Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За всички позитивно мислещи потребители, клонящи към дебилност  (Прочетена 7039 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

В една от темите разисквахме темата за позитивното мислене, но гледам,че и анонимните са издали цяла статия и реших да ви пусна един линк, който ми се иска да коментираме : http://anonybulgaria.wordpress.com/2014/07/06/think-positive-или-логото-на-простотията/

Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Запознах се със статията. Не споделям тезата, че позитивното мислене не води до позитивни последствия. Убеден съм в безграничната мощ на мисълта. И за това няма нужда от доказателства. Все едно да доказваш някому, че бог съществува.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

много верни неща са казани в тази статия.
наистина, позитивното мислене е капан за безхаберните хора и генератор за ново безхаберие у тях и така кръгът се затваря и ... всички са радостни и щастливи   tooth

аз се чудя що светът е такова мрачно  място, а то кво било - ми, хората не мислят позитивно   tooth  хахах
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Убеден съм в безграничната мощ на мисълта.

ако мисълта имаше такава мощ, то светът щеше да е в много по - голям хаос, отколкото е сега.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Силата на мисълта е в настоящето, а не в минало и бъдеще. Каквото си поръчаш, такова ще ти го сервират.  tooth
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Напълно подкрепям мнението на Тихия. Мисълта е важна, тя е началото на всичко. Статията е доста песимистична и черногледа, въпреки че е вярно отразява действителността в момента , но има и нещо повече зад това.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Към всички , които са убедени в "безграничната мощ на мисълта" и са сигурни, че позитивното мислене води до "позитивни последствия":
Ще ви моля да ми дадете по 500 лв назаем. Връщам ги след един месец с лихва 10%. Ако някой няма толкова - да даде колкото има, моля.


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131


Аз пък не разбирам какъв ми е проблема, след като се опитвам на ситуацията хубавото да видя. То, лошата й част не ме подминава, не съм кретен, но какъв е смисъла да задълбаваме в лошото? Ще стана по-непроста ли?
Не исках да коментирам тази статия изобщо, заради "логото на простотията". Което заглавие е дадено от неграмотно пишещ човек. Хайде да оставим темата за грамотността ще кажат някои, както и в коментарите под статията. Добре, но не приемам да ми размахва пръстче някой, който е неграмотен. Това си е мое решение. Може би  дебилно.

Има и верни неща, разбира се. Но тъй като авторът е попрочел и попреписал нещо оттук оттам, та и статията е доста разхвърляна, и за мен - малко неразбираема.
Та затова ще копна нещо от друг източник. Като за финал един вид
" - Как да намерим златната среда, за да не бъдем нито инфантилни болни позитивисти, нито мрачни депресари песимисти?

- Нужен е цялостен зрял подход към света и себе си.

Опората е във връзката между вътрешната и външната реалност. Човек трябва добре да си дава сметка за това, което преживява и чувства. А то не е само положително. Има неща, които ядосват, които плашат, които водят до фрустрация и невъзможност за действие. Заедно с това има неща, които вдъхват оптимизъм, надежда, радват. Когато човек е в контакт с вътрешната си реалност, когато знае повече за сенчестите си страни - наясно е например с това, че изпитва гняв или това, че болката му не може да бъде потушена от илюзорни представи, става и по-чувствителен и по-възприемчив за действителността около него. Това прави хората екзистенциално отговорни и им позволява да организират битието си по смислен начин. Смисълът, базиран на връзката с действителността, е това, което ни прави истински и способни да се движим напред."
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1703032
« Последна редакция: 08-07-2014, 12:32:16 от Мими »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

  ;D...бате Бино нещата не са толкова елементарни...
и аз съм на позиция близка до Тихия
Не е така просто да се обясни как мислите ни моделират и нас и битието ни, но съм абсолютно убедена в едно: една отрицателна нагласа и негативно мислене винаги ама винаги водят до лоши последствия, най малко до тъжно живуркане и все с препятвстия, несполуки и нерадост.
аз лично се определям като цинично романтичен оптимист  :)
« Последна редакция: 08-07-2014, 11:56:59 от ribkata »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ама наистина ли , рибче, не  са елементарни?  :surpris_23:
 Понеже видях доста "елементарни" коментари, затова и аз отговорих така :)
Един сети ли се поне, че нещата никога не са ЕДНОЗНАЧНИ и ОБЩОВАЛИДНИ? ;). Ако ще коментираме ,първо трябва да уточним какво е "позитивно мислене" ( че някои не са наясно) и второ -да се направи разделение - кога позитивното мислене е задължително,  кога е рисковано и  кога е капан, поставен от хора  с  цели ,различни от благородните.  ;)
 
