Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: пречистване на организма  (Прочетена 4593 пъти)

asadsad23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
пречистване на организма
« -: 03-12-2015, 21:03:31 »

Здравейте :). на 17 години съм ,всяка сутрин си почиствам езика,но на следващия ден отново е  целият  обложен , имам и лош дъх ако не си го изчистя,не съм се изхождал и по 5-6 дни ,тези проблеми ги имам от 4-5 год,правил съм си и клизми с урина около 5-6 пъти ,сега вече почти всеки ден се изхождам,храня се г/д здравословно,от 1.12.2015 започнах сухо гладуване до 3.12 ,от утре захранване то трябва да е 3 дни нали, ако може ми кажете и как да го направя точно ,правя сухо гладуване ,защото четох че е по ефективно от останалите ,това ми е първото гладуване което правя
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:пречистване на организма
« Отговор #1 -: 05-12-2015, 00:14:16 »

Прави клизма с обикновена вода - поне 1 път на ден... Не спирай да четеш.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:пречистване на организма
« Отговор #2 -: 05-12-2015, 09:54:32 »

Аз бих препоръчала всекидневни клизми с урина,поради дисбактериозата ,която би се получила,ако се правят с вода.
А колкото до сухото гладуване-ако си доша вата по аюрведа (много слаб,с променлива енергия) - не го прави. По-добре да е водно- тридневно.С уринови клизми всеки ден.
Дошата можеш да си определиш тук:
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/
Успех! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:пречистване на организма
« Отговор #3 -: 05-12-2015, 19:42:24 »

Чери, черешка златна  :love_006 - emotloader:,
Да разбирам ли че:
- неварената или варена урина, използвана за клизма на дебелото черво, някак си не отмива или не отравя или по някакъв начин (какъв ли?) не премахва бактериите - добри, лоши, всички, от тази част на дебелото черво, до която достигне при клизма - за разлика от обикновена топличка вода?
- колко време след каквото и да е измиване/премахване и пр. на тези бактерии, идват нови и с каква скорост се развъждат?
- имаме ли пълна увереност, че нечие дебело черво, намиращо се в съвсем неизвестно здравословно състояние, ще се повлияе добре от клизма с урина?
- в какво точно се изразява вредното действие на обезпаразитяването (="дисбактериозата") на дебелото черво?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:пречистване на организма
« Отговор #4 -: 06-12-2015, 14:01:20 »

На 17 години аз лично бях така влюбен до ушите, че не за клизми, а да се храня навреме не се сещах. Чувствах се като в песента на Ивана " Като на 17". Казвам всичко това в буквалният смисъл. Любовта, мили хора е най-съзидателната сила в този живот!!! Любовта, истинска и неповторима, изпълнена със страст, огън и въображение е по-пречистваща в хиляди и хиляди пъти от всяка клизма. Защото любовта е страст и огън не само в ума, а и във всяка клетка, във всяка фибра от човека. Ние не сме сборище от от психика, сърце, крака, ръце, очи, кожа, мускули, коса и т.н., както ни разглежда науката и медицината в опита си да си обяснят НЕОБЯСНИМОТО! Това е основополагащата грешка в нейните трактати. Ние сме едно цяло, неделимо тяло.
 Нашият млад приятел тук, обаче прави клизми и гладувания и е едва на 17. :surpris_22:
Просто съм изумен и отчасти любопитен, докъде може да доведе манията за здравословен начин на живот. Чудя се на това нещо днешната младеж. Едни 17 годишни, като Гери Никол скандализират обществото, други обаче си седят у дома и си правят клизми. Аз дори не разбрах, всъщност болен ли си от нещо, защото да имаш запек или да се изхождаш късно понякога и облагане на езика не е страшна диагноза. Аз си спомням, като влезнах в казармата и първото ми изхождане беше след около седмица някъде. Та вероятно и стреса е фактор в това отношение. Питам се още, дали се движиш достатъчно, самочувствието как е, кои са нещата в живота ти, които те вълнуват?
Пак, ше кажете не е по темата! Защо да не е? От една страна съм любопитен за подробностите, които са накарали това младо момче да си прави клизми, а от друга се опитвам да му намекна, че ВЕРОЯТНО(МОЖЕ БИ), трябва да търси проблема в софтуера, а не в хардуера(метафорично казано). Но може и да греша, затова нека той сам да даде повече подробности и да ни подскаже насоката в която трябва да търсим
« Последна редакция: 06-12-2015, 14:33:32 от DeNiro »
Активен

