Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Болки в прасците и ахилеса  (Прочетена 7423 пъти)

ren

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Болки в прасците и ахилеса
« -: 25-10-2014, 12:29:32 »

Здравейте,
Искам да попитам за съвет,ако някой има идея.
От 9 месеца след планински преход,претоварване след мускулна треска,
Не мога да си възстановя прасците и сухожилията-ах.,при 5 минути стоене прав
и 200 мет ходене,започват парещи болки по цялата подбедрица,пробвах какво ли не,
Лежах по болници,куп изследвания – нищо.(физиотерапии,аркоксия ,диклак,игли)
Мускулите са твърди и при натиск има болка ,усещане за тежест,при вдигане нагоре нещата стават по добре.
Каква може да е причината?....и евентуално разрешението?
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #1 -: 25-10-2014, 16:42:27 »

ren, не съм сигурна че точно в този форум ще намериш адекватен отговор на въпросът си.
Защо не си отвориш тема в форума на: http://www.bb-team.org/
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #2 -: 27-10-2014, 07:54:53 »

Даниелка, имаш повече доверие на фитнес форум? Отколкото на нашия?

        Аз нямаше да се обаждам, но човекът ми писа на лични, та  все някакво скромно мнение може и да     сформирам..
   ren, за лош късмет, случаят ти е от онези, за които Медицината смутено признава : "Неясна причина" .Което автоматично означава:    ".. и неясно лечение"  :-\  Претоварил си си крака и нещо се е прецакало. Точно както и на мен ми се прецака нещо в дясното око, когато преди няколко години гледах с далекоглед няколко часа. Да бях се сетил поне да редувам очите.. А аз гледах само с едното, а другото присвивах. Така е , понякога проблемите кацват ,ще кажеш направо от нищото! И тогава пак се сетих , че нещата всъщност са толкова банални..само да има кой да мисли..  :Confus_3: - всяко по-силно, и по-неприсъщо  въздействие, към което организмът не е успял да се адаптира , той възприема като шоково и отреагирва по свой си начин за да се самосъхрани . А после Медицината тръгва да гадае какво точно се е случило.. Колко мъдър е бил дядо ми, постоянно ми повтаряше , че винаги трябва да се пазя. А аз му се подсмивах  :-[

Ти направи ли си изследвания за артериалното кръвообращение в краката? ( Прави се с доплер, от невролог) Теоретично е възможно да има възпаление на самите съдове ( артерии,артериоли, капиляри ) напр. ендартерит.  Или да е нарушен кръвотока при тях.

А на венозното? (това се прави от хирург. Венозното е винаги по-заподозряно , защото анатомично е по-проблемно - вените нямат мускули, както е при артериите и капилярите. Имат само клапи и затова са по-уязвими. След като при вдигнати крака ти олеква , това насочва именно към тях.

Ще споделя аз какво бих направил на твое място, дори без да съм дочакал кворум по въпроса за причината.
Която най-често е или комплексна, или погрешна, или неясна или.. няма значение каква е  :)

1. Най-благотворното, което може да се направи за подобряване оросяването и оттичането в крайниците са терпентиновите ( скипидарните) вани на акад.Залманов. Но това, нали се сещаш, с лекарите няма смисъл да споделяш, защото името на Залманов са чували толкова , колкото и на  лелята на Езоп , защото са заети  да помнят имената на търговските представители , които като факири вадят все нови и нови лекарства от куфарчетата си . ( но естесвено,  и "благодарности" от името на благородните им производители )  

 Тук в БГ, обаче , нужният терпентин не се продава. Търсим в Русия. ( Аз се надявам скоро да имам )

2. Тодикамп . Задължително във всички случаи , при които има съмнение за възпаление или застой! ( мазане , втриване, пиене )


3. АСД-2 Уникално творение на човешката мисъл. Помогнало е на мнозина, при всевъзможни ( ясни и неясни ) патологии. Най-вече при неясни. Най-общо  това е активационна терапия - препарат, активизиращ функционалната активност на регулаторните и защитни системи на организма, подобряващ синхронизацията вътре в него и синхронизацията с факторите на външната среда , повишавайки резистентността му, нормализиращш хомеостазата ( баланса )

4. Има опитни билкари , все някой може да се сети за подобен случай, светът се е спасявал с билки от край време и от какво ли не..
    
