Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Премахване ма възпаление на стави (връзки)  (Прочетена 17608 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Едит: Исках да е пост в по-долната тема /н аtihogr/, но нещо се обърка... (изтече ми сесията) и погрешка съм пуснал нова тема.

Включвам се и аз с молба...
Вече месец лекувам, но болките като че ли не отшумяват - (падане с цялата тежест върху китките от колело) => разтегнати връзки или сухожилия, натъртване, вероятно има възпаление, казаха ми да почиват, но не мога да чакам още много време, неработоспособен съм вече над месец.
Някъде тук споменаваха, че гладуването лекува и възпаление - но какво точно гладуване (предполагам от водните ще да е)?
Сега не ходя на работа /все още/... и искам да използвам времето вкъщи. Фокусът е травмираните китки.
От 3седмици обаче пия глюкозамин/МСМ/хондроитин, рибено ,масло и комплекс от ензими (бромелайн, серапиптаза...джинджифил), а от седмица - диклофенак натрий  :-\  + 3-4 гела смених, 15 дни физиотерапии.
   - Как ще се съчетаят с режимите които смятам да предприема?!

Мислех си да си купя корен джинджифил, но колко ще трябва да изям, за да докарам 1000мг/ден - екстракта не е ли по-добре?

И аз мисля,че си доша вата,но все пак можеш да си направиш и тест:
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/
Ако си вата трябва да подхождаш по-внимателно и към прочистващи процедури и към глада.
Можеш да гладуваш по 1 ден в седмицата(водно или сухо гладуване),а периодично да правиш по 3-5 дни.
Плодуването по Лидия Ковачева също не е лош за теб вариант.Но по-внимателно.
Успех!
Преди  време попаднах на много подробен тест, този ли е най-добрия, понеже влизах между два типа и не можах да се определя...

Доколкото съм чел от форума, е важно да се определи какъв тип си преди да захванеш пречиствания, начин на хранене... :pensif_29:


Още не съм се ориентирал за хранане, кажете някои базови книги, с които да се запозная и преценя кой тип е за мен.
Имам Фитоника;  Съзнателно хранене - Казънс (1ч). Лидия Ковачева също ще прочета

Относно гладуването също ми се ще да се запозная с основните школи? Някои ми казваха да не се накланям към Малахов...

PS: Имам сокоизтисквачка, блендер
« Последна редакция: 23-08-2015, 12:50:37 от taurus »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей, ако имаш излишни 30 лв., бих ти препоръчала да си купиш от аптеката Шуслерови соли 3, 4 и 11. Те се пият при възпаление на сухожилията.

Аз си бях разтегнала сухожилието преди година, не можех да вървя, не помогнаха физиотерапевтичните компреси от пчелен восък и прополис, които правих няколко дена - те също помагат при такива случаи. Оправих се само с няколко хапчета Шуслерова сол 3. Ефекта беше моментален. Ако имаш възпаление, това е една от солите, които помага.

Бих ти дала няколко хапчета, за да пробваш и да не купуваш, но няма как да ти ги пратя на лични :).
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Преди две години, зимата, скочих от едни стъпала на земята за "по-напряко", кракът ми се заметна на една страна и с цялата си тежест се сгромолясах на десният си глезен.
Болката беше огромна.. след десетина крачки припаднах на улицата.
Така като лесно не се давам, криво ляво се прибрах у дома - отказах посещения на всякакви лекари и прочие.
Кракът ми се наду, няколко нощи не можах да спя .. правих му компреси и прочие.. трудно го мърдах от болка, НО можех да вървя. Бях сигурна, че това са скъсани сухожилия.

Един ден в аптеката, която не е много далеч от дома ми, аптекарката ми препоръча един изключително евтин крем:
http://goo.gl/mCsKWg (в нашата аптека цената му е: -1лв.)
ДВА дни и болката отшумя, след една седмица бях като чисто нова.
Този крем е просто уникален!
Супер простичък, лек аромат, няма нито загряващ нито охлаждащ ефект.. обаче действието му е един път.

Тази година се събудих със схванат врат... не можех да погледна надясно без да завъртя цялото си тяло.
Същият крем и след 24 часа, като нова.

