Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се хранят децата?  (Прочетена 8989 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Как се хранят децата?
« -: 20-07-2014, 09:06:01 »

http://europe.actualno.com/SZO-shte-se-bori-sreshtu-detskoto-zatlystjavane-news_40329.html
http://m.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2014/06/08/2317960_britanskite_vlasti_sa_arestuvali_roditeli_zaradi/
Според изследване от 2013 година, 30,5% от учениците са с наднормено тегло, а 13,9% е делът на децата със затлъстяване. Според експерти в областта - НЦОЗА, затлъстяването е на път да се превърне в световна пандемия.
По-голямата част от децата предпочитат да се хранят с вредните снаксове, чипсове, газирани безалкохолни, шоколад, сладолед и подобни, които са пълни с вредни консерванти и оцветители. Много малка част употребяват здравословни храни като плодове, зеленчуци, пълнозърнести и др. Не смятате ли, че родителите на затлъстелите деца трябва да понасят своята отговорност, защото именно тяхно задължение е да пазят здравето на децата си? Къде е ролята на българските социални служби в този проблем?
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #1 -: 16-08-2014, 18:48:36 »

До сега не бях обърнала внимание на тази тема, интересно че няма и отговори. Но тъй като синът ми е на 10 и правя всичко възможно да го науча да яде здравословно, да разбере коя храна е жива, какво причинява неправилното хранене и рафинираните продукти и т.н.
Но в едно " нормално " хранещо се общество тези неща са трудни за възприемане и е доста сложно да бъде различен сред останалите деца, та чета и търся много материали и мнения по темата. Ние живеем в страна, в която е доста трудно да се приспособиш, ако си извън общоприетото. Тук в Холандия наричат суровоядството " диета" и е доста непопулярно и неприемливо като начин на хранене. В повечето случаи мненията са, че е вредно, нетипично, ненормално и какво ли не още.

Искам да споделя за едно момче от Амстердам, което е " шокирало" преди две - три години Холандия, с това, че от бебе расте само с прясна, растителна храна. Сега е на 17 години.
Дори има заведено дело срещу майката и детето и е под наблюдение от Социалните служби. Счели са, че то изостава от връстниците си в развитието си, че майката го лишава от необходимите му вещества, нужни за растежа и развитието му, и още доста неща.
Спрян е от училище в последните две години, защото майката счита че сина и се чувства изолиран, неразбран и неприеман от останалите съученици, не се чувствал добре сред тях.
Това разбрах от материалите, холандския ми не е на такова добро ниво.

Намерих единствения материал по случая, който е на английски. Има и кратко клипче, също на английски. Ако му е интересно на някой, може да го види.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2012/12/raw_food_diet_boy_must_go_to_s.php


Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #2 -: 16-08-2014, 21:29:12 »

Можем да говорим надълго и нашироко по тази тема..
DeNiro, в България си нямаме елементарна култура.
Не е че децата предпочитат подобен тип храни, просто е по-лесно да метнеш един кроасан на детето си от колкото да му направиш закуска.
Тук не става дума дори и за правилно и здравословно хранене, но са малко тези които стават рано сутрин за да направят палачинки или дори най-обикновен сандвич на децата си.
То не е и до закуската ами си е така цял ден.
По големите деца си пазаруват сами, там дори и родителят не присъства... нали..

Що се отнася до Холандия съм доста озадачена, но в крайна сметка Европа е между духовно извисената Азия и супер забързаната и комерсиална Америка, където храната е предимно полуфабрикат и където все повече и повече мало и старо се ориентира към природо и здравословен начин на живот.
Ние тук не сме нито от едните .. нито от другите и ще минат много години докато стигнем до тяхното ниво.

Днес, докато разглеждах клипчета в Ютуб, видях реклама на момиченца танцьорки, които споделяха че сутрин пият първо сок или смути или .. все такива гот неща.
Дори заведения специално за сокове и смутита показаха, че ми направи впечатление заровените в ледове зеленчуци..
Момичетата не бяха по-големи от 14-16 макс години.
Помислих си, това е новото поколение с по-добра информация и разбирания.

Както и да е.. ще се завъртят нещата и при нас.. просто иска малко време.
« Последна редакция: 16-08-2014, 21:32:08 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #3 -: 16-08-2014, 21:57:34 »

Нави, сега изгледах клипчето до край и ми стана доста тъжно за жената и ситуацията в която се е намирала.. или все още намира.
Учудва ме също така че третират детенцето и като феноменален случай..

