Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: сенна хрема  (Прочетена 7922 пъти)

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
сенна хрема
« -: 22-03-2014, 19:44:45 »

Здравейте, може ли някой от вас да сподели какви лекарства са му помогнали в борбата със сенната хрема? Имам сенна хрема от 10 години, като я карам по 2 7ци.Изписваха ми Ериус, и горе долу го понасях, но откакто се старая да спортувам и водя по-здравословен начин на живот/ не натоварвам черния си дроб нито алкохол, нито с тежки храни и лекарства/ имам чувството че вече това лекарство не мога да го търпя - почувствах се много отпаднала и сънлива. Това е и единственото лекарство, което приемам изобщо - не страдам от някакви сериозни заболявания, дори като имам настинки гладувам по няколко дни, единствено в много редки случаи пия спазмалгон.Това е единственото заболяване, с което не мога да се преборя.... ако може и някакво хомеопатично лекарство или билки да ми препоръчате, също ще съм доволна :) Предварително благодаря!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:сенна хрема
« Отговор #1 -: 22-03-2014, 22:33:05 »

никакви лекарства!
вода със сол, от хубавата - прочети за метода на доктор Батманджелидж, много от заболяванията се дължат на дехидратация.
виж в нета за книгите му, примерно - "Тялото жадува за вода".
и намали млечните!
или временно ги спри!
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:сенна хрема
« Отговор #2 -: 22-03-2014, 23:04:14 »

Здрасти!
Години наред съм карал доста тежки сенни хреми. Първото си голямо подобрение дължа на препоръките на д-р Атанас Михайлов. Ето накратко:
- Диета: Около един месец реализираш 100% икономии от пшенични и млечни храни. :) При мен този месец е от края на март до края на април приблизително.
- Илачи: (1) Pollens 15 CH - 5 гранули сутрин. (2) Poumon histamin 15 CH - 5 гранули вечер. Държат се под езика до пълното им разтваряне в слюнката. Минимум 5 - 6 минути. Целта е да се даде възможност на хомеопатичната субстанция да контактува по-дълго време с определени рецептори в устната кухина. По време на алергична криза може да се взимат и по 10 гранули от двата илача, докато утихне. По принцип е добре да се започнат още в началото на март и да се пият до април или май - зависи от конкретния организъм.

Сигурно знаеш, че действието на хомеопатичните лекарства лесно бива неутрализирано от силни вещества като кофеин (кафе, кола, чай, шоколадови изделия и т. н.), мента и др. силни подправки. Затова най-добре е тези неща да се избягват през периода на лечението.

След време открих, че ежеседмичните почивки от хранене (само на вода по 1 - 2 дни) през пролетния сезон усилват положителния ефект, постигнат с горните средства. Като цяло храненето влияе силно върху алергията. Преживяванията ми със сенната хрема, ме карат да смятам, че тя е своеобразна форма на спонтанно чистене на организма. Едновременно аварийно и регулярно.

Проблемът има и психологическа страна. Но за нея после.

П.П. Препоръката на iskrena също е много важна. Понякога само пиенето на необходимите количества вода по правилния начин за достатъчно дълъг период от време може да елиминира много заболявания. В т. ч. и хронични.
Активен

kity

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:сенна хрема
« Отговор #3 -: 23-03-2014, 11:46:58 »

Стреми се храната ти да бъде в по-голяма степен сурова и натурална - 60-70%.
Слуз в организма се образува от млечните продукти, хляба, картофите.
Гладуването ще помогне много в случая,защото е налице замърсяване на организма с токсини,които се изхвърлят навън,особена през пролетта,когато организма се самоизчиства.
А на психологично ниво -алергията е признак, че човек е силно "алергичен" към някого или не може да приеме нещо, случващо се в живота му и бяга като "дявол от тамян" tooth.
И...Роми, хомеопатичните лекарства са строго индивидуални за всеки организъм,а не се изписват
 "на корем"... :whistling2 - emotloader:
Активен

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:сенна хрема
« Отговор #4 -: 23-03-2014, 12:52:12 »

