Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натъпкани - филм  (Прочетена 6348 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Натъпкани - филм
« -: 08-01-2015, 21:11:46 »

https://www.youtube.com/watch?v=_dD1Mzb-rA4

Здравейте,
попаднах на този филм преди малко и макар да не съм го изгледал целия, нямам търпение да го споделя и с вас, а ако някой пожелае, бихме могли да коментираме на по-късен етап. Във филма са предоставени доказателства за всичко онова, което ми се върти в главата от доста време, а именно, че вкусната преработена храна действа, като наркотик на мозъка и тялото. Любопитно е че въпреки това обществото остава сляпо за подобни факти. Все пак е добре, че се шуми все повече на тази тема.

п.с. Приятно гледане

Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #1 -: 09-01-2015, 08:22:48 »

Гледах филма. Няма нужда от коментар.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #2 -: 09-01-2015, 14:17:55 »

И аз гледах филма още преди няколко дни. Дори се чудих дали да го постна и тук, защото много ми хареса.
Но после реших, че за всеки осъзнат за здравето си човек, този филм ще покаже познати и логични неща. Хората списващи във форума са именно такива, затова не вярвам да видят нещо, което не знаят.

Трябва да се гледа от невярващите, от тези които казват - "аз си ям всичко, и пак съм здрав", от хората, които не търсят знание и не се интересуват  от (по- скоро не обичат) самите себе си.....Но пък този тип хора, с които лично аз се сблъсквам всекидневно, трудно могат да бъдат убедени в истинността на филма, и трудно бих могла да накарам да го гледат. :(
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #3 -: 09-01-2015, 22:56:06 »

Пратих линка в щатите. Казаха ми, че не се отваря. Бил забранен на територията на всички щати. Явно е наистина опасен за статуквото там. Най-демократичната страна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #4 -: 10-01-2015, 01:00:31 »

Благодаря Де Ниро: много много интересен!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #5 -: 10-01-2015, 18:26:34 »

Все пак е добре, че се шуми все повече на тази тема.
Разбира се. Обаче ( както от много време предупреждавам ) много повече се шуми по една друга тема  tooth( И НЕ СЛУЧАЙНО вниманието се отвлича именно в тази посока ..  ;) )  -, тази за т.нар. "положително мислене " и "положителна настройка" .  Гъмжи от филмчета и книжки , които се поглъщат жадно , а препоръките в тях се изпълняват с ревност и с отдаденост  tooth .( има си хас,   нали са лесни, приятни и ПАСВАТ на инертният  по природа индивид   :Dormir_13 - emotloader: )  И понеже те са така ловко  ( и целенасочено! ) написани, че у посредственият читател/зрител  се отлага убеждението , че това "положително мислене"  е безгранично , общовалидно, всесилно и ДОСТАТЪЧНО за да са ни решени всички проблеми (и да не ни сполетяват допълнителни )
  "Положителната" теория даде добър плод (и покри разходите за безплатно разпространяваните лекцийки  ;)) -  яде се вредно на корем, пуши се ,пие се , обездвижва се, недоспива се, НЕ СЕ ПРОТЕСТИРА ( срещу ГМО ,аспартами, глутамати и всякакви други отрови , а и не само ..) защото нали така ни учат във филмчетата - че е достатъчно да мислиш положително  tooth и съответно - да си седиш кротко и да не си пъхаш гагата  в разни "конспирации" и "научно недоказани теории" на разни шарлатани  tooth  
Та затова да не се смеем на "настройките" на някои,  както го беше формулирала гениално една личност в един коментар - "Природно и полезно е това, което ми е вкусно"  tooth  
  
Болшинството люде не се усещат, че попивайки такива лекцийки, всъщност стават  жертва на сугестия, на програмиране . От към посока на средите , които имат сметка от това..Защото  подсъзнателно думата МИСЛЕНЕ е противоположна на думата ДЕЙСТВИЕ  ;) ;)  
На пръв поглед става дума за НАШЕТО благополучие , но всъщност интимната им идея е съвсем друга - "мисли си колкото искаш, но не действай! Не анализирвай, Не се задълбочавай, не протестирай..! Само си мисли.."

