Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кръводаряване - препоръчителни храни?  (Прочетена 2082 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Не знам за тук ли е темата, но кръводаряването е и вид пречистване. Този месец има такава кампания и мисля да се престраша този път.


Понеже съм малко към долната граница като тегло (57/170см) - кръвното ми е по-скоро ниско... та не знам дали ще ми позволят да дам кръв.

Въпроса ми е с какви храни мога да се подсиля в периода преди и след даряването, така че да смекча стреса?
За ниското кръвно освен някой хап... друго не се сещам. Тези дни ще го измеря да се убедя дали наистина е така (рядко го меря). Притеснявам се от припадък. :surpris_23:

По темата само това намерих:
http://darikruv.com/kak-da-se-podgotvim
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Кръводаряване - препоръчителни храни?
« Отговор #1 -: 09-09-2014, 12:14:53 »

Не знам за тук ли е темата, но кръводаряването е и вид пречистване. Този месец има такава кампания и мисля да се престраша този път.


Понеже съм малко към долната граница като тегло (57/170см) - кръвното ми е по-скоро ниско... та не знам дали ще ми позволят да дам кръв.

Въпроса ми е с какви храни мога да се подсиля в периода преди и след даряването, така че да смекча стреса?
За ниското кръвно освен някой хап... друго не се сещам. Тези дни ще го измеря да се убедя дали наистина е така (рядко го меря). Притеснявам се от припадък. :surpris_23:

По темата само това намерих:
http://darikruv.com/kak-da-se-podgotvim

   Здрасти, преди време като ходих да даря по желание кръв, и заради изследванията които и правят покрай него(интересуваха ме: фенотип, секретор, несекретор), ме върнаха задето не съм закусил а и за ниско кръвно.

В тази връзка гледай да си хапнал преди това а и едно дъълго кафе да си изпил та даже и да не консумираш такова. Едва ли ще припаднеш от кръвозагубата :)
    Иначе за подсилка всякаква храна ще ти е от полза, та дори и тая която предлагат отпред на лафката като идеш с талона, макар че не е читава, пробвай с червено цвекло, няма да сгрешиш.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.