Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: хроничен гломерулонефрит  (Прочетена 12135 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
хроничен гломерулонефрит
« -: 12-09-2014, 23:51:24 »

Здравейте. Имам близка на 33 години, която е с диагноза хроничен гломерулонефрит. От три месеца се лекува в Токуда с кортизонова терапия, а последната седмица и е вливан ендоксан. Чета, че той е противопоказен при бъбречна недостатъчност и не разбирам как е възможно да и се назначи такова лечение. По нейни думи, бъбреците и са склерозирали, като единият от тях изобщо не функционира. За съжаление все още не е установен първоизточника на заболяването, а доколкото знам това е най-важно за спиране развитието на болестта. С всеки изминал ден състоянието и се влошава, показателите също, има гиникологични проблеми и много се притеснявам за нея, защото е млад човек, а това което изживява е страшно.Близката ми е с наднормено тегло, последните месеци отслабна, защото пази болнична диета от момента на диагнозата(три месеца), но тя смята, че поради многото лекарства, които приема, не е възможно да направи гладолечение. Моля ви помогнете ми с насоки, за проблема, ако някой е чувал за алтернативно лечение на хроничен гломерулонефрит или ако знае нещо, което би я спасило. Страшното е, че допреди 3 месеца, тя не подозираше нищо, защото никога не е имала болки в бъбреците, единственият и симптом беше високото кръвно налягане, и всъщност от него се откри болестта, на един много късен етап от развитието и. Тя е млад човек и се надявам, че може да се случи чудо, да се открие поне причината на болестта...
« Последна редакция: 12-09-2014, 23:59:02 от DeNiro »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #1 -: 13-09-2014, 09:02:37 »

От три месеца се лекува в Токуда с кортизонова терапия, а последната седмица и е вливан ендоксан. Чета, че той е противопоказен при бъбречна недостатъчност и не разбирам как е възможно да и се назначи такова лечение.

  Здрасти, истината е че медиците правят точно обратното на това което трябва да правят за да върнат даден орган в нормални функции, и ако не подействат изписаните инвазивни препарати (за този ендоксан пише стряскащи неща) слагат те на хемодиализа и така напълно разрушават бъбреците, като ги лишат от всички нужни за функционирането им съставки.


По нейни думи, бъбреците и са склерозирали, като единият от тях изобщо не функционира. За съжаление все още не е установен първоизточника на заболяването, а доколкото знам това е най-важно за спиране развитието на болестта.

   Функцията на бъбреците се регулира от надбъбречните жлези, (производство на хормони) знаеш кои жлези нагоре по пътя са отговорни пък за тяхната функция.
 
Друго което е от огромно значение за работата на бъбреците са Електролитите: (Na) Натрий,(Cl) Хлор,K Калий, (Ca) Калций , (Mg) Магнезий.

   Ниската активност на Надбъбречните жлези ги свързват с:
          Ниски нива на Натрий, високи нива на Хлор и Калий.

   Високата активност на Надбъбречните жлези ги свързват с:
          Високи нива на Хлор, ниски нива на Натрий и Фосфор.

Болотов нали така разказваше че е запазил функцията на бъбреците си като е бил в затвора - поискал е да му дадат сол да ближе (NaCl)

Ти можеш да направиш за нея нещо още по-добро: Да и занесеш един плик от по хубавата Келтска морска сол и да започне да я прилага ежедневно ратворена в чаша с вода!!!


 С всеки изминал ден състоянието и се влошава, показателите също, има гиникологични проблеми и много се притеснявам за нея, защото е млад човек, а това което изживява е страшно.Близката ми е с наднормено тегло, последните месеци отслабна, защото пази болнична диета от момента на диагнозата(три месеца), но тя смята, че поради многото лекарства, които приема, не е възможно да направи гладолечение.

   Гладолечението може би точно в момента не е най, най подходящото, хранителните вещества сами няма как да влезнат в тялото и, още повече ако е в болнична стая, далеч от природата и светлината. Ако е в домашни условия стимулирай я да излезе сред природата и да започне да провежда нужната терапия.

Една от възможните причини за състоянието, е наднорменото тегло или поне причина за високото кръвно налягане, което нарушава работата и състоянието на сърцето.
   Установено е че високо Въглехидратния режим на хранене увеличава кръвното налягане.
Иначе по книгите пише че именно бъбреците са отговорни за наляганията по тялото, това важи и за налягането  по кръвоносната система разбира се.

