Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за помощ и съвет от някой с опит...за много омазан случай  (Прочетена 14662 пъти)

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте,моля за помощ и съвет... Положението ми здравословно е много омазано. Да не навлизам в подробности че е дълго ама някаква инфекция ме бутна преди 2 години и оттогава се боря за здравето и живота си и нищо не помага.Започна с едно голямо хеморагично петно + дребни тъмни пъпчици по краката с променена чувствителност... Имаше едни серологии за лаймска болест много спорни и ме утрепаха от антибиотици и химии. Тогава ми счупиха храносмилането. Лаймска незнам имаше ли нямаше ли и дали още има. Свалих 30 кила-сега съм 60 на 176 см...Просто всичката мастна тъкан и излежда и съединителната след нея се стопи буквално.... Хлабав съм като кукла на конци - оня ден дигнах една туба 10 л и тръгна да ми се вади рамото..Всичко ми виси по кокалите - кожа, мускули... Токсикацията ми е много висока, явно се самоинтоксикирам от неработещи процеси в тялото..Нямам сън, храносмилателния тракт изобщо не работи, вече почти не мога да ям..днес съм на един морков и малко зеленчукова супа.. Опитвах много и различни неща за трепане на паразити и други патогени, всевъзможни чистения.... Хран. тракт е акцент..Мисля че там се генерират токсините... Мирише ми едно кисело такова...ама какво е това киселото никой не казва..повече стомашен сок ли е , жлъчни сокове ли, резултат на гниене ли.....каквото и да ям все така си мирише.... Целия тракт е възпален.. Най различни аномалии се случват- излизат ми като пъпки но от тях не излиза гной а лимфа.. От порите по лицето пък излиза бяло и мирише лошо.. Докторите естествено нищо не откриват нередно.. Всичко излиза нормално, вкл. са ме дупчили закостен мозък, биопсия на втвърден възел, лумбална пункция..Никъде нищо нередно...обиколил съм маса алтернативни диагностики... Бях писал за Стоян от Костенец и при него ходих и неговите билки пих към 2 месеца-той беше казал че е рак..Един пък друг ми искаше огромна сума пари да излекувал някаква непозната за науката бактерия дето само той я знаел...За червата най много мнения има че панкреас/жлъчка объркват средата и от там са всичките патогени, защото съм сигурен че има, най малкото гъби  и спори много... Преди това остро начало пак имах едни леки проблеми чревни и мисля че е избило от червата нещо и е навлезнало в кръвта след някакво хранително отравяне или паразит, знам ли...но червата са пропускливи от възпалението /направо усещам как храната избива в кръвта и почва да ми прави алергии/автоимунни реакции и възпаления по тялото/ и лигавицата е изтъняла според проктолога...
Сега пробвам някои последни схеми по конкретно ще пробвам тия Тодикамп, асд2-за него четох много неща които приличат на моя случай..ама ако не усетя че съм на прав път остава да опитам последно глад преди ,ако така или иначе ще се мре....а и явно не мога да налучкам правилна схема .Та искам да помоля за 2 неща, за гладуването -правил съм 15 дни на ябълки...Само на вода не съм.. Като се има предвид липсата на мазнини и крайното изтощение на организма /не съм на легло все пак, ходя на работа някак/, по какава схема да го направя, някой с личен опит да помогне, не мога сам с четене на книжки да реша какво кое как, захранване...и ще помогне ли и подходящо ли е при всичките гъби бактерии недоизбити паразити /може би/, дисбиозата /пробвал съм най различни пробиотици, квасове и тъпотии, подозренията за  хронично възпалени панкреас и/или жлъчка че и за капак тия подозрения за лаймска, макар че я трепах по по 3-4 начина уж...ама тя не се връзва с чревните проблеми изобщо.. а ако някой се сети нещо друго..ама то трябва да е някой който получва факсове от космоса... иначе разни биорезонанси, жива капка, радиестезия и т.н. съм ги обиколил...в най добрия случай виждат последствия но дълбоката причина не е ясна.. Та затова си мислех да остава природата , Господ и тялото ми да се оправят сами като гладувам. Благодаря
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Изпуснал си момента когато е можело да гладуваш драстично и да постигнеш по бързи резултати. Сега всяко гладуване ще те води до сериозен моментен дисбаланс, който е трудно преодолим. Опитай няколко дни на сокове и то предимно зеленчукови. Те са по градивни отколкото плодовите. Ако не, внимавай много какво ядеш. Поработи малко и за главата, за да намалиш вредите които идват от злокачественото мислене.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Опитвам се..Ако последните опити да си налучкам лекарството не сработят /тодикамп, стелкор и асд2 мисля да пробвам/, и нищо друго не остане, все пак късно не късно по добре да пробвам и глад като последна отчаяна стъпка.И тогава ще имам нужда някой да ме води. Както преди като гладувах с ябълките го правих по схемите на Александър Борисов и обсъждах с него...
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Поддържам напълно изказването на Тихий.
Понякога сами си ги правим болестите и колкото повече се вглъбяваме толкова повече размерът им се увеличава.. както и да е.

