Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чернодробно пречистване по време на уринотерапия + прочистване от паразити -кога  (Прочетена 9022 пъти)

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте, поздравления за чудесния форум!!! Има много полезна информация и се радвам, че го открих :-)

Вярвам, че опита, който имате в пречистващите практики ще ми помогне в лутането  ::)

Заела съм се да правя пълно (ако има изобщо най-пълно) пречистване и макар, че според календара не е най-подходящия момент ми се налага да започна сега. Водя се по инструкциите на Малахов. А споделеното тук за изпълнението на клизма и опита от уринотерапия ми помогна много. :fluretaa:

В момента правя клизма с прясна урина ежедневно (от следващата седмица ще правя през ден и така по схемата до три седмици) през тези седмици също всяка сутрин приемам първата урина средна порция според указанията в книгите на Малахов. Тъй като искам в този период да включа чернодробното пречистване (ЧП) и прочистване от паразити (ПП)

Въпросите ми е следните:

За ЧП: Мога ли да продължа с вътрешния прием на урина по това време или да го спра за два дни ( Планирам 4 прочиствания в рамките на месеца - по едно седмично)
За ПП: Преди или след ЧП се прави и по това време (14 дневаната схема) ще мога ли да продължа с приема на урина?

Благодаря ви предварително!

П.П: Моля модераторите, ако е нужно да преместят темата
« Последна редакция: 02-10-2015, 19:11:49 от sidtus »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Здравей,
Всичко е добре, но нали не смяташ, че хората са еднакви? На колко си години, каква доша си, каква ти е височината и теглото, имаш ли някакви заболявания към момента - все неща от които зависи какво, кога и колко продължително пречистване да се предприема и дали въобще е нужно или се прави ей така.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте, според теста, който правих съм кафа-пита

Относно пречистването - наложително е!

Имам доста здравословни проблеми, които влачих с години, пробвайки какво ли не, въпреки, че никога не съм се примирявала с положението не успях с нито един от подходите до момента ::) + имам проблеми с теглото.

От известно време се храня със сурова храна - в съчетание с клизмите и уринотерапията чувствам, че съм на прав път  :Appetit_4: :Cherries :essen:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Какво значи "известно време" в твоя случай? Колко пъти на ден ядеш сурова храна? Хронични ли са ти заболяванията? В колко напреднал стадий са?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Тихия, благодаря ти за готовността да ми помогнеш  :Content_22: Сурова храна ям през целия ден :-)

Не бих искала да ви занимавам с детайли - пътя към изцелението е отговорност на всеки човек

Имам два въпроса, на които ще се радвам да, ако има човек, минал по този път.

За ЧП: Мога ли да продължа с вътрешния прием на урина по това време или да го спра за два дни ( Планирам 4 прочиствания в рамките на месеца - по едно седмично)
За ПП: Преди или след ЧП се прави и по това време (14 дневаната схема) ще мога ли да продължа с приема на урина?

Отново благодаря  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
« Последна редакция: 03-10-2015, 08:08:40 от sidtus »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

След като сте кафа-питта поста е най-доброто-бил той със сокове,плодове,само на вода или сух.
Чернодробно почистване-да,но ако се прави пост отпада уринотерапията.А и килограмите се регулират идеално с поста. ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Благодаря, cherry!!!!

А кг свалени с пост организмът не ги ли наваксва повече? Питам, понеже преди години съм правила плодове и чай с мед, но дори и след отлично изпълнено захранване организмът си ги връща. Не знам как би повлияла суровата храна... ???

Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Благодаря, cherry!!!!

А кг свалени с пост организмът не ги ли наваксва повече? Питам, понеже преди години съм правила плодове и чай с мед, но дори и след отлично изпълнено захранване организмът си ги връща. Не знам как би повлияла суровата храна... ???
Наваксва ги,да.За съжаление нашата доша е предразположена към това.Суровоядството е добър избор,но лично аз имам резерви към чистото такова.В днешните градски условия е трудно достижимо.А и храненето трябва да е много грамотно,за да не се получат дефицити.Но ако пречистванията са ситемни напр.едно по-дълго месечно постене дори и да е плодово то би ориентирало вкуса на хранене с повече натурална сурова храна.Ако се върне стария начин на живот и хранене обаче килограмите,както и болестите се завръщат.Затова си трябва постоянство и промяна на начина на хранене изцяло,а това се получава след редовен пост защото вкусовите възприятия вече се ориентират към суровата,природна храна.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте отново!