Страшното е, че допреди 3 месеца, тя не подозираше нищо, защото никога не е имала болки в бъбреците, единственият и симптом беше високото кръвно налягане, и всъщност от него се откри болестта, на един много късен етап от развитието и. Тя е млад човек и се надявам, че може да се случи чудо, да се открие поне причината на болестта...

   Кръвното се увеличава и ако тялото е Дехидратирано, затова е желателно да приема достатъчно вода(което не е 1-1.5л/ден), за да може да разтвори гъстата кръв.

Друго което срещам из нета че препоръчват в такива ситуации за сваляне на кръвното е:
билката Liquorice (Glycyrrhiza glabra), или на български Женско биле (сладък корен). Не ми се е налагало, незнам дали работи, но не пречи да пробва.

 Друго за възстановяване функциите на Надбъбречните жлези са:

  - вит. B3 Ниацин,
  - вит. B6 пиридоксал фосфат PLP или още пиридокцин,
  - вит. B5 пантотенова киселина
  - вит. C
  - Магнезий

С други думи техническата информация е налице, остава тя сама или с подкрепа да се стимулира да започне правилната терапия, за да върне функцията на бъбреците първо.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #2 -: 13-09-2014, 12:16:33 »

Здравейте!
Не се учудвам, че СЗО измисля все по- сложни термини и обяснения за болестите човешки, и не само. Всичко би могло да се обясни толкова по-просто и достъпно за всички, но след като не би могло да донесе огромни печалби, то това е "кауза пердута".
 За мен правилното решение е, че синтетичните лекарства е желателно да се изметат, и да се избяга от застоялата болна атмосфера на болницата.
Това са неща, обаче, които могат да се приложат от човек, решен да се избави от болестта си, разчитайки единствено на своята отговорност за собствената си болест, елиминирайки страхът от себе си.
Постоянно виждам около себе си болни хора с много наднормено тегло, и когато ми се оплакват "Ох, колко съм болен, колко пари за лекарства и хранителни добавки давам...", аз ги питам, а защо не поемете здравето си в свои ръце и да направите гладолечение с клизми за цялостно пречистване. След това ме гледат като извънземна и казват, "о, не, не вярваме на тези работи- по- лошо ще стане".
Е, как да стане тогава?
 
В горният коментар Гроу със сигурност е прав, но искам да направя вметка само, в момента бъбреците може би ще се затормозят от прекалено много течности. А кръвта може да не е гъста, а просто кръвоносните съдове са страшно затлачени и непроходими. Поради тази причина се налага преди всички лекарства, сама да стопи тези плакообразувания. :Confus_34:

http://www.dunov-knigi.com/hronichno-vazpalenie-babretzite-hronichen-glomerulonefrit-p-3431.html

http://lekuva.net/13177/kakvo-e-lechenieto-pri-hronichen-glomer.html

http://lekuva.net/2594/alternativno-lechenie-na-babretsite.html

 :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #3 -: 14-09-2014, 01:17:05 »

В горният коментар Гроу със сигурност е прав, но искам да направя вметка само, в момента бъбреците може би ще се затормозят от прекалено много течности. А кръвта може да не е гъста, а просто кръвоносните съдове са страшно затлачени и непроходими. Поради тази причина се налага преди всички лекарства, сама да стопи тези плакообразувания. :Confus_34:

http://www.dunov-knigi.com/hronichno-vazpalenie-babretzite-hronichen-glomerulonefrit-p-3431.html

http://lekuva.net/13177/kakvo-e-lechenieto-pri-hronichen-glomer.html

http://lekuva.net/2594/alternativno-lechenie-na-babretsite.html

 :love_028:

   От кое Миа може да заключи човек че съм прав всъщност?!
Интересен сам по себе си е факта да правим анализ на моя пост пред това да допринесем с нещо към апела.
   Искам да те успокоя отностно поенето на бъбреците с течности, те филтрират в литри за 24ч обема на една прилично голяма вана с вода,  дали ще ги кара човек да въртят застояла вода зависи от самия него.
Бъбреците с вода не мож ги изплаши :)

Плакообразуванията по кръвоносните съдове се наричат Атеросклероза, и не водят до бъбречна недостатъчност.