« Последна редакция: 27-10-2014, 08:09:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #3 -: 27-10-2014, 13:49:26 »

Подвоумих се дали да поставя и аз един въпрос, в тази тема, защото ми се стори близка (е, не чак толкова, освен, че става дума за краката) до мой проблем, но ми е съвестно да не разсейвам и отклонявам споделеното от ren. Няма да се обидя, ако решите и не ми обърнете внимание.

От три месеца ми си появяват някакви твърди възли на краката, в областта на празците, изразени в червенина и подутина. Приличат на ухапвания от пчела, но нямат точка на ухапване. Не е от ухапване! Първо беше на едно място отпред на единия крак, после изчезна, но се появи на другия отзад. Постоя известно време като един възел, после станаха три.. Сега гледам появили се две подобни зачервявания отново на другия крак отпред, както в началото.. Дали не е някакво вътрешно замърсяване?!(понякога хапвам млечни или шоколадови)  Или пък от заседяване (работя седнала доста часове)?! Или алергия? Но, ако е алергия бива ли да е само на краката?! ...   
Ще пробвам с Тодикамп, пък да видим .. :) Успех в лечебните процедури за ren!!
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #4 -: 27-10-2014, 21:18:30 »


Тази газ ще излезне универсален препарат. Обаче ако работи наистина, ще научи хората на мързел, ако всеки се обръща към него да си решава проблемациите, на които превенцията и здравословните навици трябва да са водещи! 

 Май и двете състояния на ren и Ana си приличат- на разширени вени в някакъв етап. Как точно ще излекува тази настойка с пречистен газ това състоянието, как би възстановило клапите на кръвоносните съдове?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #5 -: 27-10-2014, 23:46:10 »

Тя си Е, универсална , Гроуи :)
Но това , което го казваш за мързела , си важи за  всички препарати , включително за билките. Къде отиват тогава Димков, Дънов, индианците, китайците, шаманите,  Аюрведа..?  Всички народи по света използват цярове ,билки.. от хилядолетия та до днес!  Тоест - помощни средства ;) И то - с немалък успех..
 Има си патологии и патологии.. Когато така или иначе си лепнал ангина, защо да не се облекчиш с Тодикамп или друг цяр ?
 Но дори да е нещо по-сериозно - първо - нищо не пречи да се приложи комплекс от мероприятия,включващ и цярове от сорта на Тодикамп.. И второ - при вече трайно възникнала по-сериозна патология само промяна в навиците няма да свърши работа..  :-\   ( или поне - не така бързо , както ни се иска .. :) )
   Ами ако си дете или възрастен? Пробвал ли си да говориш на тези възрастови групи за "промяна на навиците и превенция" ?

Но и те душица носят, и те имат право да се лекуват, макар и по "мързеливия начин"..Това може да бъдат нашите деца и нашите родители..
 И след като няма да тръгнат дасе пречистват, закаляват и гладуват, поне да се насочват към натурални препарати..
 
Ти си съвсем прав, същото се опитвам да намеквам и аз , написал съм го и то е част от текста , който  получава всеки при първоначално запитване за  Тодикамп! И аз им го казвам: -" Тодикамп си върши неговата работа , но ако искаш да си здрав, важи принципът " колкото повече вложиш - толкова повече ще получиш" !   (почти както при всичко останало в живота..  :) )
      Но можеш ли да познаеш колко хора искат да чуят за нещо друго, освен за капсулка или лъжичка течност,  която да глътнат набързо ?  tooth Сигурно един-двама за 3 години !  

Последният случай - от оня ден: Една жена се обади да поръча Тодикамп. Имала обрив на главата..Два пъти говорихме. И..  о, чудо ! Няма да повярвате - и двата пъти, когато  тъкмо почвах да й обяснявам  какво  препоръчва Натуралната Медицина в такива случаи, все се случваше нещо , което налагаше тя да затвори бързо и да не можем да продължим по темата.. Първият път била със служебният си телефон и нямала минути, а вторият път батерията й паднала ..