asadsad23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:пречистване на организма
« Отговор #5 -: 07-12-2015, 19:12:48 »

Освен проблемите за които писах в темата имам и някои  кожни проблеми които са от години,себореен дерматит на лицето в лека форма ,себорея и по кожата на главата.Не пия безалкохолни напитки,алкохол,кафе,не пуша ,не ям сладки,млечни продукти ям рядко ,пия по около 2л вода на ден,имам и още 1 проблем мисля,че е невродермит, зачервяване,сърбеж и лющене на кожата между слабините (от 2те страни) мисля,че това ми се получи от много нерви и стрес,понякога получавам и сърбеж по някои части на тялото,нямам зачервявания освен на това място.Клизмите ги правих с цел пречистване на дебелото черво,а и забелязах ,че след като ги направих се изхождах по-често,преди да правя клизмите се изхождах на седмица 1 път. Самочувствие - Нямам.В последните 2-3 г. моите съученици ме тормозиха психически и физически тормоз е имало,но тези които го правиха вече ги няма,избиване на комплекси върху мен,подигравки,обиди, просто някои хора ме мразят без причина и аз естествено си мълча,което може би е най-голямата ми грешка.В мен се насъбра много омраза към някои хора ,заради тези неща , даже не ходих редовно на училище заради тези обиди и тормоз,не излизам никаде, нямам приятели .. а и ме е яд най-много ,че позволих на някакви смешници  да ме тормозят по този начин.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:пречистване на организма
« Отговор #6 -: 07-12-2015, 19:26:50 »

Предстоѝ ти доста работа момче, захващай се здраво.
Темите за дерматитите във форума може да са ти от полза, пускай търсачката.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:пречистване на организма
« Отговор #7 -: 07-12-2015, 21:15:55 »

Чери, черешка златна  :love_006 - emotloader:,
Да разбирам ли че:
- неварената или варена урина, използвана за клизма на дебелото черво, някак си не отмива или не отравя или по някакъв начин (какъв ли?) не премахва бактериите - добри, лоши, всички, от тази част на дебелото черво, до която достигне при клизма - за разлика от обикновена топличка вода?
Да,разбирай:
http://www.zemianazaem.com/archives/149
виж *урина :P
"- колко време след каквото и да е измиване/премахване и пр. на тези бактерии, идват нови и с каква скорост се развъждат?"
Виж горния текст.
"- имаме ли пълна увереност, че нечие дебело черво, намиращо се в съвсем неизвестно здравословно състояние, ще се повлияе добре от клизма с урина?"
Нямаме никаква.Но момчето пита-ние отговаряме конкретно на въпроса.
"- в какво точно се изразява вредното действие на обезпаразитяването (="дисбактериозата") на дебелото черво?" В:подуване,газове,нехарактерна ферментация и след време-недобро усвояване на хранителни нутриенти. :whistling2 - emotloader:
Ако трябва да дам мнение-то е,че проблема е психологичен.Колкото до проблемите с кожата-нормални са за пубертета.Бих препоръчала повече сурова храна,с повече фибри и повече движение вместо инавизята с клизмите.И да си смени класа. :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:пречистване на организма
« Отговор #8 -: 07-12-2015, 22:34:25 »

