Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Невралгии, ставни проблеми и още нещо...  (Прочетена 5272 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Здравейте приятели, :Content_22:
Напоследък здравето ми доста се влоши, затова бих желала да задам тук няколко въпроса, които ме човъркат. :-\Историята е следната...
Преди 2 седмици получих силно главоболие.Отидох на лекар и се оказа,че имам шипове и възпаление на нерви на главата и гърба(радилкулопатия и плексит).Направих си и пълни изследвания,които са в нормите.Изписаха ми лекарства за невралгията(болкоуспокояващи и противовъзпалителни),които вземам от 3 дни,защото болките са нетърпими.
Това,което всъщност ме човърка е следното-защо аджеба  ??? след толкова  гладувания тази година получих тези „леки неразположения”? Направих едно 8 дневно гладуване на вода през пролетта,едно 10-дневно-през лятото и едно 5-дневно през есента.Хранителния ми режим е следния-месо не консумирам,млечни-също(само млечно масло).Сурова храна приемам-около 30 %.Храня се с повече хляб(домашен,пълнозърнст),картофи,овесени ядки,готвена храна.Е...имах и малко повече изцепки след лятното гладуване-банички,пици,готвени храни и пр. :-[Работата ми е такава,че се движа много малко.Работя при лоши условия на труд-много шумно,без естествена светлина,лоша вентилация.Опитвах се да правя еднодневни гладувания по време на работа,но не се получи. :(
Сега си задавам въпроса дали да започна еднодневни гладувания,съчетани с хранене с по-голям процент сурови храни и дали гладуването всъщност ще ми помогне? Прочетох някъде,че е противопоказно при невралгии.Също-има ли някакви природни лекове и рецепти за ставни и невралгични заболявания?
Започнах прочистване на дебелото черво по Малахов,съчетано с консумацията на повече сурови храни.
Ако има значение-доша капха съм по аюрведа.
Благодаря предварително. :flowers2:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #1 -: 14-11-2014, 15:07:09 »

Правите много грешки в храненето.Аз лично получих истински резултати като след гладуванията преминах на 100 % сурова храна.Иначе не може да се постигне някакъв задоворителен резултат.Относно плексита, аз също го получих вследствие лоши условия на труд.Получих много добри резултати от правенето на кални бани и лечение с луга.Относно храненето можете да посетите моя блог : naturalnakuhnia.blogspot.com Придържайте се към хранене с повече кълнове и зеленолистни.Здравето се постига чрез прилагане на комплексна методика , важно е също предпазването от течения / за плексита /.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #2 -: 14-11-2014, 16:52:50 »

При мен проблема не е толкова плексита,колкото радикулопатията,която представлява възпалени нерви на главата и е адски болезнена.Не може да се спи от главоболие, дори прав не може да стои човек. :surpris_25: Също-шиповете.Четох,че възпалението на нервите се получава от липса на витамини от групата В.Също-от неправилно хранене и диети.А за шиповете-те се образуват,заради неправилната стойка(напр.изгърбване).За да се укрепи гр.стълб се натрупва калций между прешлените,от което всъщност се получава и болката и обездвижването. Интресеното е,че не консумирам калций от доста време-нито млечни или пък било то растителни източници-сусам,ядки и пр.
А най-трудно ми побира главата как след 3 по-дълги гладувания се влоших толкова много? ??? ??? :Confus_34:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #3 -: 14-11-2014, 21:00:57 »

То ако гладуването беше панацея...
Всеки трябва да намери хармонията си. За нея хапчета не се продават. Аз съм я кръстил: Хранене, мислене, движение. Обича ли те някой? А ти обичаш ли се? И кой ти каза каква доша си? Не бъди много сигурна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #4 -: 14-11-2014, 23:20:10 »

А най-трудно ми побира главата как след 3 по-дълги гладувания се влоших толкова много? ??? ???

cherry, при гладуване губим минерали, които ако не възстановим с подходящо хранене, се появяват проблеми.
Това, което запомних от немските лекари е, че силиция се грижи за функцията на нервите. Храната ни е бедна вече на силиций, както и бате Бино беше писал - гъбички, паразити...го консумират също и ние съвсем обедняваме на този минерал. Моят съвет е да наблегнеш на силиция и вит. В, както си писала.