Гроуи, състоянията на ren  и Ana  си приличат само на пръв поглед,  приятелю. А и ти твърде бързо реши , че е от вените и от клапите..
Едно е претоварване на краката,  друго е автоимунен процес   ;) ( каквото вероятно е при Ана..  :-\ Майка ми се сети за такъв случай , който е лекувала още като млад лекар. Ако е то, се нарича еритема нодозум. )
  Никой не е дал заключение , че точно клапите са проблемът..

      

« Последна редакция: 28-10-2014, 00:10:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #6 -: 28-10-2014, 23:33:41 »

На тази конкретна диагноза еритема..., пише че е автоимунно, но без ясна причина, е все някаква трябва да има.
То момичето си казва, приема шоколад и т.н., в комбинация с обездвижване- седене по цял ден на бюро напр. ето ти я патологията. Намалена циркулация на кръвта в крайниците в комбинация с шоколад със съмнителен състав. Като земеш едно своге отзад пише 20-30% маргарин, 60% въглехидрат от които 58% са захар, няма как да стане по добре, но определено споделянето на на навици и дори дреболии може да навърже пъзела, по-добре отколкото да се крие и никога да не се изкара на бял свят, нито навици, нито поставена "диагноза" от някой специалист, не се знае от къде може да дойде полезна, животоспасяваща понякога информация.

   За разширените вени, прибързах да, но се вписва точно в картинката, още повече при недостатъчно движение и застой на кръв и лимфа, но пък виж- отворен съм и за други/чужди мнения :)

Тодикампа не съм го ползвал, може и да не проявя аз лично интерес към него, да чукнем на дърво :Confus_3:,
може и да работи- това което ми е любопитно как точно, ще пречисти кръвта ок, а по натам, кое ще регенерира увредената тъкан/функция, дали ще е достатъчен.
   Дано не се бъркам- глицерин мисля предписват за мазане на тробм и запушвания на кръвоносни съдове.
Това с което лично не съм съгласен, е прекалена реклама на разни препарати, ако нещо работи то работи и хората си го търсят и си го намират и без да се разгласява за него. Все трябва да има начин и вкъщи да може да се направи тая настойка!?

   Пробвал съм да приказвам с по-възрастни хора от мен и не само, на здравословни теми, с невръстни още нямам тая възможност  и става много бързо ясно че не е толкова до възраст, ако човек е отворен да чуе и да пробва има смисъл, иначе трудна работа. Та въпрос на нагласа е, дали искаш здраве или търсиш магическо хапче, лъжица със сироп и т.н.,затова мнозина не искат да чуят ами търсят да си изгълторят рецептата и белкем се оправят за да могат да продължат да ходят на работа и да продължат да бъдат стационарни по цял ден, за да могат да продължат да си пичелят парички щото много има трябват.  За билките съм съгласен че са задължителни помощници когато се ползват с знание и в доза, те са с доказани качества.

« Последна редакция: 28-10-2014, 23:38:06 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #7 -: 29-10-2014, 00:38:11 »

Това с което лично не съм съгласен, е прекалена реклама на разни препарати, ако нещо работи то работи и хората си го търсят и си го намират и без да се разгласява за него.
Гроуи, тук много повече се говори за суровоядство, гладуване, пречистване..  Значи ли това, че им се прави прекалена реклама?  :surpris_23:   tooth
  

Все трябва да има начин и вкъщи да може да се направи тая настойка!?
Начин има (  макар и далеч от оригиналният. Описан е на много места в нета )  но газ няма!  Вече и тя е  отвратителна. Дори и нея не пощадиха  :surpris_25: Отдавна търся добра газ за себе си , ще си правя моя си билкова настойка по подобие на шведската, само че в газ, а не в спирт. И с по яки билки  :Appetit_17:  
« Последна редакция: 29-10-2014, 00:45:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #8 -: 29-10-2014, 12:26:24 »

А аз ви благодаря!! :flower: От разговора ви поне излезе вероятна диагноза и потвръждение на "малките" порочни практики, които могат да бъдат пък вероятна причина за отлагания и огнища на не-приятности.

