Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпросче свързано с червеното цвекло  (Прочетена 16009 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #20 -: 08-01-2010, 16:13:25 »

Не искам да измествам темата, но клизмите са нещо прекрасно :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #21 -: 08-01-2010, 17:11:58 »

Прекрасно,не знам,но много полезно. Който не е пробвал,само той може да има такова мнение ;) :)
Клизмата не е гадна,може би не знаеш как да я правиш или уреда ти е лош.
То затова тези методи,въпреки ефикасноста си,нямат популярност. :surpris_23: Не е като да пиеш хапчето и да чакаш да ти мине  :laugh:
Чернодробното със зехтина и лимона и то не е много приятно,шанка пракшалана с три литра солена вода за изпиване(за около два часа) и тя не е от най-приятните,глад 21 дни съз захранване още десет,също не е леко,а и всеки ден си правех клизма :Content_4 - emotloader: противо-паразитното с пелина и карамфила и то не е китка за мирисане,ако го правиш без ампули,както е най-полезно :whistling2 - emotloader:
За да нямаш хронични заболявания и за да не те хваща грип,трябва да се прежалиш за някой работи :bleh :laugh:
На мен пък ми е удоволствие, да имам възможноста да се погрижа за себе си.
За клизмата накрайника трябва да е мек и гъвкав,кранчето да е удобно,течноста да е 38 градуса,аз лягам на едно парче фибран, приготвям си възглавничка,широка хартия-кухненска,за всеки случай ;) И така,правя свещ,после лягам на дясната страна и си почивам 15,20 минути tooth  Даже ме подсетихте да си направя,че с тази шанка,не съм си правил месец. Всичко е до нагласа. И аз се чудя, имам приятели, които пият по шише водка на вечер :Confus_3: Ей това е гадно и ми настръхва косата ;D
« Последна редакция: 08-01-2010, 17:25:56 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #22 -: 08-01-2010, 18:33:24 »

А за форума на форумите :Content_14:
Там информацията(Е не всичката,има и умни изказвания) е от следния вид :
Майка ми каза,че чула в рейса двама да си говорят,че тяхна позната,познавала един болен от хрема,който бил при един много добър лекар и той му казал да яде хрущял от акула за да му се оправят ставите. ;D

Хаха, доста правилна забележка  tooth.
А иначе за цвеклото... Мисля, че причината трябва да е същата, поради която често при пиене на много сок от морков, се оцветява лицето (на мен поне ми се случи - това лято по едно време пиех по литър на ден и взех да пигментирам много красотно  ::)) - пречиства се черният дроб, или бъбреците.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #23 -: 02-03-2010, 00:22:35 »

Аз имам една книжка специално за пречистване на организма с помощта на сок от червено цвекло в съчетание със сок от целина и моркови на Рудолф Бройс (или Брьос, не знам точн как се чете), ще преведа нещо като имам време - и там той предупреждава изрично за оцветяването, че е нещо нормално - може би защото може би този синдром на пропускливато черво, за който говори Мер, е широко разпространен.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Цвекло
« Отговор #24 -: 12-04-2010, 16:07:05 »

Не мога да се сетя кой къде тези дни писа за цвеклото, и понеже току-що си направих сок от цвекло в неочаквано добра комбинация, пиша тук за да го споделя: 1 средно голяма глава цвекло, 2 големи моркова и 1 лимон. На лимона кората беше почна доста да изсъхва и добре че го метнах в сокоизтисквачката. По-рано пробвах цветклото с морков и ябълка, но сега установих, че лимона придава повече плътност на вкуса и повече свежест. Капнах и малко ленено масло. Наздраве!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Цвекло
« Отговор #25 -: 12-04-2010, 16:19:15 »

Аз ям бая цвекло на салата, а ако имам възможност и сок пия. Връзва се във всякакви комбинации. Нищо ми няма, не пикая цикламено tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

chugra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #26 -: 06-08-2010, 09:30:54 »

хм, доколкото съм срещала, оцветяването на урината (и изпражненията) зависи от киселинността на стомаха, колкото по-висока е киселинността, толкова по-малък шанса да се оцвети урината и обратно. http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A11454491, не знам доколко добър източник е BBC, но сега за пръв път чувам за синдром на пропускливостта на червата  :surpris_23:
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #27 -: 11-09-2010, 23:08:55 »

И аз съм чела, че при консумацията на чер. цвекло е нормално това оцветяване. При мен го има - напоследък доста чер. цвекло похапвам :essen:
Цитат
за пръв път чувам за синдром на пропускливостта на червата
И аз, малко се съмнявам това да е причината, но знам ли...
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #28 -: 12-09-2010, 07:28:46 »

Аз ям бая червено цвекло от години и само на два пъти ми се е случвало урината да ми е леко розова и то беше когато започнах да го консумирам за пръв път.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #29 -: 18-03-2011, 11:03:03 »

на мен са ми се случвали и двете.., като забелязвам, че има разлика и в самото цвекло.., попадала съм на такова, което го рендосвам с предпазител :Content_4 - emotloader:.., толкова боядисва :Confus_3:.., а друго си го правя на салата с гола ръка и само със струя хладка водичка се измива *боята*....