Преди години един от моите колеги с перфектна фигура и мускулатура ми сподели че е веган от дете.
Цялата им фамилия са вегани, като бабата е начело.
Така, като аз самата нямах много инфо за веганите, то винаги си ги бях представяла слабички, финни едни такива а той беше съвсем различен типаж.
Сигур изражението ми е било нещо подобно:  :surpris_22: при чутото и пред видът му.
Той беше изключително креативен и позитивен по всеки въпрос... и все още е.
Вероятно той беше и причината да започна да чета повече на темата..

Предполагам, че тук и не само, не се говори достатъчно на темата.. няма го черно на бяло..
Така, както си говорим .. и стремим да подобрим навиците си и излекуваме телата и съзнанието си, така утре ние ще сме пример за останалите.
От нас зависи нещата да се променят...
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #4 -: 16-08-2014, 22:07:59 »

Тук намерих още едно клипче на Францис Кентер:
https://www.youtube.com/watch?v=9cNrp4zt_nY
... където споделя какво е добро и защо, като иде реч за храната на едно дете.. и не само.
39 минути есенция от истини е това филмче. Много ми допадна.
« Последна редакция: 16-08-2014, 22:43:43 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #5 -: 16-08-2014, 22:20:57 »


Така, както си говорим .. и стремим да подобрим навиците си и излекуваме телата и съзнанието си, така утре ние ще сме пример за останалите.
От нас зависи нещата да се променят...


Така е, Даниела. И аз съм на същото мнение. Но когато споделяш с близки за начина ти на хранене и разбиранията ти за живота като цяло, е много кофти някой доброжелател да ти прошепне:
" ... и не говори никъде пред хората, че синът ти е почти на сурово. Да не дойдат после социалните и да ти правят проблем....".
Ами как мислиш, че се чувствам? Опитвам се да бъда за пример, но някак си го правя предпазливо.  Добре, че засега поне разбира какво искам да му кажа и ми има доверие.
Като порасне не знам.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #6 -: 16-08-2014, 22:54:44 »

Напълно те разбирам Нави, много деликатен е моментът в държавата в която живееш.
Чудя се в колко държави нещата стоят по същият начин..
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #7 -: 16-08-2014, 23:21:29 »

хич не се чуди!
скоро в много държави положението ще е такова, родителите няма да могат да възпитават децата си по съвест.
държавата и сега се изживява като собственик на децата ни, на имотите ни / иначе защо ще плащаме данък /, че и на телата ни!    :police:
тя по - добре знае кое е добро за нас и за децата ни   :police:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #8 -: 17-08-2014, 07:47:27 »

хич не се чуди!
скоро в много държави положението ще е такова, родителите няма да могат да възпитават децата си по съвест.
държавата и сега се изживява като собственик на децата ни, на имотите ни / иначе защо ще плащаме данък /, че и на телата ни!    :police:
тя по - добре знае кое е добро за нас и за децата ни   :police:

Силно се надявам да не излезеш права накрая...
... ще я видим ние тая работа!  :angel:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #9 -: 17-08-2014, 10:29:48 »

Даниелка, ако искаш сама да си отговориш на някои въпроси ,(без да се налага да се надяваш :) )мога да ти препоръчам да почетеш  малко по-друг тип литература, за да си обясниш някои неща и някои глобални световни тенденции. :)   ,които нямат нищо общо с позитивното ни или негативното ни мислене.. :)  
И каква е истинската идея зад параваните, който ни пробутват -  "права на човека" и "демокрация".. tooth
Глобалните тенденции обясняват всичко, което се случва "надолу, по поречието" :)
"Непознаването на някои факти се компенсира с позвнаването на някои принципи"  ;)

Сама се сети къде е "ключът от бараката" след като  толкова много се държи на правото ти да правиш секс с детето си, с майка си и баща си ( точно в Холандия заговориха за разрешаване на инцеста! ) ,както и с трупове!! ( разрешиха го в Америка ) ,да си пълен извратеняк ( както и да го демонстрираш!! ) , сатанист, сектант, содомит ( да правиш секс с животни), пропаднал наркоман  и какво ли още не ,
но нямаш никакво право  ТИ да решиш как да родиш, да си запазиш плацентата ( http://grigorsimov.blog.bg/politika/2013/02/26/kyde-otivat-placentite-pypnite-vryvi-i-kryvta-im-nasitena-s-.1058242 ) с какво да си храниш детето, как да го обучаваш, дали да го ваксинираш! ( в Америка приеха закон - неваксинирано дете вече не може да учи в училище!! ) и как да го лекуваш ( ако спреш химиотерапията , защото детето ти умира от страничните й ефекти, те осъждат на 20 години! http://www.otizvora.com/forum/index.php?topic=323.msg4935#msg4935    
http://www.msnbc.msn.com/id/42553209/ns/health-kids_and_parenting/).
И да трепериш постоянно , да не ти го вземат социалните , защото нямало напр. детска стая или достатъчно играчки ) и да го дадат в приемно семейство на мъжка двойка педофили,които щели да го гледат по-добре..  tooth .. ( въведи в гугъл "отнемане на деца" .. http://lyubomircholakov.blog.bg/politika/2013/05/16/chumata-na-demokraciiata-zabi-nokti-v-decata.1110817)  
 Нямаш право и да използваш естествени семена ( защото не са "сертифицирани" http://www.otizvora.com/2014/02/6030/) , да носиш християнски кръст , както и библията в училище , както и да се усъмниш в централизираната федерална власт ( един от 72-та белега на потенциалният терорист - заслужава си да се прегледа: http://www.otizvora.com/2013/08/5749/ )

