Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ожаднявам често  (Прочетена 3371 пъти)

selskabanq

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Ожаднявам често
« -: 24-07-2015, 04:45:55 »

От известно време колкото и вода да пия почти винаги съм жаден. Прочетох някои работи в интернет и пишеше нещо за солта, а аз мойе да се каже че солта я приемам в голямо количето всмисал обичам по солени работи.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Ожаднявам често
« Отговор #1 -: 24-07-2015, 07:11:52 »

Не търси под вола теле.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ожаднявам често
« Отговор #2 -: 24-07-2015, 07:38:18 »

Дам те нещата в тялото са навързани, въпроса е дали са "+" или "-" последователност от събития.  :fun_096:

Нещо на което съм попадал в нета по въпроса с пиенето и непиенето и пиенето и не напиването: "Дори и да приемаме достатъчни количества вода на ден, тялото остава недостатъчно хидратирано...", въпрос за размисъл!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Ожаднявам често
« Отговор #3 -: 24-07-2015, 08:08:02 »

От известно време колкото и вода да пия почти винаги съм жаден. Прочетох някои работи в интернет и пишеше нещо за солта, а аз мойе да се каже че солта я приемам в голямо количето всмисал обичам по солени работи.

Виж кръвната си захар! Особено ако ожадняваш нощем
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ожаднявам често
« Отговор #4 -: 24-07-2015, 10:20:28 »

Естествено. ЗА да не стане после така чичо Доктор да ни се кара : "Защо не сте обръщали внимание на малките симптоми? Сега проблемът е вече голям..  :-\ " .
Но трябва да се издържи стоически, ако не са налични "големи симптоми", защото "малките" симптоми , докторчетата не ги харесват и ни пращат на психиатър ( колегиално постъпват.. нека и колегата им да заработи някой лев от нас ..  tooth )  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Ожаднявам често
« Отговор #5 -: 24-07-2015, 10:36:38 »

Преди време и аз го имах този проблем, дори при малко по - тежка физическа работа или колоездене и т.н. постоянно трябваше да имам шише с вода. Уж не хапвах вредни неща. Преди няколко месеца пак засилих "добрите практики" гладуване , зелено, плодове, с много малко мазнини .. и оп , чудо. Като се замисля, водата я ползвам предимно за поливане на кълновете. ;) по няколко дни не пия вода ;) Аз много пъти съм се чудил на твърденията , че трябва да се пие по 2л вода на ден даже някои хора насилствено си наливат вода.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Ожаднявам често
« Отговор #6 -: 24-07-2015, 15:48:17 »

Водата си е вода, т.е. тя е това което е - Вода, дали е достатъчна всеки може сам да прецени и да помисли.
   Да ако добрите практики са налице и много вода дори не е необходима за да не усещаме жажда, ..днес съм на едва 2 чаши вода досега, а е следобяд, навън е 34гр. на сянка.
   Когато зареждаме тялото с храни съдържащи вода - ест. и по-малко ни се пие, и имаме по-малко нужда - чисто усещайки жажда или не. Последното не значи обаче да не се пие достатъчно вода всеки ден. Каквото и да е погледнато в един аспект, от една гледна точка, трудно може да ни даде обективна картина..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ожаднявам често
« Отговор #7 -: 25-07-2015, 22:21:17 »

Когато усетим жажда, вече отдавна е започнал недостиг на вода в тялото.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

selskabanq

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Ожаднявам често
« Отговор #8 -: 25-07-2015, 23:11:31 »

Благодаря за отгоборите. Ще започна да приемам повече плодове и други течности освен вода, и ако не подейства отивам на лекар.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ожаднявам често
« Отговор #9 -: 26-07-2015, 00:03:50 »

Важно е не само колко, а и каква вода се приема. Ако водата не е структурирана, молекулите се държат на по-големи групи, които трудно преминават през клетъчните мембрани и така циркулират единствено през междуклетъчното пространство. Водата става неструктурирана когато е застояла.
Най-добрият начин да се структурира е да се замрази и размрази. Друг метод, използван от тибетските лами е да изчакат докато газовете напуснат обема на течноста под формата на мехурчета и след това я преливат в 2 неметални съда 40 пъти, за да се разбият големите групи от водни молекули.

Друг трик за утоляване на жаждата е да не се пие студена вода - когато е поне със стайна температура човек утолява жаждата си с доста по-малко количество вода, защото вкусовите рецептори губят чувствителност при ниски температури (и затова когато искат да пробутат на някой калпаво питие му го поднасят студено).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.