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #4 -: 15-09-2014, 15:17:41 »

О, да, разбира се, че съм съгласна, че едни здрави бъбреци са в състояние да обработят и 10 литра течности в денонощие, но след като се запознах, че на прост език тази сложна болест означава всъщност възпаление на бъбреците, по- скоро съм склонна да вярвам, че в случая голямото количество вода би затормозила тези инфектирани  органи.
 На базата на това, че се интересувам и чета как функционира човешкото тяло, винаги се стремя да търся причинно-следствени връзки за конкретно заболяване, и това става като разчитам повече на интуицията си, която не е опорочена от системата. В тази връзка желателно е организма да се разглежда като едно цяло, а не да се реже на парче, както в момента се практикува с многобройните специализации в медицината.
 В заключение ще кажа,че както се досещате, не съм медицинско лице а просто разсъждавам по дискутирани въпроси и проблеми, като всеки има право да се съмнява, да проверява и да не вярва във всичко написано.
 И най-вече да разчита на собствената си интуиция.
Сърдечни поздрави!
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #5 -: 15-09-2014, 18:58:24 »

Благодаря на всички за отговприте.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #6 -: 15-09-2014, 21:16:52 »

Преди години имах проблеми с бъбреците и аз.
Два пъти състоянието ми беше доста лошо, като първият път бях на морфин и вторият път с кръвотечение повече от месец и половина, но без болки. Както и да е..
Една възрастна аптекарка ми каза тогава, "Бъбреци не се лекуват с лекарства"!
Можеш да притъпиш болката, но всичко останало е пиене на чай и вода.
Тогава ми посочиха този чай за бъбреци:


Пих го някъде към месец.. месец и половина.
Странно е, но от тогава проблем с бъбреците си нямам.

DeNiro, не знам дали този чай би помогнал на приятелката ти, но реших да ти споделя накратко нещо преживяно и изпитано.
Дано се оправи скоро!
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #7 -: 16-09-2014, 07:46:52 »


    Непосилно е с няколко десетки думи да се опишат в детайли процесите протичащи в бъбреците, затова каквото и да се изнесе като информация за тяхната физиология няма да е достатъчно, но все пак ето материал за  един от основните бъбречни процеси - Гломерулната филтрация:

"Гломерулна филтрация

      Образуването на урината започва с гломерулна филтрация, постъпване на голямо количество течност
от гломерулните капиляри в капсулата на Bowman. Гломерулният филтрат(т.е. течността в капсулата на Bowman) е много подобна на кръвната плазма. Филтратът съдържа в голяма степен неорганични йони и органични вещества с ниска молекулна маса в, на практика, същата концентрация  както и в кръвната плазма. Веществата които са представени  във филтрата в същата концентрация, както и в плазмата, са известни като свободно филтруеми. (Забележете, че свободно филтруеми не означава напълно филтруеми. Филтрираното количество с определена част от фракцията на плазмения обем, който се филтрира.) Много нискомолекулни компоненти на кръвта са свободно филтруеми. Сред веществата най-често включвани в категорията на свободно филтруеми, са йоните на натрия, калия, хлоридите и бикарбонатите; органичните вещества глюкоза и урея; аминокиселините; пептидите като инсулина и антидиуретичния хормон (ADH).

     Обемът на филтрата, формиран за единица време, е известен като скорост на гломерулна филтрация (GFR). За нормален млад зрял мъж, GFR заема стойност на невероятните 180л/24ч. (125 мл/мин.)! Съпоставени тези стойности с чистата филтрация на течност през всички други капиляри в организма: приблизително 4л/24ч. Значението на тази огромна GFR е изключително важно. Когато си припомним, че средният общ обем плазма при човек е приблизително 3л, следва, че целият обем плазма се филтрира  от бъбреците около 60 пъти на ден. Възможността да се филтрира такъв огромен обем плазма позволява бъбреците да екскретират големи количества крайни метаболити и да регулират съставките на вътрешната среда много прецизно. Едно от главните последствия от възрастовите промени и от много бъбречни патологични процеси е намалението
на гломерулната филтрация (GFR)."

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #8 -: 16-09-2014, 21:35:16 »

Добруджанецът Костадин Димитров от Каварна с неговото невероятно излекуване от смятано за нелечимо заболяване, може спокойно да се нарече феномен. И до ден днешен никой медик, с който се е срещал, не може да повярва, че той е успял напълно и завинаги да заличи диагнозата си пиелонефрит, който при него се е усложнил до хроничен гломерунефрит. По мнение на специалистите той води до неизбежното настъпване на фатална бъбречна недостатъчност, изискваща доживотно хемодиализно лечение.