Добре, Но същевременно когато решиш да ги послушаш и да се лекуваш с положително мислене и със смяна на модела, ти казват - "Ааа, не , така не става! Трябва да пиеш хапчета, антидепресанти ,и да ядеш "силна храна" (  месо и мляко) ,    tooth tooth ( тоест , да потребяваш такива неща, зад които кой знае защо винаги стоят мощни икономически интереси tooth tooth )
« Последна редакция: 10-01-2015, 19:02:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #6 -: 10-01-2015, 20:38:27 »

Бате Бино, въобще не съм съгласна с това, че тези книги са вредни. Напротив. Те насочват вниманието на човек към самия него, учат хората да се грижат по-добре за себе си, което изключва хапчета или бездействие, когато някой вреди на човека или на обществото. Луиз Хей препоръчва веганска храна и живее така. Книги като Е на квадрат от Пам Граут са практическо указание как да се справи човек по-добре със себе си и живота си, точно как да се научи да върви напред вместо да вегетира, как да повярва в собствените си сили. Нищо лошо няма в позитивната литература. Може би си чел други книги, би ли споделил кои? Харесват ми още книгите на Джо Витале, също и Тайната на Ронда Бърнс(мисля, че така беше името й). Въобще всичко, което подтиква хората да вземат живота си в свои ръце и да престанат да се чувстват като жертви е полезно за хората и обществото. Поздрави.
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #7 -: 10-01-2015, 22:52:24 »

Бате Бино, и аз ще си позволя да не се съглася с теб, относно книгите за позитивното мислене. Всеки сам знае как възприема тази литература, за мен беше спасителния пояс, когато преди 7 годни на 2500 км от близки и приятели, бях изпаднала в " Голямата депресия", съвсем сама, без работа, без посока, в неправилна връзка, без да знам езика на страната, в която съм....Та книгите на Кехоу, Луиз Хей и не на последно място Вадим Зеланд, успяха да преобърнат нещата. Накараха ме да се " хвана за косата" и да се самоизмъкна от блатото на самосъжалението.
Загледах се в себе си и видях, че точно там е истината - вътре в мен. И никой не би могъл да ми помогне, само аз и единствено аз мога да променя реалността си в положителна или отрицателна посока. И никога не съм ги смятала за мозъчна промивка, или че с Не-действието, което според теб се опитват да ни втълпят, ни карат да лежим на дивана и да мечтаем в розово.
Всичко е въпрос на гледна точка и на възприятие, всъщност.

Лози, наистина бих ти препоръчала Зеланд и неговия " Транссървинг на реалността", ако не си ги чела. Ако обичаш такъв тип книги, смятам, че ще ти допаднат.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #8 -: 10-01-2015, 23:37:10 »

Съгласен съм с момичетата за позитивното мислене. Една добавка, обаче. Книгите от този тип вдъхновяват човек да търси. Веднъж тръгнал по своя път, според мен той трябва много да внимава с тях. Ако разчиташ твърде дълго на чужди мисли, способността ти да мислиш закърнява. Ето защо е важна мярата, а за нея никъде не пише. Тя се усеща.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #9 -: 11-01-2015, 00:29:31 »

навигатор, благодаря  :flowers2: :flowers2:, да много много ми харесвам Вадим Зеланд. Мисля, че успях да събера всичките му книги:-). Не изброих всичко, което съм чела, а само напосоки.

Бате Бино, аз не виждам никакъв заговор в цялата тази история.

Тихия, напротив, тези книги подтикват точно към мислене и работа над себе си.

Бихте ли написали кои книги от този сорт сте чели? Обикновено човек изказва мнение, когато познава материята, мисля, нали? :-)

Хубава вечер на всички. :peperudi: :peperudi:
« Последна редакция: 11-01-2015, 00:31:31 от Лози »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #10 -: 11-01-2015, 00:50:13 »

Явно не сте ме разбрали, драги дами. ( барабар с Тихия покрай вас :) ) Или прекалено сложно съм се изразил, или сте побързали да се поддадете на емоцията :)
Нека пробвам с една крилата мисъл:  
"Благородните метали не винаги се използват за благородни цели"   ;)

Да, прилагайки принципите от тези книги може да помогнете на себе си . ( когато става въпрос за вашите си дела , когато нещата зависат изцяло от вас. И двете давате примери точно  за такива случаи! Тоест , "за благородните цели на метала" ;))

НО,  в определени ситуации ( когато става въпрос за чужди дела, и когато от вас почти нищо не зависи ) , ако приложите същите тези принципи автоматично  - тогава помагате на други .
Защото едно е да си оптимист за своите си дела, съвсем друго е да си оптимист за  делата на друг  ;) Защото тогава занижаваш критичността си към другия ,( често той само това и чака, като напр. правителството  tooth Ето, аз вече цели 25 г.  мисля позитивно и чакам нещата да се оправят, точно както ме учат в книжките  :surpris_23: ) та  недопускайки "лошият вариант", ти  не се подготвяш за него .. съответно -оставаш слабият , а той- силният.
 Аз говоря точно за тези случаи  ;) За другите , за които вие говорите - там е ясно и би било елементарно изобщо да го обсъждаме.

