Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля, коментирайте коментарите под статията на МЕР.  (Прочетена 6492 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Има ли някой, който да иска да се изяви? :)
Това е статия от нашия сайт. Коментарите отдолу мен лично ме потресоха, не знам за вас..  tooth

http://bit.ly/1lgxOUK
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Погрешен подход. Може да е казала много истини, но ги е поднесла с негативни утвърждения. Затова е нормално да получи като цяло негативна реакция.  

Ако целта е била само да провокира някаква реакция - постигнала е желаното. Но ако е искала да привлече  вниманието в позитивна посока и така да накара хората да променят навиците си - не е  успяла.

Как мислите кой ще постигне повече слушаемост: този, който ви обяснява как ще се разболеете от рак и какъв сте неудачник по принцип - или този, който ще ви покаже как да сте по-здрав, по-щастлив и по-уверен в себе си? Може вторият да е по-зле подготвен фактологически, но ще изберете него, защото ви дава мисловна храна,  а не лечебна отрова.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Емо, самата информация, която се споделя няма как да радва ..просто темата е такава , а не - "нездравословни храни и с какво да ги заменим"
То е все едно да намразят синоптикът, който обещава лошо време през януари.
Какво следва да каже , за да не го осмеят - " сега времето е лошо, но не унивайте  -  през юни ще се оправи" ? :)

Добре, много ми е любопитно   - как предлагаш да бъде поднесено, за да няма такива изцепки?
Тук явно има много психология. И после, както ти предлагаш - ако посочим с какво да заменим цитираните вредни храни, това ще ги направи ли  по-малко вредни? И статията - по-малко ИНФОРМАТИВНА ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Погрешен подход. Може да е казала много истини, но ги е поднесла с негативни утвърждения. Затова е нормално да получи като цяло негативна реакция.  

Ако целта е била само да провокира някаква реакция - постигнала е желаното. Но ако е искала да привлече  вниманието в позитивна посока и така да накара хората да променят навиците си - не е  успяла.

Как мислите кой ще постигне повече слушаемост: този, който ви обяснява как ще се разболеете от рак и какъв сте неудачник по принцип - или този, който ще ви покаже как да сте по-здрав, по-щастлив и по-уверен в себе си? Може вторият да е по-зле подготвен фактологически, но ще изберете него, защото ви дава мисловна храна,  а не лечебна отрова.


