би помогнало и плодуването на Лидия Ковачева, стига организма да не е много замърсен. Всичко е въпрос на воля и упоритост в случая.
Според мен умна и информирана жена ще избере гладолечение,плодолечение или суровоядство в борбата със стерилитета пред ходенето по лекарските кабинети с години и хвърлянето на големи суми пари.
А и май самата природа не би ръкопляскала на метода инвитро,мисля...(лично мнение) :whistling2 - emotloader:
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #16 -: 12-05-2014, 18:25:11 »

Малахов също описва доста случаи на излекуван стерилитет. За фолопиевите тръби наистина най-вероятно е нужно по-дълго гладуване, защото там има срастване на самите тъкани. Ако обаче жената е доша вата по аюрведа трудно би се справила с едно 21-дневно водно гладуване, да не говорим за повече. Питта и кахпа няма да имат проблеми в това отношение.
Всъщност най-вероятно би помогнало и плодуването на Лидия Ковачева, стига организма да не е много замърсен. Всичко е въпрос на воля и упоритост в случая.
Според мен умна и информирана жена ще избере гладолечение,плодолечение или суровоядство в борбата със стерилитета пред ходенето по лекарските кабинети с години и хвърлянето на големи суми пари.
А и май самата природа не би ръкопляскала на метода инвитро,мисля...(лично мнение) :whistling2 - emotloader:

По принцип сте права, но когато опре до липса на друга алтернатива, това е начин да се сдобие човек с рожба.
Активен

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Стерилитет и гладолечение
« Отговор #17 -: 23-02-2018, 08:56:12 »

Именно за Фалопиевите тръби става въпрос, организма си се самовъзстановява, в един руски сайт за гладуване един от коментарите беше,че ако не се излекувало 100 % с 21 дневно гладуване след месец и нещо - два се повтаряло и досега не са имали неизлекувана жена, 95 % се самоизлекували още в първото гладуване. Но малко жени имат воля да го направят.
Привет, би ли споделил този сайт, много ще съм благодарна. Също, ако някой се сеща за литература, в която е срещал такива успешни примери, свързани със сраствания, моля да пише! Благодаря предварително!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.