Тоест - има случаи  , в които "позитивното мислене" не е здравословно. Точно по тази причина и хората (като тези на филма ) пълнеем и се разболяваме ( или си губим ипотеката  tooth), защото си мислим , че щом позитивното мислене ни е помогнало за едно , то ще ни помогне и за всичко останало :)
Значи да разбирам, че ако терористи ви вземат за заложници , ще пуснете "положителното  мислене" и ще се надявате , че те ще са мили  и че скоро ще дойдат да ви освободят? Не знам, аз в такъв случай бих заложил на "негативното мислене" според което  бих допуснал по-лоши варианти и бих се постарал  всячески да избягам възможно най-бързо  tooth
Е дано този път да е станало по-ясно  :weight_lift: На езика на математиката отново е най -точно: става въпрос за "необходимо недостатъчно условие" , но вие сами го потвърждавате - не сте стояли само да мислите, а сте се потрудили  за да получите желаният резултат, което е вече доста повече от едно голо "позитивно мислене"  ;)
 това ми беше и мисълта - П.М. само по себе си е едно голо общо  понятие, което заслужава по-задълбочено  изследване, след което се оказва , че всички сме били на едно мнение  tooth tooth tooth
 

« Последна редакция: 11-01-2015, 01:18:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #11 -: 11-01-2015, 07:34:17 »

Това по-скоро е "активна пасивност" и инерция, оправдаване на мързеливото мислене, бате Бино, скрито зад позитивизъм.
Прав си, че очакването винаги и при всички случаи на добър резултат, без действеност,  е наивност,  дори може да е скъпо струваща глупост.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #12 -: 11-01-2015, 08:57:36 »

Народът казва , че на сутринта си по-мъдър. :pensif_29:
 Чак сега успях да се успокоя , защото разбрах откъде идват разминаванията. Проблемът пак е в терминологията  :Confus_3:) И мога да предложа разшифровка  на израза „позитивно мислене”.

Мъжката ми рационална мисъл  се вторачва във втората дума от израза  - тоест в думата  „МИСЛЕНЕ”, като акцентът е върху „мислене”, докато при вас акцентът е върху „ПОЗИТИВНОСТТА  като цяло” !  Където не се включва само мисленето .. ,Тоест – двете понятия са доста различни , чак до степен – противоположни!  
 Затова понятието „позитивно мислене” е сгрешено  ;D))  В тази си формулировка  то звучи като „твърда мекица”.

Доказвам:
За да бъде то  смислено и за да се постигнат ефектите, за които се говори  във филмчетата и книжките , „позитивното мислене” трябва задължително да бъде последвано от „позитивно действие”   Именно с  действие Навигаторче  се „хваща за косата си” и се измъква от  блатото”,  същото  цитира и ЛОЗИ -  ...”хората да се грижат за себе си ..., което  изключва хапчета или бездействие”.
Затова точният израз тук е „ПОЗИТИВНО ДЕЙСТВИЕ”. Затова и терминът „позитивно мислене” освен че е грешен, е даже и  негативен.  tooth.
 Защото когато употребиш думата „мислене” подсъзнателно се изключва думата ДЕЙСТВИЕ..  

-Ако мислиш позитивно , че детето ти ще израстне възпитано и грамотно – действай за това и ще се случи. Ако   само си мислиш – има да чакаш..  
- Ако разчиташ на едното позитивно „мислене” да си върнеш кредита .. е същото. Работи, действай  и  ще го върнеш!  
- Да оздравееш с позитивно мислене? Да, но трябва поне да визуализираш оздравяването си , което също е действие. Мисловните настройки , правилните мисловни модели  - също изискват действие!
 - Да очакваш да получиш добра реколта като само мислиш позитивно, без да се потрудиш..?

   КЪДЕ Е КАПАНЪТ, ЗА КОЙТО НАМЕКНАХ  в предните си постове? И който се прилага от манипулаторите , изопачавайки и извъртайки смисъла на „позитивността” ?
Капанът е в това – да си останем с мисленето! БЕЗ ДА ИМА ДЕЙСТВИЕ. Да останем пасивни наблюдатели когато  се налага именно обратното!

