Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен! :)  (Прочетена 2845 пъти)

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Здравейте и от мен! :)
« -: 23-01-2015, 12:23:38 »

Здравейте, съфорумци!
Отдавна имам акаунт тук, но до сега ползвах форума и сайта чисто информативно. Надявам се да съм полезна с мнения и съвети, както и личен опит. Търся същото и от вас :)

Накратко за мен, спрях да ям месо преди 7години и се старая да приемам максимално чиста и домашна храна без всякакви подобрители. Оттогава усетих в тялото си само положителни промени, не мога да отрека и някои отрицателни обаче, за които не съм сигурна, че са породени от липсата на месо - разсеяност, загуба на краткотрайна памет, по-скоро смятам, че са симптоми към силен ПМС синдром ... промяната в настроението ми, раздразнителност, депресивност и все негативни емоции в рамките на 10 дневен период преди цикъл... Ще се радвам, ако ме насочите и има подобна дискутирана тема във форума. Друг мой проблем е желанието за консумиране на огромни количества сладка храна - захарни тестени изделия, шоколад и т.н. Желанието е овладяно в голяма степен, но не съвсем..вече съзнателно контролирам глада си към сладко, но ми се иска тотално да го изключа от менюто си :)
Благодаря и бъдете здрави!
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #1 -: 23-01-2015, 13:25:47 »

Според мен влечението към недотам здравословни храни е вследствие на замърсен с токсини организъм.
При спиране на храненто с месо например, е необходимо и прочистване на организма.
"Червото си иска своето..." tooth или затлачените със слуз, фекални камъни, отлагания от термично обработена храна и др. черва подтикват към хранене с не много полезна храна. Със сладкото е същото.
Ако имате възможност да започнете прочистване по режима на Лидия Ковачева (е,не направо с 20,а с по 5 или 10 дни в началото) вкуса към естествената храна постепенно ще се възвърне. Това направиха много мои колежки - плодуване. Това не пречи на работата им в офиса.
Поздрави. :flower:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #2 -: 23-01-2015, 13:45:29 »

Благодаря, Чери!
Правя всяка година пречистване. Правила съм и на Лидия Ковачева,но без резултат, както и на Хулда Кларк, а също правя регулярно и пречистване чрез клизми, както и по други начини - чрез прием на определена храна - отделно освен тези сладки неща, не консумирам почти никакви "вредни" храни, старая се да махам нитратите и пестицидите от плодове и зеленчуци, на които не знам колко е качествен произхода, доколко успявам е друг въпрос ;)
 Наскоро четох, не знаех, че един от симптомите на ПМС е именно гладът към сладко, както и когато имаш повишено ниво на естрогени....което също пък води до ПМС...
Не съм си правила изследвания, но съм склонна да вярвам, че наистина имам високи нива на естроген. Както писах, опитвам се и доста ограничавам сладкото, но явно не е достатъчно за съжаление.

п.с. Относно Лидия Ковачева искам да споделя моят опит - може би някъде греша, но опитът ми беше катастрофален. Преди да започна пречистването изчетох какви ли не форуми, книги, мнение и опит от хора и си казах започвам. Като вметка винаги съм имала "ниско" кръвно 60-65/90, но никога не съм припадала, чувствала прекомерна умора или отпадналост...започвайки курса с цитрусите, още на втория ден се почувствах адски изморена и отпаднала, на 3,4 ден започнах да повръщам от приема на вода, имах чувството че всеки момент ще припадна и когато си легнах, спях почти цял ден - толкова отпаднала се чувствах...не знам къде сбърках и какво се случи с организма ми, но изобщо не "летях" и не се чувствах "пречистена" ... пак казвам, едва ли е бил толкова запушен организма ми, защото много внимавам какво консумирам и имам голямо отношение и уважение към храната.
« Последна редакция: 23-01-2015, 14:12:54 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #3 -: 23-01-2015, 16:08:08 »

След консумацията на месо и готвени храни червата се покриват отвътре с наслагвания от тези храни.Това се вижда при колоноскопия.Моето кръвно също е много ниско,затова когато гладувам повече дни гледам да съм в къщи.Повръщането се е получило или от ниското кръвно или от пречистване.Иначе отпадналостта си я има,да.Правила съм плодуването с ябълки по принцип.След него вкуса се променя и ти се консумира само натурална храна.