Според мен, изключително важно е за теб да се успокоиш.
Дали ще го направиш чрез медитация, музика или разходки на вън, спри да мислиш за болести и болежки.. и всички притеснения свързани със тях.

Нормално за колита е спирането на храна и преминаването само на вода за известно време, НО така като в момента имаш нужда да изчистиш наслагваните последици от минали лечения и тялото ти е с малко отслабен имунитет, то наистина е хубаво да минеш на зеленчукови сокове за известно време. Колкото по-зелени толкова по-добре.
След като мине време и са минали поне няколко зеленчукови периода, то едно... две водни гладувания със всичките им условности ще те вкарат във норма.
Процесът изисква време, така че се въоръжи с търпение.

Форумът и пълен с информация за теб, намери време и се информирай малко.
Поздрави,
:peperudi:
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Ами успокояването ми е най трудно. Дори да постигна нещо през деня с дишане примерно,  като легна уж да спя всичко се връща... Трябва ми патерица и в тая посока ама незнам  каква,трябва да е нещо билково или енергиино, с химии  съм пробвал миналата година да спя /тогава ми се събираха 2-3 седмици в съзнание 24 часа и не знаех как се казвам вече/.. и не знам даже дали те не ме досчупиха...а пък и ако патоген ми прави дисбаланса с токсините си /даже една изпусната  от контрол кандида/ не го ли убия няма как да се подобря.... мисля че панкреаса /или жлъчката/ ги прави тия номера понеже ми е било добре и зле от една и съща храна в различни моменти...а панкреаса вероятно отчасти от патогена отчасти от емоции се разстройва...
изобщо порочен кръг..и така 2 години
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Дос, проблемите тръгват от начинът ни на мислене, чувствителните, емоционалните, неспокойни хора ги удря в стомаха и цялата храносмилателна система. Факт.
Бих ти препоръчала чай от жълт кантарион за през деня и ментов чай вечер. (прочети за действието им)
Насипни от дрогерия или аптека си ги вземи.

Ако пиеш кафета.. черен или зелен чай, сведи ги до 1 на ден и то само сутрин!
Никакъв алкохол, това включва и бирата!  :)
« Последна редакция: 26-10-2015, 10:47:46 от Shangrila »
Активен

grоw

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3


... за капак тия подозрения за лаймска, макар че я трепах по по 3-4 начина уж...ама тя не се връзва с чревните проблеми изобщо...

Всъщност се връзва точно и със състоянието/здравето на целия стомашно-чревен тракт.

Самостоятелно настойката от орехи с газ не е сигурно дали минава кръвно-мозъчната бариера, пробвай я чиста първоначално, след това я смеси с качествен етилов алкохол, разбира се малки количества - на капки.

   Алкохола е известно че 100% преминава кръвно-мозъчната бариера, там има нужда от профилактика - (мозъка), от там идват вероятно и неврологичните проблеми които се усещат из цялото тяло...

