Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помогнете с покълнала пшеница  (Прочетена 27111 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #60 -: 10-04-2010, 09:48:40 »

Един път да сме на едно мнение с Ортодоксален. Аз не твърдя, че е токсична пшеницата, а повдигнах въпроса, защото в суровоядските сайтове наистина избягват глутеновите зърнени, дори и покълнали. Използват само пшеничната трева за сок. Не знам доколко е достоверна тази информация, но ми се стори интересно да я обсъдим. Дори си мисля, че има още много теми свързани със суровоядството, които не сме засегнали. Но всичко с времето си. Нали затова е форума да обсъждаме нещата погледнати от няколко страни. Ако беше толкова просто и елементарно, защо тогава да се хабим и пишем. Аз наистина избягвам специално пшеницата. За една година да съм яла 2 пъти покълнала. От една година наблягам на елдата. А преди да премина на суров хляб консумирах немски хляб с ръжен шрот. Може би, защото бях чела информация за кръвните групи и започнах да я избягвам. Може и да се заблуждавам, но това не пречи да обсъдим тази информация.
Томирис, сега да не искаш да ти преразкажа цялата книга. Някъде имаше линк за нея. Направо ако искаш я прегледай.

Всеки път сме на едно и също мнение и нашето мнение е повлияно от светилата  в науката. Това не пречи по никакъв начин да четем и да разбираме и друго мислещите.
Нямаше да поставя под съмнение пшеницата ако беше само заклеймяването и от нобеловия лауреат Бари Сиърс, след него най известният ендокринолог, гледащ директно в червата на хората с камера, как се възпаляват от пшеница, и как нищо не им става от киноа, амарант и ориз.
Получава се че за да получим малко полезни неща от житото ( триптофан и витамин Е/Б) плащаме с възпаление което не се вижда и не е бурно  при всички но го има. Адамо пък е открил, че пшеницата пипа в метаболизма, прекратява изгарянето на ..
Имах малко работа и затова паузирах
...Прекратява изгарянето на въглехидрати и те се трупат като подкожна тлъстина. При вкарване на пшеница от изгаряне на ъглехидрати клетките превключват на изгаряне на мастни киселини а въглехидратите в кръвта се складират като мастни депа под команда на инсулина.

Интересно е да се спомене и друг факт. Преди години богатото на витамин Е масло от пшеничен зародиш се употребяваше масово в козметиката. Потребители забелязали чести необясними обриви от кремове за мазане със съдържание на масло от зародиш.  Традицията да се прави бял хляб и булгур с отстранен зародиш може би не е лишено от смисъл.
« Последна редакция: 10-04-2010, 10:58:39 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #61 -: 10-04-2010, 10:00:11 »

на кое ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #63 -: 10-04-2010, 10:17:13 »

Това какво общо има с темата, поредната платена глупост , такива колко съм ги чел
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #64 -: 10-04-2010, 10:40:18 »

Това какво общо има с темата, поредната платена глупост , такива колко съм ги чел
Няма общо, но разни "научни" доказателства за ползите и вредите от всяка храна могат да се намерят. От нас зависи кое ще ни се стори по-удобно за да му повярваме.

Никой не казва да се тъпчем като пилета с пшеница, не знам дали и някой от този форум яде само зърнени. Прекалената консумация на каквото и да било е вредна.
И един цитат, които харесвам:

Цитат
Отровата, погубваща слабите натури, е храна за силния и той дори не я нарича отрова
Ницше
« Последна редакция: 10-04-2010, 11:14:55 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #65 -: 10-04-2010, 18:36:55 »

Не знам...ние онзи ден гледахме видео с един доста възрастен суровоядец. Не помня име, тъй като напоследък минава през очите ми и ръцете ми доста материал. Ще питам по-късно мъжа ми. Та той правеше разни блатове, крекери и сурови хлябове от накиснати за 12 часа камут, лимец и пшеница.
Една друга суровядка / в книгата и за рецепти / също използва пшеничните култури.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #66 -: 10-04-2010, 22:31:39 »

Не знам...ние онзи ден гледахме видео с един доста възрастен суровоядец. Не помня име, тъй като напоследък минава през очите ми и ръцете ми доста материал. Ще питам по-късно мъжа ми. Та той правеше разни блатове, крекери и сурови хлябове от накиснати за 12 часа камут, лимец и пшеница.
Една друга суровядка / в книгата и за рецепти / също използва пшеничните култури.