Това е част от лекция в Русия ( !)   на „духовният гуру” ,слънцеядката Джазмухин. Интересно, уж лекцията е за слънцеядство.. tooth

Прочетете го много внимателно.
 
"..В момента се случва голяма духовна революция , изменя се съзнанието в Америка. Която Джордж Буш насърчава!  Това се случва във всички страни по света. Един от светиите е казал някога: „Занимавай се със собствените си дела!”  Докато не опознаеш един човек напълно, неговият опит в този и в минали животе .. – нямаш право да го съдиш! Защото не разбираш общата картина. Когато видим нещо, което ни изглежда като негативно събитие, това всъщност се явява огромен стимулатор към промяна към по-добро. Затова се фокусирайте върху вас самите, никакви слухове, никакви осъждания ! Фокусирайте се върху себе си и върху вашата божествено същност, която излъчва хармония в пространството.  По този начин вашето присъствие вдъхновява излъчването на божественост, която е така необходима за вас. Медитация започна.. – Нашите намерения са със всеки дъх да издишваме любов , с която да нахраним света . Нека знаем, че тая любов, която освобождаваме чрез себе си , ще бъде приета от хората , отворени към нейното приемане.."
И т.н. в този дух..

Прочетохте ли между редовете? Разбрахте ли истинското послание ?
Жокер – „ Занимавайте се със себе си ( защото Дж.Буш го насърчава  :pensif_29:) и не ни пречете да правим нашите "вечни войни за вечен мир" ,  и да плячкосваме ресурсите на другите .ДА тровим природата и да произвеждаме храни-мутанти. Да си печатаме зелените пари , а вие -отново  да затягате коланите !
 И също – не ни съдете! „
  

 С една дума - ако може, нека "духовната революция" да си остане за вас.Ние си имаме други приоритети.. . 

« Последна редакция: 11-01-2015, 09:31:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #13 -: 11-01-2015, 11:47:54 »

Хааа, направо е изумително приятно как трудностите на форумното общуване могат да доведат, а в този случай водят, до издигане на мисленето, разбирането, че и действията!...
Благодаря на Робърт и всички ви за обсъждането!...

Когато примерно правим упражнения - медитация, лицеви опори или каквото и да е, много е полезно да си представяме как мускулните влакна на ръцете и раменете ми се подготвят, напълват се с гликоген, напрагят се, идва кислород, те стават по-силни, радостни от усилията, повтарям още, и още ...и още... Спирам напрежението и мислено (или гласно) благодаря на мускулите, че са били толкова силни, издръжливи, че са нараснали с мъъъничко....
Те това е положително ("позитивно") мислене - по време на действията за моето усъвършенстване!.

Положително мислене осъществявам и когато изляза на площада с плакат, искащ да не се назначава Пеевски за директор на ДАНС примерно. Тогава положителността се състои в желанието ми службата да бъде управлявана от по-способен, по-...някакъв друг човек, който ще прави неща - добри за мен.

Не бива да забравяме, че умността изобщо не е пряко свързана с добронамереността, духовността, всеобщата любов и пр. Съществуват свръх умни хора, чиито усилия искрено са насочени да увеличават своята и на своята група/прослойка/клан/класа/господар... степен на сигурност, като префинено, изтънчено, неотклонно, последователно заблуждават, лъжат, измамват и пр. всички, които не се замислят. От началото на миналия век (а според някои - от шумерската цивилизация) насам, тези хора разполагат с огромни, почти неограничени ресурси от всякакъв вид. Това им позволява да извършват отрицателните им (за мен, за нас) дела по начини, които трудно можем да отграничим, ако не положим специални усилия.
Моите скромни наблюдения сочат, че едно от нещата, които тези хора силно желаят да скрият, е каква точно е частта на ограбване на ресурсите - произведени от хора, или природни.
И нашето положително мислене е прекрасно, ако е последвано от действие. Никой не може да устои на действията на големи маси хора. Но, масите са лениви, бавни, мързеливи, не желаят да мислят, поддават се на заблуди, сравнително лесно се лъжат, мислят положително в смисъл "..да ни дадат, да ни оправят..." и пр. И, те ни оправят, нали?
Не е вярно, че няма връзка между физическото, духовно и пр. здраве на отделния човек и тези непрекъсващи, всекичасни заблуди, лъжи и манипулации, обливащи съзнанията ни.
Ние тук обаче, сме добронамерени по подразбиране, по определение, нали? :thankyou:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #14 -: 11-01-2015, 14:53:47 »

Пратих линка в щатите. Казаха ми, че не се отваря. Бил забранен на територията на всички щати. Явно е наистина опасен за статуквото там. Най-демократичната страна.