А защо не започнеш с еднодневни водни гладувания в по малко натоварени за теб дни?Коя доша си по Аюрведа?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #4 -: 23-01-2015, 17:56:27 »

Чери, не бях правила този тест, не знам дали попаднах на правилния сайт, но ми излиза - кафа-вата (48-30%)...което като описание нещо не ме устройва :D Аз съм слаба и нямам никаква склонност към промяна на теглото и телосложението си, сравнително нисък среден ръст - 162 и с много бяла кожа, ръцете ми не се потят, но зимата винаги са по-скоро студени-хладни, но пък другите сезони не бих казала, че имам студени крайници :D Не знам дали изобщо има такива хубави класификации относно тип хора, според мен това е нещо много индивидуално :) Но ще се радвам да науча повече, стана ми изключително интересно!  :flower:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #5 -: 23-01-2015, 18:28:56 »

В първата част на книгата Съзнателно хранене на Гейбриъл Казънс има подробен тест за дошите.Ако твоята е вата(само предполагам) това обяснява защо ти е по-трудно  да гладуваш.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #6 -: 23-01-2015, 20:28:51 »

Вата си. Повечко. Без дълги гладувания или плодувания по Ковачева. Клизмите също не са за теб. Освен ако не са маслени. Правилното хранене ще те балансира. Прочети хранене на вата.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #7 -: 24-01-2015, 08:33:04 »

Тихия, точно това търся - кое е "правилното хранене" за мен, за да балансирам нещата в себе си, само че по описанията, а и навсякъде, където прочетох информация, аз не съм само вата, тук е финият момент, щом не съм нещо 100%, не мога да подлагам организма си 100% само на определен вид храна и по принцип де, нещата винаги са по-взаимообвързани, комплексни и т.н....
Но пък Чери, точно това, което споменаваш, е така. Никога не съм яла по много и дори забравям да се храня, но не мога да търпя и глад...
« Последна редакция: 24-01-2015, 08:35:14 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #8 -: 24-01-2015, 08:48:29 »

На изток казват: "Най-добрият приятел на човека е личният му избор". Ще трябва да се потрудиш. Попрочети, прилагай, усети, вземи решение. Твоето здраве е само твоя отговорност.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #9 -: 24-01-2015, 10:11:33 »

Тихия, относно здравето две мнения няма по този въпрос, както и за собствените ни решения в този живот - всеки носи отговорност за това :)  :love_028:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #10 -: 24-01-2015, 15:38:38 »

 Ако наистина си вата (предполага се,но не е доказано ;)),то мога да ти дам съвет относно гладуването на тази доша.Моя приятелка е чиста вата - висока е около 160 см и е 45 кг и т.н. особенности на вата...
Тя гладува един ден в седмицата - сухо гладуване.Храни се на следващия ден след обяд.Не консумира месо,млечни-умерено,топли храни-да и повече плодове и зеленчуци,бобови,ядки.На 50 години е,а изглежда,че с помощта на гладуването (което според нея се натрупва, въпреки,че е само 1 ден седмично) и здравословния начин на живот,с много движение, се излекува от доста хронични заболявания.Сега даже и от настинки не боледува.Направо е машина... tooth O0
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Здравейте и от мен! :)
« Отговор #11 -: 26-01-2015, 09:04:04 »

Като изключим, че тази година минах доста тежка двуседмична кашлица, от която след това ме болеше близо месец гръдния кош, мога да се похваля, че съм изключително здрава и неподатлива на вируси и настинки. Не хващам дори хрема зимата, не съм вземала лекарства (с изключение на тази кашлица, взех инфлуцид на втората седмица) от близо 10г...Смешно или не, успеха си мисля дължа на това, че не задържам лоши мисли - през тези 10 години съм минала периоди на здравословно и не дотам  такова хранене, за това едва ли от първостепенно значение е храната - не че не е едно от най-важните. Въпреки това ми се ще да вярвам, че наистина имам липса на някакъв важен елемент, който трябва да набавям, за да стабилизирам въпросните терзания, които имам :)

Харесва ми сравнението, че храната е по-скоро горивото за "двигателя", който ползваме, отколкото самия двигател на организма ни :)
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.