Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Апитоксинотерапия  (Прочетена 2367 пъти)

Greta morgane morgane

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Апитоксинотерапия
« -: 11-04-2014, 19:24:35 »

 Апитоксинотерапията означава лечение с пчелна отрова. Прилага се върху биологично-активните точки, тоест изискват се минимални познания по акупунктура и няколко пчели  :) Те се поставят върху кожата с пинсета и когато оставят жилото си, отровата започва да действа след около 15 минути.
 Клипче като пример : http://www.youtube.com/watch?v=shL6XtplI3Y&feature=youtube_gdata_player

 
  Тя се използва за облекчаване на симптоми на хронична болка свързана с най-различни заболявания! 
 Както.. има случаи на напълно излекувани от МС(множествена склероза) чрез този метод..
 
 МС
http://www.apitherapy.org/666/ms/ От този сайт ще копирам една статия с автоматичен превод.
 
Всеки път, когато погледна назад към поредицата от събития, които ме доведоха до днес, аз винаги се чувствам страхопочитание и почуда.

Всичко започна с моя приятел Карол , който има MS . Тя е била диагностицирана скоро след двамата започна училище за сестрински грижи . Тя реши кърменето не е за нея , и отиде в банкова кариера. Аз продължих на и стана сърдечна медицинска сестра.

След като се опитва много от лекарствата, MS , тя се е почувствала нищо не е наистина помага. Но какво друго е там ? Един ден неочаквано , негов колега се приближи към нея с името на един пчелар , който направих за лечение на MS . Защото на моята медицинско образование , тя ме попита дали бих я придружи .

Аз не знаех , че това ще отвори цял нов живот за мен. Ние се уговорила да говорят с пчеларя ; само за да говоря за това. Ние се оказахме седи на една пейка на верандата с петима души , които бяха дошли за " пчела терапия. " Бях доста нервен. Имаше пчелите летят навсякъде . Г-н R. съхранява кошер с пчели в същата тази веранда, за лесен достъп. Той винаги е казвал , че са по-добре от един крадец аларма.

Слушах внимателно този ден да признания на тези, събрани за тяхната " пчела терапия. " Най-малко три са били преди пчелари . Те получиха " пчела терапия" за артритни колене , ръцете и раменете . Един човек е бил там в продължение на карпалния тунел , едно младо момиче за MS . Тя беше чудо случай г-н R е . Тя започна терапия пчела доста рано , след като е диагностициран с множествена склероза. Тя дори не използва бастун сега. Тя преподава аеробика за известно време , се грижи за трите си малки деца , и държи надолу работа. Не само тя прави терапията , много години по-късно , но сега сестра си го прави прекалено , след като си бил диагностициран с MS преди две години.

След изслушване на признания , наблюдавайки процеса , и прави някои отделни разследване , моят приятел Карол реши, че ще направи шест -месечен ангажимент към терапията . Ние започнахме от три пъти на седмица . Тя ще карам до мястото ми , и тогава аз ще ни закара до г-н R за терапията .

В крайна сметка аз станах много се интересуват от цялостната концепция . Г-н R. ми показа въжетата , така да се каже . Един джентълмен на почти 90 , той посочи някои ужилване точки за артрит , парализа, множествена склероза , главоболие на Бел , и астма . Аз седнах с него в продължение на много часове . Никога не съм уморен от слушане на начислените му е известно, се смесва с истории на успеха на пчелен терапия и природни приказки . Чувствах се така, сякаш бях записан в класа на природен изцеление. Това не беше просто терапията пчела. Учех се нов уважение към времето , търпението , и за приемане на колко малко контрол ние наистина трябва , влиянието на дъжда върху растението и света на насекомите , предвид значението на опрашването на нашите култури , производството и добиването на мед , нейното богатство и хранителна стойност , дори и някои рецепти. Това беше здравословна по философия , включително ум, тяло и дух. Това ми позволи да погледнете нашата земя в нова уважение , умеещ , и защитно начин . Самите пчелите ме научи много уроци , като например , че с постоянство и фокус , всичко е постижимо. Аз научих за живот вътре в кошера , пчелите комуникация , както и специфични роли пчели . Всичко беше толкова завладяваща !

Тогава дойде ден , когато г-н R. каза , че студентът ще се превърне в учител , и аз започнах да давам Carol я пчела терапия. Не след дълго , аз правех апитерапия на хора г-н R , а дори и самият г-н R. .

След около една година или така да стане моя по-ангажирани , по- заинтригуван с момичетата пчелни , съпругът ми привлече вниманието ми към някои съобщение от Центъра за комплементарна медицина, в Питсбърг , че приложената молба за продължителен курс по Шиацу , лечебен акупресура масаж . С едва ли се замисляме (така за разлика от моя планиране, задълбочен ум) , ние записани в 260 - часова програма извършено сертифициране. Знаех , че това е просто писано да бъде . дори без да осъзнава в момента , че ще играят огромна роля в моето бъдеще. Съпругът ми и аз се учи усилено. Всичко останало минава на заден план . Ние научихме много акупунктурни точки и акупресура техники. Имаше пълен клиничен опит , пълна с писмени документи и казуси . Чувствах, че почти се равняваше на моя старчески обучение.