(мишката  не е ли "позитивно настроена" когато влиза в капана за сиренцето?  ;) Тя "позитивно" е вярвала, че ще похапне , а и ще занесе сиренце и на гладните си дечица  :surpris_23:  Ако не беше толкова "позитивна" нямаше дечицата й да останат сирачета..  :surpris_25:)
 Ами двете жаби ,дето паднали в тенджера с рядко тесто? Едната веднага се отчаяла и потънала , а другата взела да скача , втвърдила тестото и накрая отскочила от него.
 Ето два примера само , с които подкрепям тезата си - малко са нещата в света , дето са само добри или само лоши. Само полезни и само вредни..  ;)  ,нещо което и децата вече знаят, дано да не ни четат в тоя момент  tooth
« Последна редакция: 08-07-2014, 13:23:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Всичко което ни се случва, е за добро. Вярвам в това, защото моята опитност ми го потвърждава всеки ден. Няма нужда да теоретизираме по темата. Света около нас е продукт на нашите мисли и вярвания. За по любопитните, да прочетат т.н " експеримент на наблюдателя ", проведен преди близо век. Надявам се не влизаме тук за да убеждаваме другите, че това в което вярваме или не, е истина от последна инстанция. Ако някой е разбрал така моите постове, моля за извинение.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Към всички , които са убедени в "безграничната мощ на мисълта" и са сигурни, че позитивното мислене води до "позитивни последствия":
Ще ви моля да ми дадете по 500 лв назаем. Връщам ги след един месец с лихва 10%. Ако някой няма толкова - да даде колкото има, моля.




Ето, Бате Бино! От тези пусти пари идат повечето проблеми, болести, горчилка в душите и нещастия. Повечето хора си мислят, че трябва да правят пари на всяка цена, с работа до припадък, с риск за здравето им. Да не говорим пък за другите, чийто смисъл на живота е този на кредит или пък паразитиращ начин на съществуване. :surpris_22:
Това, разбира се е далеч от щастието. Някой ще каже, че щастието е субективно понятие, проекция на въображението, което е различно за всеки вид човешки. И сигурно ще е прав. Но лично за мен какво ще да е това щастие, ако не се наслаждаваме на живота, ако не ходим на работа с удоволствие и след това скапани от умора и болести не се радваме на децата и близките си. :Confus_3:
Относно статията- и съм съласна и не съм.
За успиването и липсата на критично мислене съм съгласна, но като цяло статията има един шаблонно-рамкиран привкус, който ми нагарча. Истината както винаги е някъде по средата, като за мен тя звучи в тоналността на оптимистичният реализъм. :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Цитат - извадка от "статията": "...Какво се случва с възприятията на човек, който е решил да мисли „позитивно”? Първо – със силата на волята той се опитва да си затвори очите за истината. "

Това е отдавна известен доста примитивен похват: авторът твърди какво се случва с моите възприятия, когато мисля положително... А не, че аз така мисля... Да мисля положително означава да измисля и приложа подход, решения за значително и трайно подобряване на дадена ситуация, което НЕ става ако си затварям очите за истината...
Да мисля положително НЕ означава да вярвам на всичките лъжи, изричани от политици и журналисти относно предлаганите ни горива, храни, лекарства, ГМО, оръжия, пари, техните цели, дейности, закони и пр. и пр. Означава да измислям и прилагам всеки ден действия за подобряване на моето, на моите близки и приятели (в идеалния случай и на всички хора) духовно, материално, здравословно и пр. състояние. Защото вярвам, че положителните мисли, цели и действия водят до по-добро.
А иначе, винаги има желаещи да изпъкнат с нещо, да съберат неориентирана енергия на недоволство и да я насочат в ...своя полза.
Да бъдем положителни!  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Аплодисменти за vov!  :Content_14: Подкрепям го изцяло!
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Миа, не си ме разбрала. Защото си го разтълкувала буквално. :)
« Последна редакция: 09-07-2014, 08:40:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Миа, не си ме разбрала. Защото си го разтълкувала буквално. :)

Не се притеснявай, Бате Бино!
Уловила съм шеговитата ти истина, надявам се и моето тълкуване да остане разбираемо.
По- важното мисля е, и в неразбирането да се разбираме.  :love_026:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Напълно подкрепям vov! Каква е ползата от това да сме недоволни и цинични, като можем вместо това да градим едно прекрасно бъдеще  :kisss: Ако не бъркам дори в "Не пипай тази книга" накрая се подчертава значението на положителното мислене за положителната промяна на света!  :Content_22:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Силата на мисълта е в настоящето, а не в минало и бъдеще. Каквото си поръчаш, такова ще ти го сервират.  tooth

хаха, явно много хора вчера са си поръчали торнадо и градушка като яйца  tooth    tooth    tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


абе, Мими, честно, може и да си малко по - грамотна от написалия статията, но нещо не ти се разбира какво искаш да кажеш, просто някакви общи неща, а човекът, автор на статията, е изожил ясно идеята си, независимо дали е преписал от някъде или не!   ;D
« Последна редакция: 09-07-2014, 23:35:25 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.