Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Съвети за контактен дерматит?  (Прочетена 4754 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Тази тема не зная за кой раздел е.Модераторите да я преместят по преценка. Имам дете на две и 5м,от края на юни е с контактен дерматит при неоткрит алерген,може да е всичко,мазах с цинк и мед,сребърна вода,сода и лайка,стават много повече ужасните пъпки,после минахме на бетазон трио,гентамицин,противогъбично,кортикостероид,след около две седмици кожата се оправи напълно,след 5 пак се влоши...пак ни предписаха същото,но започна да се появява кафяв пигмент по кожата,където е тртирано,да не говорим,че само подтискаме симптомите,а алергените са тооооолкова много около нас.Някой имал ли е опит с тази напаст и какво е прилагал?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #1 -: 21-08-2014, 07:43:05 »

А с какво си храниш детето?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #2 -: 21-08-2014, 08:16:57 »

Здравей muki_w ! На около 2-3 и моя син имаше петна по кожата. При нас по метода на изключането се оказа от перилния прах. Иначе когато беше на ясла имаше едни бистри сополи и дразнеща кашлица без да е болен. Според мен беше от препаратите за дезинфекция в яслата. Когато го спрях от яслата постепенно изчезнаха тези симптоми. Но аз нито петната по кожата, нито кашлицата и хремата съм третирала с кремчета, лекарства или кориткостероиди  т.н. От личен опит те правят по големи бели. Трябва да помислиш какво би могло да е и изключвайки разни неща като химия или храна да се опиташ да налучкаш кой е дразнителя.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #3 -: 21-08-2014, 08:50:16 »

Алергените стават алергени, когато има проблем в организма!!
Това е начинът, който  организмът използва за  да се отърве от това-онова .. ;) и да сигнализира!
Премахването на "алергена" не значи, че сме оправили организма .
(Може би единственото изключение е кравето мляко и евентуално  глутенът.  )
Особено пък ако са слагани и ваксини... тогава вече само Всевишният знае какво е разбутано вътре в тялото и как да се оправи , ако изобщо подлежи на оправяне.. :-\

след като Медицината отдавна е инвестиционна индустрия , резонно е на първо място да й е печалбата..
 Което успокоява съвестта им ( която нямат) - продават ти нещо, което после води до необходимост да ти продадат още доста неща  tooth 
« Последна редакция: 21-08-2014, 09:25:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #4 -: 24-08-2014, 15:05:05 »

Семена,ядки,плодове,зеленчуци,варива,зърнени,предимно био,сурови яйца,от време на време млечни и бяло брашно,но не мога напълно да контролирам храната й,не е въвеждано нищо ново като храни.сокове предимно био,дори и млечните макар и в малки количества са био.риба прояде това лято прясна дива в Гърция,,тук не мога да й набавям,за това не яде. Перилните препарати ги сменихме,не ходи на ясла.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #5 -: 24-08-2014, 15:06:07 »

Не е ваксинирана   хаха а сега де?!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #6 -: 24-08-2014, 15:52:03 »

Муки, факт е, че детето ти се трови от нещо. Дерматита е показател за това. Те всички деца се тровят, но повечето имат способност да се пречистват сами. Младият организъм има големи резерви в тази посока. Той усвоява прана много по-лесно.Спирай определени храни и наблюдавай дали се подобрява. Особено млечните и риба. Ти си му майка и го усещаш най-добре.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

jiven

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #7 -: 24-08-2014, 17:55:32 »

Според моите наблюдения, при толкова малко дете причините в голяма степен могат да бъдат психо-емоционални, а не толкова свързани с храна или външен "замърсител". Наскоро детето да е преживяло раздяла с някой или нещо, което обича?
Виж тази статия: http://learninggnm.com/documents/Torn%20from%20my%20Skin%20Bulgarian.pdf

Моето дете като по-малко получаваше малки, релефни, червени петънца по краката и ръцете, с по-люспеста груба повърхност, когато го давах на родителите ми да го гледат. И досега се връща със суха кожа на подбедриците, като прекара по-дълго време, разделен от нас. :) Не третирам с нищо, чакам да му мине. Майка ми преди му беше купила кортикостероиден крем и щях да припадна, като разбрах... По онова време не знаех за това обяснение с конфликта на раздяла. Тогава го водех на хомеопат, но специално за този проблем, хомеопатията не помогна.
Проблемите с кожата могат да "влязат" навътре, ако се мажат с агресивни препарати, от личен опит говоря.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #8 -: 24-08-2014, 20:28:31 »

Според моите наблюдения, при толкова малко дете причините в голяма степен могат да бъдат психо-емоционални, а не толкова свързани с храна или външен "замърсител". Наскоро детето да е преживяло раздяла с някой или нещо, което обича?
...
Проблемите с кожата могат да "влязат" навътре, ако се мажат с агресивни препарати, от личен опит говоря.

Напълно споделям казаното.Моят син/когато беше малък/, щом отидехме на едното село, още на другия ден му излизаха пъпки  , точно по горе посочените причини/това разбрах доста по-късно/.
« Последна редакция: 24-08-2014, 20:39:56 от Ros »
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #9 -: 25-08-2014, 06:04:05 »

Дъщеря ми също имаше алергия като дете. Не беше реакция върху кожата,но причината за алергиите е токсини и замърсяване в тялото.По този начин тялото се изчиства-през кожата в случая.Подтискането на проблема не е решение. Ние се излекувахме с хомеопатия,но цяла година ходехме на прегледи и тръскахме едни магически шишенца. tooth Лекува ни класически хомеопат от София.
Активен

jiven

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Съвети за контактен дерматит?
« Отговор #10 -: 25-08-2014, 10:15:37 »

Дъщеря ми също имаше алергия като дете. Не беше реакция върху кожата,но причината за алергиите е токсини и замърсяване в тялото.По този начин тялото се изчиства-през кожата в случая.Подтискането на проблема не е решение. Ние се излекувахме с хомеопатия,но цяла година ходехме на прегледи и тръскахме едни магически шишенца. tooth Лекува ни класически хомеопат от София.

Kalia, би било чудесно обяснението за алергиите да е чисто и просто токсини и замърсяване в тялото. За съжаление въпросът е доста по-комплексен и включва емоционални, ментални, духовни и какви ли не други "токсини". Освен токсини (натрупвания), има и липси - така както има ин и ян. Добрият хомеопат винаги отчита всички нива. Аз също съм много доволна от моя класически хомеопат, на драго сърце бих го препоръчала на всеки - на сина ми помогна от раз при отитите, но при мен нямаше категоричен резултат, а не е като да не съм ходила с години и тръскала шишенца.

При децата като правило е много по-лесно лечението, защото те не са успяли да натрупат само-елиминиращи мисловни модели или не са се слблъскали с по-сериозни конфликти. При малко дете, което дори не е ваксинирано, не би трябвало да има кой знае какви замърсявания на тялото, особено щом храненето е принципно много добро. Не пропагандирам на всяка цена възгледите на германската нова медицина, но в случая те дават малко по-цялостен поглед на нещата, който може би ще е в помощ на майката. Иначе въпросът защо едни хора реагират на алергени, а други не, при привидно равни други условия, остава напълно отворен. :)

Позволявам си да дам линк към още 2 статии, защото може би ще са полезни в контекста за дерматита и алергиите, с особено намигване към статията за токсините ;)
Алергии: https://sites.google.com/site/germanskanovamedicina/statii/ot-karolin-markolin/da-razberem-alergiite
Токсини: https://sites.google.com/site/germanskanovamedicina/medicinski-teorii/toksinite


Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.