Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: шах и мат с вьзпаление на правото черво ??  (Прочетена 3070 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Хора писна ми я от тези черва има ли лечение изобщо това чудо колит и чревни проблеми . На моменти овладвам положението но като цяло не мога да си нацеля правилните продукти . Какво ви помага на вас при проктит и хемороиди ..чувствам едни ужасни напьни отзад все едно ще ми изкочи червото особено когато ходя по малка нужда ме напьва и по голяма а  всьщност не и се ходи .... моля ви ориентирайте ме кьм нещо от природната аптека не искам химии ... Благодаря предварително
пс: не мога да пия продукти с изсушаващи свойства като алое , гас , пелини , карамфили защото се влушавам още повече .. имам сухота в червата . Aко познавате и някой диетолог  сьщо ще ми е в помощ
« Последна редакция: 21-06-2014, 22:14:01 от barzaka88 »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Приятелю, да беше казал какъв ти е поне хранителния режим. Движиш ли се достатъчно? Какво ти е в главата? Все неща които те определят в кой отбор играеш, на страдащите или усмихващите се.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Не искам да те плаша, но хемороиди в напреднал стадий са си до живот. Единственото радикално решение е оперативно премахване, но и тогава има опасност от рецидив след няколко години.

Продължителното гладуване помага за временното по-продължително подтискане на симптомите, но трайно и завинаги не може да ти реши проблема. Опитвал ли си гладуване, съчетано с клизми с мочегон?

Коварното в този проблем е, че няма универсални рецепти: ако, примерно, не приемаш пикантни и запичащи храни, това е само една малка възможност за редуциране на симптомите. Хемороиди могат да се възпалят и от "здравословни" храни - прекалено суровоядство, съчетано с много влакнести и пълнозърнести продукти, тогава се засилва принципът "вятър", а той влияе много негативно на хемороидите.

Според мен, ако действително проблемът ти е хроничен, трябва да отидеш при някой доказан лекар и да чуеш неговата гледна точка, и ако не става с методите на  природната медицина, да приемеш и по-традиционните подходи.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Благодаря за полезните сьвети хора . От известно време се мажа вьтрешно с този крем http://bilki.bg/payleks-krem-himalaya-30-gr.html  и с невен понякога . Но вьзпалението последните дни ми се обостри след  като спрях алоето .  Преди време ходих на ирис в София и ми бяха казали че имам вьтрешни хемороиди на 3-4 см явно от там нещо става прфф
 Гледам да ходя всеки ден поне по километьр за толкова ми остава време . Сутрин започвам винаги с плодове кайсии , круши , банани , после ям булгур с мед и канела , на обяд салата сьс сирене домати супи такива неща . Ограничил сьм месото  но не моха да го спра напьлно  тьй като сьм 55 кг на 26 г. сьм . От това http://apteka.framar.bg/30024906/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-120-%D0%B3%D1%80-  в навалото ми помага но после привиквам ли незнам и ефекта отслабва ...

пс: това алое http://aloeverabg.net/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8/%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0/gel-za-piene-aloe-vera-s-praskova-lr.html   в началото ми действа много добре свива вьзпалението но след седмица максимум две получавам обратен ефект  сухота в червата ..напрежение в пик. мехур . Спирал сьм го  пак сьм го почвал но сьщата песен на нов глас не е работа и това ..
« Последна редакция: 22-06-2014, 22:50:58 от barzaka88 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Бързаков, ти дето няма да се хванеш да гладуваш, ами да ти предложа аз една методика, която съм почнал да практикувам отскоро. Много яка, много проста и много безплатна!! :pensif_29:(чак не е за вярване, нали?:))

Хората от тип вата ( и ти , и аз сме вата ) сме по рождение с проблемно храносмилане! (Това е заради по-ниската ни енергетика и по-високата емоционалност, за която е типично бързо, нервно хранене . ето , ти даже си си го избрал за ник - "бързака" :)  )
Дали ще е колит, гастрит, холецистит - без значение, все нещо се появява в определен момент..
Дълги години съм се хранил бързо и сега сърбам и аз попарка като теб  tooth  При някои това може никога да не доведе до проблем, но ние, ватите,  не можем да "минем между капките"   :-\
Слушай сега методиката:
първа седмица дъвчеш всяка хапка по 1 минута.
втора седмица - по 2 минути.
трета седмица - по 3  минути.
четвърта седмица -2 мин.
пета седмица - 1 мин.