Привет и от мен Емо. Това, което ти виждаш като всяване на страхове, аз виждам като посяване на разум. Едно е да се страхуваш, а съвсем друго е да си предпазлив. Според моите възгледи статията цели именно да събуди разума и предпазливостта в читателя. Понякога от истината боли, да не кажа че в повечето случаи е така, но болката не я прави по-малко истинна. Според мен информацията дори е поднесена прекалено меко
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Има един лаф, но не помня кой го беше казал.  tooth "По-трудно е да промениш на някой хранителния режим, пред религията му..." или нещо от сорта. tooth Аз като обяснявам тези неща на близки и познати те дори не се замислят върху това, което говоря... Като няма мисъл, какво да се прави  :surpris_23:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Да си го кажем направо, преобладаващата част от близките и познатите да не говорим пък за случайните събеседници започват да гледат на нас доста особено в момента в който споменем думата пречистване на организма. Споменеш ли пък думата гладуване и директно като че ли им светва някаква червена лампичка и почват дори да спорят и обясняват колко е вредно гладуването без да могат да се аргументират по абсолютно никакъв начин. При това говоря за хора, които изглеждат с нормално дори с високо ниво на интелект.
« Последна редакция: 10-06-2014, 11:05:18 от DeNiro »
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Хората пазаруваме насляпо заради емоциите си и после си на­мираме разумно оправдание, предизвиквайки поредна верижна емоци­онална реакция, посочвайки основните потреб­ности или нужди на тялото. Рекламите ни "ръководят"  заради явните стимули , които съдържат - говорим за една модификация на продукта, която придава нотка на здравословност и приближаване до човешката диета - йогурт с горски плодове, банани, кайсия; салам с орехи; масло с фибри; кашкавал и сирене с подправки и т.н. Колкото повече се комбинират различните продукти на хранително-вкусовата промишленост, ефекта става "Уау"  tooth Подсъзнанието ти говори "Брей, че здравословно"  tooth tooth
За статията какво да кажа? На мен ми харесва - точно, просто и ясно.  :Content_14:
Рекламите целят биологичното ни препрограмиране и лъжливите стимули директно включват щепсела ни в контакта.  Храната създава физически комфорт, наслада, носи радост в живота, "удължава живота", свързвани с хората и любимите същества (на масата).  :) Но създава и зависимост. Не мога да я нарека дрога, защото самата храна не е наркотик и самото хранене не е дрогиране. Наркомания е отношението ни към храната, което създава пристрастяване, подтиска духовното ни развитие и ни оставя в капана на комерсиалните патерици. Хората реагират така в коментарите си под статията, защото ги обичат (казваме "Обичам пица", вкарваме емоция) тези храни, които са ги превърнали в инертни и безволеви наркомани. Тази статия ги извежда от зоната им на комфортно мислене.
Няма идеални хора :) И аз си имам скала на злоупотребите с мека и твърда дрога, ама при мен челните позиции водят дългите разточителни разговори по телефона (често празни приказки  tooth), секса, морето и т.н. :)
Темата за социалното приемане/неприемане винаги много ме е озадачавала. Какво Ви трябва да ходите да биете тъпана какви сте и какво вкарвате на изхода? Не можело сте да се отървете после от огромното количество емоционални "шокове", разправяте колко сте "разочаровани" и как сте си навлекли "омразата на околната среда". И това се прави обикновено когато човек не е пресял "плюсовите" и "минусите" на съзнателния си избор, не е помислил достатъчно върху нюансите и клопките, не е събрал достатъчно знания или няма добра мотивация.  Затова търси мнения "за или против", за да разбере косвено, че си струва. Така има по-малки шансове да изпитва неудовлетвореност. Има го и другия момент - удари ни "красотата" на режима с пълна сила и си развързваме езика в периода на  "медения месец на еуфория." Това според мен е грешка. Имам подобни "стари рани" , не бях приемана положително и си спестих главоболията като запазих интимни отношения с навиците си. Разберете, че хората не ги интересува какво правим, колко много знаем или не знаем, какви възможни решения предлагаме за излизане от психологическия капан, как сме намерили перфектния баланс .. интересува ги колко сме положителни към тях и колко време ще прекараме с тях.
« Последна редакция: 10-06-2014, 17:05:24 от purelove »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

сега успях да прочета и коментарите, когато я постна бате Бино четох само статията. Аз съм нарълно съгласна с Емо.
не се е получило, нито инфо, нито тон, начин на поднасяне...съжалявам...от статиите на Мер при подобни теми и инфо винаги прозира обич, тази не ме грабва
« Последна редакция: 10-06-2014, 22:33:48 от ribkata »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Рибче, съгласен съм , че има вариант да бъде по-приемливо за емоционалните и по-чувствителни хора (който е имал малко дете , знае- трябва да го забавляваш докато се храни, иначе не яде!  tooth)
, но все пак тук става въпрос да се сподели  една информация.
ТИ сещаш ли се за всичките години обучение колко пъти ти е било забавно и "обичливо", из стотиците учебниции ,речници и справочници ? :)  ;)
Ами излиза, че е трябвало да останем невежи и да не четем, защото и математика, и български , и всеки друг предмет нямат нищо общо с обич..  :surpris_23:

Явно това е някакъв абсолютен феномен..И резултатът винаги е такъв, без значение кой е писал статията. Трябва само да съобщиш , че това , което хората обичат не е добро за тях и им гледай сеира  tooth

