Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Спорта  (Прочетена 3855 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
За Спорта
« -: 05-11-2015, 21:29:03 »

Здравейте мили съфорумничета  :flowers2:
Повечето от вас знаят, че съм нова и зелена в здравословнто хранене и съм ви благодарна за всички съвети и помощ, която ми оказвате. Що се отнася до спорта обаче съм си направо ветеран.Прави ми впечатление, че в повечето теми и разговори, фокусът е основно върху правилното хранене, а грижата за тялото сякаш изобщо не се споменава или е оставена на заден план.  Мисля, че всъщност и двете са съществено важни за нашето общо здраве, но ако трябва да бъде напълно откровена, спорта винаги ми е бил голяма слабост. И за да не излезне така, че говоря празни приказки, ще споделя част от опита си и как спортът ми помогна да се справя  с трудностите.  Та да започвам:

През 2007 се готвех да замина на студенстка бригада в Америка. Месец преди пътуването откриха, че имам киста на десния айчник, 2-3см. в диаметър. Лекарят ми се притесни, че може да се спука докато съм на бригадата, затова ми изписа, това което всяко второ момиче пие при подобни проблеми –противозачатъчни. Бях едва на 18 а вече ме бяха почнали с хормоналното лечение. На кратко, за 4,5 месеца бригада в USA, благодарение на хубавата храна и стабилните хормони от 49кг при заминаването ми, бях станала 73 при връщането ми. Цялата бях отекла, стъпалата ми бяха подути и боляха, лицето ми беше обсипано с пъпки, които не изчезваха, а много често се превръщаха в рани. Имах един единствен чифт дънки, които ми ставаше, и с него изглеждах като поничка, натъпкана в клинче. Изобщо, положението беше трагично, защото освен тялото ми, психиката ми също беше разбита на пух и прах. Ииии тогава открих моето спасение – СПОРТА. По съвет на най-добрата ми приятелка, тръгнах на фитнес и за малко повече от година успях да си върна старата форма. Само, че в много по-добър вид, защото тялото ми не беше просто слабо, а стегнато и тунизирано. Психиката ми се заздрави, а всеки път щом се качвах на пътеката, минаваше в някаква бойна фаза и се чувствах способна да постигна всичко.

За жалост преди 4 години, се оказа, че тази същата киста от преди малко, всъщност е неправилно диагностициран тумор, който вече не е толкова малък – беше станал 12-13см диаметър. Наложи се операция, с пълна упойка, интубация и много силни антибиотици след това. Излишно е да казвам, че кожата ми пак се обрина с гадните пъпки-рани, но повече ме притесняваха срастванията, които се получават при тези операции. На 29-ти ден след операцията, неиздържала и нетърпелива се качих на кростренажора и след 10мин. тренировка чувствах как цялото ми тяло се раздира. На следващия ден обаче пак направих 10 мин. След седмица по 15 и така,за по-малко от два месеца след операцията си имах напълно енергизирано и възстановено тяло.

От тогава насам не съм спирала да тренирам. Основно правя кардио, защото силовите упражнения не са ми достатъчно динамични. Просто слагам слушалките, включвам музиката и изключвам света около мен. Надявам се, че не съм ви отегчила и се извинявам ако е много дълго, но ми се искаше да обърна малко повече внимание на спорта, като важна част от грижата за нашето тяло.  :Content_22:
« Последна редакция: 05-11-2015, 21:32:36 от Atlantis »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За Спорта
« Отговор #1 -: 26-12-2015, 18:30:02 »

Атлантис, много е впечатляваща неусмиримата ти воля за здраве, браво на теб!
Според мен е очевидно, че всеки, който има достатъчно силна любов към себе си, е в състояние, дори при тежки случаи и без възможности за кой знае какви очистителни истории, да доведе здравето си до завидни състояния! И ти си направо учебникарски случай!
Според един от моите учители, всеки човек трябва да отделя поне 10 часа на седмица за себе си - за спорт, медитации, упражнения... ако иска да подобрява здравето си. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:За Спорта
« Отговор #2 -: 26-12-2015, 19:44:30 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Движението е толкова важно, колкото е и храненето.Поздравления! :thankyou:
Ако мога да си позволя да дам съвет то той е, че при доказана склонност към образуване на тумори няма да е лоша идея да се започне периодично гладуване за изчистване на организма от токсините.
Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:За Спорта
« Отговор #3 -: 28-12-2015, 17:55:18 »