Ето още нещо за подпомагане на възстановяването
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8172.msg76799#msg76799

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Самостоятелно настойката от орехи с газ не е сигурно дали минава кръвно-мозъчната бариера.
Разбира се , съвсем нормално е  за който не е запознат, да не е сигурно :)
Газта е възможно най-проникващото вещество.
« Последна редакция: 26-10-2015, 16:09:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Уважаеми господине,
състоянието ви е сериозно.Знам,че лечението на всяка болест е трудно.Вие изброявате куп проблеми и опити за тяхното лечение.Пробвайте с плодови и зеленчукови сокове като ги редувате.Но моят съвет е да си четете редовно молитви за здраве при свещеник.Иначе, каквото и да правите няма оправия.Аз от една язва не мога с години да постигна ефект.Какво остава за такава сериозна диагноза като Лаймска болест.Но съм правила гладувания на вода, на плодове, на сокове.Но основното за всяка болест е не само прочистването на организма от шлаки, но и от грехове.Само така е възможно изцеление.Суровият картофен сок в съчетание със сок от морков, ябълка, захарно цвекло, тиква са чудесни за проблеми със стомаха и червата.Но явно при вас има много сериозно лекарствено замърсяване на организма и невъзможност за момента организма да се детоксикира.Но сигурно има и др. причини, не е само това.Гладуване на вода според мен не е подходящо при вашия случай.Трябва по - олекотен режим.Започнете да правите кълнове и поници от люцерна и сок от зеленолистни.
Поздрави !
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Благодаря. Правя каквото мога във всички посоки. То аз ща  не ща съм на олекотен режим така или иначе не мога да ям почти... Синдром на пропускливите черва е най големия проблем според мен в момента от него идват повечето ми страдания - направо усещам как след храна  тръгват  частици  из кръвта и както ми е било мааалко по добре гладен  - и ми прилошава, почват разни парения и възпаления по цялото тяло.даже ако хапна примерно кокосово масло-след 5 минути почвам да усещам направо през кожата как се излъчва-все едно не в стомаха ами във вената директно съм си го вкарал.....ама какво го поддържа, какво трябва да убия и как да го оправя не  мога да разбера 2 години.... а и където живея нещо явно дишаме и се презаразяваме защото и другите имат макар и по малки проблеми  и странната миризма се усеща също още като вляза в нас...миене и чистене не помагат, то вече е вътре каквото и да е...
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

А имате ли начин за поне временна смяна на жилището или дори града?
Знам че е трудно и не винаги е възможно, но поне за месец два. Явно нещо те трови направо..

Нещо като кардинална промяна, дори и на кваритира просто да се махнете за малко от средата в която сте.
« Последна редакция: 28-10-2015, 14:52:15 от veronika »
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Пробвах за месец.Не помогна. То вече е станала белята с червата и имунитета и всичко..Ама най вече червата.Мисля че от там идва всичко.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Дано се пооправиш, трябва да има начин. Успех ти пожелавам.
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Активен

melon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

 На прав път си ,приятелю, но се успокой и се съсредоточи в едно! Единствената алтернатива ти е гладуването! Интуицията ти го подсказва, но нямаш кураж,това е. Не губи време, а започни с еднодневни(поне 36-42часа ) на вода. Пий по усет по време на поста, не се наливай.(колкото по-малко ,толкова по-добре). Имай вяра в гладуването! Яж местни пловоде и зеленчуци между гладуванията, остави кокосовите масла и други екзотики/ вкл.извлеци/ за друг път. За захранването не се безпокой, гладуване до 7 дни на вода не се нуждае от специално захранване, просто хапваш плодове или зеленчуци./с повечко дъвчене/. Хубаво е да се научиш да си правиш и клизми( 1 суп.лъжица морска сол на 1 литър вода). Трупай опит и се наблюдавай, резултатът няма да закъснее. Природния лекар ще се погрижи за теб, но само ако му дадеш шанс:) - чрез гладуване, дозирано във времето, редовно! С малки стъпки , но редовно! /поне 1 еднодневно гладуване на седмица/. Но първата крачка е най-важна, така че успех ти пожелавам в първия опит! Ако искаш за кураж  дай имейл. На колко години си?
« Последна редакция: 29-10-2015, 12:19:15 от melon »
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