Патилата на Костадин започват във времената, когато още е ученик. В един момент започва да чувства гадене, да се уморява бързо и да не му достига въздух. Отива на лекар, който му казва, че има проблеми с дихателните пътища. Медикът му назначава лекарства, а за високата температура му препоръчва да пие повече течности. 15-годишният юноша стриктно изпълнява рецептата и следва указанията на доктора, но състоянието му не се подобрява. Дори става още по-критично.

След няколко дена, през една нощ, Костадин се събужда, защото усеща, че се задушава. Едвам достига до спешното отделение и на прага му губи съзнание. Свестява се в едно болнично легло, но след няколко инжекции го изпращат да си ходи по живо, по здраво, успокоявайки го, че нищо му няма.

На другия ден той отива на училище, но едвам изкарва часовете. Класната му ръководителка настоява да отиде на друг лекар. След прегледа докторът настоява момчето веднага да постъпи в болница. Костадин е отекъл, все едно по цялото тяло е ожилен от пчели. Чак очите му се затварят от отоците. В лечебното заведение му забраняват да яде каквото и да било. Диетата му включва само изяждането на по една ябълка сутрин, обед и вечер. Не му дават дори да пие вода. Устата му пресъхва, получава халюцинации и чувства, че сякаш умира. Родителите му идват на свиждане и го преместват в болницата в Добрич.

Там Костадин престоява близо шест месеца, за което време му поставят общо 1086 инжекции. Поставят му диагноза пиелонефрит. Отново е поставен на строга диета, но един ден се изкушава да хапне малко боб. Състоянието му се влошава и лекарите му казват, че вече е развил гломерунефрит. Прогнозата е повече от неблагоприятна – казват му, че ще стигне до хемодиализа и че трябва да се примири, че няма да се задоми и да има деца.
След изписването го изпращат на санаториум в Горна баня.

Отивайки веднъж да се топне в минералната вода, го забелязва един много възрастен мъж. Той й го разпитва защо е така унил и юношата му споделя неволите си. Старецът се разсмива и изненадващо заявява, че заболяването му е лесно лечимо. Като се върнеш във вашия край, казва му той, ще намериш някой шипков храст, но да е в гората – далече от пътища и прахоляци. Ще извадиш корените му и ще вариш 250 г от тях в 4 литра вода, докато течността остане наполовина. Ще пиеш по 150-200 мл от отварата половин час преди ядене.

Костадин обаче не хваща вяра на дядото и като се прибира у дома си пробва да се лекува с най-различни други билки, но така и нищо не му помага. Тогава се сетил за казаното от непознатия възрастен мъж и отива в гората. Изпълнява точно указанията му. Изважда си корени от шипка, измива ги добре и ги вари. Пие своеобразния чай, както му е казано, и след месец отива на контролен преглед.

Оказва се, че високата стойност на албумина в кръвта му е спаднала. Докторът се смайва и решава, че е станала грешка при лабораторните изследвания, но и повторението им пак показва същите стойности. След още 3 месеца албуминът му влиза напълно в норма и повече никога не дава изменения. Медиците са категорични, че при неговото заболяване това е невъзможно. Но е факт. И то до ден днешен, когато самият добруджанец вече е човек на възраст.

Заплахите на докторите така и не се сбъдват. Зловещото заболяване завинаги изчезва от живота му. Той създава семейство, раждат му се две деца, а днес се гордее и с двама внуци. И не пропуска ден, в който мислено да не благославя стареца, който с простия си съвет му е донесъл избавление.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #9 -: 17-09-2014, 08:14:09 »

Благодаря за тази информация Моника. Ще я изпратя на близката ми, след което тя ще се консултира с лекуващите я лекари и ще прецени какво да преприеме успоредно със сегашното си лечение.
Поздрави
« Последна редакция: 17-09-2014, 08:16:09 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #10 -: 17-09-2014, 15:40:29 »

ДеНиро, да се консултира с лекарите , според които "тази болест води до неизбежното настъпване на фатална бъбречна недостатъчност, изискваща доживотно хемодиализно лечение." ?  :surpris_23:

 На мястото на твоята близка бих отишъл веднага в Каварна да видя дали наистина има такъв човек и дали наистина всичко от казаното в статията е вярно  ;) (Каварна не е толкова голям град, веднага ще стане ясно има ли такъв човек)
Че нещо ме смущава в статията..:
1. Младежът чул рецептата, после се лекувал  с други цярове ( вероятно няколко месеца ) , но в един момент се сетил за стареца  и ..  "Изпълнил точно указанията му". ;) ;) Не знам как ще си спомниш точно рецепта , която само си чул преди няколко месеца без да си я записал! .. ( аз лично не бих могъл :) )
2. Сега Костадин е поне на 50 .( след като има внуци) Интересно как 35 години по-късно си спомня с такава точност какво точно са му давали да яде в болницата като 15годишен - "по една ябълка сутрин обед и вечер" и че е ял  "малко боб" ,когато състоянието му се влошило.

От книжката за гладуването ,писана от моя приятел д-р Хрушчов от Евпатория, знам, че навремето мнозина са се изцелявали от тази болест , като отивали в някакъв манастир. Не правели нищо кой знае какво, просто почвали да се хранят като монасите, тоест - 100% на сурово..   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #11 -: 18-09-2014, 00:10:45 »

Хм, ето и една безобидна добавка:
Колкото пъти на ден може, на чист въздух, желателно сама:
1. Отправя благодарност към (примерно) Вселената - за всичко, което е...
2. Казва на глас, че прощава на всички... тя си знае на кои.
3. Казва на глас, че прощава на себе си - за всички "грехове".
4. Поставя дланите върху бъбреците си.
5. Казва на глас "Много ви обичам, бъбреци мои", "много ви благодаря, че ми служихте през живота ми досега..."
6. Издишва колкото може по-пълно и по-бавно.
7. Вдишва - първо с корема, после с гърдите - примерно за 3-4-5-6 секунди, но без задъхване.
8. Издишва - първо с корема, после с гърдите - примерно за 5-7-9-12 секунди, но без задъхване.
9. Дишането изпълнява в топла, спокойна обстановка, отпусната, благодарна, усмихната...10-12-15 минути, 3-4-5 пъти на ден, постепенно увеличавайки времената. Представя си, че вдишва и издишва ПРЕЗ БЪБРЕЦИТЕ, а те са напълно здрави. (Изглежда малко сложно, но е лесно.)
10. Пиене на вода с мааалко сол  и малко лимонов сок(вж. д-р Батманджелидж) до 30 мин преди и 30 мин. след хранене.
11. Увеличаване алкалнообразуващите храни и намаляване на киселиннообразуващите (вж интернет).
12. Чаят от корени на шипка, ако е сигурна препоръката, си върви, защо не.
13. Непрекъснато, целодневно многократно си благодари на чудесните, здрави, млади бъбреци.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #12 -: 18-09-2014, 07:16:27 »

Ще извадиш корените му и ще вариш 250 г от тях в 4 литра вода, докато течността остане наполовина. Ще пиеш по 150-200 мл от отварата половин час преди ядене.

    В плодовете на шипките се знае че има голямо количество vit. C ,който се характеризира с антивъзпалителни и повишаващи имунитета свойства, също и минерални соли.
 Какво точно има обаче в корените? , някакви доводи ще са от полза тука, само да не се превърне в копаене на съкровище, което го няма. Рецептата е стил Мермерски- уважаван медиен авторитет  :Content_4 - emotloader:

   Ето малко информация за състава на шипките:

"Хранителен състав на шипките:
      С богатото си съдържание на витамин С шипките подобряват окислително-редукционните процеси в клетките и пропускливостта на капилярите, а освен това имат и диуретично действие. Експериментът показва, че в 100 г плод от шипка се съдържат около 2 г витамин С, т. е. те са 30-40 пъти по-богати на този витамин от червените домати и лимоните, и около 300 пъти в сравнение с ябълките. Което от своя страна означава, че шипките са един от основните "конкуренти" на цитрусовите плодове.

В плодовете на шипката може да бъде открит уникален природен комплекс от естествен витамин А (около 5-7 мг%) и незаменими мастни киселини (Омега-3 и Омега-6), в комбинация с мощни антиоксиданти-флавоноиди и витамин Е, които правят кожата здрава, еластична и младолика, като значително елиминират симптомите на нейното остаряване (бръчки, петна, стрии).