Ако те интересуват, мога да ти напиша кои Шуслерови соли се пият при възпалени нерви, а добър отговор могат да ти дадат и на страницата им във Facebook.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #5 -: 15-11-2014, 15:36:50 »

Ако те интересуват, мога да ти напиша кои Шуслерови соли се пият при възпалени нерви, а добър отговор могат да ти дадат и на страницата им във Facebook.
Здарвей,donna. :flowers2:
Ако ти е възможно ми напиши за солите! А силиция в кои храни се съдържа?
И какви минерали губим при гладуване?
Тихия, за дошата съм сигурна, но за останалите въпроси,които ми задаваш - не знам...
Всеки се е родил сам и сам ще си отиде.Срещаме души по пътя си,които ни дават един или друг урок,разменяме мисли,идеи,енергии...
Но...кой кого обича - божа работа... ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #6 -: 15-11-2014, 21:51:26 »

cherry, при гладуване организмът губи много минерали и витамини, при едно по - дълго гладуване кръвната картина се възстановява чак след месец. И ако не се захраним правилно, при следващи гладувания получените липси се задълбочават. Така че гладуването е полезно понякога, но много важно е храненето след това. Зависи и от евентуални проблеми в храносмилателния тракт, а и храната ни не е това, което е била при нашите родители, баби и дядовци - бедна е на минерали и витамини и много от тях трябва да си набавяме допълнително.

Силиций има в овесените ядки, пшеницата, ечмика, просото, цвеклото...но май не е достатъчно. Бате Бино е специалист по темата за силиция. Силиция отпуска, алкализира тялото, успокоява.

В книгата, която имам за солите, за възпалени нерви се дават номерата 3, 5 и 7 - дават магнезия при болки - да се приема т.нар. ``Гореща седмица ``- 5 таблетки сол № 7 се разтварят в чаша гореща вода, но не минерална, не се бърка с метална лъжица, и се отпива по глътка, която се задържа по-дълго в устата подобно на жабурене,  и след това се преглъща - след 5 минути следваща глътка...за половин час се изпива. Ако възпалението се дължи на прекалена киселинност на организма - 5, 9 и 11.

Ако пиеш ``Гореща седмица``, която много отпуска между другото, те съветвам да приемеш след 1-2 часа магнезий. Ние ползваме Diasporal, немски е, магнезиев цитрат, всички мои познати са доволни от него, продава се в България. Така като чета какво ти е храненето, май ти липсва магнезия и може да получиш облекчение, особенно ако пиеш и  ``Гореща седмица``.

Ако имаш задържани течности - от там могат допълнително да се увеличат болките - сол №8.

Иначе от всяка сол се приемат по 2 таблетки през половин час под езика, 5-6 таблетки дневно.

А като се пооправиш, обърни внимание и на магнезия, калция... :)

« Последна редакция: 15-11-2014, 22:13:56 от donna »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #7 -: 16-11-2014, 06:15:06 »

Днес ти липсва силиций, утре магнезий, вдругиден желязо... И докога така? Не знам доколко си изчистила тялото, но главата не си. Давам ти насока за мислене. Ще стигнеш сама до истината за себе си. Чрез проби и грешки, но това е иманентно на живота който живеем тук. Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #8 -: 16-11-2014, 13:39:01 »

Ехей , Донче , как го измисли - "специалист по силиция "  tooth Шегуваш се ти , вече в търсачката за нула време излиза почти всичко , което търсим :)  Значи всички  сме "специалисти " :) (Може би само гражданите на Науру и маорите  няма да бъдат , ако четат на по-особен от интернетските езици  tooth )
Нещо нашата търсачка обаче не работи. Не мога да си видя постовете, в които съм писал за това.
Ама ще пусна накратко пак, cherry  ме помоли.

Тихий, структурно (и философски ) си прав, но все пак някои от минералчетата са по-трудни за набавяне,  - напр.  силиций, селен, йод, и др.

Силицият е относително лесен и евтин за "довнасяне" :

1. Камъчета от брега на морето. Най-лесно и най-евтино. Топят се във вода и става  "силициева вода", прочетете в търсачката , има добри материали.