на 37...аз вече правих 15 дни на ябълки лятото, не помогна..така  че за моя случай не е много ясно кое е правия път..а пък аз и в момента по неволя има дни в които не  ям
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Гладуването на вода е много по - различно от гладуването на плодове / плодова диета за мен / и гладуването със зеленчукови сокове.Но ако организмът е много изтощен и няма сили не е добре да се прави, дори и 7 дни.За вашето състояние с тези проблеми с червата е важно захранването.При гладуването на вода, дори и само за 3 дни се правят клизми.Захранване е добре да се прави най - напред със сок от моркови и ябълки или тиква и червено цвекло.За вашият слечай е добре да е сок, вие имате явно проблем не само с червата, но и с целият стомашно - чревен тракт.Не слагайте сол във водата за клизма.Не се знае как ще реагират червата.Вадата трябва да е от извор или преварена и прецедена през марля.
Това е мое мнение по въпроса./ за вашето състояние /.И си четете молитви в Православен храм за здраве.Като се самолекува понякога човек става по - зле, вместо по - добре.Имала съм такива моменти, затова ви го пиша.
Поздрави !
Активен

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

аз съм правил това йогииското прочистване със солена вода...червата се раздразват за половин ден, после ми олеква за ден-два като изкарам токсините и след 2-3 хранения пак се интоксикирам..причините са си причини търся ги и тях но следствията вече са по страшни.. има някаква гад гъба ли е дрожди ли бактерия ли незнам...която е направила системна инфекция тръгвайки от червата които са най зле...от гърлото чак до долу ...сутрин слюнката ми е кафява зъбите също..при клизма излиза кафява вода кална..в такова средновековие ли живеем че всичките посявки до сега нищо не доказаха... от 5 посявки от къде ли не имаше 1 кандида тропиканс което не се повтори и псевдомонас - от уста и ректум..за гъби съм мъчил с маслина листо, риган, кокосово масло, с химия преди, с райф честоти, антикандида диета постоянна и какво ли още не..каква е тая гад.. аз почнах тия пробиотици на бенато руските от 2 дни...остава и тодикамп да пробвам...... и той човек си усеща -ако не усетя че работи нещо остава глада..ама с глад незнам гъби морят ли се преди аз да се уморя съвсем... дядо Боже ако не се смили да помогне незнам...загубих се , изчерпах се..
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Колоноскопия правил ли си?
Опиши ТОЧНО с какво се храниш?
Ако имаш проблем с червата прави клизми САМО с урина,не със солена вода.Тя действа оздравяващо и не отмива полезната микрофлора.Можеш да събираш урината през деня в хладилник,вечерта подгрявай и прави клизма.Аз съм на мнение,че ще ти помогнат къси кусове-водни гладувания-1 до 3 дни,с уринови клизми задължително.Можеш да правиш 1 ден в седмицата,и последната седмица в месеца-3 дни вместо редовния 1.Гладуването ще укрепи психиката ти,която е доста разклатена.По време на "гладния" ден пий топла изворна вода.Храни се с повече натурална храна през останалото време-плодове,зеленчуци,ядки.Наблягай на покълнал лимец,зелени зеленчуци,червено цвекло,пчелен прашец,мед.Намали до минимум месото,от него се получава гниене и неприятна миризма.15 дни на ябълки чисти  повърхностно  само дебелото черво(ако режима е с клизми).Не изчиства токсините, нито черния дроб или пък жлъчката.
А какво е теглото ти по принцип?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

drdos

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

колоноскопия - всичко било наред...проктолог обаче каза че лигавицата е много изтъняла.гастроскопия - гастродуоденит - без доказан причннител /взеха уж за хелкобактер все едно това е единствения патоген/..
храня се с зеленчукови супи, бульони, моркови, цвекло, бяла ряпа, зеленолистни, зехтин, ябълков оцет, сусамов тахан малко, кисело мляко, овесени трици, ленено семе счукано, сурови ядки /в момента и тях не че пиех ония известните прахчета за черен дроб от гигинци/...пеках си 1-2 пъти овесени питки... в момента обядвам само моркови ряпа ей такива в един буркан си нося със зехтин ...и кокосово масло от 1 седмица за гъбите уж ям...пробиотици не съм спирал да взимам ама явно не могат да хванат изобщо.... каквото и да ям излиза едно вкиснато такова направо си мирише на кисело..ама никой не може да ми каже стомашен сок ли е панкреасни, жлъчни сокове какво е туй кисело нещо дето ми разяжда червата и обърква процесите нито гадината плъзнала навсякъде каква е...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.