Лимец, спелт го дават като предпочитан продукт, нанася минимална или никаква вреда а ползата от витамини и минерали е налице. Не попадам на кълняем лимец, имах две неуспешни покупки ( немски от Слънце-Луна / Български от Билкария ).
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #67 -: 10-04-2010, 22:52:24 »

Вери, то който мине на месце и млекце започва да хули пшеницата tooth tooth tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #68 -: 10-04-2010, 23:07:17 »

Аз за лимеца се допитах до..археолози (не че нещо, но проверих при тях дали наистина точно това е типа пшеница, който се открива при разкопки и май-май така се оказа). Та съвета, който получих беше- Садово. Там има институт по растителни генетични ресурси, и ако искам да си закупя за посев, дасе обурна към този институт. Не съм го направила, все още, но някой ако си няма друга работа, може да го провери, до Пловдив е.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #69 -: 11-04-2010, 02:46:55 »

Вери, то който мине на месце и млекце започва да хули пшеницата tooth tooth tooth

Бари Сиърс не е обявил хранителния си режим, японеца набива киноа с водорасли.
Твърде самоуверен си в убежденията, материята е доста хлъзгава и променлива.
Аз съм пас, причина ( безполезен опит за спор ) не вярвам ти или аз да си променим позицията в близко бъдеще.
Аз получавам дивиденти като не ям пшеница, ти ги получаваш като я ядеш. След като и двамата сме на далавера вложи някаква крилата фраза и да оставим инерцията да закачи и други мнения.  :Content_4 - emotloader:

Бих пил сурово мляко от коза при спазване на екстремни дори невъзможни условия. Козата трябва да посещава спа център всеки ден, за вимето и да се грижи козметик ( обмазване и разтриване  със студено пресован зехтин, и хранителен режим на козата според кръвната и група  с добавка на пет вида водорасли от различни краища на света ). Пропуснах да и се пуска класическа музика докато пасе а при доене джаз. Да и бъде давана само хималайска сол за близане, да бъде къпана в изворна вода загрявана на слънце, честотно наелектризирана със сребърни електроди.  До нощното и шкафче да има бутилка  Блек Рам и сурови лешници..... и да бъде заплодена от  подивял  Йога в някоя  горичка с пещеричка ...



« Последна редакция: 11-04-2010, 03:12:04 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #70 -: 11-04-2010, 06:01:31 »

Ахахахахахахахаххаах   tooth  tooth  tooth  tooth  tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #71 -: 11-04-2010, 07:42:55 »

Ортодоксален, направо ме разби с тази козичка! И аз няма да откажа такова обгрижване! :D
Пропусна да споменеш и друг привърженик на тезата, че зърнените храни не се отнасят към естественото хранене на човека - Шелтън. Той също е против живатинските храни. /това специално за Петко го казвам/
Има много известни суровояди, които не консумират зърнени-Фредерик Пато, Грахам и т.н. Тук ваобще не става въпрос за замяна на зърнени с животински продукти. От една година чета много литература за суровоядството и ако не ми беше направило впечатление нямаше ваобще да повдигна въпроса. Сега тук не става въпрос съвсем да се изключат, а да се консумират умерено и за предпочитане безглутенови.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #72 -: 11-04-2010, 07:48:29 »

Знаех си,че жените искате да ви се масажират виметата и да ви запложда подивял йога  tooth  tooth   tooth
« Последна редакция: 11-04-2010, 08:51:53 от titan »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #73 -: 11-04-2010, 07:55:31 »

Е не точно.  :DНо спа център, слънце и водорасли няма да откажа.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #74 -: 11-04-2010, 08:54:58 »

Абе ясни сте ми вие , след СПА-то , слънцето и водораслите ще поискате друго обгрижване  tooth  tooth  tooth
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #75 -: 11-04-2010, 14:22:41 »

