Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Шуслерови Соли  (Прочетена 4234 пъти)

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Шуслерови Соли
« -: 28-07-2014, 10:26:40 »

Здравейте,

Преди няколко дни от разговор с приятели, стана на въпрос за шуслеровите соли.
Разтърсих се тук и видях, че има две стари теми с не особено голяма информация в тях.. есте. прочетох и няколко статии в интернет по-повод същата тема.

На места се споменава, че е за предпочитане солите да се приемат само с храни които ги съдържат, по три пъти на ден до макс 9 таблетки.
На друго место прочетох, че е гот да се прави коктейл от тях, който се приема през целият ден. << Това е за случаите в които се приема повече от един елемент.
.. а преди малко прочетох, че приемането на повече от един елемент е нежелателно..

Има ли запознати на темата тук, които са постигнали положителни резултати от приема на тези соли или..?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #1 -: 28-07-2014, 10:36:00 »

Даниела,  да пускаме нова тема, само защото другите са "стари" , според мен  не носи по-голям шанс за получаване на търсената информация. :)  Тоест - може да попитаме и в старата тема. Ще го видят същият брой хора.
Представи си всичките ни  въпроси да бъдат оформени като "нова тема" , какво би станало.. :)
("Стара тема" не е като "стара обувка" ...:) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #2 -: 28-07-2014, 10:53:27 »

Съгласна съм с теб, бате Бино, не бих пуснала нова тема ако в прочетеното в другите две имаше дори и лека информативност по-повод и моите въпроси.
Дори да съм по-точна, такава няма въобще и не видях никаква причина да ги възобновявам..
.. ако ти си на друго мнение, премести моята тема в някоя от тези, които считаш че заслужава внимание. :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #3 -: 28-07-2014, 11:23:36 »

Ами като си ме подвела, че има стари теми с такова заглавие..  tooth Нека си стои тогава, тъкмо ще бъде основна. :)
Имай предвид , че това е хомеопатичен препарат, който трябва да бъде назначен от много вещ хомеопат. Какъвто -
я има , я няма у нас  tooth (поразгледай темата за хомеопатията и страничните й ефекти)
« Последна редакция: 28-07-2014, 11:25:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #4 -: 28-07-2014, 11:38:40 »

Чудесно тогава :)
... и да, много добра идея, ще прочета темите ви за хомеопатията :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #5 -: 28-07-2014, 21:09:40 »

Здравей Daniella, аз ползвам Шуслерови соли вече няколко години. Майка ми дори понякога лекува доста успешно котетата пред блока с тях.

Има моменти, когато се чувства моменталното им действие. Чела съм, че в Германия има клиники, където се използват за спешни състояния.

Помагат за по-доброто усвояване от клетките в тялото на микроелементите  от храната или тези, които приемаме като добавки - магнезий, калций, силиций...

При лечение на сериозни, тежки заболявания е необходимо да се приемат дълго, дори години. Пила съм разтворени в гореща вода 5 и 7, поотделно, но не съм смесвала соли, някакси ми е страшно. Макар че съм чела, че някои ги смесват и ги пият през целия ден на глътки. Някои са антагонисти и се препоръчва приема им през 2 часа - напр. калий - калций, магнезий; натрий - калий; калций - желязо, калий, цинк; желязо - цинк.

За броя таблетки е относително, на мене в началото ми дадоха да пия 7 различни соли дневно, а не се препоръчва повече от 5. Та ми ги дадоха по 2-3 броя от всяка на ден, защото става тежко на организма. Иначе , когато се пият 1,2,3 соли на ден, може да се приемат по 5 и повече таблетки от една сол.

Когато пия една сол, се старая да приемам и храни, които я съдържат или добавка, за да се усвои от клетките съответния минерал.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #6 -: 29-07-2014, 09:35:55 »

Привет Дона,

Радвам се да прочета, толкова позитивен отговор по повод въпросите които ме интересуват.
Интересно ми е, че до тук прочетох доста варианти за приемането им и изглежда, че всичките са сполучливи накрая.

Как ти повлия петицата?
Една моя приятелка започна да взема от скоро номер 5.. така като е под голям стрес на работа и в къщи.
.. аз самата също се замислям да си добавя от нея към дневният порцион, в близко бъдеще..