По този начин силно се разтоварва ЦЕЛИЯ храносмилателен тракт и се освобождава огромна енергия , на която разчитаме да оправи бакиите. Съгласен съм, че една хапка сурово зеле изисква съвсем различен брой дъвкателни движения в сравнение с хапка крем карамел, но не го изследвай толкова, ами действай , а  после да докладваш :)
Още на третия ден ще видиш ползата от такова хранене. Целта е явно , като видим разликата, никога да не се връщаме към старият начин на бързо гълтане :)

Добре е да се помъчим, преди да оздравеем.( дано да ни е  писано все пак де.. :) ) Лесната победа ( също и  лесната пара :)) не се цени! Ако се оправим с някое хапче или билчица или хомеопатия, без да променим нищо у себе си  - никога няма да оценим профилактиката ! А само профилактиката (на  тяло, дух и емоции ) е това , на което можем да разчитаме в годините, защото ще дойде възраст , в която  хапчета и цярове  само ще облекчават , а няма да излекуват, както са го правили по-рано. Или поне - както ни се е струвало, че го правят :)  
« Последна редакция: 23-06-2014, 10:47:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Вече са ти препоръчали "механизма чудо" - удължено дъвчене :) Но лечението е симбиоза между терапевтично дъвчене и адекватен хранителен режим. Прегледай хранителния си режим и изключи храните, които имат дълъг път на видоизменяне, "сготвяне" в организма, изсикват сериозни вложения на енергия за хидролизиране и усвояване.  Дъвкателни сесии не е задължително да бъдат толкова продължителни когато храната е с високо водно съдържание. Когато  нейният състав обаче е лишен от вода (т.е. храната е по-суха), хапката трябва добре да се пулверизира от слюнката, да се втечни и като преглъщаш да имаш усещането, че гълташ вода. Не е нужно да изчисляваш броя на дъвкателните движения. Повода да се намеся изобщо е , че хората масово се подиграват    :surpris_22: на това откритие. А цикъла на терапевтичното дъвчене изобщо не е за подценяване и хората лекуват сериозни патологии. В сайта на Сергей Филонов механизма е доста описателно изяснен - http://filonov.net/statji/podgotovka-k-golodu/shema-lechebnogo-zhevaniya . Има и доста литература за опита на Хорас Флетчър и "хранителната сонда", прочети за йога храненето - йогите дъвчат продължително (до 200 пъти), вкл. и водата (мотото им - водата е за ядене, храната е напитка). За да извлечеш максимален терапевтичен ефект, идеята е да развиеш условен рефлекс за удължено дъвчене. Това ще позволи нереализираната за храносмилане енергия  да се канализира във вътрешната сфера и да се използва за реконструкция на органите на СЧТ.  Другото средство за рехабилитация е гладолечението и детокс програмите, които позволяват поправка на СЧТ. Самото "оздравяване" изисква и трайни променени навици обаче.  В този смисъл гладуването не може да бъде дългосрочна инвестиция в "здравната" сметка , ако  интуитивното дъвчене и преглъщане от по 5-6 пъти останат непроменени след това. Разликата е в дългосрочния план на опциите.
« Последна редакция: 23-06-2014, 14:01:26 от purelove »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)


Благодаря много на всички които се включиха в темата и за сьветите които ми дадохте . Наистина ям бьрзо и ще се старая да променя нещата - поздрави :)
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)

Знаете ли нещо освен пелина и карамфила за борба с паразитите че на моменти усещам лазене в областа на белия и черния дроб много неприятно . Правил сьм сьс запера доста време но сьщата работа .. :surpris_23:

пс : сьмнява ме че заради тези паразити не ми се оправят чревните проблеми
« Последна редакция: 24-06-2014, 19:37:15 от barzaka88 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Проблемът е фундаментален. Подобаващата част от болестите имат физическа еманация и тя се казва паразити. Напиши в Гугъл думата и ще видиш какви чудеса ще излязат. Има написано достатъчно в този форум за пелин, карамфил и орехчета. Взимай ги упорито и ще имаш резултат.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.