Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: какво е идеализъм и как да открием въздейс  (Прочетена 11894 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Ако обичаш обясни ми на кратко това за котките и дзен,и съвършенното им съзнание.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Да споделя само , че и двете ми котки респектираха кучетата - някой бяха ступани и надрани преди да си подвият опашките - други по навреме им идваше акъла и си подминаваха. Даже и на чужда тритория - на къмпинг като сме били пак са гонили кучетата който минават .
Изглеждат горделиви - пазят си територията , като родих се препикаваше редовно портбебето на малката - като  се карах да не влиза при него започна това и накрая се наложи да останем само човеци в къщи . Направо се съревновавахме кой е стопанина
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Калпави са били кучетата , Крис . Я да дойдат някои здрави вълчаци , котките само като ги видят ще са вече на върха на дървото.  Иначе ги признавам и аз - скачат на животни много по-големи от тях самите. А вероятно  на някои от псетата им е под достойнството да се бият с котка. :) ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

..."Другият избор, който можете да направите, когато попадате в нехармонична ситуация, е да се откажете да влагате свои енергии в несъвършенството. Да, вие отбелязвате, че тази ситуация е несправедлива, но разбирате, че всичко което се случва във вашия физически свят, е илюзия. Затова просто изхвърляте тази ситуация от своето съзнание и не му позволявате да мисли за нея."...
Ако ви се стори интересно, тук е остатъка от текста http://www.youtube.com/watch?v=BghJUB4aa_k&feature=related
И тук http://www.youtube.com/watch?v=Ytre6gfTdHQ
Активен
С желание всичко се постига!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:На мен ми се стори ънтересно...но сега нямам време да го чета...некой друг път...А това за изхвърлянето...не съм съгласна...едно време един "велик" диктатор беше казал- има човек-има проблем:няма човек-няма проблем!!!Ако се опитваме да си изхвърляме проблемите, а не да ги решаваме...как би станала това???Ами ,че те проблемите са ни тестовете, бе деца, тестове...Ако не се справиш с един , идва друг...до тогава докато се научиш ,че трябва де се справяш!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Ето начин да се стигне до идеалното!!!
http://www.beinsadouno.eu/?page_id=89
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Уфффффффффф, скука...на конушмак нема никой и тука.... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Как няма да е скука, аз като видя името на линка само и бягам надалече :) . Нищо лично , инстинкт за самозъхранение :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Ти пък от какво се плашиш...тука гаргата съм само аз! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Кристиан , благодаря за пожеланието . Търпението  е нещо на което все още се уча.
 
Цитат
Но бих казал,че трябва да сме много силни,волеви и с чисти помисли за да реализираме поне малка част от мечтите си
   Ако не не бъдем такива мечтите се превръщат в една илюзия ,фантазия или утопия.  Много е трудно да си истински мечтател в нашето съвремие . :weight_lift:  Аз ще пробвам   :Content_22:
Това за мечтането нещо не го разбирам ... Мечтите не пречат ли да се живее в настоящето? А настоящия момент е единственото, с което разполагаме. Имам предвид следното - да се използва настоящия момент за мечти да обичаме е хубаво, но ми се струва по-адекватно да го оползотворим в опит да обичаме. Можем да оползотворим настоящия момент в  мечти за един по-прекрасен свят, но можем да го оплзотворим в откриване на прекрасен аспект на настоящия момент, можем да го оползотворим създавайки нещо съвсем минимално, което да направи света по-прекрасно място според нас. Преди време майка ми ме обвини, че искам да й отнема едва ли не единственото хубаво нещо - правото да мечтае, от където заключавам, че някъде греша. Сигурно е така. Просто правя разлика между прекрасни намерения и прекрасни мечти. Има лек нюанс, но има ...
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

Ето една книга по тази тема  от Норбеков "Къде на майната си зимуват звездите по пладне, или как да прилапаме един милион решения "  Човек с много опит. 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.