Днес е денят, в който съм решила да направя първото прочистване и съм подготвила, спрямо указанията.... И ( дано някой го прочете преди 18 ч и да може да ми отговори  :Confus_34: ) ... притесненията ми са, че днес вдигнах кръвно ( от безпокойство ли, като отчистителна/оздравителна криза ли - порових из Малахов никъде не пише за подобна криза ... ???) та направо се чудя дали да не го отложа... а е задължително да го направя ..... >:( !

Благодаря!

П.П. Пропуснах да напиша, че заради пречистването и уринотерапията не взимам медикаменти, а и до сега не ми се е налагало от както съм на сурова храна... Притеснява ме да не стане тежко за организма и кръвно и пречистване...???
« Последна редакция: 09-10-2015, 15:20:06 от sidtus »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

По принцип процедурата по пречистване на черния дроб е мощна процедура в смисъл,че е доста тежка за организма.Пречистването се прави през пролетта по принцип,есента не е добра идея.
Помисли си добре дали можеш да се справиш.Успех!
Май ненавреме отговорих,питанката беше от вчера,сега видях... :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

sidtus, правилно те насочват по-горе.
Казват, че есента е сезонът на черният дроб, тогава той е най-слаб.
Също така суровоядството е много хубаво нещо, но ако живеехме малко по на юг, това си е лично мое мнение..
Вегетарианството не е чак толкова далеч от суровоядството, но можеш да си позволиш удобства през зимата като варено, задушено и печено например.
Няма да излезеш извън контрол, не бой се.
Клизмите с урина са класика в жанра, поздравявам те за което.

Бих те посъветвала да не пипаш повече черният си дроб и жлъчката за сега.
Чай от глухарче би те държал в кондиция и помогнал в тази насока, прочети за него ако искаш.
Що се отнася до постите, ако те нямат духовно значение за теб, то дни на сокове или вода биха били достатъчни, така като си суровоядец и без това.
Не съм сигурна какви са крайните ти цели, но внимавай.. при рязкото сваляне на много килограми кожата увисва.. и в зависимост от годините се прибира бавно след това.
Спортуването и разходките на вън са задължителни.
 :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 10-10-2015, 20:53:31 от Shangrila »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

...Не съм сигурна какви са крайните ти цели, но внимавай.. при рязкото сваляне на много килограми кожата увисва.. и в зависимост от годините се прибира бавно след това.

Кожата увисва само при неправилно провеждане на въздържане от храна. Вариациите на "неправилно"  са безкрай... За 20+ години нямам случай на увисване на кожа.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Благодаря на всички, за времето, което отделяте да отговорите и съветите!  :flowers2: :flowers2: :flowers2:

По отношение на прочистването - направих го! Като се бях подготвила толкова старателно реших - мечка страх мене не. Пих един хап за кръвното ( четох в книгата, че Малахов препоръчва но-шпа, ако си обезпокоен и реших, че няма да навреди много ) и после изпих зехтина с карамфил + лимон х 200 мл.

Вечерта тръгна спокойно, но към 0.30 ми се догади и повърнах :surpris_22:

Дали заради това или заради някаква друга причина, но това беше всичко. Нищо друго не последва.... :surpris_23: Реших да направя следващото около 27.10 - пълнолуние, но до тогава има време да помисля дали да не го отложа за Март месец.

Във връзка с въпросите, които ме вълнуваха - за два дни спрях уринотерапията -  вътрешния прием, продължих с клизмите (мочегон - прав е Малахов, че това е възможно най-доброто прочистване, правя разлика понеже изпробвах различни възможности...). С тази седмица стават три поредни седмици ( както е в книгата) и приключвам. Следващото планирам също Март. Прочистването за паразити също оставих за Март - преди чернодробното, понеже искам да направя 45 дни вътрешен прием урина.

