Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Епилепсия  (Прочетена 2529 пъти)

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Епилепсия
« -: 30-03-2015, 14:18:21 »

Здравейте, интересувам се дали има някой който е малко по-информиран по въпроса с епилепсията.  Понеже се притеснявам за скъпият ми бъдещ годеник, с когото живеем и разбирам разбиранията му че след епилептичен припадък трябва да се обадя в болница и съответно той приема лекарства за около двадесет дни, но той самият не е застрахован за появата отново. Той не е роден с епилепсия, а за пръв път му се случва когато е бил на 18 годишна възраст. Интересува ме по каква причина изведнъж се получава и как може да се избегне? Не намирам много информация по въпроса в интерне.  Благодаря
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Епилепсия
« Отговор #1 -: 30-03-2015, 15:46:17 »

Да се изследва за токсоплазма! Д-р Владимир Кривонос от Украйна дълги години е изследвал връзката м-у бактерията и това заболяване. Описано е подробно в книгата му  "Трихомоназа и токсоплазма -опасный тандем" . Токсоплазмата е една от възможните причини.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Епилепсия
« Отговор #2 -: 31-03-2015, 07:35:05 »

Д-р Владимир Кривонос има страница,  която намерих, но нито пише за епилепсия, а и украински не разбирам.  За токсикоплазма къде да се изследва?  Аз първо трябва да открия начин за някакво справяне,  защото найстина не е лесно да се говори за тов,  когато човек сам не иска да си помогне тогава наистина е страшно. Или поне да не се надяваме за по- честа поява на пристъп и да се молим да не става и по-лошо, защото с това загубване на съзнанието живота е много застрашен.
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Епилепсия
« Отговор #3 -: 31-03-2015, 08:54:13 »

Добре, но каква е тогава идеята да ангажираме форума с този "проблем", след като самият  "пациент" не иска да си помогне ?   :surpris_23:
« Последна редакция: 31-03-2015, 09:10:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Епилепсия
« Отговор #4 -: 01-04-2015, 01:52:31 »

Разбира се че иска да си помогне,но той си мисли за друг начин който не е правилен.Аз пиша тук, за да разбера мнения, може би има опитни хора които могат да помогнат със съвет. Не знаех какво означава думата епилепсия като не го видях с очите си една сутрин преди няколко месеца,  но преди два дни му се случи на работа и е паднал и просто се притеснявам. Благодаря
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Епилепсия
« Отговор #5 -: 01-04-2015, 21:43:47 »

Нииикак няма да навреди едно продължително лечение-обучение с временно въздържане от храна...
Виждал съм да припадат - могат при падането да си ударят главата, или ако са в превозно средство и пр. По-добре е активно да се търси трайно решение - както е известно, медикаментозното не е такова.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Епилепсия
« Отговор #6 -: 01-04-2015, 21:56:21 »

Андриана, разказвали са ми случей в който дете на 12 годни с епилепсия и затлъстяване /в резултат претъпкването с медикаменти/ е излекувано по методите на иглотерапията и конкретно от човек владеещ много добре Су-Джок акупунктура... Така че това е вариант, просто трябва да си намериш кадърен иглотерапевт ..
Активен

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Епилепсия
« Отговор #7 -: 01-04-2015, 23:41:27 »

Здравейте! Радвам се и съм благодарна на всякакви мнения по въпроса. Понеже приятелят ми е убеден, че когато говорим на тази тема всъщност може да го подсетя и отново да получи припадък.
Vov мисля че гладуването е добре като идея също, но той самият не е по гладуването или като гладува после може да пие бира или изяде за две секунди хот-дог така че нека първо се научи да яде правилно си мисля аз. Той излиза от тоалетната на работа бързо, защото усеща че наближава пристъп, започва да мисли за много неща едновременн,  пада на земята за около две минути се гърчи и си хапе езика. После се съвзем,  но десет минути до половин час не може да асимилира какво се е случило. Постъпва в болница, при което му бият нещо и от там вкъщи и схванати мускули, болки в главата, прехапан език, кръв по дрехите... Няма смисал от тези хапчета и аз така мисля, то беше някакво с диазепам.  той даже не се е родил с епилепсия.
Tzi-bo иглотерапевт мога да намеря, ще поразпитам, благодаря много за насоката.
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Епилепсия
« Отговор #8 -: 03-04-2015, 16:02:35 »

Това звучи сериозно - загуба на съзнание! Любопитно ми е какво се е променило с течение на времето, че се е стигнало до тоя протест на тялото периодически, щом казваш че не го е имало в съвсем ранна възраст. Като спиране достъпа на кислород до мозъка ли може да се приеме това с епилепсията или нещо свързано с кръвната захар...?  ::)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.