Възможно причина линка да не се отваря на територията на щатите е ако например профила който е качил филма се намира на територията на България например, не е ясно и какъв е достъпа до съдържанието на качените от него неща, смисъл едва ли той е автор на филма.

   Прегледах го на бързо, стара тема е, точно този филм не бях гледал, но става дума за
захарта-рафинираната, въглехидратите-рафинираните, като причина за трупането на мазнини по тялото и органите.

   Мернах познато лице на 40:50 Robert Lustig, човека знае туй онуй, имаше и още едно познато лице освен това на Клитън, но не помня името.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #15 -: 11-01-2015, 22:29:26 »

Мисля, че за да променя човек света първо трябва да обърне поглед към себе си. Истински мъдрите хора, разбрали част от себе си, разбират и света и се опитват първо да го приемат такъв какъвто е и второ да го променят. Точно тези хора, позитивните, са най-активни. Негативните си седят по форумите и просто си критикуват без да предприемат нещо. Не че съм кой знае какъв пример, но когато нещо в обществото не ми харесва се опитвам да го променя. И да и една птичка прави пролет. И за това отношение и предприемане на действия ми помогнаха именно тези книги. А мързеливите духовно хора са именно критикарите, негативно настроените хора.

Вов спомена медитацията, та се сетих за един експеримент в един квартал в Ню Йорк, известен с високия процент престъпност, се събират в определено време доста хора и започват да медитират. Правят това дни наред. По времето, когато те медитират престъпността намалява значително. Съжелявам, че не мога да дам точни числа за хората и процента, с който намалява престъпността.

A да и никой от неприемащите позитивната литература все още не е споменал кои от книгите по темата е прочел. Да се критикува на "сухо" е леко несериозно, хора:-)

Поздрави и хубава вечер.
« Последна редакция: 11-01-2015, 22:46:21 от Лози »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #16 -: 12-01-2015, 12:28:12 »

Сега се сетих нещо смешно. Имам един приятел,  на който сестра му отдавна имигрира в Белгия и там роди.
Даже съм й бил на гости там. Доста интересно,  дъщеря й е вече голяма, но не знае нито една дума на български! ( така е преценила майка й - че няма да й трябва ) Говори само белгийски(холандски). Всяка година си идват тук да почиват и да се видят с роднините - вуйчо си, баба , дядо..
Веднъж питам моя приятел   " Абе , Иво, много ми е интересно, как се разбираш с племенничката си? "
Той ми отговорая - "Аааа, че защо,  прекрасно се разбираме! Аз я питам на английски, тя ми отговаря на холандски "        
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Натъпкани - филм
« Отговор #17 -: 12-01-2015, 17:46:03 »

Вероятно Бате Бино визира филма "Тайната", който завладя целия свят. Хората го харесаха и приеха точно защото всичко изглежда наситина лесно. Стоиш си във фотьойла и си представяш само, а после чакаш вселената да ти прати съответните хора и ситуации, от които ти да се възползваш. Той наистина представя нещата леко повърхностно. Аз също не си спомням да се споменава думата ДЕЙСТВИЕ там. Определено в книгите на Кехоу обаче, човека ясно си казва, че трябва да се размърдаш, за да получиш желаното нещо. И точно там е истината. Зеланд говори за правилна настройка, а не за празен оптимизъм.
Аз също се чудя в какъв свят живеем. Защо се продват толкова масово изкуствени и вредни храни? Защо никой не обръща внимание на информацията за изобилието от отрови и вреди, които ни заобикалят. Защо този, който отказва сладко, като го почерпят няколко пъти, го гледат странно. Защо всеки като чуе за някакъв вид ограничаване от храна, си мисли, че се прави само и единствено с цел ОТСЛАБВАНЕ? Като правиш опит за пестене на хартия, например, отново получаваш странни погледи. Изобщо хората са толкова незаинтересовани от превантивните мерки за запазване на здравето си и имат пълно доверие в света... Непонятно ми е, наистина.  :( Аз ли не съм наред?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.059 секунди с 22 запитвания.