Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възпалителен фактор на храните  (Прочетена 9676 пъти)

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Възпалителен фактор на храните
« Отговор #20 -: 03-04-2018, 21:51:37 »

Възможно ли е просто да не ядеш достатъчно? Пробвай няколко дни да се проследиш в https://cronometer.com/  по макроси и виж дали трябва да увеличиш приема на нещо.

Поздрави!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възпалителен фактор на храните
« Отговор #21 -: 03-04-2018, 23:31:17 »

Излишен труд ще е , Миро :) Огризко е запознат с Аюрведа, наясно е какво трябва да е храненето на хора тип "вата". Аз също не мога да кача. Вата са винаги слаби. ( а след 60, когато влязат във възрастта "вата", стават и сухи ) И това е тяхна норма, точно както "кафа" - да са масивни (дебели).
А веганското хранене - естествено , че ще доведе до сваляне на килограми. Без значение какъв тип си , винаги сваляш. Месото и тестото са храните , които най-вече водят до напълняване. Спреш ли ги - ако си вата - ще свалиш най-много 3-4 кила, но ако си кафа, може да свалиш и 30 :)  

Всякакви таблици  за "еталонно тегло" са необективни , ако не са организирани по типове хора. Различните типове  имат различна норма. Дори и една и съща храна да приемат цял живот, човек от тип "кафа" ще тежи доста повече в сравнение с човек тип "вата". Единият  до живот ще има проблем с отслабването, а другият - с качването :)
« Последна редакция: 03-04-2018, 23:43:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Възпалителен фактор на храните
« Отговор #22 -: 04-04-2018, 08:40:25 »

Не ме привлича книгата. На мен ми писна вече навсякъде да се говори за сваляне на тегло и за високо кръвно. Аз съм 178-60 в момента и ми се иска да кача, а постоянно свалям откак се храня вегански напоследък. И кръвното искам да ми е нормално, а не ниско ...а почти навсякъде се говори все за високото кръвно. Явно, което е по-масово и се продава повече - за него има смисъл да се пише! Бойкот на тая книга, щом дори в заглавието са ми сложили пак отслабване ...ако бяха сложили качване на кг със здравословно хранене, можеше да я взема!  >:(
Тъй-като по-голяма част от хората масово са затлъстели и трупат лесно килограми, учените търсят причините и изхода от това.
Причините да не пълнеят хора като теб, се крие в генетиката им, за което пълните хора могат само да им завиждат. :essen:
Не ти остава нищо друго, освен да ядеш храните които се забраняват на пълните хора.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Възпалителен фактор на храните
« Отговор #23 -: 04-04-2018, 10:37:51 »

И защо да ми завиждат?

Всъщност, бил съм 95кг навремето ...може и това да ме е подтикнало тогава да се замисля за храненето си! Аз ям изключително много! Едва ли има много хора дето са способни да изядат 2 големи дюнера наведнъж...или 5 пици пак наведнъж ..като сега по размери не знам как да ги определя, но със сигурност поне малко по-големи от парчетата пица дето ги продават като парчета tooth

Така че явно и аз мога да качвам като се храня нездравословно и лакомо... въпросът със свалянето на килограми е свързан повече с това да се храниш със здравословна храна и по здравословно време! А хората искат да си ядат каквото си обичат и не искат да го оставят ...признавам, че и на мен не ми беше лесно с пиците, дюнерите, баунтитата, шоколадите и какво ли още не... обаче реших да ги оставя! Трябваше ми доста време обаче ...да се упражнявам в здравословното хранене! Докато ми се промени и мисленето, и рецепторите за вкус и кой знае какво още ...падал съм в джънк капаните и пак съм ставал и така! Важното е да не се отказваш и да вървиш в правилната посока! Повечето искат да стане лесно обаче ...да са 10 дни на череши да речем и после да са вечно слаби tooth Еми, просто няма как да стане... и затова и ме дразнят такива заглавия! Туй е написано само да се продава книгата и едва ли действително ще има трайно отслабнали! Ако беше само заглавието за микробиома, можеше и да я погледна книгата! Но просто аз искам да качвам кг, така че да го д...ха автора книгата не е за мен :whistling2 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 22 запитвания.