Благодаря за съветите :),

Iskrena,вода на ден пия поне по 2 литра -така съм от няколко години, и с течение на времето усетих големите ползи от това - като се започне от подобряване на състоянието на кожата и намаляване на целулита, и се стигне до облекчаване на болки по време на цикъл.Млечни не употребявам изобщо още от дете -винаги ме е болял корема от мляко.Единствено козе сирене в гръцка салата ,или понякога настъргвам в съвсем малки количества в крем-супи за вкус и при това изключително рядко. Прочетох за метода и мисля да ги пробвам.
Роми, за лекарствата необходима ли е рецепта? И това за всякакви видове полени ли се отнася? Правиха ми кожен тест със одрасквания преди няколко дни и се оказа, че съм силно чувствителна към раннопролетните полени.
Какви продукти не трябва да се употребяват по време на лечението ? на мене ми забраниха ми да употребявам пчелен мед/ вместо него боров/, черен шоколад/вместо него бял/, аспирин, фъстъци и още няколко неща.  Понеже аз от доста време пия шуслерови соли и не ми е направило впечатление в листовката да пише да се избягват определени продукти по време на лечението. Единствено пчелен мед - всеки ден си хапвам поне по лъжица . Черен шоколад употребявам от време на време, не знам с него дали изобщо бих могла да се преборя, там абстиненцията при мене е мн тежка :D

Kity, като се замисля, сенната хрема ми е един товар точно от времето, когато мн боледувах, много напълнях от хормонални лекарства, а и изобщо пиех много пиех лекарства, работата ми беше мн изнервяща и като за капак кошмарна връзка, някак си бях в конфликт със себе си, явно много фактори са се намесили. Сега нещата са в пъти по-добре - отървах се почти от всичко - успях да "открия" себе си,смених местоживеенето, работата ме удовлетворява, връзката ми е хармонична.... е, имам си ежедневни малки количества стрес, но съм по-спокойна. С течение на годините  карам  сенната хрема все по-леко, и като че ли и по-кратко... Явно има напредък при мене, но все още нещо ми пречи да я преборя... :(
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:сенна хрема
« Отговор #5 -: 23-03-2014, 13:24:23 »

Цитат
Роми, за лекарствата необходима ли е рецепта? И това за всякакви видове полени ли се отнася? Правиха ми кожен тест със одрасквания преди няколко дни и се оказа, че съм силно чувствителна към раннопролетните полени.

Не е необходима (причините са маркирани по-долу). Познавам хора, които се спасяват с тези два препарата, без да са ходили на лекар. Личното ми мнение e, че е по-добре да се направи един преглед при д-р Михайлов. Предимството при него е, че е добър ирисодиагностик и дава ценна информация за цялостното състояние на организма. Разбира се, можеш да отидеш при всеки друг хомеопат или природолечител, за когото смяташ, че ще ти бъде по-полезен.

Цитат
И...Роми, хомеопатичните лекарства са строго индивидуални за всеки организъм,а не се изписват  "на корем"... 

Този разговор вече сме го водили, Кити. Ако те интересува, виж тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7089.msg63167#msg63167
Между другото, къде видя лекарства "на корем"?

Повече от десет години съм наблюдавал ефекта от двата препарата. От опит зная, че не са палиатив. Сиреч, носят не само временно облекчение, но и каляват имунната система в дългосрочен план. Разговарял съм с много хора, които са ги вземали в същите потенции, и всички са констатирали един и същи ефект - от година на година организмът става все по-устойчив към пролетните дразнители.

Който се изказва по темата хомеопатия, би следвало да знае, че няма една единствена  "хомеопатия". Няма и само две: Боаронова и класическа. Има много школи и методики. Различните производители на хомеопатични илачи прилагат различни методи за тяхното приготвяне. А това модифицира спецификата на тяхното действие в различни граници и подчинява това действие на съвсем различни условия. Някои от тези условия могат да бъдат познати на дадена школа в хомеопатията, но за други може да е в пълно неведение, каквато е практиката. Например, Боароновата хомеопатия винаги е търсила по-универсален ефект и затова при нея изискването за строгото индивидуализиране на лечението е доста условно.