Ето тук една много полезна статия също - защо е вредна пшеницата , която ядем. ( много е ценно според мен, прегледайте я) на база  предаването на д-р Мария Папазова.
ПРи това , тук тя дава алтернатива - с какво да заместим пшеницата!

http://doctiming.bg/blog/%D0%BF%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B1-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B3-%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80-1-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE

НЕка да видим коментарите? :)

1. "Аз вече не гледам предаването на Гала .Тази лекарка ми омръзна .За нея всичко е вредно".
2. "Омръзна ми от докторки, които изобщо не изглеждат добре, да ме съветват с какво и как да се храня!"
3  "Гледах предаването и просто не го догледах.Ужасно беше,ще ни побъркате съвсем.Всичко е вредно !"
4. "Глупостите нямат край. Хайде да не дишаме, защото и въздуха е замърсен."
5.  "Не ми е ясно едно-кой казва че просо,киноа,нахут и разните други простотии са чисти?????Звучи като   пренасочване на пазара.Закъсаха с добивите ли нещо???"
6.  "Хляба вреден, месото вредно, това вредно, онова вредно.... Предлагам да спрем да се храним, та поне да си умрем здрави...."
7.  "Звучи ужасяващо."


Оня ден прочетох в някакъв форум едно високоинтелектуално прозрение:
 "За мен природно и полезно е това, което ми е вкусно"  tooth tooth tooth
« Последна редакция: 11-06-2014, 10:04:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

хаха, да, най-последния коментар е жесток ;ддд  ;D
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18


6.  "...Предлагам да спрем да се храним, та поне да си умрем здрави...."

tooth  tooth  tooth
И все  пак едно гениално прозрение сред море от ирония и недоволство...
 :thankyou:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

мдаа, култова реплика, успя да ме разсмее няколко пъти   tooth
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Хм, мисля,че трябва да има повече така поднесени статии. Всички тези хора недоволстват от така изнесната информация ,но малък процент от тях ще им трябва време да преосмисли написаното и може би след време вече отлежала информация в главицата може да им светне лампичката да пробват къде от любопитство или здравословен проблем. Така ,че според мен точно така трябва да бъде поднесена информацията ,която в днешно време е много,много ценна.
 За останалите коментарите в статията са си напълно нормални ,както за нас те са абсурдни ,но както казва Бино тука има много психология.
Активен

galvanit

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Много е добро, много се смях :)

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

А какво ще кажете за абсурдните реплики на някои от участниците от форума под същата тази статия ?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Много ми допадна един коментар под статия за солта. "От еди колко си години не употребявам сол и си живея съвсем нормално. Е, верно преди пиех лекарство за понижаване на кръвното, а сега вече не го употребявам" :Content_14:. Истински ужасяващо звучи обаче един от последвалите го " прозорливи" коментари, който гласи "щом солта съществува на планетата земя, значи е необходим източник на живот".
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хм, винаги е мааалко по-сложно, отколкото ни се иска.

1. Ако статията е предназначена да достигне и промени съзнанията на най-голям брой читатели, наистина е важно КАК се казват истините, а не само дали се казват истини.
2. Ако пък е предназначена за такива като нас, дори много добре е написана - кратко са изброени доста неща от хранителния ни свят.
3. Ако целта е да предизвика спорове и ТАКА да достигне до съзнанията на хората, ммм, едва ли това е най-добрия път, но на мен ми харесва.

Добре е изобщо да си преговаряме и уточняваме тези неща - за храните, храненето, пиенето, дишането, усмихването, положителната нагласа изобщо, любовта и прошката в най-широк смисъл. Дори и да се научим да се храним само със слънчева енергия (може и вода), пак са добри такива статии.  :Content_14:
А защо има чак такива недоинформирани коментари на статията - всички хора имаме добре изразена склонност да приемаме желаното за действително и никой не посреща добре натрапеното непоискано добро...
« Последна редакция: 08-07-2014, 20:10:51 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.