Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: какво е идеализъм и как да открием въздейс  (Прочетена 11887 пъти)

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

 Pink floyd са големи психари понякога . Сега намерих техни текстове и понеже го има превода реших да го копирам тук  . Клипчето на песента също е много тежко  :surpris_25:

COMFORTABLY NUMB

Hello, Hello, Hello
Is there anybody in there?
Just nod if you can hear me
Is there anyone at home
Come on now,
I hear you're feeling down
I can ease your pain
And get you on your feet again
Relax, Relax, Relax
I'll need some information first
Just the basic facts
Can you show me where it hurts?

  There is no pain you are receding
  A distant ship smoke on the horizon
  You are only coming through in waves
  Your lips move but I can't hear what you're saying

When I was a child I had a fever
  My hands felt just like two balloons
  Now I've got that feeling once again
  I can't explain, you would not understand
  This is not how I am
  I have become comfortably numb

O.K.,

Just a little pin prick
There'll be no more aaaaaaah!
But you may feel a little sick
Can you stand up?
I do believe it's working, good
That 'll keep you going through the show
Come on, it's time to go.

  There is no pain you are receding
  A distant ship smoke on the horizon
  You are only coming through in waves
  Your lips move but I can't hear what you're saying
  When I was a child
   I caught a fleeting glimpse
  Out of the corner of my eye
  I turned to look but it was gone
  I cannot put my finger on it now
  The child is grown
  The dream is gone
  I have become comfortably numb

ПРИЯТНО ВЦЕПЕНЕН

Ей ти! Ей, ти! Ей, ти!
Тук ли си или не си?
Май че спиш или сънуваш.
Я кимни, ако ме чуваш.
Хайде де!
Да не би да ти е зле?
Едва ли е опасно,
Сега ще те оправя,
Недей се притеснява,
Само че ми разкажи
Кратко и ясно
Къде точно те боли.

Не ме боли, но ми се губи,
На хоризонта дим от кораб,
Образът ви идва на вълни,
Устата ви мълви, но аз не чувам.

Като дете веднъж бях болен,
Ръцете ми- балони двете,
Сега съм пак така,
Не мога да ви обясня, за да ме разберете.
Като че съм плен,
Приятно вцепенен

Добре, добре,

Сега един боц само
И повече няма-
Дано не се схванеш.
Ха да ставаш!
Гледай как ти преминава.
Това ще те държи, приятел,
През целия спектакъл.
 
Не ме боли, но ми се губи,
На хоризонта дим от кораб,
Образът ви идва на вълни,
Устата ви мълви, но аз не чувам.
Веднъж като дете
Успях за миг да зърна
С крайчец на окото…
Но после се обърнах, всичко отлетя…
Не мога да възстановя…
Детето е голямо,
А съня го няма.
Сякаш че съм в плен
Приятно вцепенен.

  Не съм на ти с чуждите езици ,обаче ми се струва ,че превода не е особено правилен?!
Песента не е поздрав   :-[
http://www.youtube.com/watch?v=tkJNyQfAprY
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Какво общо има хероиновата зависимост с извисяването на духа и нещата за които говорите  :surpris_23:

не се заяждам и аз слушам такава музика (даже и по-зле) , но не се връзва  ???
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Дая, къде видя хероинова зависимост?  :surpris_23:
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