Чери, запътила съм се към лечебното гладуване, само не знам дали ще ми се поучи  :surpris_22:
Досега съм пробвала 2-3 дена на плодове и чай, защото смятах че е по-щадящо, но много бързо изпадам в "безтегловност" след като ми падне кръвното.
Пробвах и ден и половина само на вода и на следващата вечерта ефекта беше същия - виене на свят, черни кръгове пред очите, задъхване и сърцебиене.
Мисля, че ми куца нещо в подготовката за гладуванията... та сега над това се съсредоточавам главно :P  :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Спорта
« Отговор #4 -: 28-12-2015, 23:28:10 »

Пробвай без плодове - само на сокове и чай с мед. Наистина е много по-щадящо.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За Спорта
« Отговор #5 -: 29-12-2015, 16:03:58 »

Пробвай без плодове - само на сокове и чай с мед. Наистина е много по-щадящо.

... И може да бъде доста или много опасно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Спорта
« Отговор #6 -: 29-12-2015, 19:35:38 »

Не стряскай  хората , Вова ,  при 50 дни може и да е друго, но 5 дни почти не се усещат.
Казано така от теб, без уточнение за бройката, излиза  че и 2 дни не може да си направи човек сам без помощта на учител  tooth . Особено за млад организъм без големи патологии.. че останал 5 или 8 дни на диня , нищо няма да му стане, естествено ако не реши да захрани с цяла пуйка + тава с картофки. :)  

Специално ще се обадя на чичо Владо Бошнаков, той държи връзка с огромен брой хора, на които е препоръчвал  методиката на Бройс.( 42 дни само на зеленчукови сокове)  При това - хора, предимно възрастни и то с онкология. Интересно ми е  дали е имало усложнения при някого.(  не е споделял за такива) . Вероятно не всички са правили 42-та дни, но  съкратеният вариант 21 дни , със сигурност.  
А на Оганян това й е даже основната методика, с която лекува. Вкл. и малки деца. При по-тежки заболявания  (напр. астма ) ги оставя до няколко седмици на сокове и нейните билкови чайчета с мед.  

(За водното гладуване, знаем, че е съвсем различно, там вече търсим теб ) 
« Последна редакция: 29-12-2015, 20:13:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За Спорта
« Отговор #7 -: 31-12-2015, 00:01:20 »

Бино, не искам да стряскам никого...
Просто съм видял достатъчно грешни, дори ужасни импровизации, извършени от ентусиасти, които не желаят никакви ръководители и си нанасят вреди.

Ако соковете са от голям брой зеленчуци и, отделно - от голям брой плодове, ако се пият на малки глътки, с предъвкване и примляскване, ако пиенето им е придружено с физически и мисловни упражнения и пр. и пр., ако някой не реши, че при този вълчи глад ще "си хапне" - малко или много, ...всичко ще е наред и дори ще има положително лечебно въздействие. Ами ако допусне вече допусканите грешки? "Щото така казаха във форума"?...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За Спорта
« Отговор #8 -: 31-12-2015, 09:53:07 »

Ама Вова, когато се цитира някаква процедура, естествено , че се има предвид "извършена според правилата процедура"  , а не "как да е " :) 
 Така че , цитираните от теб случаи са извън статистиката , те са в съвсем друга група с етикет
" извършено от безхаберници" . 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За Спорта
« Отговор #9 -: 02-01-2016, 22:04:34 »

... ми, гледам да спазя първо правило:

"Не вреди".

Иначе си съвсем прав, Бино, всеобщото подразбиране е, че процедурите ще се правят "леге артис"... доколкото сме запознати  ;)  :surpris_23:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.