    Малките плодчета съдържат още витамините Р, В1 (около 430 мг%), В2 и К, както и пектини (около 11%), масло (около 2%), органични киселини (лимонена и яблъчна), захари (предимно захароза, около 2.5%), дъбилни вещества и минерални соли (около 3.25%), най-вече калиеви (около 512 мг%), калциеви (около 50 мг%), фосфорни (около 54 мг%), натриеви (около 47 мг%) и магнезиеви (около 122 мг%) соли. Те активизират ензимните системи и процесите на синтез на хормони, имат кръвоспиращо действие и повлияват благоприятно въглехидратната обмяна и пропускливостта на съдовете. Трябва да се има предвид, че по съдържание на  минерални соли шипката превъзхожда много плодове и зеленчуци. Богатото съдържание на пектини и танини я превръща в ефикасен лек срещу стомашно-чревни и бронхиални заболявания, образувайки защитен слой върху двете лигавици.

    Шипките са идеално средство за укрепване и пълноценно функциониране на имунната и кръвоносната система, главния мозък и щитовидната жлеза. За профилактично третиране и ускорено възстановяване на кожата (дерма, епидермис, колаген и еластин), за укрепване на кръвоносните съдове и клетъчните мембрани на всички клетки с цел тяхното пълноценно функциониране."
Прочети повече=>

Установено е, написано е, който има уши, очи, ще може да види истината.

    
« Последна редакция: 18-09-2014, 07:39:08 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #13 -: 18-09-2014, 07:19:54 »

Още малко теория за един от основните бъбречни процеси - Гломерулната филтрация, другите два са:  
           "Тубулна реабсорбция и Tубулна секреция.
    Тубулната секреция е процес на пренасяне на  вещества в тубулния лумен от цитозола на епителните клетки, които изграждат стените на нефрона.
    Тубулната реабсорбция е процес на пренасяне на вещества от лумена на тубула през епителния слой в заобикалящия го интерстициум(вътреклетъчно пространство).

         Авторегулация.
    От голяма важност за бъбреците е да запазят GFR на ниво, подходящо за организма, защото, както бяхме подчертали, екскрецията на сол и вода е тясно зависима от GFR. Също бяхме подчертали, че GFR е тясно зависима от бъбречното артериално налягане. Повишение на кръвното налягане причинява повишение на екскрецията на сол и вода, процес наречен пресорна натриуреза, докато спадане на кръвното налягане намалява екскрецията. Тези промени в екскрецията се опосредстват частично от промени в GFR. Ефектът е толкова силен, че уринната екскреция е склонна да варира широко с редовните дневни екскурзии на кръвното налягане. Също така, съдовото налягане в тънкостенните гломерулни капиляри е по-високо в сравнение с капилярите навсякъде другаде в организма и ако това налягане е твърде високо, се развиват хипертонични увреждания.

    Поради тази причина, за да се предпазят едновременно гломерулните капиляри от хипертоничните увреждания и физиологичното ниво на  GFR, промените в GFR и бъбречния кръвоток (RBF) в отговор на промените в кръвното артериално налягане до голяма степен са притъпени от физиологичните механизми, които общо наричаме авторегулация."

« Последна редакция: 18-09-2014, 07:29:20 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #14 -: 19-09-2014, 14:53:47 »

Костадин от гр.Каварна
тел. 0570/ 850 74
В предаването на проф.Мермерси поне 5 човека са потвърдили ,че са се излекували напълно от тази диагноза!
А самият Костадин два пъти е разказвал на дълго и широко в предаването историята на неговото излекуване.
Който иска и вярва повече от колкото се съмнява печели.  :)
 Успех!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #15 -: 19-09-2014, 15:43:46 »

Който иска и вярва повече от колкото се съмнява печели. 
Ами нали болната тъкмо това е правила - вярвала е на лекарите от Токуда! ( и не се е съмнявала) .. ;) ;)
Защо тогава ние пишем тема и търсим други варианти?  :surpris_23: ;)
Или май има и още нещо, което е важно , освен голата вяра.. ;) ;)

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:хроничен гломерулонефрит
« Отговор #16 -: 22-09-2014, 00:44:55 »

   
   Без съмнение, няма забавление  ;)  Аз не мога да вярвам на думи, трябва да се пробва и да се установи плодовете или корените са по силни/лечебни. Енциклопедията на билките споменава за плодовете, за корена не можах да намеря нищо. Повечето от лечебните характеристики за бъбреците а и не само се приписват на плода!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.