Иначе, аз отдавна не ги пия, защото нямам нужда. Преодолях сенната хрема най-вече с вътрешни промени.
Активен

irina89

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:сенна хрема
« Отговор #6 -: 23-03-2014, 14:46:10 »

Здравейте случайно видях темата и реших да споделя моя опит защото и аз от 18 годишна до миналата година(23г.)имах страшно продължителна и силна сенна хрема ,появяваше се в края на април-началото на май и продължаваше понякога до август ,тогава учех във Велико Търново(от Русе съм принципно)и само когато бях там хремата ме оставяше намира до голяма степен.В Русе ми се "взимаше тока",но тъй като завърших и нямаше как да не стоя в Русе миналата година не се стърпях и отидох на лекар,защото не се траеше.Лекарката ми изписа антибиотик...естествено спрях го на третия ден защото единия страничен ефект бяха киселини които на третия ден се  засилиха твърде много,отделно когато усетех ефекта ми се доспиваше страшно много.И така майка ми ми спомена за лекар хомеопат и реших да  пробвам.Първия преглед струваше 40лв. като представлява просто един разговор и след това ти изписва лекарствата за дадения проблем след това ако има други прегледи са безплатни.Изписа ми три вида "лекарства"(в кави защото не са лекарства в истинския смисъл на думата ако знаете какво представлява хомеопатията)-nux vomica15ch,pollens30ch и poumon histamine30ch,сутрин,обед и вечер се слагат по пет гранулки под езика и се смучат.Лекаря ми каза да не пия само кафе/зелен чай защото кофеина им влияел.Още на втория ден откакто започнах да ги пия хремата изчезна и не се появи повече :).Надявам се опита ми да помогне на някой защото за мен това беше много голямо мъчение и се радвам ,че открих лек,тази година още не се е стигало до момента в който обикновенно ме почва сенната хрема ще ги пия пак и ще видим как ще подействат.Незнам дали става въпрос за самовнушение или не ,но фактите са си факти :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:сенна хрема
« Отговор #7 -: 23-03-2014, 15:27:47 »

хубаво е, че имаш навик за водата, но тя пак те дехидратира, защото си е диуретик сама по себе си, така че давай по метода на иранския доктор.
за шоколада, купувай си такъв, дето е без соев лецитин и дето е над 80% какао, от такъв само полза може да имаш / е, ако уцелиш какаото да не е ГМО :) / :)
Активен

m_jivkova225

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:сенна хрема
« Отговор #8 -: 24-03-2014, 22:12:38 »

Искрена, ти каква сол използваш за тези процедури? Четох днес някъде из форумите, че не трябва да е йодирана. А има ли значение това че аз по принцип почти не употребявам сол, та да ми дойде солта в повече? Дори за един период от време бях спряла солта изобщо, но си правих някакво изследване, с нещо от рода на биоскенер и ми казаха , че имам недостиг на сол в организма, та взех да соля чат-пат.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:сенна хрема
« Отговор #9 -: 26-03-2014, 10:31:38 »

Здравей, m_jivkova! :)

Възможно е да имаш нарушен натриео-калиев баланс. Направи си Соле (Sole). Това е чист концентриран разтвор на NaCl 26%, получен от хималайска сол на кристали.
Ето как се приготвя: http://www.himalayancrystalsalt.com/sole-recipe.html

Взимай сутрин и вечер на гладно по една чаена лъжичка Соле, разбъркана в чаша топла вода (изворна или възможно по-ниско минерализирана). Следи реакциите на организма. След време той сам ще показва кога и доколко му е необходимо презареждане с NaCl. Соле не се пие постоянно. Потребностите на организма от NaCl варират и през различните сезони.

Също така със Соле можеш да правиш промивки на носа и носоглътката, очите и т. н. Една лъжичка Соле, разтворена в 300 мл чиста вода. За промивките няма ограничения и сезони. Виж пропорциите, посочени в долната част на страницата на горния адрес за различните видове приложение на Соле.