...Не съм сигурна какви са крайните ти цели, но внимавай.. при рязкото сваляне на много килограми кожата увисва.. и в зависимост от годините се прибира бавно след това.

Shangrila, най-важната цел ми е оздравяване :-) Имам гинекологична операция и проблеми с гърдите, заради високите нива на естрогена >:(  , но от както стартирах уринотерапията съм много по-добре и съм обнадеждена. Свалянето на килограми ще са бонус   ;D

До момента (започнах на 27/9) съм -8, но аз съм с много кг над нормата поне 35  ::) В програмата си имам още всекидневни разходки по 5-6 км. + от днес йога.

За храненето - заради уринотерапията мисля 45 дни да съм предимно суровоядец, но има 2-3 случая, в които ядох варени фасул и леща. Няма отражение ( за тези, които биха се заинтересували от метода). След този период мисля, че ще включа повече храни ( мисля си и за козе сирене и мляко също, тъй като мога да си набавям чиста храна от село  ??? )

Кожата увисва само при неправилно провеждане на въздържане от храна. Вариациите на "неправилно"  са безкрай... За 20+ години нямам случай на увисване на кожа.  :flower:

Vov, можеш ли да ме насочиш къде да прочета за храненето и какви грешки да не допускам? Един от въпросите ми е как да набавям достатъчно 21 гр./на хранене протеин? Идеално е да стигна 40/30/30 баланс на всяко хранене. Заровила съм се в сайтове, чета мнения на боди-билдъри вегани, какво ли не... но имам път още да вървя  tooth

Малко дълго стана...Бъдете здрави  :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

sidtus , за белтъка имам да ти думам..
Това по коя система е - 21 гр. на едно хранене?  :surpris_22:
Ако ще ставаш билдър - да , може. А и май трябва :)
Но иначе и 15 гр за целия ден са ти достатъчни. Великата Галина Шаталова направи смешна цялата научна медицинска и спортна общност, като доказа многократно със себе си и  с обучени от нея хора, че с 10 гр. белтъци на ден се постигат по-добри резултати при  маратона от 500 км пеша за 7 дни в планинска местност!
Тя така се хранеше до последно , наскоро си отиде на 92 , до 90 напълно активна , водеща живот като на млад човек.
Това  за многото белтъци са стари норми , точно както и калорийната таблица, или таблицата за идеалното тегло , други две   позорища за научната М.  tooth 
Натуралната Медицина говори за съвсем други количества белтък. 
Но ако все пак "те тегли" към белтъка , наскоро пуснаха оризов протеин 83% , поносим е и на цена и на вкус и е нелош според мен вариант.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Здравейте Sidtus, радвам се да прочета, че сте добре осведомена и ориентирът ви е точен, по мое мнение.
Много малко мога да допълня като информация тук, но 8кг за по-малко от месец си е сериозна цифра!
Имай в предвид че поне 4кг от тях са вода, което означава че трябва да наблюдаваш по-колко вода приемаш на ден и тялото ти да не остане жадно.
Съща така, когато тренираш мускулите понатежават, тогава може да ти се стори, че килограмите не мърдат, особено при последните 10, но тогава пък видимият резултат и на лице.
Използвай шивачен метър за да наблюдаваш промените на тялото си.

Страхотно е ако можеш да си набавиш продукти от село, незаменими са, но внимавай с млечните.. та дори и от там.
Сега, след като си била толкова дълго време суровоядец, тялото ти и неговите потребности са други... дори мога да кажа че си изцяло нов човек и те първа ти предстои да се запознаваш със себе си.
Знаеш колко бавно се захранват новородените до една годинка, така трябва да постъпиш и ти.