Освен проблемите за които писах в темата имам и някои  кожни проблеми които са от години,себореен дерматит на лицето в лека форма ,себорея и по кожата на главата.Не пия безалкохолни напитки,алкохол,кафе,не пуша ,не ям сладки,млечни продукти ям рядко ,пия по около 2л вода на ден,имам и още 1 проблем мисля,че е невродермит, зачервяване,сърбеж и лющене на кожата между слабините (от 2те страни) мисля,че това ми се получи от много нерви и стрес,понякога получавам и сърбеж по някои части на тялото,нямам зачервявания освен на това място.Клизмите ги правих с цел пречистване на дебелото черво,а и забелязах ,че след като ги направих се изхождах по-често,преди да правя клизмите се изхождах на седмица 1 път. Самочувствие - Нямам.В последните 2-3 г. моите съученици ме тормозиха психически и физически тормоз е имало,но тези които го правиха вече ги няма,избиване на комплекси върху мен,подигравки,обиди, просто някои хора ме мразят без причина и аз естествено си мълча,което може би е най-голямата ми грешка.В мен се насъбра много омраза към някои хора ,заради тези неща , даже не ходих редовно на училище заради тези обиди и тормоз,не излизам никаде, нямам приятели .. а и ме е яд най-много ,че позволих на някакви смешници  да ме тормозят по този начин.

Значи стреса при теб младежо е на високо ниво, както разбирам....да си дойдем на думата. На твое място бих работил върху себе си именно в тази насока. И аз съм имал проблеми от подобно естество. Гаменчета и хулиганчета в българските училища, колкото искаш, защото липсва силната ръка и ролята на закона и на държавата в тези учреждения. В Англия такива взаимоотношения просто липсват. Да, може да се побутнат леко по рамото, но преди това, ще се огледат около 1100 пъти да не ги види някой възпитател. В България няма оглеждане, там дори и на учителите налитат на саморазправа. Пак стигаме до въпроса за нивото на варварщина сред българското общество, но предпочитам да не отварям темата по-сериоано. Моята дъщеря също посещава българско училище и има сходни проблеми с един от съучениците си. Инструктирал съм я, щом съученикът и я обезпокои, директно на секундата да повика учителката на висок тон и да обясни проблема. Въпросът е, че на учителката мили ми сънародници, изглежда и е все тая. От същото детенце са вдигнали ръце и останалите деца в класът, а самото дете, често, да не кажа ежедневно е наказвано, обаче промяна в поведението му просто няма. Гледам бащата, манталитет на бай-Ганьо, елементарен, арогантен, паркира по средата между двете пътни платна скъпият си автомобил, включва аварийните, слиза, заключва автомобила си и въобще не му пука за правилата на движение. Боже мой, това само в България и в Азия(вероятно)може да се види. Сега обаче, ще се прибера и ще говоря с директора на у-то, като паралелно, ще се обърна и към по-висшата инстанция в просфетата, и ако няма ефект, дори към социалните служби. Често говорим, как държавата в лицето на социалните служби се намесва във взаимоотношенията дете-родител, дори със строги(крути) мерки, но никой не се запитва, защо това се случва, а не е случайно?! Всчко тръгва от семейната среда, това е истината. И ако родителите, нямат желанието и способността да създадат благоприятна среда за възпитание и отглеждане на детето си, то тогава трябва да си понесат последствията.
 Та моят съвет, млади приятелю е да си потърсиш правата по всички начини, които ти предлага закона и да не се оставяш да бъдеш малтретиран от съучениците си. Учители, директор, социални, всички те са ДЛЪЖНИ да ти обърнат внимание. Ако не го сторят, имаш правото да си потърсиш правата на по-горна инстанция, относно бездействието им.
« Последна редакция: 07-12-2015, 23:34:35 от DeNiro »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:пречистване на организма
« Отговор #9 -: 08-12-2015, 10:15:13 »

asadsad23 наистина много важно е да спреш да трупаш вътре в себе си гняв,
заобичай себе си и реагирай, недей да таиш в себе си, казвам го от опит.
Както DeNiro  ти е писал недей да търпиш, а отиди при директор, психолог,
ако ще при социалните..ако не друго ти ще се почустваш по добре че си реагирал,
че си направил нещо ...няма да мълчиш за нищо...трудно е само първия път да се отпуснеш оттам нататък ще ти хареса  tooth
Обрива идва от подтиснати емоции,страх, обида, несигурност в себе си...
Работи върху себе си/промени мисленето си/, започни да спортуваш нещо по интензивно/примерно бокс/,
ще се промениш и ще си намериш твоята среда. Ходи и на йога, там би могъл също да научиш доста.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:пречистване на организма
« Отговор #10 -: 08-12-2015, 11:29:19 »