« Последна редакция: 29-07-2014, 09:38:32 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #7 -: 29-07-2014, 19:47:11 »

Много ме ободряваше `Горещата петица`, чувствах се по - жива, по - енергична. Таблетките не ми действаха така. 

А брат ми пи потенция  D12  и започна да му никне коса по оплешивелите участъци на главата :). Сега е по-добре косата му, започна да се възстановява. Беше станал доста спокоен...




« Последна редакция: 29-07-2014, 19:55:19 от donna »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #8 -: 29-07-2014, 22:24:52 »

Много се радвам за брат ти, това си е сериозна работа, та чак и коса да пониква ..

Що се отнася до "гореща петица", бях чела само за гореща седмица, обаче и аз като теб, по пътя на логиката..
Пиенето на сода за хляб, която съдържа натриева сол, почти винаги ми е помагало, когато я приемам сутрин с топла вода, дори гореща... ефекта и е мигновен.

След думите ти, мисля че варианта на пиенето на тези соли с топла вода е възможно най-удачен.
.. а за петицата, това е ефектът и аз който търся.
След като отказах кафето, нещата не са същите около мен.. ще я пробвам със сигурност.
Много ти благодаря за информацията!  :love_026:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #9 -: 06-08-2014, 12:55:21 »

Здравей Даниела, и аз ползвам шуслеровите соли от няколко месеца. Бременна съм в 9-я месец и класически хомеопат ми ги назначи от 5-я м. насам - 5, 3 и 7. Аз прочетох доста притеснителни неща за хомеопатията включително и за шуслеровите соли в същата тема, но продължих да ги пия, защото съм доволна от ефекта. По принцип действат бавно, след натрупване в организма (поне месец), но някои от тях - като 7 действат веднага - това е магнезият - на мен ми помага против схващане на мускулите и контракции. 3-та ми вдигна желязото (хемоглобина) - видя се няколко пъти в изследванията ми- не съм пила нито едно хапче или каквато и да било химия през цялата бременност - нито  железата, които изписват за бременни, нито магнерот и т.н., д-ра не вярва, че само с шуслер съм вдигнала хемоглобина но проблема си е негов.. 5-та е за обща релаксация на нервната с-ма, помага ми да съм малко по-концентрирана (бременните са ужасно разсеяни а аз 10 пъти повече, с 5-та е с една идея по-добре).  Пила съм ги и за косопад - 1 и 11, но не дочаках ефекта, помогнах си с други методи...Ами това е по моите наблюдения :) но не разчитай само на тях ако имаш проблем...
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #10 -: 07-08-2014, 22:29:03 »

Здравей Тане,

Благодаря ти, че си намерила време да се отбиеш и споделиш.
Интересно ми е че на всеки препоръчват седмицата, но е хубаво тя да е в комбинация с номер 1, така като най-добре се усвоява магнезият със калций.
Вероятно всяко правило си има изключение така като твоето състояние е малко по-деликатно ;)
На мен ми препоръчаха 1, 7, 8 и 9 така като храносмилателната ми система е тотално затлачена, но вчера си дадох сметка, че пиенето на соли в моето положение няма да промени нещата и де-факто ги заносвам в момента.
Възнамерявам да си направя едно гладолечение и след това да започна да си ги приемам, но вече не по предназначение а просто да си заредя организма с липсващите ми соли.

Пожелавам ти спокойни последни дни от бременността, леко и безпроблемно раждане с прекрасен дар на финала!  :flowers2:


Активен
Stay Hungry Stay Foolish

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #11 -: 09-08-2014, 12:42:24 »

Благодаря за хубавите пожелания Даниела :Content_22:
А за калция и магнезия е точно така - едното не се усвоява добре без другото. За твоя проблем много правилно си се насочила - щом си затлачена - гладът е най-доброто, както и клизми с вода и сол, уринови каквото прецениш. И след това внимавай какво ядеш...Шуслерите в случая няма да ти решат проблема. Успех  :peperudi:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови Соли
« Отговор #12 -: 09-08-2014, 15:22:20 »

Да Тане, точно това и ще направя.
Благодаря ти още веднъж!  :Content_22:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.