Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Крьвно налягане  (Прочетена 3946 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Крьвно налягане
« -: 28-07-2014, 17:15:10 »


Здр. приятели искам да ви питам ако знаете на колко се дьлжи ниската долна граница на крьвното налягане че не мога да я кача и се поддьржа ниска от порядька на 63-68 - Благодаря предварително  :)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Крьвно налягане
« Отговор #1 -: 29-07-2014, 00:53:31 »

и моето е така, че и по - ниско понякога, нормално е!
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Крьвно налягане
« Отговор #2 -: 22-08-2014, 11:57:41 »

Моето почти винаги е 120 на 80. Пий едно хубаво домашно червено вино и си на 6!
http://fhl.bg/news/article/781/saveti-i-bilki-pri-nisko-kravno.html
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Крьвно налягане
« Отговор #3 -: 22-08-2014, 23:38:19 »

мда, напоследък понякога пийвам  ;D
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Крьвно налягане
« Отговор #4 -: 23-08-2014, 15:32:28 »

Аз съм с 90 на 60 от как се помня..
.. нормалното кръвно е 120 на 80.
По принцип слабичките хора са с ниско кръвно, анемичните и прочие.
Пробвала бях преди време да го фиксирам, но не се чувствах добре, ядно си е до натура.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Крьвно налягане
« Отговор #5 -: 23-08-2014, 20:06:14 »

   Ако на някой му се експериментира може да провери дали работи следното:
дават го че Натрия регулира горната граница (Систолично налягане), това от зеленчуците са целина и цвекло например, а Калия е отговорен за долната граница (Диастолично налягане) - краставица, морков.
   Аз лично не се занимавам с него или по-скоро то не ме кара да се занимавам, като е високо го усещам, случва се рядко- като е така светлината много ми пречи :)
    Като цяло от гъстотата на кръвта зависи и налягането и силата с която трябва да изпомпва сърдечния мускул, колкото е по-гъста, толкова по-затруднена е неговата работа. Водата решава това затруднение.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Крьвно налягане
« Отговор #6 -: 24-08-2014, 21:00:52 »

Водата решава това затруднение.

Как си знаех, че има нещо общо с водата, така като аз не я пия много много и ето на  :Confus_3:
Благодаря ти Гроу, мистерията е разкрита  tooth
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Крьвно налягане
« Отговор #7 -: 24-08-2014, 23:03:21 »

ами, не, тя говореше за случаи с високо кръвно, а твоето е ниско   ;D
но, спокойно, и в твоя случай си трябва вода, просто тя си трябва винаги  ;D
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Крьвно налягане
« Отговор #8 -: 25-08-2014, 07:37:50 »

   За нищо, моля те, нали сме тука за да разкриваме мистерии :)
То всъщност е малко трудно да убедиш някого който се е научил да използва апарат за мерене на кръвно, че водата може всъщност да намали налягането дългосрочно, когато той самия го мери и установява че веднага след пиене на вода кръвното е повишено.
   Така е, добрата новина е че водата е отговорна за доста процеси в тялото, дали обаче първопричината  за разликите в кръвното е само от недостиг на свежа вода.., някои от главните органи в тялото със сигурност оказват влияние: бъбреци, бял/черен дроб,прилежащите им жлези, хормони(адреналин, кортизол..),синтезирани в отговор на конкретни липси или недостиг на макроелементи Натрий,Калий.. или други хормони.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Крьвно налягане
« Отговор #9 -: 25-08-2014, 12:46:44 »


Здр. приятели искам да ви питам ако знаете на колко се дьлжи ниската долна граница на крьвното налягане че не мога да я кача и се поддьржа ниска от порядька на 63-68 - Благодаря предварително  :)

за хора които винаги си го имат ниско 63-68 си е супер!
на мен нормалното ми е 60 на 90, след раздвижване, и само с движение като бягане, качване на стълби се качва леко.
Иначе ниската ми е слизала ронякога и на 48-50, та който ми го мери е готов да си бракува апарата или както веднъж правиха симулации в офиса и един колега като видя границите ми и се уплаши за малко да прирадне той вместо аз при подобно кръвно  ;D
А не съм слаба. Просто за моето тяло явно нормалното е това което за повечето е ниско. Нямам никакви оплаквания, само сутрин имам нужда да се раздвижа и всичко е наред, енергията идва
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Крьвно налягане
« Отговор #10 -: 31-10-2014, 00:00:55 »

Мммм, вече за общовалидни отлични стойности се посочват усреднени към 115/65 - от няколко измервания в един ден, а 120/80 са все още нормални...
Дълговременният недостиг на вода (при равни други условия) води, по много сложен начин (десетки или стотици процеси се нарушават, променят...) до увеличаване на кръвното налягане. Друг фактор е продължителният страх, тормоз, последван от страх и др.п.
При уж същите условия някои хора, но доста по-малко от тези с високо налягане, имаме леко ниско или много ниско налягане...

Добре е да не забравяме, че е напълно невъзможно в кратките си писания тук и с малкото си знания, да разбираме добре как точно работят храмовете на нашите души - нашите тела...

НО, добрата новина е, че дори само продължителното приемане на достатъчно вода, първата година - с маалко сол, води до плавно, безопасно намаляване на кръвното налягане. Колко точно вода и колко сол, как и кога се пие... - за всеки човек е различно, пише го в литературата.

Промяна в "гъстотата" на кръвта, доколкото ми е известно, настъпва само в аварийна обстановка. Пример: навлизане на 1 и повече литра морска вода в белия дроб и престояването й там ...предполагам над 10тина минути... или приемане на някакви упойващи и пр. силно въздействащи съединения.
Разреждане на кръвта, от друга страна, настъпва при навлизане на повече от 1 л сладка вода в белия дроб и т.н...
Изобщо ако няма аварийна обстановка, създадена от извънредни фактори, гъстотата (= осмотичното налягане=плътност=съдържание на соли...) на кръвта се държи в много тесни граници, понякога с цената на нарушаване на други, по-малко важно процеси... :)

Е, разбира се, е съвсем ясно, че ПРАВИЛНО проведено Временно въздържане от храна + упражнения, категорично и сигурно намалява кръвното налягане. За колко дълго - зависи от притежателя му - дали и доколко е способен да се замисли,  да се почувства отговорен, прецени, възприеме нова информация, превърне я в свое знание и дълготрайно превърне знанието в поведение.
Уж парадоксално смешно е, че същият подход може да повиши прекалено ниско кръвно налягане  :pensif_29:.
« Последна редакция: 31-10-2014, 00:06:46 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.