Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хормонален Дисбаланс  (Прочетена 6829 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Хормонален Дисбаланс
« -: 18-12-2014, 11:27:45 »

Още от пубертета винаги съм имала проблемна и мазна кожа. На по-късен етап (към 18-19 години) се сдобих и с ужасно мазна коса и по-засилено окосмяване по лицето. Диагнозата беше хормонален дисбаланс и повишени нива на тестостерон.
Лекарите, с които съм се консултирала са на мнение, че това състояние лечение няма - има поддържащи лекарства и терапии, които обаче увреждат другите органи при по продължителен прием.
Тъй като при мен отраженията от проблема са по-скоро козметични, всички ми казват, че не е болка за умиране и са прави донякъде - има къде, къде по-страшни и лоши състояния от акнето и мазната коса.
Неприятното е, че на мен това ми създава ужасен дискомфорт и почвам да ме изтощава психически. Въпреки всичките грижи, които полагам в 80% от времето кожата и косата ми изглеждат нечистоплътни и занемарени. Къпя се сутрин и до вечерта изглеждам така, все едно не съм си взимала баня от седмица. Постоянно разнасям със себе си мокри кърпички, за да попивам излишната секреция от лицето си през деня. Като тръгнем на излет за няколко дни не мога без сух шампоан, защото положението става страшно. Понякога се чувствам съсипана, защото въпреки всичко изглеждам като човек, който не се грижи за себе си и се е запуснал отвсякъде.  >:(
:surpris_25:

Ще се радвам ако някой сподели опит с подобен проблем.
Също така нека по-опитните тук да кажат, дали подобен корав проблем би могъл да бъде коригиран с правилно хранене и гладолечение.
 :Content_22: :peperudi:
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #1 -: 18-12-2014, 13:50:43 »

Atlantis и аз имах подобен проблем, вероятно не чак толкова сериозен, както го описваш, но е малко трудно да определя в какъв стадий си.. без да съм те видяла.
Първо искам да ти споделя, че всичко ще отшуми след някоя друга година.
Второ, много важен е моментът да спреш приемането на всички видове сладко, никакъв алкохол, мазни храни.. меса, еле манджи и подобни. Готвиш ли нещо, винаги си измивай лицето след това.
Гладолечение не знам, мисля че е прекалено крайно като иде реч за твоят проблем, но плодове и зеленчуци винаги са добре дошли за тялото.
Не ползвай мокри кърпички и нищо със спирт на лицето си.
Можеш да ползваш тоник за лице, но е най-добре да си го почистваш със сребърна вода или чай от лайка.
Вземи си гъбичка от водорасли (така изглеждат: ) и с такава си мий лицето но не го търкай, по скоро леко почиствай с потупване и попиване. <<< Марката не е от значение.
Прави си маски на лицето и косата със хума, но най-много един път на седмица.
Приемането на бирена мая поне за кратко време помага много.
Активен
Keep it Simple

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #2 -: 18-12-2014, 13:58:32 »

Мерси много Yuls  :flowers2:
Иначе и аз си мислех като бях на 18, че ще отмине след някоя година... но вече съм на 27, дето се вика гоня 30-те  :D и е все така положението.
Затова се замислих за някакъв по драстичен подход  :Confus_3:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #3 -: 18-12-2014, 17:42:00 »

Почистването на лицето с розова вода (аз ползвам на Карлово) също е добре. Мокрите кърпички, водят и до алергии, избягвай ги.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #4 -: 18-12-2014, 23:56:43 »

Голям процент от жените имат някакъв хормонален дисбаланс...Е, не съм запозната с точно този проблем, но потърсете информация за ефектите на див ямс. Много жени са доволни от употребата му при хормонални отклонения.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #5 -: 19-12-2014, 10:31:53 »

Аз също съм имала подобен проблем, на пълно суровоядство съм.Много ми помогна съвета на една лекарка - употреба на много сурово червено цвекло, целина и магданоз.Употребата на много кълнове помага много.А също и на зеленолистни растения и билки - но сурови , в салати.Проблемът с кожата е проблем на целия организъм - аз например при консумация на варени картофи / пролет и есен, заради язвата / получавам люспички и зачервявания по лицето, но когато съм само на сурова храна нямам проблеми.
Преди години съм изпробвала намазване на лицето с прясна урина при мазна кожа и имаше резултат.
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #6 -: 19-12-2014, 12:16:01 »

Прави са момичетата по-горе, повечето сме минали по този път, няма да се плашиш .. Atlantis :)
Лицето ми се изчисти след 30 годишнината .. но преди цикъл пак ми се появява някоя пъпчица тук и там :)
С риск да бъда линчувана, защото ще спомена марка на продукт, ползваш химия.. искам да ти споделя последно.
В най-кошмарният ми момент, след завръщане от Кипър .. а там беше мега горещо, пясъци и ветрове + моята мазна и чувствителна кожа, можеш да си представиш на какво приличах.
Та реших да пробвам крема на Гарние: Pure, този който е с краставици.
В началото си мажех цялото лице, той хидратира и абсорбира мазнината на кожата .. дори я матира, но не това ми хареса при него ами крайният му ефект да не остава белег след третирана зона.
Сега, повече от 15 години е все още част от козметичните ми принадлежности.
Ползвам го когато нещата излязат извън контрол за всякакви ранички, екземи и прочие.
Почиствам нараненото място и слагам една солидна капчица от него. Не го размазвам, оставям го да засъхне така. Като изсъхне се отронва сам, след макс 3-4 дни ще падне коричката от нараненото място, сложи още една капчица от крема върху зачервеното петънце.. след два дни ще се обели и няма да имаш белег след това.


За урината съм чувала, но никога не съм пробвала. Знам само че трябва да си здрав за да я ползваш.
Урината на здрав човек е безцветна без мирис.. :)
Активен
Keep it Simple

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #7 -: 21-12-2014, 21:09:44 »

Аз също имам проблем с мазна коса, кожа с акне и пърхот.
 Лично аз останах много доволна от приемането на спирулина на прах, рибено масло от сьомга, всякакви зеленчукови сокове по избор. Гласувам с две ръце за прясно изцеден сок от моркови, ябълки, целина и джинджифил, може и да е само от моркови, но да е поне половин литър на ден. Сокът от зеле, смесен със малко моркови и краставици също действа добре. При проблеми с кожата зелето е много важно, опитайте и киселото.
  Важно е прочистването на черния дроб. Във форума подробно е описана процедурата.
Салати с цвекло, ряпа, моркови, зеле, орехи също са подходящи.
Външно аз си мажа лицето с авокадо, за косата е добре да се ползва хума, отвара от корени от коприва.

Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

miley89

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хормонален Дисбаланс
« Отговор #8 -: 20-02-2015, 17:08:07 »

Здравейте. И аз имам страхотен проблем с мазната кожа. Къпя се всеки ден и се чувствам адски дискомфортно. Имам хормонален дисбаланс, кисти и пия добавки, хомеопатия, нищо не ми е помогнало трайно. Последната ми надежда , наистина  последна ми е суровоядството, ако не на 100, то поне на 80 %. Не ям месо, не пия кафе, много се ограничавам, но сякаш нещо не правя като хората,защото нямам подобрение. Бихте ли ми дали някакви съвети като начинаеща суровоядка?Благодаря!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 24 запитвания.