Има съществена разлика между NaCl, поеман чрез храната и NaCl получен от чист разтвор каквото е Солето. Иначе казано, прекаляването със сол в храната е също толкова опасно, колкото опасно е и да се преминава на безсолна диета, ако тази диета включва нещо различно от сурови зеленчуци и кореноплодни. Темата е дълга. Виж първо разговора в Дневника на In_none:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7416.msg66495#msg66495 :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:сенна хрема
« Отговор #10 -: 26-03-2014, 16:11:34 »

ами, значи, аз ползвам сега сива келтска сол, но по принцип може всякаква непреработена / поне не много /, нейодирана от човешка ръка, сол, като за предпочитане е  морската, но и каменната става, каквато е, да кажем, хималайската!
преди съм ползвала сол от Мъртво море, казват, че уж била с най - богат минерален състав, също - сол от Атлантически океан.
засега в "Хит" съм виждала най - голямо разнообразие, поне преди година беше така, че май оттогава не съм го посещавала,  / то затуй чувам, че щели единия да го затварят - кът не им правя оборот  tooth /.

само не знам дали е проблем както аз правя, ползвам солена вода, но с минерална, обикновено банкянска водица!   :surpris_23:
че нямам извор наблизо, отдето да пълня изворна...
затова понякога сипвам барабар с минералната и малко чешмяна, макар да е много гадна и сигурно пълна с лекарства, химии и дано не и с флуор! 

Роми, какво мислиш за пиенето на минерална вода със сол?
че, гледам, май ти си най - запознат със солепиенето!   ;D
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:сенна хрема
« Отговор #11 -: 01-04-2014, 15:37:01 »

Цитат
Роми, какво мислиш за пиенето на минерална вода със сол?

Ако питаш за "соле" с минерална вода, Искрена, честно казано - не знам. Не съм експериментирал и нямам наблюдения от първа ръка. Навсякъде казват, че соле се приготвя задължително с изворна, дестилирана или филтрирана вода. Но не обясняват защо не може с минерална вода.

Предполагам, че има връзка с различния алкално-киселинен състав на различните минерални води. pH стойностите на солето може би ще скачат в различни посоки в зависимост от минералния състав на водата, с която се приготвя.

Интересни обяснения има в книгата "Водата и солта - първоизточник на живота" на Барбара Хендел и Петер Ферейра. Ето едно от тях: "При свързването на водата със солта положителните йони на солта се обграждат с отрицателните полюси на водните молекули, а отрицателните йони на солта - с положително поляризираните частици на водните молекули. Йоните се хидратират, в резултат на което геометричната структура на водата и на солта се променя."
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:сенна хрема
« Отговор #12 -: 01-04-2014, 23:50:39 »

благодаря ти за отговора, Роми!   :love_006 - emotloader:
не разбирам, обаче, защо написаното в тази книга да не важи и за водните молекули на минералната вода... та тя , все пак, си е вода!
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:сенна хрема
« Отговор #13 -: 02-04-2014, 10:53:24 »

Аз също имам не особено тежка сенна хрема от около 13 години, преди 2 години я лекувах с някакви хапчета от Хималая, но нямаше голям ефект.
Миналата година вземах някакви хомеопатични по лекарска рецепта- туя, натриум муриатикум и тн.
Според доктора, те би трябвало да ми намалят сенната хрема- помогнаха в някаква степен, но само докато ги пиех. Явно не съм попаднала на точната лекарка или е мислите  не ми е уцелила лекарството.
Тая година мисля да наблегна на соле-то, предложено от Роми- звучи ми чудесно.
Надявам се също добре да ми се отрази и едно хубаво пречистване със зелении- глухарче, коприва, спанак, киселец- изобщо напоследък се превърнах в тревопасно  ;D!
Някои пробвал ли е широко-рекламираното лекарство Кларитин- предполагам, че е голям боклук.
Аз имам приятелка с родители лекари, която е като опитно животинче за всякакви лекарства и тя твърди, че те са й помогнали в битката с алергичния синузит.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:сенна хрема
« Отговор #14 -: 02-04-2014, 11:05:03 »

ами, значи, аз ползвам сега сива келтска сол, но по принцип може всякаква непреработена / поне не много /, нейодирана от човешка ръка, сол, като за предпочитане е  морската, но и каменната става, каквато е, да кажем, хималайската!
преди съм ползвала сол от Мъртво море, казват, че уж била с най - богат минерален състав, също - сол от Атлантически океан.
засега в "Хит" съм виждала най - голямо разнообразие, поне преди година беше така, че май оттогава не съм го посещавала,  / то затуй чувам, че щели единия да го затварят - кът не им правя оборот  tooth /.