Ортодоксален, направо ме разби с тази козичка! И аз няма да откажа такова обгрижване! :D
Пропусна да споменеш и друг привърженик на тезата, че зърнените храни не се отнасят към естественото хранене на човека - Шелтън. Той също е против живатинските храни. /това специално за Петко го казвам/
Има много известни суровояди, които не консумират зърнени-Фредерик Пато, Грахам и т.н. Тук ваобще не става въпрос за замяна на зърнени с животински продукти. От една година чета много литература за суровоядството и ако не ми беше направило впечатление нямаше ваобще да повдигна въпроса. Сега тук не става въпрос съвсем да се изключат, а да се консумират умерено и за предпочитане безглутенови.
Забравих да спомена нещо наистина много важно. Всички примери, които давате са с американци, англичани, французи и т.н. В родните страни на тези хора пшеницата е ГМО. Дори някъде да имат чиста, то тя няма общо с нашата, която засега освен чиста от ГМО, е дори най-добрия сорт. Така че на тяхно място и аз бих се изказал, че пшеницата носи вреда.
Другият аспект, ако забелязахте е, че на запад не се пропагандира прочистването, както се прави на изток(Русия, Украйна). Причината е, че като говориш за клизми и разни чревни остъргвания, трудно ще направиш бизнес. И не само, че не е подходящо от маркетингова гледна точка, а вече твои фенове биха се отдръпнали като прочетат за някоя друга клизма. А истината е, че е почти невъзможно да бъдеш суровоядец и да не се чистиш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #76 -: 11-04-2010, 14:28:11 »

Вери, то който мине на месце и млекце започва да хули пшеницата tooth tooth tooth

Бари Сиърс не е обявил хранителния си режим, японеца набива киноа с водорасли.
Твърде самоуверен си в убежденията, материята е доста хлъзгава и променлива.
Аз съм пас, причина ( безполезен опит за спор ) не вярвам ти или аз да си променим позицията в близко бъдеще.
Аз получавам дивиденти като не ям пшеница, ти ги получаваш като я ядеш. След като и двамата сме на далавера вложи някаква крилата фраза и да оставим инерцията да закачи и други мнения.  :Content_4 - emotloader:

Бих пил сурово мляко от коза при спазване на екстремни дори невъзможни условия. Козата трябва да посещава спа център всеки ден, за вимето и да се грижи козметик ( обмазване и разтриване  със студено пресован зехтин, и хранителен режим на козата според кръвната и група  с добавка на пет вида водорасли от различни краища на света ). Пропуснах да и се пуска класическа музика докато пасе а при доене джаз. Да и бъде давана само хималайска сол за близане, да бъде къпана в изворна вода загрявана на слънце, честотно наелектризирана със сребърни електроди.  До нощното и шкафче да има бутилка  Блек Рам и сурови лешници..... и да бъде заплодена от  подивял  Йога в някоя  горичка с пещеричка ...




Да, прав си.
Още един аспект изпускаме...споменавали сме го някъде из форума...храненето да е ориентирано спрямо географската област.
Така, както е естествено японецът да си хапва водорасли, руснакът елда, американецът киноа, така и българинът си хапва пшеница.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #77 -: 11-04-2010, 15:36:50 »

доколкото знам при нас, тоест в България, хляб и хлебни се правеха с брашна от мека пшеница, нали?

В Италия от древни времена ползват много твърда пшеница. за макаронените изделия е традиция и закон от 60те на миналия век (мека само за  хляб и сладкиши). за всички видове паста (общо нарицателно за макаронените изделия) се работи само твърда пшеница - знам че разликата не е малка, сортовете са генетично различни (едната има 14 хромозома а другата 21), имат различен състав (твърдата е по богата на протеини), мелят се на  различен вид мелници... меката пшеница е с по светли и чупливи зърна, лесно се мели, докато твърдата е по златиста и като стъклена и не се рони никак.
аз като дете обичах само на дядо ми хляба, мешеше брашната, след него просто не открих друг да ми хареса.
а тук сега понякогя си правя домашен хляб с брашна от твърда пшеница, ръж и трици, розмарин. Но после си реших че ако реално сравня между хляб дето втасва час и половина два е се пече час и половина и все с нещо друго се яде и макароните дето стават за 3 минути и с 3 4 сурови домата и зехтин се приемат като вечеря и пълнят народа у дома с радост - е то май домашен хляб ще има рядко  ;)
освен това реших да видя целия производствен процес на  макаронените, ами много е здрав, не се обработва над 40 градуса, няма втасване, мешат с вода, бъркат, режат с бронзови ножове и сушат от 24 до 70 часа.. а за разлика от брашното за хляб това не е смачквано като се мели, а се "реже" зърното. 
« Последна редакция: 11-04-2010, 15:54:32 от ribkata »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #78 -: 12-04-2010, 07:11:35 »

 Петко това вече звучи убедително! :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Помогнете с покълнала пшеница
« Отговор #79 -: 28-05-2010, 13:17:46 »

 :kisss:Деца, в моята градина има феномен- поникна пшеница от един 60-годишен кирпич /НЕ ПИЧ/!Ще го снимами ще го пусна у фейса.И ще се опитам да събера семенца за нов посев!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.