Младо момче, има много верни неща, които те съветват тука, например това да изразходваш събрания от теб стрес под форма на спорт, и то моментално изразходване, защото сега е само себореен дерматит, но патологичните отклонения при нарушаване на надбъбречните жлези могат да те изненадат къде по- неприятно в последствие.
Това го казвам, защото съвсем скоро бях взела книгата "Човешкият организъм-здрав и болен", и тъй като преписвах по-важните неща, имам спомен за Надбъбреците, за които пише, че:

"Както кората, така и сърцевината на надбъбреците отделят хормони, които имат различно действие.
В сърцевината на надбъбрека се образува и натрупва адреналин. Този хормон понякога се нарича и стрес-хормон. При силно обременяване или възбуда сърцевината на надбъбрека бързо отделя големи количества адреналин в кръвния ток. Като резултат се появява покачване на кръвното налягане, изпразване на кръвните депа, увеличаване на кръвната захар за добив на енергия в клетките, преразпределение на кръвната маса с предпочитание към мускулатурата, забавяне на храносмилателната дейност и много други.
 Следователно от адреналина организмът се поставя в състояние на тревога, което му позволява за кратко време, да извърши максимални физически усилия( това всъщност е положителната страна на стреса).
Ако тази реакция се повтаря твърде често, и преди всичко АКО СЛЕД ТОВА НЕ СЕ ОСЪЩЕСТВИ ФИЗИЧЕСКО НАТОВАРВАНЕ, което един вид е подготвено от нея, тогава могат да настъпят патологични реакции, които са известни като последици от стреса." :Confus_34: :weight_lift: :weight_lift: :weight_lift:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:пречистване на организма
« Отговор #11 -: 08-12-2015, 11:51:17 »

asadsad23 наистина много важно е да спреш да трупаш вътре в себе си гняв,
заобичай себе си и реагирай, недей да таиш в себе си, казвам го от опит.
Както DeNiro  ти е писал недей да търпиш, а отиди при директор, психолог,
ако ще при социалните..ако не друго ти ще се почустваш по добре че си реагирал,
че си направил нещо ...няма да мълчиш за нищо...трудно е само първия път да се отпуснеш оттам нататък ще ти хареса  tooth
Обрива идва от подтиснати емоции,страх, обида, несигурност в себе си...
Работи върху себе си/промени мисленето си/, започни да спортуваш нещо по интензивно/примерно бокс/,
ще се промениш и ще си намериш твоята среда. Ходи и на йога, там би могъл също да научиш доста.
 :Content_14: Аз си мисля, че ще му е трудно да се напъва да тренира нещо, което не му е присърце. Ако му се отдаваше някакъв вид боен спорт, едва ли щеше да има подобни проблеми. Нека си потърси правата по законов ред, пък спорта си е спорт, независимо какъв е и дава здраве най-малкото. Дано не му се налага на момчето чак при психолог да ходи. Аз по-скоро си мисля, че на хулиганите трябва да им се назначи да работи с тях детски/социален психолог, а с такива разполагат социалните служби. Питам се родителите на това момче, как реагират и къде са във въпросната ситуация. Защото всъщност те са отговорните на практика и именно те трябва да отстояват и търсят правата на детето си, а не той, тъй като е на 17, и съответно е непълнолетен. Разбира се, твое задължение е младежо да алармираш и информираш родителите си, класният си ръководител и директора, иначе те как да ти помогнат, ако не знаят? А към хулиганите няма смисъл да таиш злоба. Тях цял един живот, ще ги мачка и системата и обществото. Дай Боже живота да им поднесе положителна промяна на характерите им, но като, че ли обикновено това не се случва. Важно е обаче, в случай, че се опитат да те сплашат, разбирайки, че си се жалвал, веднага и от това да се оплачеш, а не да го премълчиш!
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:пречистване на организма
« Отговор #12 -: 08-12-2015, 15:40:17 »