Е как мислиш, дали "позитивното мислене" ще ни помогне ИЛИ ПЪК НИ Е ПОМОГНАЛО ДОСЕГА.. tooth
Само че вие, жените, ( и голяма част  и от мъжете де :) ) по правило избягвате да четете такава литература, защото ви натоварва. Има резон в това - да се избягват негативните въздействия , обаче пък от друга страна неинформираността не поражда (правилни ) действия..  :-\
Народът е казал - "лозето не иска  молитва , ами  мотика"  ;D
А от нас искат да си останем само с молитвата .. tooth  

« Последна редакция: 17-08-2014, 11:05:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #10 -: 17-08-2014, 12:25:09 »


Сама се сети къде е "ключът от бараката" след като  толкова много се държи на правото ти да правиш секс с детето си, с майка си и баща си ( точно в Холандия заговориха за разрешаване на инцеста! ) ,както и с трупове!! ( разрешиха го в Америка ) ,да си пълен извратеняк ( както и да го демонстрираш!! ) , сатанист, сектант, содомит ( да правиш секс с животни), пропаднал наркоман  и какво ли още не ,
но нямаш никакво право  ТИ да решиш как да родиш, да си запазиш плацентата ( http://grigorsimov.blog.bg/politika/2013/02/26/kyde-otivat-placentite-pypnite-vryvi-i-kryvta-im-nasitena-s-.1058242 ) с какво да си храниш детето, как да го обучаваш, дали да го ваксинираш! ( в Америка приеха закон - неваксинирано дете вече не може да учи в училище!! ) и как да го лекуваш ( ако спреш химиотерапията , защото детето ти умира от страничните й ефекти, те осъждат на 20 години! http://www.otizvora.com/forum/index.php?topic=323.msg4935#msg4935    
http://www.msnbc.msn.com/id/42553209/ns/health-kids_and_parenting/).
И да трепериш постоянно , да не ти го вземат социалните , защото нямало напр. детска стая или достатъчно играчки ) и да го дадат в приемно семейство на мъжка двойка педофили,които щели да го гледат по-добре..  tooth .. ( въведи в гугъл "отнемане на деца" .. http://lyubomircholakov.blog.bg/politika/2013/05/16/chumata-na-demokraciiata-zabi-nokti-v-decata.1110817)  
 Нямаш право и да използваш естествени семена ( защото не са "сертифицирани" http://www.otizvora.com/2014/02/6030/) , да носиш християнски кръст , както и библията в училище , както и да се усъмниш в централизираната федерална власт ( един от 72-та белега на потенциалният терорист - заслужава си да се прегледа: http://www.otizvora.com/2013/08/5749/ )


Е, добре де! ЗАЩО??????? Винаги се питам, защо е нужно всичко това? На кого пречим? Риторични въпроси, няма кой да отговори. Изпитвам ужас като си помисля какво чака в бъдеще нашите деца.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #11 -: 17-08-2014, 13:49:26 »

Има кой да отговори, Навигаторче..  :Content_22: - ти самата ще си отговориш, стига да искаш, но след известно запознаване с информация, която не показват обаче по телевизията  tooth  тук е едно от местата, където е пълно с инфо http://forum.xnetbg.com/ има вече  и хиляди книги, които наричат "конспиративни".. . Но ако ще се запознаваш, трябва да почнеш от много назад във времето, още от времето на Христа..  И ще видиш как събитията следват своята желязната логика..

Най-общо отговорът е : различната ценностна система на тези, които вземат решенията.
Ние не можем да си обясним тяхното поведение, защото общото между нас и тях е само в анатомията  :)  
« Последна редакция: 17-08-2014, 13:51:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #12 -: 17-08-2014, 14:15:28 »

бате Бино, благодаря ти за насоките.. не бях ги чела тези статии и да си призная ми настръхна косата от прочетеното..