2. Каолинова глина!  Също лесно и евтино. Универсален целител.( нещо като газта  ;) )  Супер полезен продукт, не само заради силицият  в нея,  самата тя действа като сорбент ,  "дезинфектант",  та даже чисти и биополето  :o Незаменима при храносмилателни проблеми. ( а и не само) По една чаена лъжичка вътрешно и не го мислим вече. ( имаме специален ензим , който оползотворява силиция, преобразува го в органичен , това е по Надежда Симеонова )  
  (Вече имам в наличност голямо количество каолинова  глина, засега  само такава за външна употреба - вани,  апликации, маски за лице ..  ,  скоро ще има и такава за пиене. )

3. Полски хвощ. Има го на много места, ако не намерите , идвайте да си берете от лозето ми ,тъкмо да се  поразчисти  tooth Чудна билка, не само заради силицият в нея. Употребява се като  чай, студени, горещи настойки.  
« Последна редакция: 16-11-2014, 13:43:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #9 -: 17-11-2014, 14:01:16 »

Силиций се съдържа най - много в полския хвощ.Аз също имах възпалени нерви на двете ръце.Подуваха ми се ръцете 2 години.Искаха да ги гипсират за 8 -9 месеца, да ми поставят инжекции в нерва.Всичко това го отказах.Прилагах какво ли не без никаква полза.Изповядах се и взех причастие в Православна църква.Дадох обещание ,че ако Бог излекува тази болест ще пея, докато мога в църковния хор.Болестта изчезна напълно след две седмици.Ръцете ми са напълно здрави и досега.На това с очудване погледна и домашния ми лекар, но потвърди , че излекуването ми е факт.
Възпалените нерви трудно се лекуват.Забелязала съм, че суровата храна предизвиква пулсация и загряване на болното място, за разлика от готвената.Възпаленият нерв е силно болезнен.Правете много слънчеви бани като лежите направо на горещия пясък.Според мен гладуването не е причина за болестта Ви, а основна причина е течението и/или студа.Аз получих плексит от течение и възпаление на нервите на ръцете при работа в студена кухня в голям хотел и чистене на лед по хладилниците.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #10 -: 17-11-2014, 18:27:37 »

Чери, черешка златна, убеден съм, че си допуснала големи грешки при въздържанията от храна... И си задълбочила и без това наличните изменения.

Точно в тези случаи препоръката да не се самолекува човек, е истинска...

Сега, каквото и да добавяш и изваждаш, не вярвам да премахнеш прорасналите части от кости, които притискат нерви... Няма лесно, но е напълно постижимо твоето лечение.
Ако желаеш, можеш да увеличиш приемането на вода (колко, виж д-р Батманджелидж , според личното тегло е) с по малко сол, поне 30 минути преди и след пиенето на вода не приемай храна... Опитай да си харесаш някоя(и) соли на Шуслер, но не приемай повече от 1-2 таблетки от дадена сол на ден и също 30 мин преди и след таблетката - без храна... Постарай се лицето и всички други части на тялото, колкото е възможно, да виждат слънце всеки ден... Радвай се на слънцето и му благодари, също и на създателите на този форум...Иди на курс по йога, или си купи книга - йога - първо ниво... Дъвчи всяка хапка поне 30 пъти или до превръщането й в рядка каша... И така до напролет, а тогава провеждам курс.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Невралгии, ставни проблеми и още нещо...
« Отговор #11 -: 19-11-2014, 14:41:59 »

Благодаря на всички за отговорите и загрижеността. :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Преди няколко дни си намерих полски хвощ и започнах да пия от него.Също-бирена мая и магнезий.
Зарязах и лекарствата.Лекарят ми беше изписал една торба, но аз всъщност вземах само едно-за болката от възпалените нерви,защото беше нетърпима.Купих си и натурален сусамов тахан.Храня се предимно суровоядно,като изключим картофите и овесените ядки.Направих една седмица пречистване по Малахов,продължавам по схемата,а утре смятам да направя и един ден глад.
Започнах да правя и упражнения за гърба.
От тези няколко дни се чувствам значително по-добре.
Отново голямо Благодаря. :thankyou:
Желая ви здраве. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.