Силно ти го препоръчвам, вземи си го + ластичен бинт за да не мърдаш много много китките си.. и пиши ако останеш доволен. 
:peperudi:

 
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Идеята на Shangrila е също много добра, арниката помага много. Пробвай я и чак тогава евентуално се насочвай към гладуване, според мен. Но гладуваш ли, не бива да вземаш абсолютно нищо от споменатите от теб добавки :pensif_29:. Поздрави и бързо оздравяване :flower:
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Идеята на Shangrila е също много добра, арниката помага много. Пробвай я и чак тогава евентуално се насочвай към гладуване, според мен. Но гладуваш ли, не бива да вземаш абсолютно нищо от споменатите от теб добавки :pensif_29:. Поздрави и бързо оздравяване :flower:
Почнах с арника - зеления обаче, първо купих погрешка мехлема от снимката, но аромата не ми понасяше и си взех гела - зелен /мн лесно попива/, но след седмица и нещо минах на  алга-сан (пак с арника и още две съставки), така през дийп рилийф и мобилат...май ще си взема стария фастум гел.

Предпокагах, че ще трябва да откажа хаповете ако мина детокс ::)
По принцип искам да използвам това време за пречистване.

Това със солите не се бях сетил  - ще ти пиша.
« Последна редакция: 23-08-2015, 23:47:51 от taurus »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сега Гроу и Евгени пак ще се възпалят, че си рекламирам продукта, но как да не кажа на човека, че с Тодикамп няма да има никакви такива "седмица и половина"   tooth , само след 1-2 дни  може всичко да е приключило!  А таурус   не е длъжен да го купува от мен , може и сам да си направи орехово-газената настойка, в нета изобилства от инструкции  :surpris_23:

А сега като научавам за тази арника, ако се смесят двата продукта, сигурно ще стане уникален еликсир. Ще го изпробвам лично, когато все някога си ударя нещо  tooth
« Последна редакция: 24-08-2015, 07:18:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Сега Гроу и Евгени пак ще се възпалят, че си рекламирам продукта, но как да не кажа на човека, че с Тодикамп няма да има никакви такива "седмица и половина"   tooth , само след 1-2 дни  може всичко да е приключило!
От какво зависи това "...може"? Заинтригуван съм този път, доста неща опитах!

Иначе пия 3ти ден сол номер 3 :)

--------------

Попрехвърлих темите за пречиствания...
Смятам да започна с един ден в седмицата, глада ми е проблем, но... ще стигна и до него.

Екадаши мина вчера, но няма да чакам 8септ (тогава планирам да е втория ден/път )

Преди сухото и водното гладуване - кое е предходното ниво, на "пост"? Сокове? Иска ми се малко и ментално да се стресна.  :love_028:
При тегло 60кг/170см, нали няма да ми се отразят твърде отслабващи тези пости?
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Дам, започва се с плодово гладуване.
24 часа на плодове и чай
- захранване със салати

После 3 дни на плодове и така до 5.
Захранванията са в зависимост от дните глад.

След това можеш да пробваш с гладуване на прясно изцедени сокчета от плодове и зеленчуци.
Системата е една и съща.

Следва вода и накрая сухо гладуване.

Гладуване като гладуване е елементарно, важното е самото захранване, защото при грешка там, нещата могат да се объркат сериозно и ефекта да бъде крайно обратен.

Отдели време да прочетеш за видовете захранване, ще ти е извънредно от полза.

Тегло.
По принцип теглото не е от значение, но ако извършваш сериозен физически труд, ще е хубаво да не превишаваш 3 дни, по мое мнение, имайки в предвид данните ти.
Ако си на почивка някъде, то можеш да откараш и повечко дни.. но винаги наблюдавай, как се чувстваш.
Понякога детокс ефекта е по-сериозен и някои хора се плашат.. но каквото и да се случи, дори и вълчи глад да те връхлети, запази спокойствие и си направи захранването като по-книга.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е , знаеш, приятелю , от какво зависи - от една дузина фактори  :peperudi:  
ИЗ темата за отзивите от препарата нали има един запис на една 65 годишна жена, която яко си изкълчи крака преди време. Само за една нощ! компрес с препарата болките й се изпариха. Верно, поизгоря й кожицата
( компрес не се държи толкова дълго) , но оттогава тя не спира да разказва на познати и непознати за това постижение :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

"Информация има ли Тодикамп да минава кръвно-мозъчната бариера?"