амиИИ.. виж текста на ПРИЯТНО ВЦЕПЕНЕН  ;D
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Бабче, децата не са виновни, ами не ги възпитават с любов и внимание :( Не знам как стигнахме дотам, какво се случи с това поколение родители, загубиха хоризонта ли, или много близко им дойде :(
Тия днешните деца дето слушаме по новините, че се трепят като за световно са страничен продукт на така наречената сексуална революция - със сигурност повечето от тях никой не ги е очаквал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Темата включва два въпроса. На въпроса "Какво е идеализъм?" като се опитах да си отговоря мислите ми тръгнаха в посока, че би  ми било по-лесно, ако разсъждавам как това понятие се отнася към това, което разбираме под "реализъм" и "утопия" например поне. Понякога е по-лесно, да си изясним някое понятие, като го сравняваме и съотнесем към още някои други, сходни или противоположни.
 На мен по ми харесва да си "хвана" някоя тема (като тази тук например) и да си мисля по нея. Хубаво упражнение е за развитие и контрол на ума.
 Понеже казваш, че четеш някои автори, по- древни философи... това по мое скромно мнение е добра основа след тях да се докосне човек и до някои от по-съвременните.
 Рудолф Щайнер
 П. Дънов, разбира се   :)
 С.Н.Лазарев.
  За мен беше изумително каква стройна ситема на обяснение на творението на битието дава той (Щайнер), а също така и коментарът му и анализите му върху някои древни философи(и).
  А може и Джон Бейнс да ти допадне, кой знае  :)
  Това е от мен засега. Обещавам да следя темата, ако ме питаш нещо    :peperudi:   :love_028:
 
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Това си е задача с много неизвестни, но ще пробвам да отгатна от първия път.
Не съм чел Рудолф Щайнер и Джон Беинс, но тъй като Щайнер е бил представител на теософското общество явно общото между изброените личности е вярата в прераждането и някаква форма на карма.
Много ми харесва начина по който Лазарев обяснява кармата, но той я обяснява като за хора, които няма да наложат някаква форма на контрол върху ума (и в този частен случай е съвсем прав).
Дънов използва изразни средства от предния век (сега повечето от обясненията му звучат малко старовремски). Не е проучил и системата йога достатъчно, за да твърди, че това учение няма почва в България, защото сме на друга ширина. Това за дишането си е цяла наука, която доста време се е развивала.
Мисля, че и Кришнамурти беше казал за душите в почивка т.е. ако в едното прераждане си аватар имаш право в следващото да не си вдигаш адреналина.
А Рудолф Щайнер и Джон Бейнс ще ги прочета по-нататък след като са ти направили такова впечатление.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Тази тема ми се струва ,че се развива най-добре и е взела много положителна насока.Много е вярно че ние просто трябва да се научим да мечтаеме,да се извисим над ежедневните неволи и да се опитаме да полетим(поне за малко).То си е внас-при положение че ни пречат да правим положителни действия,и то по всякакъв начин,единственното което ни остава е да помечтаем-да полетим.Но бих казал,че трябва да сме много силни,волеви и с чисти помисли за да реализираме поне малка част от мечтите си.Някога един отец е бил казал,че през тези тежки времена който ни очакват,щели да се раждат все по-силни души,защото борбата става все по-тежка.Така че,ви пожелавам все повече да сте спокойни,което води до едно безкрайно и щастливо замечтаване.
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

Здравей,  snejanka3738   :)
  Имам две книги на Щайнер . Много интересен автор .  Единственото което не ми допада съвсем е неговата прекалена ,,християнска религиозност,, . Много се радвам ,че ми препоръча тези автори .  Джон Бейнс също много харесвам ,засега имам само една негова книга ,която е много обща и не съм запознат напълно с неговата философия все още . Това което съм чел от него е ,,Морал на 21 век,,
   Кои книги си чела от Джон Бейнс ?   Какво ти е мнението за тях? 
  Какво си чела от Щайнер и ми препоръчваш ?
 Много приятна изненада беше за мен как разбра кое ми допада  :peperudi:
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

 Кристиан , благодаря за пожеланието . Търпението  е нещо на което все още се уча.
 
