Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 1298 пъти)

Larisa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Здравейте
« -: 16-02-2014, 14:57:04 »

Здравейте от мен!Казвам се Лора..Моя позната ми сподели за суровоядството и реших да прочета инфо из нета,където намерих и този форум.Силно съм привърженик на тезата,че здравословното хранене е начин на мислене и живот!Смятам ,че човек трябва да е готов вътрешно за тази "мисия",ако мога да я нарека и да чувства ,че ако започне този режим ,ще има отлични резултати.Така смятам и аз и съм готова на тази промяна.Отказах цигарите и се чувствам много горда и пълноценна в този смисъл..живот без цигарен дим.За месото мога да кажа,че спокойно мога да живея без,освен това обожавам зеленчуците.Искам да знам как да започна постепенно ,без стрес за организма...например в предстоящата седмица меню от какви храни да си подготвя без това да влияе зле на организма ми!Хубав слънчев ден и се надявам да споделяме полезни съвети за един здравословен ,по-разумен живот,без химии  :bleh
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте
« Отговор #1 -: 04-03-2014, 11:52:26 »

Здравейте Лора,
Без стрес няма живот. Въпросът е стресът да не е над някаква граница, а и да е положителен, не отрицателен...
Не познавам някакви универсални, но конкретни рецепти. В началото всеки си търси и намира ръководител, после се научава сам. Както колегите писаха в други теми, начинът на хранене не може да е откъснат от мисленето, настроението, светогледа, пиенето, дишането, правенето на добрини...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте
« Отговор #2 -: 04-03-2014, 12:51:57 »

Здравей Лора,
Приятно е да виждаш все повече търсещи хора. По твоите въпроси мисля следното.
Има две отричащи се крайности при търсещия. Да разчиташ на това до което са стигнали другите и приемеш техния път за свой. Другата е да разчиташ на интуицията да те води. Истината е по средата. Като начало ти е нужен добър импулс от чужд полезен опит. От един момент нататък ще пораснеш и твоята интуиция ще те води. Все пак за да четеш първо е нужно да научиш буквите. И всичко плавно, постепенно. Мярата ще откриеш сама.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.