Най-логичният съвет към автора е да заобича и опознае себе си, но това е страшно трудно когато има толкова агресивни странични дразнители, особено на тази възраст. Трябва да си изключително силно изграден характер и уравновесена личност, за да се съхраниш в подобна ситуация. А според мен на 17 години това няма как да се случи.

На каква основа са тези нападки към теб asadsad23 (ако ти сам искаш да споделиш разбира се)?

Мен в училище ми казваха Хари Потър, защото имах голям диоптър и кръгли очила - Хари Потър това, Хари Потър онова. И повярвайте, няма такова нещо като себепознание или себеобич в тази ситуация, когато си на 16-17.  :-\ Аз до ден днешен мразя да нося очила... благодаря на този, който е измислил лещите :D

Реално погледнато, това да си търсиш правата е правилно. Правилно е и да насочиш негативната енергия към нещо позитивно за самия теб. И пак според мен е много важно на каква почва е този тормоз срещу теб...
Активен

asadsad23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:пречистване на организма
« Отговор #13 -: 08-12-2015, 17:30:55 »

Родителите ми не знаят за това,те ако знаеха до сега да бях в друго училище,а тези които ме тормозиха физически вече не са в моят клас и по-добре,че не са,защото ако бяха сигурно пак щях да спра да ходя на училище или направо да се махна от там .Учителите и директорите не обръщат никакво внимание на това.А за психическия тормоз: обиждат ме,псуват,измислят прякори,просто избиване на комплекси върху мен,сега положението е малко по-добре от преди защото тези които го правиха не са в класа ми.Понякога съм в раздразнимост,защото в мен има доста потиснати емоции,защото когато ме обиждат аз си мълча естествено и това ми се събира,много често мисля за някои хора как са ме обиждали и за подобни ситуации,това мисля,че се получава от потиснатите емоции.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:пречистване на организма
« Отговор #14 -: 08-12-2015, 17:48:04 »

А мислил ли си по въпроса за спорта, както ти предлагат в коментарите по-горе? Това е един начин, да се освободиш от тази цялата негативна енергия и да му отпуснеш малко края... особено на подтиснатите емоции.
Друг вариант е, да намериш хоби, което да те релаксира - може да е рисуване, музика, писане. Зависи от какво се интересуваш и по какво се увличаш.
По това което разказваш, имам чувство, че цялото ти същество в момента е съсредоточено към тези обиди, нападки и тормоз. Не е вариант постоянно да живееш в този стрес.

А изобщо не ме изненадва, че на учителите и директорката не им пука. Повечето възпитатели са на мнение, че не им се плаща достатъчно, за да се занимават с подобен род проблеми. Това, което според мен предлага DeNiro,  е да заявиш претенциите си и да търсиш съдействие по официален път. Само дето като знам колко са "бързи" нещата при нас, докато се задействат институциите, ти може и студент да си вече  :(
Активен

asadsad23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:пречистване на организма
« Отговор #15 -: 08-12-2015, 18:15:01 »

Мисля от петък да започна редовно да тренирам фитнес и преди съм тренирал ,а и съм забелязал ,че след това се чувствам по спокоен,благодаря за съветите
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:пречистване на организма
« Отговор #16 -: 09-12-2015, 20:12:40 »

Мисля от петък да започна редовно да тренирам фитнес и преди съм тренирал ,а и съм забелязал ,че след това се чувствам по спокоен,благодаря за съветите
:Content_14: :Content_14: Ключова дума - РЕДОВНО.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.