Цитат
Но бих казал,че трябва да сме много силни,волеви и с чисти помисли за да реализираме поне малка част от мечтите си
   Ако не не бъдем такива мечтите се превръщат в една илюзия ,фантазия или утопия.  Много е трудно да си истински мечтател в нашето съвремие . :weight_lift:  Аз ще пробвам   :Content_22:
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

 ,,Вярата е нашето знаме ,любовта е нашият щит,,   :love_028:
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Здравей,  snejanka3738   :)
  Имам две книги на Щайнер . Много интересен автор .  Единственото което не ми допада съвсем е неговата прекалена ,,християнска религиозност,, . Много се радвам ,че ми препоръча тези автори .  Джон Бейнс също много харесвам ,засега имам само една негова книга ,която е много обща и не съм запознат напълно с неговата философия все още . Това което съм чел от него е ,,Морал на 21 век,,
   Кои книги си чела от Джон Бейнс ?   Какво ти е мнението за тях?  
  Какво си чела от Щайнер и ми препоръчваш ?
 Много приятна изненада беше за мен как разбра кое ми допада  :peperudi:

  Здравей, plm    :)
  ...От Джон Бейнс имам в библиотеката си всичко без Моралът на 21 век (не можах да си я закупя). Предните са по-ценни, в смисъл, че "разкриват" повече. Това е по мое мнение.
  От Щайнер може да се започне с Тайната наука, като за начало. Как се постигат познания за висшите светове.Има сайт. От там може да се четат доста негови книги.
  Прости ми , но няма как да има прекалено християнство, при положение, че ние отброяваме 2009, а от утре 2010 година от Рождество Христово, а също така то дава жизнено важните морални ценности и мироглед, без които ... ти знаеш. В стария завет постоянно се напомня как " Христовото същество" ще слезе между хората, (ще се въплъти). После и това се случва.... А днес сме тук и сега  :)
  За напред... предстои второто пришесвие "слизане" на Това Същество. А какво означава това? Как трябва да го разбираме?
Както Щайнер пояснява - в предишните епохи човекът е притежавал едно пасивно ясновидство, т.е. имал си го е като дар и ще не ще си е "виждал тънките светове" и Отец си. Но с тази подробност, че никой е нямал съзнане за Аз-а (си). Чувството е било все едно "във всички нас тече една кръв от адам та до днес"
  По-нататък в еволюцията на човечеството е било заложено да  се придобие и открои всеки един "Аз" , всяка една индивидуалност. Точно това се дава и се случва с  жертвата на Христос на мистерията на Голгота. Точно от този момент (и до ден днешен) се дава на човека съзнанието за свой собствен  Аз, своя индивидуалност. И това си е част от еволюцията на човечеството и Земята. И това става, когато  разпъват Христос на кръста. Това е .Има и още важни подробности, никак не е просто. Както изглежда на пръв поглед. ...та затова не може да има безсмислено или излишно християнство.
   ако това е мещо непознато или ново за теб, може да не го приемеш.
   Така беше и с мен , разбира се. Но от Дънов знам, че " Истината ще ви направи свободни".
  И когато се учим, трябва да сме непредубедени, без претенции, да се снишим (егото си) .

  Zloqd!...  Много ме израдва коментара ти. Точно това харесвам в изказа на Дънов. Говори като топъл любящ баща, който всеки би мечетал да има (аз така мисля).
   И на края.... ако се някой се пита кое е общото между тези автори?
  Просто всички те са ясновидци. Както и авторите на евангелията , да споменем. Информацията е от "първа ръка". Директно от етера (от акашовите записи). Затова са ми любими. Няма други авторитети за мен.
   Интересувам се и чета от около 20 г. За жалост и малко мой срам  :)  практиката ми изоставаше от теорията. Сега вече всичко си идва на мястото, дано и аз с нещо малко да съм полезна.
 Злояд? Попадала ли ти е книгата "концентрация и медитация" на Крисмъс Хъмфрис?
  Хайде милички ведър ден и весело да посрещнем Новата
  Best regards!!!
« Последна редакция: 03-01-2010, 18:08:44 от snejanka3738 »
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Снежанка, весел и усмихнат ден и на теб  :love_026: На мен също много ми допада изказа на Дънов, звучи както казваш любящо, неговите думи са ми вдъхвали спокойствие и надежда, и в най-тежките моменти са ми опора  :peperudi:
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

