Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за детоксикация - книги? Малко пред история.  (Прочетена 3965 пъти)

Gravitations

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, винаги съм се радвала на едно спокойствие и хармония тук :)

Преди 3 години отказах месото, защото съм против избиването,яденето на животни и всякакъв вид буби, дори и съпруга си научих да щади комарите, паяците и всичко което се сетите  :D

От 1 година се опитвам да спортувам, но както знаете всички фитнес маняци - "смятат че са много компетентни в това че трябва да се яде месо" за да стопим мазнинките и да оформим тялото.
От 3 месеца спортувам в домашни условия, и се чувствам много добре, но съм объркана изцяло това какво да ям, пробвах да ям месо - нещо което съм протива, реших че мога да опитам, още на 3-тия ден след режима с месо се разболях, Аз за 3 години на плодове и зеленчуци и млечни продукти не се бях разболявала. И второ след цялата ми дезориентация с храната си се върнах на любимите зеленчуци и плодове.И се чувствам добре, с разликата че явно съм изтощила организма и започнах да преяждам с всичко което вида.Дълга история, и психически рухнах и физически...Вмомента гледам едно филмче за храната, и това което се случва при мен се случва с повечето хора, които ядът вредна храна!

Искам да настъпи промяна за мен самата, и днес докато си пиех кафето по ТВ даваха едно момиче което говореше за детоксикацията на тялото. Все още съм много нова в тези неща. Но наистина ми писна да се лутам, искам да се хармонизирам да излекувам тялото и себе си, да премахна тази умора, нежелание и лошите пъпки по лицето си. Не говорим за смъкване на килограми, говоря че искам да променя живота си.


 Поразрових се в нета и видях книга на българска писатека http://14dnidetoks.com/ някакви мнения?
Както и книгите на Пол и Патриша Брег. Те добър старт ли са за моето начинание?
Искам да се информирам максимално, и да започна промяната си.

Благодаря ви предварително, извинявайте ако задавам глупави и неуместни въпроси.
Ще се радвам ако ме насочите!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Привет и добре дошла, Gravitations.
Благодарим за топлите думи, възможно е без да искаме да сме ги заслужили :)
Месо не ти трябва за фитнеса, погледни "нашето" момче, който от 39 годишен е вегетарианец ( но яде яйца и мляко ) как изглежда :
http://www.shelterpub.com/_fitness/_weight_training/Bill_dumb_color.jpg  
На снимката е на 55!  (Днес Бил Пърл е на 84)

Ако се плашиш , че ще си в недостиг от белтък - сурови тиквени семки ( смлени на кашичка и подсладени се ядят супер лесно) , сурови пъдпъдъчи яйца...

За книгите:
Предлагам ти да скочиш направо в "джаза", не губи време с "псевдо" :)
1. "Класическо природосъобразно прочистване" доц. Олга Елисеева
2. Всички книги за прочистването  от д-р Евгени Щадилов ( бъбреци, черен дроб, дебело черво..)
3. Каквото намериш от Норман Уокър
4. Без Малахов също не може :) ( всичко негово, което съдържа в заглавието си "прочистване")
5. "Целебно хранене" - д-р кмн кбн Галина Шаталова
    това е уникална книга! Шаталова прави смешни академичните среди в Медицината, постигайки невероятни резултати  в свръхмаратони ( 500 км пеша за 7 дни! ) подготвяйки своите участници само с по шепа сурова храна  на ден! ( такава храна са приемали и по време на свръхтежкото натоварване! Направо ги е разгромила  tooth)  
6.  Каквото намериш от проф. Неумивакин

Ако четеш  на руски - има много много повече, ще ти дадем готови линкове към клипове на натуропати в ю-туб.
« Последна редакция: 28-07-2014, 15:20:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Gravitations

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Привет и добре дошла, Gravitations.
Благодарим за топлите думи, възможно е без да искаме да сме ги заслужили :)
Месо не ти трябва за фитнеса, погледни "нашето" момче, който от 39 годишен е вегетарианец ( но яде яйца и мляко ) как изглежда :
http://www.shelterpub.com/_fitness/_weight_training/Bill_dumb_color.jpg 
На снимката е на 55!  (Днес Бил Пърл е на 84)

Ако се плашиш , че ще си в недостиг от белтък - сурови тиквени семки ( смлени на кашичка и подсладени се ядят супер лесно) , сурови пъдпъдъчи яйца...

За книгите:
Предлагам ти да скочиш направо в "джаза", не губи време с "псевдо" :)
1. "Класическо природосъобразно прочистване" доц. Олга Елисеева
2. Всички книги за прочистването  от д-р Евгени Щадилов ( бъбреци, черен дроб, дебело черво..)
3. Каквото намериш от Норман Уокър
4. Без Малахов също не може :) ( всичко негово, което съдържа в заглавието си "прочистване")
5. "Целебно хранене" - д-р кмн кбн Галина Шаталова
    това е уникална книга! Шаталова прави смешни академичните среди в Медицината, постигайки невероятни резултати  в свръхмаратони ( 500 км пеша за 7 дни! ) подготвяйки своите участници само с по шепа сурова храна  на ден! ( такава храна са приемали и по време на свръхтежкото натоварване! Направо ги е разгромила  tooth
6.  Каквото намериш от проф. Неумивакин

Ако четеш  на руски - има много много повече, ще ти дадем готови линкове към клипове на натуропати в ю-туб.

Чудесно, започвам да търся книгите! В някакъв онлайн вариянт, и по книжарниците. Имам чувството че след толкова лутане, май ще си намеря средата където да се чувствам наистина добре!

пп. И аз това говоря на повечето хора, че човек може да не яде месо и пак да извая тялото. А не мога да му дам и възраста на която е на снимката.
« Последна редакция: 29-07-2014, 10:58:42 от Gravitations »
Активен

Gordano

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,бих искал да попитам,може ли човек да живее хранейки се само с плодове и зеленчуци?
На мен ми понасят доста добре,но четейки книги и форуми се притеснявам,че може да има и проблеми,когато няма лекарски контрол.
Ще съм благодарен на компетентен отговор.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

а как ще разбереш дали отговорът е компетентен?   ;D
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Джордано, приятелю, най-бързо се умира под лекарски контрол.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Лекарският контрол" е интересна и актуална мантра ..
След всяка реклама на  цяр, хапче или добавка, винаги  мъдро се препоръчва - "консултирай се с лекаря си"  tooth , като че ли той е някакво божество..  или даже - самият Бог ! Който знае всичко. И каквото каже - все е вярно!
А за всички е ясно , че това си е "мисия невъзможна" Той, горкият лекар, не може да се оправи с това, за което е учил.. ( коленете му скърцат, пие хапчета за кръвно , за сън, против киселини .. )  а те му гласуват доверие да се произнася  за гладуване, за моржуване, за пречистване, за суровоядство .. с една дума - и за всичко останало, за което не е прочел и две изречения във вестник "Уикенд"    tooth  tooth  
« Последна редакция: 11-08-2014, 17:56:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Джордано, приятелю, най-бързо се умира под лекарски контрол.
А аз допълвам: и най-законосъобразно!  tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хахахахаха , растителната храна е естествената човешка храна, ние не сме рептилии :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.