Ще ви споделя опита, в случай, че се справя, а и да не се справя - пак ще кажа кое не сработва при мен, може пък при друг да е добро лечение :) Здраве за вас!


Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #9 -: 29-10-2014, 16:17:39 »

Съгласен съм с Бино и Grow, за съжаление огромният брой хора предпочитат бързо даване на едни пари, бързо изпиване на едни лекарства, колкото по-скъпи, със сигурност по-лечебни (да не повярваш!), и никаква промяна на начина на хранене, пиене, мислене движение... Това отношение вече отдавна (но не от рождение) смятам за доста безотговорно към себе си, близките и към целия свят изобщо. Никой няма полза от болни хора. Дори тези, които печелят на гърба на невежеството, и те нямат полза в дългосрочен смисъл.

Толкова продължителни болки в прасците и ахил. сухожилия означават много силно и продължително претоварване на нетренирани и обичайно замърсени мускули и сухожилия...
И за 2та случая, в зависимост от силата на страданието, (нетърпимостта), бих опитал споменатите билкови и пр. смеси, през което време съвсем добросъвестно бих се запознавал с известния метод Разтоварващо-диетична терапия, още наречен Временно въздържане от храна + упражнения.
Горещо препоръчвам и лягане по гръб, вдигане краката и ръцете нагоре и тръскане с всичка сила - 20-30 секунди. След това отпускане на краката и ръцете на леглото неподвижни, отпуснати - още 30-40 секунди  - 2-3 пъти на ден, първия - преди изгрев.

Най-вероятно ясна, конкретна диагноза няма да бъде поставена. То не съм и чувал за диагноза напр. "дългосрочно общо тъканно замърсяване..."
« Последна редакция: 29-10-2014, 16:23:47 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #10 -: 30-10-2014, 23:54:01 »

Това с което лично не съм съгласен, е прекалена реклама на разни препарати, ако нещо работи то работи и хората си го търсят и си го намират и без да се разгласява за него.
Гроуи, тук много повече се говори за суровоядство, гладуване, пречистване..  Значи ли това, че им се прави прекалена реклама?  :surpris_23:   tooth

   Не непременно, но в момента в който стане въпрос за нещо което е комерц, нещата стават тъжни!  :fun_096:
  
Все трябва да има начин и вкъщи да може да се направи тая настойка!?
Начин има (  макар и далеч от оригиналният. Описан е на много места в нета )  но газ няма!  Вече и тя е  отвратителна. Дори и нея не пощадиха  :surpris_25: Отдавна търся добра газ за себе си , ще си правя моя си билкова настойка по подобие на шведската, само че в газ, а не в спирт. И с по яки билки  :Appetit_17:  

   Колко газ са ми извъртяли по гърлото кат малък, не мога да си представя че някой ще има желание доброволно да се пои сам, при положение че има реална възможност да се вземе в ръце превантивно, изключвам само много сериозни състояния в случай че продукта работи наистина.

Горещо препоръчвам и лягане по гръб, вдигане краката и ръцете нагоре и тръскане с всичка сила - 20-30 секунди. След това отпускане на краката и ръцете на леглото неподвижни, отпуснати - още 30-40 секунди  - 2-3 пъти на ден, първия - преди изгрев.

    Хората не желаят да се движат, да се търкалят по земята, да ходят като цяло. Каквото и да е движение ще им е от полза, ще им върне нормалните функции и здраве :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Болки в прасците и ахилеса
« Отговор #11 -: 31-10-2014, 22:58:26 »

...
Горещо препоръчвам и лягане по гръб, вдигане краката и ръцете нагоре и тръскане с всичка сила - 20-30 секунди. След това отпускане на краката и ръцете на леглото неподвижни, отпуснати - още 30-40 секунди  - 2-3 пъти на ден, първия - преди изгрев.

Малко допълнение: Лягаме на гръб, вдигаме крака и ръце и правим 30 завъртания от китките и глезените - по 15 пъти в двете посоки.
След това - тръскането, почивка... както по-горе. :flower:

Тръскайте за здраве!  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 21 запитвания.