 Как Точно го каза, Дани!
 Бъди любопитна, устремена и действена през Новата Година и всички любими същества около теб  :heart_2:
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

  Zloqd!...  Много ме израдва коментара ти. Точно това харесвам в изказа на Дънов. Говори като топъл любящ баща, който всеки би мечетал да има (аз така мисля).
   И на края.... ако се някой се пита кое е общото между тези автори?
  Просто всички те са ясновидци. Както и авторите на евангелията , да споменем. Информацията е от "първа ръка". Директно от етера (от акашовите записи). Затова са ми любими. Няма други авторитети за мен.
   Интересувам се и чета от около 20 г. За жалост и малко мой срам  :)  практиката ми изоставаше от теорията. Сега вече всичко си идва на мястото, дано и аз с нещо малко да съм полезна.
 Злояд? Попадала ли ти е книгата "концентрация и медитация" на Крисмъс Хъмфрис?
  Хайде милички ведър ден и весело да посрещнем Новата
  Best regards!!!
Защо ли имам предчувствието, че опитваш направо с будистка медитация - то е все едно да строиш къщата от към покрива.
В будизма и в дао се практикува направо медитация, но това не е за европейци. Там започват обучението си от много малки - съзнанието им е все още необременено, а освен това обикновено имат много добър учител (обикновено бодхисатва). Повечето будистки ритуали са насочени към успокояване на съзнанието - вземи за пример чайната церемония или подреждането на цветя.
Затова йогите карат както си му е реда - няма значение колко е обременено съзнанието, ако се научиш да контролираш дишането ще контролираш много неща (аз използвам контрол върху дишането дори когато трябва да балансирам в някои асани за равновесие).
Овладяването на мадитирането е трудно, но не и невъзможно. малко в рамките на шегата ето ти една медитираща котка http://vbox7.com/play:e51b236e

Книгата на Крисмъс Хъмфрис я намерих само на едно място в нета (на български е) , но трябва да се чете с флаш - или гледаш малки букви или трябва да го местиш наляво надясно като с акробата и се отказах. може да се сваля ама иска регистрация.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

  Идеализъм, дори само като понятие ми въздейства стряскащо. Една червена лампичка ми светва-Внимамие!
 Много се изопвам, когато става въпрос за нещо идеално хубаво, за нещо идеално лесно, без никакво страдание или усилие. В този смисъл, по-големите или по-малки неприятности ги посрещам и приемам позитивно и с повечко смелост и вяра в себе си. Затова ми допадат повече реалистите. По-"полезно" е въздействието им върху мен. По тази причина и споменах някои.

 
 П.П. Злояд, ще пиша отговор в темата за медитация, че е по- коректно.
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Zloqd,котката е умна и е предценила,че кучето е малко и го е страх повече от нея. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

котката е джедай, или просто се познават отдавна с кучето и му е свикнала с номерата
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

 Котката дава урок по медитация на кучето ли, а Злоояд?  :Content_4 - emotloader:
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Първо да не си помисли някой, че се отклонявам от темата за идеализма - един свят, в който котките могат да вдъхват респект на кучетата определено е по-близък до идеалния вариант.
Не можах да разбера защо вкарвате кучето в цялата схема.
Котките идват на този свят със съвършенно съзнание и ако попаднат на подходящия гуру (вещица) могат да всяват страх в суеверните глави на хората - много котки са били пратени на кладата през средновековието, а за куче не съм чувал.
Ето още два клипа да се уверите, че не е нагласена работа между познати:
http://vbox7.com/play:453d16a6
http://vbox7.com/play:0daa8738

Който иска да разбере състоянието на тези котки да прочете книгата на "Дзен в бойните изкуства" на Тайсен Дешимару
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 24 запитвания.