Роми, какво мислиш за пиенето на минерална вода със сол?
че, гледам, май ти си най - запознат със солепиенето!   ;D
Искрена, ти от Хит в Младост ли пазаруваш, този ми е най-удобен и мислех да се разходя до него за да си купя хималайска сол.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:сенна хрема
« Отговор #15 -: 02-04-2014, 11:13:45 »


Миналата година вземах някакви хомеопатични по лекарска рецепта- туя...
Туята под каква форма си я приемала? Има ли в аптеките хомеопатични или други препарати със съдържание на туя?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:сенна хрема
« Отговор #16 -: 02-04-2014, 11:51:11 »

cherry :)
Хомеопатичен препарат от Туя има във всяка аптека, която продава хомеопатия. Препаратът на "Боарон" носи името THUYA OCCIDENTALIS. Повечето други производители изписват името с "J" - THUJA, но не съм сигурен доколко са представени в България.

sweetie :)
За първи път чувам, че някой е опитвал да лекува сенна хрема с Туя. За Натриум - има логика, но Туя - малко странно ми изглежда. При всички положения е добре да се обърнеш към читав хомеопат. За беда, в България всеки се смята за такъв, което създава известни трудности при избора на лекар.

Междувремено, опитай с Pollens и Poumon histamin. Виж по-горе. Досега не съм чул някой да няма подобрение от тези препарати.
Виж и диетата. :Appetit_4: Важна е. :)
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:сенна хрема
« Отговор #17 -: 02-04-2014, 12:32:21 »

cherry :)
Хомеопатичен препарат от Туя има във всяка аптека, която продава хомеопатия. Препаратът на "Боарон" носи името THUYA OCCIDENTALIS. Повечето други производители изписват името с "J" - THUJA, но не съм сигурен доколко са представени в България.

sweetie :)
За първи път чувам, че някой е опитвал да лекува сенна хрема с Туя. За Натриум - има логика, но Туя - малко странно ми изглежда. При всички положения е добре да се обърнеш към читав хомеопат. За беда, в България всеки се смята за такъв, което създава известни трудности при избора на лекар.

Междувремено, опитай с Pollens и Poumon histamin. Виж по-горе. Досега не съм чул някой да няма подобрение от тези препарати.
Виж и диетата. :Appetit_4: Важна е. :)
Аз туята я споменах произволно, за нея ми беше обещано да ми излекува акнето, но уви, не се получи.
Диетата ще я пробвам, знам , че сега са пости, но ми е дяволски трудно да спра млечните. Особено много обичам вносните сирена гауда и бри, да не говорим за киселото мляко. Харесвам ядковите млека, но направата им е доста скъпа, не знам от къде си купувате евтини ядки. Не ми допада овесено мляко, харесвам оризовото, но направата му е трудоемка.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:сенна хрема
« Отговор #18 -: 02-04-2014, 12:44:15 »




Туята ми беше изписана за акне, тук я препоръчват при астма, ринит и тн.:
 http://apteka.framar.bg/30000290/%D1%82%D1%83%D1%8F-%D0%BE%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81-9-%D1%81%D0%BD
Хомеопатичните лекарства са малки, бели топченца със сладък вкус, които обикновено се предписват по 2 или 3 приема за деня от всеки различен вид, слагат се под езика до пълното им разтваряне.
Усещането от тях е доста странно, поне за мен, но това е строго индивидуално.
Проблемът за мен беше, че се наложи да откажа кафето, ментата, черния шоколад, докато ги пиех, а аз обожавам тия три неща. Според мен, най- лесно за спазване е човек да си наложи воля да гладува всяка седмица по 2-3 дена, да пие хлорела и да си прави промивки със сол. Хомеопатичното лечение според мен не е за предпочитане, освен може би ако вашият случай е много тежък и няма друг начин да си помогнете.
« Последна редакция: 02-04-2014, 12:48:36 от sweetie »
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:сенна хрема
« Отговор #19 -: 03-04-2014, 01:37:06 »

Суити, става дума за "Хит" в "Люлин", но предполагам, че и младосткия "Хит" е обурудван с разнообразие от сол!   ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.213 секунди с 22 запитвания.