Както бате Бино споменава оризовият протеин, той е един от най-добрите на пазара за вегетарианци.
Ето тук една хубава статия за протеините:
http://stefibozhilova.com/?p=1721

 :peperudi:  :love_026:
« Последна редакция: 13-10-2015, 09:50:07 от Shangrila »
Активен

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Shangrila, бате Бино, благодаря ви за отговорите  :flowers2:

бате Бино, за 21 гр. протеин -

Преди време се хранех в Зоната ( Бари Сиърс) - та тези 21 гр. протеин са 3 протеинови блока. По времето, когато бях в Зоната имах високи нива на енергия, чувствах се перфектно, можех да бягам по 40 мин. без да спирам + 90 мин. тренировка 3 пъти в седмицата и ми беше много добре. Това не ми помогна да се справя със здравословното си състояние и продължих търсенията си  :). Така се озовах тук... tooth

Когато започнах да се храня със сурова храна две седмици в началото се чувствах толкова зле и без капка енергия, че направо се зачудих дали ще мога с това ниво на енергия да се върна към спорта ( а независимо от многото ми кг винаги съм спортувала и това започна да ми липсва. Не се съмнявам в здравословния аспект на растителната храна и вярвам, че ако продължа да се образовам ще намеря правилния баланс на хранене за мен. Нещо ми куца за момента в това отношение - баланса на макро нутриентите.

Много ме впечатли и факта ( при суровоядството), че се нахранвам с много по-малко количество храна ( сурова) в сравнение с готвената и след това няма чувство за глад. Забелязвам също, че сутрин след като съм изпила зелено смути имам високи нива на енергия, също и ако съм си направила някаква сурова храна, съчетание между бобови и зърнени... от напр. нахут и лимец.... Но ако съм хапнала варен боб ( от тази седмица включих 2 пъти варен зрял фасул) не се чувствам енергийно толкова добре ... Явно има значение как се комбинират храните  :police:

Ще се поразровя за Галина Шаталова....

Shangrila, благодаря за статията  :)

За килограмите - 8 кг за две седмици, имайки предвид и клизмите, които правих не ми се вярва да са толкова... ще ги следя, но не искам да се вманиачавам. Сигурно има основни правила и във веганството, за да се сваля и да няма обратния ефект ( представям си, ако се храня с по-скорбялна храна + повечко мазнини... тогава въглехидрата няма да може да бъде усвоен, знам ли...   :surpris_23: )

Та, в заключение, ако мога да се само-обобщя.

*/ Започвайки да се храня с повече сурова храна в комбинация със прочистващи процедури съм спокойна за здравословните си проблеми. Нямам съмнение, че това е пътят да се справя. Може да променям % на суровата храна или рядко да си позволявам по малко животинска, в различните месеци от годината.

*/ Казвайки горното: В три насоки продължават търсенията ми:
      - Нивата на енергия
      - Спорт и оптимално комбиниране на храната
      - Разделяне с излишните килограми

Това е за сега - до скоро  :flowers2: :flowers2: :flowers2:

П.П.: Това заприлича на дневник... ако го прочете Админ, моля ви преместете я  :fluretaa:
« Последна редакция: 13-10-2015, 12:20:48 от sidtus »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

 Сидтус, Сидтус... :flower:
В началото е така - много информация, няма кой да я подреди, да прецени точно за моя случай какво да правя, всеки автор препоръчва леко различни методики...

Моето разбиране съм споделял многократно:
1. Изяснявам си много добре какво точно искам. Съветвам се с всички дали това, дето го искам, не е нещо опасно или невъзможно.
2. Уточнявам какво точно искам.
3. Отделям всички необходими ресурси и почиствам тялото и духа...
4. При и след захранването наблюдавам внимателно какво "ми иска душицата" и й го давам... постепенно.
5. Непрестанно тренирам/практикувам новите оздравителни неща, дори и след като постигна първоначално поставените цели.

Тогава ще видиш, че изобщо няма да се замисляш колко грама растителен белтък да приемеш... По-важно е да пресен и отлично сдъвкан, да няма въглехидрати в същото хранене (а дори и това вече не ми се струва толкова неотменно важно...).
Тук по подразбиране не се храним ако не сме гладни, знаем как и кога да пием каква вода... и пр. и пр. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Аз ако бях админ или модератор, бих закачила тази тема за пример, защото тя току що събра във себе си информация разпръсната в купища форумни страници и книги.
 :peperudi: :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.