Въпрос останал без отговор..?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, преминава бариерата! Особено ако се капе в носа.
 Когато правя масаж на косата с малко повече капки ( напр. 30-40)  и не си измия главата ден-два, се усеща замаяност.  Според мен , това е субективното усещане за преминаването на бариерата.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Е , знаеш, приятелю , от какво зависи - от една дузина фактори  :peperudi:  
ИЗ темата за отзивите от препарата нали има един запис на една 65 годишна жена, която яко си изкълчи крака преди време. Само за една нощ! компрес с препарата болките й се изпариха. Верно, поизгоря й кожицата
( компрес не се държи толкова дълго) , но оттогава тя не спира да разказва на познати и непознати за това постижение :)
Времето ме притиска и мисля да опитам. Вече смених една кожа от ред мазила и процедури във физиото  8)


Относно гладуването , дошата добре ли е да се знае с точност?
На една приятелка индиец й е определил какъв е баланса на дошите й /чакри и т.н./ и е предписал програма...
Дошата ти не е ли константа?

Аз от този тест по-горе какво ще установа всъщност?
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Taurus, относно видовете гладуване, дошата няма значение.
Относно начинът ни на живот - има.
« Последна редакция: 30-08-2015, 14:15:22 от Shangrila »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Има , има значение и за гладуването , при това - голямо :)  Прочетете и двамцата поне книжлето на Малахов - "Четирите кръвни групи и индивидуалната конституция"  за да се ориентирате за значението.
 Защото с едно изречение  е трудно да се обясни. Това го може само Тихия  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Дошата не е константа.Тя се променя.
Колкото до дошата-има значение и то огромно при гладолечението.
Доша капха могат да провеждат дълги гладувания без проблем.За питта-по-кратки.Колкото до доша вата-
там нещата трябва да са строго премерени.Малахов препоръчва не повече от 3 дни глад за вата.
Но при тях обменните процеси и пречистването протичат много бързо затова кратките срокове са толкова ефективни,колкото дългите дистанции за кафа например...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Съгласен. Гладуването като цяло винаги увеличава вятъра и вата се повлияват при сериозни гладувания твърде зле.
Колкото до дошите, всеки има идеално за него съотношение между различните доши и то се фиксира в момента на неговото зачеване/ пракрути/. Отдалечаването от него причинява дискомфорт и болести. Моментното ти съотношение/ викрути/, е резултат от начинът на живота който водиш.
« Последна редакция: 30-08-2015, 21:32:08 от Тихия »
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

@ Бино, чела съм за кръвните групи и връзката им с алкалността на тялото.

@ Черешка, дошата не е константа на теория, която не вярвам да си проверила лично.
Промяна на доша се извършва изключително трудно и с течение на много.. много време, постоянство и купища промени в цялостен план.
Пита съм, първото ми гладуване беше пред 20 години, като най-дългото ми е 40 дни!
Също така съм Пита от как се помня, от година на година проверявам дали нещо си, но все такава си стоя.
През последните години направих огромни промени с живота си, храна, заобикаляща среда, въобще се завъртях на 360 градуса - но дошата ми е бетон.

*Искам да помогна на този човек, дала съм му примерни дни за глад и последователност.
Моля ви, бъдете конструктивни в изказванията си и дръжте прочитната си теория настрана.
« Последна редакция: 30-08-2015, 21:42:43 от Shangrila »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

taurus,това,което ще те предупредя е да внимаваш много,ако си доша вата или или имаш преобладаваща вата в дошата,защото всички имаме процент и от трите доши.Първо-да внимаваш,ако си решил да суровоядстваш-всички знаем дневника на Петко тук.Второ-моя позната доша вата реши да гладува повече дни,но на третия ден колабира и си удари главата лошо.
Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

В случай, че някой е пропуснал да има пред вид, много е препоръчително първия и втория път на лечение чрез въздържане от храна, то да се прави извън семейство, извън работа, извън голям град... и с ръководител.
Тогава няма падания и удряне на глава и пр., независимо от дошата, а и се избягват голям брой други възможни грешки.  :flower:  :)
« Последна редакция: 31-08-2015, 14:02:26 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

taurus,това,което ще те предупредя е да внимаваш много,ако си доша вата или или имаш преобладаваща вата в дошата,защото всички имаме процент и от трите доши.Първо-да внимаваш,ако си решил да суровоядстваш-всички знаем дневника на Петко тук.Второ-моя позната доша вата реши да гладува повече дни,но на третия ден колабира и си удари главата лошо.
Успех!

   Някой не беше ли казал, че въздържането от храна било напълно безопасно?   ;)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.