Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на една прохождаща  (Прочетена 3245 пъти)

Stardust

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
за сега предпочитам да остана анонимна, не знам дали е правилно да пиша тук, защото може би е малко лицемерно, тъй като съм точен пример как да не се храни човек, но пък в крайна сметка нищо няма да загубя ако пробвам да се допитам до вашия опит и начин на живот. Правих много грешки с храненето си и крайно време да престана. Последните две години се отдадох на хранителни разстройства, за което колкото и да съжалявам, няма как да отрека, в началото без подсъзнателно, а след като осъзнах, че съм болна, задълбах още повече в проблема. Всичко започна със преминаване към по-здравословен режим на живот. Повече движение, плодове, сутрин вода с мед и оцет и така нататък. И отслабнах доста, след време като завърших училище и не знаех на къде да поема и поради други емоции, изпаднах в депресия, която ме доведе до ръба. Отслабнах ужасно много, но след това чрез енергийни масажи и много почивки, започнах да се възстановявам и без да влизам в болница, макар че лекарите го съветваха. Ала депресията ми продължи, макар и не толкова дълбока, но и започнах с разни фиксации и фобии и в следствие започнах да преяждам, всеки ден и стигнах до доста чести пристъпи на булимия.
От тази година се преместих да живея в Германия и искам да променя положението си, да оформя живота си наново. В следствие на всички извратености, които върших в продължение на почти година, надебелях ужасно много и имам проблеми със стомаха. Единственото нещо, което успях да достигна е, че от 13 месеца не съм яла месо, единствено риба, но доста рядко.
Споделям ви всичко това, защото искам да се допитам, от къде да почна, не умея да различавам сигналите на тялото ми, кога съм гладна, кога не. Сега живея сама в квартира и ще е трудно, тъй като никой от съквартирантите ми не се интересува от суровоядство, веганство и т.н., но със сигурност по-лесно отколкото у дома, където преяждах прекалено дълго, за да мога да спра без да променя местожителството си.
Ако има и някой от Германия, който може да ми даде съвети какво и от къде да си купувам на приемливи цени, тъй като имам малък бюджет. Все още ям млечни продукти, макар че смятам да ги намалявам, но това ще стане постепенно, защото ми е трудно. И също така като се храните с други хора, какво правите, как отказвате да ядете тяхната храна без да ги обидите или да се чувствате неловко? Какво правите като сте на вечеря с непознати и не искате да се чувствате неловко като не ядете тяхната храна или пък да не ги обидите? Едно от нещата, на които искам да се науча, е да не ми пука от мнението на останалите, понеже съм различна. Всички сме и това, което аз искам да постигна с храненето си не би навредяло на никого, но ми е трудно да постигна независимостта си и превъзмогна страха си от това, че съм длъжна да ям когато ме поканят, макар и да нямам никакво желание.
Приемам всякакви съвети, а междувременно продължавам да чета интересния сайт и форум.  :) Благодаря за търпението, че ме изчетохте. :D
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на една прохождаща
« Отговор #1 -: 13-01-2014, 21:25:28 »

Здравей,
След това което прочетох смятам, че нямаш проблем с храната. Проблемът ти е с главата. Мила моя, ти не се обичаш и уважаваш достатъчно. Този форум е светъл лъч, като показва, че е възможно да живеем по-близо до нашата същност. Хранене, движение, мислене. И няма нужда да се оправдаваш и извиняваш някому за това което си. Добре дошла и успех по пътя. Останалото ще намериш вече написано някъде тук.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневник на една прохождаща
« Отговор #2 -: 14-01-2014, 21:17:36 »

Здравей! Казваш млечните не си ги спряла. Да знаеш, че тотално е изкривена мисълта, че млечните са нещо добро. Хич не е така. тази депресия, за която споменаваш нищо чудно да е и от тях - от млечните ! Защо ? Поради много причини, най-осезаема е тази че в тях почти отсъства минерала магнезий. А той има много функции. Една от тях е анти-стресова. Стандартните купешки млечни са много опасни да знаеш ! Маслото (млечното масло - краве например) най щади организма. Или домашно, или немско да е. 100% ще ти помогне и суровият яйчен жълтък. Супер-храна е. Съдържа всичко. Има много лецитин, в който се съдържа холин, именно този холин е много важен за нервите укрепва ги. Магнезий можеш да си набавиш от тахан сусамов, сурово какао, сурови тиквени семки и други можеш да намериш инфо.
                                                                                                                 
                                                                                                                     УспехиИ !
Активен

Stardust

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Дневник на една прохождаща
« Отговор #3 -: 18-01-2014, 20:18:20 »

Благодаря ви! :flower:
Имам много вътрешни конфликти и борби, които все търся начин да ги изразявам чрез някакъв вид изкуство или творчество, но още не съм намерила моето неща, но ще търся!
Светлината в този форум е безспорна, много се радвам, че открих всички тези сайтове и вече ги чета без страх, преди ми се струваше невъзможно да имам пълноценна връзка с храната, но сега знам, че ще я установя, бавно и постепенно.
За млечните - зная, човекът, който ми помагаше през месеците на възвръщане на тялото ми, много ми говореше за млечните и техните негативни свойства, но навикът и средата трудно се надживяват, сега в момента се опитвам да ги избягвам, открих си соево мляко, а и съм далеч от обичайното ми сирене - така че успяват да минат доста дни без да хапна. Иначе тахан и ядки обожавам, сега си взех амарант, първият път го преварих, разбира се :D Но ще продължа да експериментирам, следващото нещо, което не съм пробвала е киноата и смятам следващата седмица да се пробвам с нея. :)
Жълтък, когато е суров, някак ме плаши, но може да пробвам... Благодаря много за съветите!
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на една прохождаща
« Отговор #4 -: 25-01-2014, 23:33:21 »

Здравей и браво на теб, за искреността ти и решението ти. Постепенно и бавно човек се научава да не му пука от другите, защото те не живеят в твоята кожа. Можеш и в Германия на намериш книги на Луиз Хей, те биха помогнали в това отношение. Много хубава книга на немски излезе на американката суровоядка Мими Кърк. Препоръчвам ти я горещо. Не са само рецепти, а начин на живот. Живеех в Германия 13 години(Мюнхен) и био плодовете и зеленчуците са сравнително скъпи, за съжаление, така че можеш да ги мешаш с другите от супермаркета. Опитай се на всяка цена да се научиш да правиш кълнове: прекрасна храна и много засища. Когато почнеш да купуваш само плодове и зеленчуци, семенца за кълнове(виж да са био) и ядки, и не купуваш нищо друго(ах да зехтин и ябълков оцет) може би ще се вместиш в бюджета си. Скъпо е, когато се мешат нещата. Стискам палци и успех. И да чети тук: повечето теми и хора са много вдъхновяващи. Аз постояно уча от тук.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.