**само салати съм правила, защото *сок-машинарията* ми е менте и с цвеклото ще се наложи пребоядисване на кухнята.., ползвам я за безобидни цветово плодове и зеленчуци  tooth
Активен

bebiny

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #30 -: 22-03-2011, 20:06:24 »

Ако някой е чувал нещо за това!?
Приятели коментираха за ценните качества на цвеклото и в коментара вметнаха, че изцедения сок се оставя 1-2 часа в хладилник, за да се изветрят някакви вредни неща от сока!?
(ям го и го пия в ИЗОБИЛНИ количества, но все пак да попитам.)  :essen:
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #31 -: 22-03-2011, 22:08:03 »

Във форума има две теми за цвеклото, твоят въпрос беше зададен преди време и в другата (тази). Като цяло питащият така и не намери отговор, но и аз съм срещала същата препоръка като вас двамата.

Според информацията в сайта сокът от цвекло "в по-големи количества води до силни прочистващи кризи, придружени от виене на свят, главоболие, прилошаване, безсилие". И съответно се препоръчва започване с минимални количества и постепенното им увеличаване, а също и задължително разреждане със сок от други зеленчуци (или поне лимонов).

Другаде съм срещала информация, че въпросът въобще не бил до количества и въпросните реакции не били признак на прочистваща криза (ако се случват минути след изпиването), ами действие на летливи вещества, които дразнели стомаха. Чисто и просто трябвало да престои сокът и се неутрализирали.

Аз лично съм склонна да вярвам на второто. Обаче нямам търпение да чакам по два часа, затова съм хванала една лесна цака. Като тръгна да правя фреш, винаги започвам с цвеклото. Преливам сока в малка чашка и право в хладилника за 10-тина минути. През това време довършвам с останалите продукти (миене, белене, изтискване) и накрая доливам изстудения сок. Веднъж се осъмних в цялата идея, че тези смешни 10 минути биха могли да свършат нещо изобщо, не си спазих ритуала, и веднага си получих цялата гама реакции.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #32 -: 22-03-2011, 22:55:03 »

Комбиниран със зелена кисела ябълка,няма странични ефекти.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #33 -: 22-03-2011, 22:58:40 »

А със зеленолистни съвсем пък няма.  ;)
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #34 -: 22-03-2011, 23:12:54 »

 Този въпрос -за това дали да се консумира прясноизцеден сок или престоял(минимум 2 часа) ме вълнуваше изключително много преди.Затова се поразрових и изнтернет и из щандовете в столичните книжарници по тази тема и открих също противоположни мнения.Все пак окончателен отговор мога да дам-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да престои.Това е откритие на някакъв украинец професор който цели 40 изследва здравословните качества на цвеклото и той е категоричен че трябва да престои за да се изпарят именно тези летливи в-ва които се образуват при разпадането на цвеклото от твърда в течна форма.
 Има автори които твърдят че трябва да се пие пресен но никъде не се дава аргумент защо а и най важното е че нямат задълбочени проучвания по въпроса каквито има този украинец/извинете не помня името и книгата му в момента :(/
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

bebiny

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #35 -: 23-03-2011, 10:44:23 »

Много благодаря за отговорите!
Явно ще е въпрос на лична преценка (интересно е след два часа освен летливите и всички други полезности къде ли са?)
Честно казано, на мен не ми прилошава от цвеклото!
 :flowers2:
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #36 -: 23-03-2011, 17:09:24 »

Ами във въздуха са летливите. tooth Къде може да са? ;D

И на мен не ми прилошава...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #37 -: 24-03-2011, 11:03:09 »


Във форума на всички форуми
 :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
Умрем да се хилим  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Според някои писания там, естественото е равносилно на сектантсво и лудост :whistling2 - emotloader:
Aз даже съм с бан там :P аман от разбирачки :P




Забележка: Съобщението е редактирано след получено оплакване до модераторите.
« Последна редакция: 24-03-2011, 12:06:34 от marulka »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #38 -: 24-03-2011, 18:49:22 »

Предполагам, че горчивия вкус и миризмата на пръст идват от йода, който трябва да сублимира.
Въпреки това предпочитам да консумирам соковете преди да са изветрели.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #39 -: 26-03-2011, 14:23:29 »

 За 2 часа нищо не изветрява от цвеклото освен отровните летливи в-ва.Цвеклото си има антиоксидантна защита както и всички плодове и зеленчуци.Имам позната която пиеше доста прясноизцеден сок от цвекло и впоследствие разви непоносимост към него.Доста хора се оплакват от това.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.