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #13 -: 17-08-2014, 16:11:13 »

Тук в Холандия наричат суровоядството " диета" и е доста непопулярно и неприемливо като начин на хранене. В повечето случаи мненията са, че е вредно, нетипично, ненормално и какво ли не още.
Във Великобритания нещата стоят по не по-различен начин. Започват да гледат на теб като на различен, щом споделиш, че практикуваш подобен метод. Никой с който съм разговарял не знае какво е гладолечение и всички го смятат за нещо мноооого вредно. В България поне всеки е чувал най-малкото за Лидия Ковачева. Вярно е че има много магазини за хранителни добавки и здравословни храни тук, но гладолечението се възприема по-скоро като табу.
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #14 -: 17-08-2014, 16:36:18 »

Напълно ти вярвам, то тук е бъкано със здравословни магазини, кой от кой по- голям и пълен с какво ли не. Отварям нета за рецепти на холандски ( търся лесна веган торта за рождения ден на хлапето), излиза пет пъти повече като разнообразие от българските сайтове....А иначе - нищо - всеки с различен начин на хранене е едва ли не луд и психически увреден.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #15 -: 17-08-2014, 20:10:41 »



Силно се надявам да не излезеш права накрая...
... ще я видим ние тая работа!  :angel:


че какво се надяваш?!
то положението е такова от доста време, не е нещо, което предстои.
само по отношение възпитанието на децата все още в Бг не са предприели драконовски мерки да пречат на всеки родител по съвест да си изпълнява родителските права.

ето, бате Бино супер добре ти е отговорил, давайки ти тия сайтове да четеш.
идеята на всичко това е да дойде едно глобално правителство на власт и да се възцари Антихристът, за когото се говори в Откровение на библията.

всичко това няма как да не стане, защото е предузнато, че ще стане така и е отразено в библията.
от нас се иска да имаме мъдрост как да живеем в тия зли и усилни времена...
« Последна редакция: 17-08-2014, 20:22:27 от iskrena »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #16 -: 17-08-2014, 22:32:31 »

Много се забавлявам с изказванията ти Искрена. Не ти ли е хрумввало, че именно религията е основният инструмент с който тайничко се манипулира обществото? Защо иначе би се толерирала една заблуда?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #17 -: 18-08-2014, 07:56:22 »

Малии, е сега стана скандала.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #18 -: 18-08-2014, 09:23:20 »

DeNiro, съгласна съм с теб, а и историята непрекъснато го доказва!
Родител от книга не се става, инстинктивно родителите в повечето случаи знаят повече от много  "професори"...
Но и " човек се учи, докато е жив "...
Но това е, ГОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯМА тема, със много и различни мнения!
В повечето случаи децата  ни показват  коя храна искат, говоря за възрастта 0-2 години.
В миналото хората са се хранили само със растителна храна, но след време след като са видяли, че хищниците се хранят със месо, са решили да "украсят" масата си с готвени трупове...
Затова всеки, в зависимост от кой етап на развитие е, така и действа!
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Как се хранят децата?
« Отговор #19 -: 18-08-2014, 10:03:33 »



Силно се надявам да не излезеш права накрая...
... ще я видим ние тая работа!  :angel:


че какво се надяваш?!
то положението е такова от доста време, не е нещо, което предстои.
само по отношение възпитанието на децата все още в Бг не са предприели драконовски мерки да пречат на всеки родител по съвест да си изпълнява родителските права.

Не са предприели щот не са се сетили.. макар, че скоро ми разказаха история за млада майка която е отказала да и ваксинират новороденото и са я заплашили, че ако няма ваксина то ще и откажат осигуровките.

-----

Но инак си мисля, че всичко опира до етикецията.
Примерно аз не ям месо и прочие от дете.
Когато бях малка, често оставах последна на масата в детската градина и в къщи: "Ако не си изядеш супата - няма да играеш или няма да станеш от масата". Така се и научих да крия месото под езика си и да го плюя след това.  :angel:
Все пак проядох риба и прочие финни меса през последните години, но минават месеци докато реша отново да пробвам нещо от сорта.

Както и да е, по един начин звучи: "Ми не обичам месо и подобни от малка .. от колкото Веган или Суровоядец съм".
Нали, като кажеш: "Веган или Суровоядец" и хората, които не са запознати започват да си представят едни филми, какво ще да е то.

---

Снощи така си мислех, когато  се сетих за ранното си детство..
aichryson, е абсолютно прав/а.
Първите няколко години са от значение при подрастващите и те сами си показват от какво имат нужда.
Това че сме вегани или суровоядци не мисля че трябва да е канон за децата ни.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 23 запитвания.