През всичко това, аз продължих да правя терапията пчела на Карол , който наблюдаваше повишена движение и енергия , както и няколко други. Но сега аз исках да наблюдавам пчелите в ежедневната си живот. Говорих с местните пчелари , от които мнозина са министри , и се срещна с много прекрасни мъже и жени . Научих е имало такова нещо като кошер наблюдение. Имах една направена специално за нашето собствено малко място , и имаше нарязани дупка в стената , за външен достъп . Това ми позволи да гледам пчелите в естествената им среда. Наблюдавах много наистина интересни неща, като танца на пчелите , ограничаването на мед , антуража на кралицата , полагането на яйцата , разликата между търтеи , работници и медицински сестри пчели . Книгите всички оживяха , да не говорим за образование за съседите , техните деца , както и на децата им приятели. Кошера на наблюдение също е позволено терапия пчела , за да продължи и през зимата.

Животът е наистина невероятно ! Инструкторът Шиацу , една вдъхновяваща жена, която живее беседа нея, препоръчва пчелен терапия към един от нейните клиенти , Miss M. , който има фибромиалгия , депресия и артрит. След повече от една година след получаване на пчелите терапия , Miss M. също е запален поддръжник . Нейната енергия се е увеличил, а тя сега живее живота си с радост и ентусиазъм.

Като живот премина , аз почувствах, че е необходимо да има извън кошера също така , да се свали моя собствен мед и използвайте кошер продукти за здраве и изцеление. Това е истинско приключение !

Апитерапия и неговите добри резултати са се разпространили от уста на уста. Хората са открили моите пчели , и мен, и са дошли от толкова далеч, като 300 мили , отиване и връщане .

В момента , вярата ми в пчела терапия никога не е било по-силно . Аз съм в състояние да предостави скептици с добре обосновано, но основната обосновка по отношение на лечебния отговор на терапията на пчела. Моята страст е образованието, толкова съм дал много лекции на местните групи , професионалисти и лаици . Моята мисия е да насърчава кошер продукти и по-естествен , нежен начин на живот. Имам заемна библиотека за тези, които се интересуват от проучване на този завладяващ тема , и няколко клипа , че аз споделям с удоволствие . My индивидуализирана терапия включва треньор на диета , кошер продукти, както и намаляване на стреса . Включени са възприемането дома акупресура точки, за да практикуват и да използват , когато е необходимо между пчелен терапия сесии.

Активен

Greta morgane morgane

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Апитоксинотерапия
« Отговор #1 -: 11-04-2014, 19:26:18 »

A сесия се състои от каросерията рутинна Шиацу , която освобождава мускулните напрежения и работи на скованост на ставите , последвани от нежни сесия пчела терапия. С пчелите пуснати на стратегическите акупунктурни точки, сухожилни ленти и гръбначния нервните области , резултатите се появяват на по-ефективни и конкретни.

Аз съм сега практикува като хоспис медицинска сестра на непълен работен ден . Но два дни в седмицата, аз също прекарват времето си с прекрасни, благодарни хора, които са намерили облекчение , добавя енергия и повишена движение от тяхната пчела терапия. Някои от тях имат фибромиалгия, MS , хронична умора. Други имат артрит , на карпалния тунел , депресия, брадавици , или белези. Други пък имат астма, менструални проблеми , болки в долната част на гърба , проблеми със синусите , или бурсит .

Съпругът ми и аз участват в система, мрежа на пчеларите . Ние помагаме намерите apitherapists в цялата страна , за да се грижат за хората, които знаят , които пътуват , или роднини и приятели на тези, които сега лечение , които са твърде далеч, за да стигне до Пенсилвания. Много пчелари излитат мед и прашец използват за алергии , но са били наясно с лечебните свойства на пчелите жилото .

След като е показано някои уместни ужилване точки за бурсит в лакътя му , един такъв пчелар всъщност беше в състояние да обърне неговото увреждане . Той сега боли не само себе си , но също така си проповедник и съпругата на проповедника . Той е истински " Bee вярващия . "

И защо аз пея за хвалене на този натурален пчелен терапия толкова високо ? Това е така, защото аз свидетелствам за неговите лечебни ефекти. Аз сега правя терапията пчела върху себе си за карпалния тунел , мигрена, главоболие и болки в гърба. Съпругът ми отнема пчела терапия за карпалния тунел и артрит на коляното . И Нези , нашата Шпрингер шпаньол , получава пчела терапия всеки сега и тогава да се намали с нестопанска злокачествен мастна киста.
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Апитоксинотерапия
« Отговор #2 -: 11-04-2014, 20:21:22 »

Много яко. Виждала съм подобно преведени инструкции за употреба на електроуреди. Най-големия майтап е, че отдолу пише, че ако не се спазват точно, производителя не носи отговорност.  ;D
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

Greta morgane morgane

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Апитоксинотерапия
« Отговор #3 -: 11-04-2014, 21:06:26 »

Ти пък къде видя инструкции?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Апитоксинотерапия
« Отговор #4 -: 11-04-2014, 21:21:45 »

Тя имаше предвид друго - че общото в двата случая е автоматичният превод, а не че и в давата случая се касае за инструкции. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.